Kulnikowate

Kulnikowate (Globulariaceae) to rodzina roślin naczyniowych nasiennych z rzędu jasnotowców, do której w Polsce zaliczamy tylko jeden, zawleczony gatunek. Do rodzaju kulnik należy około 30 gatunków.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Kulnik zwyczajnyKulnik zwyczajny PL - obcy

Globularia vulgaris

Kulnik zwyczajny (Globularia vulgaris) to gatunek zimotrwałej byliny z rodziny kulnikowatych. Do Polski zawleczony. Kwiaty niebieskie.

Występowanie i środowisko

To rośliny rejonu śródziemnomorskiego i Europy Środkowej. Preferują stanowiska nasłonecznione.

Morfologia i anatomia

Kwiaty są niebieskie, rzadziej różowe i białe, zebrane w główkowate kwiatostany. Liście zimotrwałe.

© medianauka.pl, 2018-06-16, RODZ-1333
Data aktualizacji artykułu: 2019-08-26Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.