Oczarowate

Oczarowate (Hamamelidaceae) to rodzina roślin okrytonasiennych z rzędu skalnicowców, do której zaliczamy kilkadziesiąt gatunków. W Polsce nie występują w naturze rośliny z tej rodziny.

Wygląd

Do rodziny należą między innymi parocja.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Parocja perskaParocja perska PL - ogród

Parrotia persica

Parocja perska (Parrotia persica) to gatunek drzewa lub krzewu ozdobnego z rodziny oczarowatych. To roślina rozłożysta, często z wieloma pniami. To endemit północnoirański.

Inne gatunki

  • parocja chińska (Parrotia subaequalis)
© medianauka.pl, 2018-12-16, RODZ-1406Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.