Logo Media Nauka

FacebookGrzybówkowate

Grzybówkowate (Mycenaceae) to rodzina grzybów z rzędu pieczarkowców.

Wygląd

To grzyby kapeluszowe, są niejadalne i często trujące.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Grzybówka czysta, grzybówka fioletowaGrzybówka czysta, grzybówka fioletowa PL

Mycena pura

Grzybówka czysta, grzybówka fioletowa (Mycena pura) to gatunek trującego grzyba z rodziny grzybówkowatych o zmiennym wyglądzie. Wydziela zapach rzodkwi.


Grzybówka złototrzonowaGrzybówka złototrzonowa PL

Mycena renati

Grzybówka złototrzonowa (Mycena renati) to gatunek niejadalnego grzyba z rodziny grzybówkowatych. Młode owocniki pachną chlorem, starsze rzodkwią.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Grzybówka czysta, grzybówka fioletowa: Okres występowania owocników grzybówki czystej.
       Grzybówka złototrzonowa: Okres występowania owocników grzybówki złototrzonowej.
Pokaż tylko bieżące wydarzeniaBibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Markus Fluck - Atlas grzybów - oznaczanie zbiór użytkowanie, 978-83-7175-858-4, Delta 2015

© medianauka.pl, 2021-02-07, RODZ-1576Polecamy w naszym sklepie

Grzybownik i mapa
Grzyby lecznicze
Atlas grzybów - kieszonkowy
Atlas grzybów - ponad 200 polskich gatunków
Atlas grzybów
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.