Logo Media Nauka

FacebookNematistiidae

Nazwa (Nematistiidae) to rodzina ryb kostnoszkieletowych z rzędu okoniokształtnych, do której zaliczamy tylko jeden gatunek.

Wygląd

Ubarwienie srebrzystożółtawe z ciemnymi pasami biegnącymi od wierzchu do niemalże nasady ogona. Płetwa grzbietowa jest podzielona na dwie części. Pierwsza posiada bardzo długie kolce, wygięte i spięte tylko u nasady.

Gatunki

Wykaz gatunków.

Nematistius pectoralisNematistius pectoralis

Nematistius pectoralis

Nematistius pectoralis to jedyny przedstawiciel rodziny Nematistiidae. Płetwa grzbietowa jest podzielona na dwie części. Pierwsza posiada bardzo długie kolce, wygięte i spięte tylko u nasady.Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Henryk Garbarczyk, Małgorzata Garbarczyk, Leszek Myszkowski - Ryby Encyklopedia Zwierząt, ISBN 978-83-01-15341, KDC - Klub dla Ciebie 2008

© medianauka.pl, 2019-06-30, RODZ-1149Czy ryby śpią?

Czy ryby śpią?

Ryby nie zamykają oczu. Czy zatem zapadają w sen? Jeśli tak, to jak ryby śpią? Kiedy i skąd wiadomo, że zapadły w sen?

Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2020 r.