Anthaxia bicolor

 (Anthaxia bicolor)

© Cosmin Manci – stock.adobe.com

Anthaxia bicolor to gatunek barwnego chrząszcza z rodziny bogatkowatych.

Występowanie i środowisko

Występuje na południu Europy i w zachodniej części Azji (Armenia, Azerbejdżan, Bułgaria, Gruzja, Grecja, Iran, Izrael, Rumunia, Rosja).

Tryb życia i zachowanie

Brak danych.

Ochrona i zagrożenia

Brak danych.


Pokrewne gatunki owadów


Owady wykrywające pożar lasu
Jeden z rodzajów chrząszczy ma niezwykłą umiejętność, która wpływa na zwiększenie sukcesu rozrodczego. Jest to zdolność wykrywania pożarów lasu z dużej odległości.
Największy chrząszcz na świecie
Jaki chrząszcz jest uznawany za największego na świecie? Gdzie żyje i czy odbiega znacznie rozmiarami od krajowych gatunków?
Czy w Polsce można jeszcze odkryć nowe gatunki zwierząt?
Można się spotkać z przekonaniem, że w świecie zwierząt w Polsce wszystko już zostało zbadane. Czy rzeczywiście?
Jak szybko latają owady?
Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.


Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Roman Królik, Andrzej Lasoń – Two new taxa of Anthaxia Eschscholtz, 1829 from Iran (Coleoptera: Buprestidae), ISSN 0867-1966, 2022 https://muzeum.bytom.pl/wp-content/uploads/2022/11/Entomology_31online009.pdf

© medianauka.pl, 2023-07-28, GAT-646783
Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2023 r.