Wawrzynkowate

Wawrzynkowate (Thymelaeaceae) to rodzina roślin okrytonasiennych z rzędu wawrzynkowców, do której zaliczamy w Polsce rodzaje wawrzynek i wilczypieprz. W naszym kraju rodzina ta jest reprezentowana przez 3 gatunki.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Wawrzynek wilczełykoWawrzynek wilczełyko PL §

Daphne mezereum

Wawrzynek wilczełyko (Daphne mezereum) to gatunek krzewu z rodziny wawrzynkowatych. To roślina silnie trująca. Bywa uprawiana w ogrodach jako roślina ozdobna. W ogrodach spotyka się też odmianę o białych kwiatach i żółtych owocach.


Kielichowiec chińskiKielichowiec chiński PL - ogród

Sinocalycanthus chinensis

Kielichowiec chiński, sinokalikantus chiński (Sinocalycanthus chinensis) to krzew z rodziny wawrzynkowatych, spotykany w Polsce w uprawach ogrodowych. Ma nieregularny pokrój. Gatunek został opisany dopiero w 1963 roku.





Inne gatunki

  • wawrzynek główkowy (Daphne cneorum)
  • wilczypieprz roczny (Thymelaea passerina)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Kielichowiec chiński: Kwitnie kielichowiec chiński.
         Wawrzynek wilczełyko: Kwitnie wawrzynek wilczełyko.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia





© medianauka.pl, 2018-08-20, RODZ-1353



Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.