logoSkałowrony

Skałowrony (Corcoracidae) to rodzina ptaków z rzędu wróblowych, do której zaliczamy zaledwie 2 gatunki. W Polsce nie występują gatunki z tej rodziny ptaków.

Wygląd

Skałowrony mają puszyste upierzenie. Ich nogi są mocne, przystosowane do grzebania w ziemi.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


ApostołApostoł

Struthidea cinerea

Apostoł (australijski) (Struthidea cinerea) to ptak z rodziny skałowronów, wcześniej zaliczany do gralin. Ma miękkie i puszyste upierzenie. Ubarwienie szaro-czarne. Dziób mocny. Brak dymorfizmu płciowego.


SkałowronSkałowron

Corcorax melanorhamphos

Skałowron (Corcorax melanorhamphos) to gatunek ptaka z rodziny skałowronów o czarnym upierzeniu i białych lusterkach na skrzydłach. Oczy są czerwone. Zagięty w dół dziób i nogi są ciemne.

Występowanie i środowisko

Skałowrony występują w Australii.

Tryb życia i zachowanie

Ptaki te spędzają dużo czasu na rozgrzebywanie ziemi w poszukiwaniu pokarmu. Przebywają zwykle w grupach do 20 osobników.

Rozmnażanie

W budowie gniazda, wysiadywaniu jaj i karmieniu piskląt bierze udział cała rodzina. Samica składa od 2 do 5 jaj.

Pożywienie

Polują na larwy chrząszczy, dżdżownice. Zjadają tez nasiona.
© medianauka.pl, 2018-10-31, RODZ-780 

Ile jest ptaków na świecie?

Ile jest ptaków na świecie?

Czy ptaków jest więcej niż ludzi na świecie? Ile jest gatunków ptaków na świecie a ile w Polsce? Które gatunki są najliczniejsze, a które rzadkie?

Jaki ptak znosi najwięcej jaj?

Jaki ptak znosi najwięcej jaj?

Wszystkie ptaki znoszą jaja i wysiadują je, aby zachować ciągłość gatunku. Które ptaki znoszą ich najwięcej? Czy są to nasze zwykłe kury domowe, czy też inne ptaki?
Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki Kostka
Paw Puzzle
Kolorowe skarpetki Miasto
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Kubek zwierzęta Bałtyku
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.