Tamaryszkowate

Tamaryszkowate (Metacerkarie) to rodzina roślin naczyniowych nasiennych z rzędu goździkowców. Zaliczamy do niej w Polsce 5 gatunków w dwóch rodzajach.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Tamaryszek drobnokwiatowyTamaryszek drobnokwiatowy PL - ogród

Tamarix parviflora

Tamaryszek drobnokwiatowy (Tamarix parviflora) to gatunek krzewu z rodziny tamaryszkowatych.


Tamaryszek francuskiTamaryszek francuski PL - ogród

Tamarix gallica

Tamaryszek francuski (Tamarix gallica) to krzew z rodziny tamaryszkowatych. Kwiaty są różowe, zebrane w grona o długości 3-5 cm.

Inne gatunki

  • września pobrzeżna (Myricaria germanica)
  • tamaryszek pięciopręcikowy (Tamarix smyrnensis)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

         Tamaryszek drobnokwiatowy: Kwitnie tamaryszek drobnokwiatowy.
         Tamaryszek francuski: Kwitnie tamaryszek francuski.
Pokaż tylko bieżące wydarzeniaBibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Lucjan Rutkowski - Klucz do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej., ISBN 978-83-01-14342-8, PWN SA 2004


© medianauka.pl, 2019-09-01, RODZ-1310Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.