Nosokonikowate

Nosokonikowate (Pyrgomorphidae) to owadów z rzędu prostoskrzydłych. W Polsce przedstawiciele tej rodziny nie występują.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Aularches miliarisAularches miliaris

Aularches miliaris

Aularches miliaris to przedstawiciel rodziny nosokonikowatych. Głowa czarno-żółta, przedplecze żółte z czarną plamą na wierzchu i ciekawą fakturą w postaci wyrostków, kolców. Skrzydła w zieloną siateczkę z żółtymi plamami.





Inne gatunki

  • nosokonik pastelowy (Pyrgomorpha conica)

Morfologia i anatomia

Owady te mają mocno wydłużoną część czołową głowy. Pod oczami widoczne jest wklęśnięcie.



Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Heiko Bellmann - Szarańczaki - Przewodnik entomologa, ISBN 978-83-7073-705-4, MULTICO Oficyna wydawnicza 2006

Jak szybko latają owady?

Jak szybko latają owady?

Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.


© medianauka.pl, 2019-12-14, RODZ-1383



Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.