logoCeratophryidae

Ceratophryidae to rodzina płazów bezogonowych, wydzielona z rodziny świstkowatych. Zaliczamy do niej minimum 12 gatunków.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Amazońska żaba rogataAmazońska żaba rogata

Ceratophrys cornuta

Amazońska żaba rogata (Ceratophrys cornuta ) to gatunek żaby południowej o krępej budowie ciała z charakterystycznymi rogami nad oczami, należąca do rodzaju żab rogatych. Gatunek ten jest ceniony w terrarystce.


Żaba rogataŻaba rogata

Ceratophrys ornata

Żaba rogata to jedna z najpiękniej ubarwionych żab świata. Jest hodowana w domowych terrariach. To bardzo agresywny i żarłoczny płaz. To żaba o masywnej budowie ciała, dość krótkich kończynach.


Żaba rogata z ChacoŻaba rogata z Chaco

Chacophrys pierottii

Żaba rogata z Chaco (Chacophrys pierottii) to gatunek płaza bezogonowego z rodziny Ceratobatrachidae. Ubarwienie brązowe z jasnymi pasami, z których trzy są grubsze i biegną promieniści od głowy ku tyłowi i bokom.

Inne gatunki

  • Ceratophrys aurita
  • Ceratophrys calcarata
  • Ceratophrys cranwelli
  • Ceratophrys joazeirensis
  • Ceratophrys stolzmanni
  • Ceratophrys testudo
  • Lepidobatrachus asper
  • Lepidobatrachus laevis
  • Lepidobatrachus llanensis

Występowanie i środowisko

To płazy Ameryki Południowej.
© medianauka.pl, 2019-05-05, RODZ-1452 
Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki Miasto
Księga zwierząt niemalże niemożliwych
Kolorowe skarpetki urodzinowe
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Atlas płazów i gadów Polski status rozmieszczenie ochrona
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.