Logo Media Nauka

FacebookKorowcowate

Korowcowate, rozwałkowate (Aradidae) to rodzina pluskwiaków różnoskrzydłych, do której zaliczamy ponad 400 gatunków, z czego w Polsce 18 gatunków z rodzaju Aradus, Mezira.

Wygląd

To małe owady o silnie spłaszczonym ciele, ciemnym ubarwieniu. Czułki są krótkie, złożone z 4 członów. Mają bardzo długą kłujkę, która kilka razy przekracza długość całego ciała, spiralnie zwijaną w spoczynku.

Gatunki

Wykaz gatunków.

Mezira tremulaeMezira tremulae PL

Mezira tremulae

Mezira tremulae to gatunek pluskwiaka różnoskrzydłego z rodziny korowcowatych. Ciało jest dość mocno spłaszczone grzbieto-brzusznie. Ubarwienie ciemnobrązowe. Półpokrywy są wyraźnie jaśniejsze.

Inne gatunki

  • Korowiec sosnowy (Aradus cinnamomeus)

Występowanie i środowisko

Owady te żyją pod płatkami kory starych drzew.

Morfologia i anatomia

Długość ciała wynosi do 1 cm.

Pożywienie

Podstawą diety tych owadów są grzyby, niektóre gatunki spijają soki roślinne.
© medianauka.pl, 2019-03-28, RODZ-507Jak szybko latają owady?

Jak szybko latają owady?

Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.
Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki urodzinowe
Kolorowe skarpetki Kostka
Kolorowe skarpetki Miasto
kolorowe skarpetki góra lodowa
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2020 r.