Werbenowate

Werbenowate (Verbenaceae) to rodzina roślin nasiennych z rzędu jasnotowców, do której w Polsce zaliczamy 4 gatunki, w tym werbenę lekarską (pospolitą).

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Werbena lekarska, werbena pospolitaWerbena lekarska, werbena pospolita PL

Verbena officinalis

Werbena lekarska, werbena pospolita (Verbena officinalis) to jedyny przedstawiciel rodziny werbenowatych w naszym kraju, rosnący dziko. To bylina o leczniczych właściwościach. Kształtem przypomina kandelabr.

Inne gatunki

  • Verbena aubletia
  • Verbena chamaedrifolia
  • Verbena rigida

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Werbena lekarska, werbena pospolita: Kwitnie werbena pospolita.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-10-24, RODZ-1329Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.