Rutowate

Rutowate (Rutaceae) to rodzina roślin z rzędu rutowców.

Wygląd

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Dyptam jesionolistny, krzak MojżeszaDyptam jesionolistny, krzak Mojżesza PL §§

Dictamnus albus

Dyptam jesionolistny, krzak Mojżesza (Dictamnus albus) to trująca bylina kłączowa z rodziny rutowatych o leczniczych właściwościach, uprawiana jako roślina ozdobna. Wydziela zapach pomarańczy.


Ruta zwyczajnaRuta zwyczajna PL

Ruta graveolens

Ruta zwyczajna (Ruta graveolens) to bylina z rodziny rutowatych o pachnących liściach. Zioło to ma właściwości moczopędne, oczyszczające wątrobę, pęcherz i nerki, reguluje ciśnienie krwi.


Cytryna zwyczajnaCytryna zwyczajna

Citrus limon

Cytryna zwyczajna (Citrus limon) to gatunek niewysokiego drzewa z rodziny rutowatych, które rodzi cytryny, popularne owoce sprzedawane na masową skalę na całym świecie. Roślina ta pochodzi z Chin, choć dziś tam nie występuje.


Oriksa japońskaOriksa japońska

Orixa japonica

Oriksa japońska (Orixa japonica) to krzew liściasty z rodziny rutowatych. Występuje w Japonii, Chinach i Korei.


Parczelina trójlistkowaParczelina trójlistkowa PL - ogród

Ptelea trifoliata

Parczelina trójlistkowa (Ptelea trifoliata) to roślina z rodziny rutowatych, drzewo lub krzew.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

      Cytryna zwyczajna: Kwitnie cytryna.
         Dyptam jesionolistny, krzak Mojżesza: Kwitnie dyptam jesionolistny.
           Parczelina trójlistkowa: Kwitnie parczelina trójlistkowa.
         Ruta zwyczajna: Kwitnie ruta zwyczajna.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2017-09-21, RODZ-1295Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.