Podocnemididae

Podocnemididae to rodzina gadów z rzędu żółwi. Zaliczamy do niej co najmniej 7 gatunków sklasyfikowanych w 3 rodzajach. W niektórych źródłach żółwie z tej rodziny można znaleźć w rodzinie pelomeduzowatych.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Terekaj, terekayTerekaj, terekay

Podocnemis unifilis

Terekaj to żółw z charakterystycznymi żółtymi plamami na głowie. Zasiedla wody Amazonki. Ma charakterystyczne żółte plamy na głowie, które z wiekiem zanikają. Zjada wodorosty, owoce, ryby, bezkręgowce.

Inne gatunki

  • Erymnochelys madagascariensis
  • Peltocephalus dumerilianus
  • Podocnemis erythrocephala
  • Podocnemis expansa
  • Podocnemis lewyana
  • Podocnemis sextuberculataJaki jest największy żółw na świecie?

Jaki jest największy żółw na świecie?

Który z żółwi jest rekordzistą pod względem rozmiarów i ciężaru? Gdzie można spotkać największego żółwia świata?


© medianauka.pl, 2019-04-25, RODZ-1442Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.