Logo Media Nauka

FacebookPrześwietlikowate

Prześwietlikowate (Tingidae) to rodzina owadów z rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych. Zaliczamy do niej w Polsce 56 gatunków. To słabo opisana w popularnej literaturze rodzina owadów.

Gatunki

Wykaz gatunków.

Tingis ampliataTingis ampliata PL

Tingis ampliata

Tingis ampliata to gatunek pluskwiaka różnoskrzydłego z rodziny prześwietlikowatych. Głowa jest ciemna, z krótkimi włoskami, podobnie i żółtawe czułki. Żółtawe są też odnóża, uda brązowawe.


Lasiacantha gracilisLasiacantha gracilis PL

Lasiacantha gracilis

Lasiacantha gracilis to gatunek pluskwiaka różnoskrzydłego z rodziny prześwietlikowatych. Na bocznych krawędziach przedplecza i półpokryw znajdują się małe, kolcowate wyrostki zakończone włoskiem.

Inne gatunki

  • Prześwietlik ostowiec (Tingis cardui)

Rozmnażanie

Niektóre gatunki z tej rodziny pilnują złożonych jaj.
© medianauka.pl, 2019-02-11, RODZ-531Jak szybko latają owady?

Jak szybko latają owady?

Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.
Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki Kostka
kolorowe skarpetki góra lodowa
Kolorowe skarpetki Miasto
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2020 r.