Szkielet psa

Szkielet psa, jak każdego innego ssaka, stanowi wewnętrzne rusztowanie dla ciała. Składa się z kości oraz chrzęści. Inną rolą układu kostnego jest ochrona organów wewnętrznych przed uszkodzeniami. Kościec nadaje ciału odpowiednią postawę i pełni podstawową rolę w poruszaniu się.

Poniższa tablica interakcyjna pozwala na naukę nazewnictwa poszczególnych części szkieletu ssaka. To wirtualny model szkieletu psa.

pre_loader

Instrukcja obsługi tablicy interakcyjnej

Na dole tablicy znajdują się przyciski, które umożliwiają przejść w zadany tryb pracy. Poniżej znajduje się opis poszczególnych funkcji.

ikona1Tryb nauki z komputerem.
Wybierz tę opcję, jeżeli pracujesz z myszką komputerową. Opcja ta pozwala podświetlać wybrane elementy kośćca i uzyskać podpowiedź nazwy danej kości po wciśnięciu przycisku myszy. Jest to najbardziej efektywny tryb nauki. Nie ma możliwości w tym trybie wyświetlenia nazwy danej części szkieletu.

ikona1Tryb nauki z tabletem lub smartfonem.
Wybierz tę opcję, jeżeli pracujesz z urządzeniem mobilnym. Opcja ta pozwala podświetlać wybrane elementy kośćca wraz z podpowiedziami nazw kości po wskazaniu jej palcem na ekranie.

ikona1Test.
Wybierz tę opcję, jeżeli chcesz sprawdzić swoje umiejętności. Program losowo poprosi o wskazanie każdego elementu szkieletu psa, który należy wskazać na podstawie podanej nazwy. Na koniec program dokona oceny sprawdzianu.

ikona1Podpowiedź.
Wybierz tę opcję, jeżeli chcesz zobaczyć tablicę poglądową ze wszystkimi nazwami kości.

szkielet psa

ikona1Informacje.
Ta opcja wyświetla informacje o programie - układ kostny psa.
Jak dużo jedzą zwierzęta?

Jak dużo jedzą zwierzęta?

Czy tylko człowiek bywa obżartuchem? Czy w świecie zwierząt również można znaleźć łakomczuchów? Ile pokarmu zjadają różne zwierzęta?


© medianauka.pl, 2016-10-11, ART-3207

Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki urodzinowe
Kolorowe skarpetki Miasto
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Leniwce Puzzle
kolorowe skarpetki góra lodowa
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.