Konopiowate

Konopiowate (Cannabaceae) to rodzina roślin z rzędu pokrzywowców, do której zaliczamy w Polsce 4 gatunki w dwóch rodzajach: konopie i chmiel.

Wygląd

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Chmiel zwyczajnyChmiel zwyczajny PL

Humulus lupulus

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus) to gatunek pnącza, wieloletniej rośliny uprawnej z rodziny konopiowatych o leczniczych właściwościach. Szyszki chmielu są surowcem do produkcji piwa.


Konopie siewneKonopie siewne PL - obcy

Cannabis sativa

Konopie siewne (Cannabis sativa) to jednoroczna roślina z rodziny konopiowatych o leczniczych właściwościach, trująca. Konopie kojarzą się z narkotykami, jednak to konopie indyjskie dostarczają takich substancji, nie siewne.


Konopie indyjskieKonopie indyjskie

Cannabis indica

Konopie indyjskie (Cannabis indica) to roślina z rodziny konopiowatych, nielegalna w uprawie z uwagi na dużą zawartość substancji psychoaktywnych.

Inne gatunki

  • konopie dzikie (Cannabis ruderalis)
  • chmiel japoński (Humulus japonicus)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

         Chmiel zwyczajny: Kwitnie chmiel zwyczajny.
         Chmiel zwyczajny: Czas zbioru chmielu.
          Konopie siewne: Kwitną konopie siewne.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-10-13, RODZ-1286Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.