logoKostnojęzyczne

Kostnojęzyczne (Osteoglossidae) to rodzina ryb kostnoszkieletowych z rzędu kostnojęzykokształtnych, do której zaliczamy około 10 gatunków.

Wygląd

Ryby te mają pęcherz pławny połączony z przełykiem. Łuski są okrągłe. Język jest skostniały.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Arowana australijskaArowana australijska

Scleropages jardinii

Arowana australijska (Scleropages jardinii) to gatunek ryby z rodziny kostnojęzycznych. Ciało ma wydłużony kształt. Ubarwienie żółtawe. Łuski duże. Płetwa grzbietowa przesunięta ku tyłowi. Płetwa ogonowa zaokrąglona.


Arowana srebrnaArowana srebrna

Osteoglossum bicirrhosum

Arowana srebrna (Osteoglossum bicirrhosum) to gatunek ryby z rodziny kostnojęzycznych. Ciało ma wydłużony kształt. Pysk skierowany w górę.

Inne gatunki

  • Osteoglossum ferreirai
  • Scleropages formosus
  • Scleropages leichardti


© medianauka.pl, 2019-06-15, RODZ-1461

Polecamy w naszym sklepie

kolorowe skarpetki ryby akwarium
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Kolorowe skarpetki wędkarza
Mapa świata Puzzle
Zoologia Szkarłupnie-płazy
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.