Zasady łączenia ryb w akwarium

Akwarium wielogatunkowe (ogólne, towarzyskie) to najbardziej popularny rodzaj akwarium. Można w nim trzymać różne gatunki ryb. Łączenie gatunków musi być jednak poddane pewnym uwarunkowaniom. Należy wcześniej przemysleć wybór odpowiednich gatunków do akwarium ogólnego, kierując się następującymi wskazówkami:

Jak wybrać ryby do akwarium ogólnego?

Polecamy nasz atlas ryb, w którym możemy przeglądać gatunki ryb wedle różnych kryteriów takich jak: twardość wody, temperatura, pH, wymagania środowiskowe, ryby morskie i słodkowodne, możliwość trzymania w akwariach wielogatunkowych, temperament i inne. W opisach poszczególnych gatunków można znaleźć dodatkowe informacje na temat wymagań poszczególnych ryb. To dobre narzędzie w projektowaniu domowego akwarium.

atlas ryb

Aby skorzystać z tego atlasu jako przyszły akwarysta, w pierwszej kolejności użyj filtru wyboru Akwarium.

zasady łączenia gatunków ryb
© Solarisys - stock.adobe.comElektryczne ryby
Wiele ryb potrafi wytwarzać prąd elektryczny. Czy prąd taki może być niebezpieczny dla człowieka? Czy można w jakiś sposób wykorzystać tę energię elektryczną?
Latające ryby
Czy i jak daleko latają latające ryby? Po co to robią? Czy oddychają w powietrzu?
Jadowite ryby
Czy istnieją ryby, które są jadowite na tyle, aby zagrozić zdrowiu i życiu człowieka? Czy w Polsce żyją jadowite gatunki ryb?
Najszybsza ryba świata
Z jaką maksymalną prędkością może płynąć ryba? Jak gatunek jest rekordzistą na świecie? Czy w Polsce można spotkać takich rekordzistów?

© medianauka.pl, 2022-11-05, A-4551Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2023 r.