Logo Media Nauka

FacebookPlatanowate

Platanowate (Platanaceae) to rodzina roślin z rzędu różowców. W Polsce rodzina liczy tylko jeden gatunek. Na świecie znanych jest 6-10 gatunków platanów.

Wygląd

Gatunki

Wykaz gatunków.

Platan klonolistnyPlatan klonolistny PL

Platanus ×acerifolia

Platan klonolistny (Platanus ×acerifolia) to drzewo z rodziny platanowatych - jedyny przedstawiciel rodziny w naszym kraju. Jest płodnym skrzyżowaniem dwóch innych gatunków. W Polsce to drzewo ozdobne, sadzone w parkach i dużych ogrodach.

Występowanie i środowisko

W naturze drzewa te rosną na półkuli północnej.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

           Platan klonolistny: Kwitnie platan klonolistny.
Pokaż tylko bieżące wydarzeniaBibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Lucjan Rutkowski - Klucz do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej., ISBN 978-83-01-14342-8, PWN SA 2004
  • Bronisław Szmit, Bronisław Jan Szmit, Maciej Mynett - Drzewa i krzewy liściaste, ISBN 978-83-7073-724-5, Multico Oficyna Wydawnicza 2013

© medianauka.pl, 2019-09-02, RODZ-1300


Polecamy w naszym sklepie

Ekologiczna torba bawełniana - Jabłoń
Ekologiczna torba bawełniana - figa
Rośliny wydm, klifów, solnisk
Hortensje
Kolorowe skarpetki Pomidory
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2020 r.