logoNematistiidae

Nazwa (Nematistiidae) to rodzina ryb kostnoszkieletowych z rzędu okoniokształtnych, do której zaliczamy tylko jeden gatunek.

Wygląd

Ubarwienie srebrzystożółtawe z ciemnymi pasami biegnącymi od wierzchu do niemalże nasady ogona. Płetwa grzbietowa jest podzielona na dwie części. Pierwsza posiada bardzo długie kolce, wygięte i spięte tylko u nasady.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Nematistius pectoralisNematistius pectoralis

Nematistius pectoralis

Nematistius pectoralis to jedyny przedstawiciel rodziny Nematistiidae. Płetwa grzbietowa jest podzielona na dwie części. Pierwsza posiada bardzo długie kolce, wygięte i spięte tylko u nasady.Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Henryk Garbarczyk, Małgorzata Garbarczyk, Leszek Myszkowski - Ryby Encyklopedia Zwierząt, ISBN 978-83-01-15341, KDC - Klub dla Ciebie 2008

Czy ryby śpią?

Czy ryby śpią?

Ryby nie zamykają oczu. Czy zatem zapadają w sen? Jeśli tak, to jak ryby śpią? Kiedy i skąd wiadomo, że zapadły w sen?

Najszybsza ryba świata

Najszybsza ryba świata

Z jaką maksymalną prędkością może płynąć ryba? Jak gatunek jest rekordzistą na świecie? Czy w Polsce można spotkać takich rekordzistów?


© medianauka.pl, 2019-06-30, RODZ-1149

Polecamy w naszym sklepie

Ryby labiryntowe
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Biblioteczka Montessori. Przyroda
Montessori - Zwierzęta
Kolorowe skarpetki wędkarza
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.