Logo Media Nauka

FacebookWawrzynkowate

Wawrzynkowate (Thymelaeaceae) to rodzina roślin okrytonasiennych z rzędu wawrzynkowców, do której zaliczamy w Polsce rodzaje wawrzynek i wilczypieprz. W naszym kraju rodzina ta jest reprezentowana przez 3 gatunki.

Gatunki

Wykaz gatunków.

Kielichowiec chińskiKielichowiec chiński PL - ogród

Sinocalycanthus chinensis

Kielichowiec chiński, sinokalikantus chiński (Sinocalycanthus chinensis) to krzew z rodziny wawrzynkowatych, spotykany w Polsce w uprawach ogrodowych. Ma nieregularny pokrój. Gatunek został opisany dopiero w 1963 roku.


Wawrzynek wilczełykoWawrzynek wilczełyko PL §

Daphne mezereum

Wawrzynek wilczełyko (Daphne mezereum) to gatunek krzewu z rodziny wawrzynkowatych. To roślina silnie trująca. Bywa uprawiana w ogrodach jako roślina ozdobna. W ogrodach spotyka się też odmianę o białych kwiatach i żółtych owocach.

Inne gatunki

  • Wawrzynek główkowy (Daphne cneorum)
  • Wilczypieprz roczny (Thymelaea passerina)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Kielichowiec chiński: Kwitnie kielichowiec chiński.
         Wawrzynek wilczełyko: Kwitnie wawrzynek wilczełyko.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2018-08-20, RODZ-1353Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2020 r.