Papilio lowi

Papilio lowi to gatunek motyla z rodziny paziowatych. Występuje wyraźny dymorfizm płciowy. Samica jest nieco mniejsza od samca, ma czarne skrzydła. Tylne skrzydła mają klinowate, podłużne, szare, równoległe, gęsto upakowane smugi z przyciemnieniem w środku. Tworzą jasną i szeroką przepaskę. Obie płci mają okazały okonek na tylnym skrzydle. Samiec ma zmienne ubarwienie skrzydeł. Przednie są jasnobrązowe z ciemnym użyłkowaniem. U nasady czerwona plama. Tylne skrzydła od ciemnych do jasnych z pomarańczową albo ciemną przepaską zewnętrzną, ciemnymi plamkami.

Zdjęcia – galeria

W galerii publikujemy zdjęcia, grafiki i mapy związane z danym gatunkiem. Klikając na dowolną ikonkę podglądu grafik na końcu galerii, możesz zobaczyć prezentowane tu materiały w trybie prezentacji multimedialnej.

 (Papilio lowi)

© mrallen – stock.adobe.com


Kliknijk na dowolną miniaturę grafiki aby zobaczyć materiały w trybie prezentacji multimedialnej.

Występowanie i środowisko

Motyl ten występuje jedynie na Filipinach w Indonezji.

Tryb życia i zachowanie

Brak danych.

Pożywienie

Gąsienica żeruje na cytrusach.

Ochrona i zagrożenia

Brak danych.


Pokrewne gatunki owadów


Quiz


Rozwiąż quiz powiązany tematycznie z tym artykułem i zweryfikuj swojąwiedzę.

Jaki jest największy motyl świata?


Jakie gatunki motyli są uznawane za największe na świecie? Czy motyl taki żyje w Polsce? To motyle dzienne czy ćmy? Poznaj największe motyle świata.

Czy gąsienice są nudne?


Mówiąc o motylach mamy na myśli przede wszystkim postać imago. Przeglądając atlasy motyli, często w ogóle pomija się gąsienice. Dlaczego? Czyżby były nudne?

Jak szybko latają owady?


Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.


Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Janusz Masłowski, Krzysztof Fiołek – Motyle Świata – Paziowate – Papilionidae, 978-83-925150-8-1, Koliber 2010

© medianauka.pl, 2020-07-05, GAT-636184
©® Media Nauka 2008-2023 r.