Korowcowate

Korowcowate, rozwałkowate (Aradidae) to rodzina pluskwiaków różnoskrzydłych, do której zaliczamy ponad 400 gatunków, z czego w Polsce 18 gatunków z rodzaju Aradus, Mezira.

Wygląd

To małe owady o silnie spłaszczonym ciele, ciemnym ubarwieniu. Czułki są krótkie, złożone z 4 członów. Mają bardzo długą kłujkę, która kilka razy przekracza długość całego ciała, spiralnie zwijaną w spoczynku.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Mezira tremulaeMezira tremulae PL

Mezira tremulae

Mezira tremulae to gatunek pluskwiaka różnoskrzydłego z rodziny korowcowatych. Ciało jest dość mocno spłaszczone grzbieto-brzusznie. Ubarwienie ciemnobrązowe. Półpokrywy są wyraźnie jaśniejsze.

Inne gatunki

  • korowiec sosnowy (Aradus cinnamomeus)

Występowanie i środowisko

Owady te żyją pod płatkami kory starych drzew.

Morfologia i anatomia

Długość ciała wynosi do 1 cm.

Pożywienie

Podstawą diety tych owadów są grzyby, niektóre gatunki spijają soki roślinne.
Jak szybko latają owady?

Jak szybko latają owady?

Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.


© medianauka.pl, 2019-03-28, RODZ-507Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.