Logo Media Nauka

Nematistiidae

Nazwa (Nematistiidae) to rodzina ryb kostnoszkieletowych z rzędu okoniokształtnych, do której zaliczamy tylko jeden gatunek.

Wygląd

Ubarwienie srebrzystożółtawe z ciemnymi pasami biegnącymi od wierzchu do niemalże nasady ogona. Płetwa grzbietowa jest podzielona na dwie części. Pierwsza posiada bardzo długie kolce, wygięte i spięte tylko u nasady.

Gatunki

Wykaz wszystkich opublikowanych artykułów tematycznych.


Nematistius pectoralisNematistius pectoralis

Nematistius pectoralis

Nematistius pectoralis to jedyny przedstawiciel rodziny Nematistiidae. Płetwa grzbietowa jest podzielona na dwie części. Pierwsza posiada bardzo długie kolce, wygięte i spięte tylko u nasady.Zdjęcia - galeria

Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Henryk Garbarczyk, Małgorzata Garbarczyk, Leszek Myszkowski - Ryby Encyklopedia Zwierząt, ISBN 978-83-01-15341, KDC - Klub dla Ciebie 2008

© medianauka.pl, 2019-06-30, RODZ-1149Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© Media Nauka 2008-2020 r.