logo

Systematyka ptaków

Systematyka ptaków pozwala nam przyporządkować gatunki (podstawowe jednostki systematyczne obejmujące wszystkie osobniki zdolne do nieograniczonego krzyżowania się, tworząc populację) do poszczególnych jednostek systematycznych wyższego rzędu. Taki podział ma na celu uporządkowanie wspólnych cech różnych zwierząt lub roślin. Każdy gatunek oznaczony jest dwuczłonową nazwą łacińską: pierwszy człon jest nazwą rodzaju, drugi jest nazwą gatunku w obrębie rodzaju.

Systematyka ptaków ma na celu odzwierciedlenie pokrewieństwa między nimi. Gatunki łączy się w rodzaje, rodzaje w rodziny, rodziny w rzędy, rzędy w gromady (lub klasy w przypadku roślin), te ostatnie w wprzypadku zwierząt w typy. Aby podkreślić bliższe pokrewieństwo niektórych grup systematycznych stosuje się także dodatkowe kategorie jak: podrodziny, podrzędy, kohorty, szczepy, podgromady, podtypy itp.

Poniżej przedstawiono systematykę ptaków wraz z linkami do istniejących artykułów w niniejszym serwisie. Gatunki wymieniono w kolejności alfabetycznej. Nie jest to pełna klasyfikacja. Gatunki wymarłe oznaczono znakiem †.

Z uwagi na duże zmiany, jakie zachodzą w ostatnim czasie w systematyce oraz nazewnictwie taksonów, aktualnie trwają prace w naszym serwisie nad aktualizacją systematyki.

  • Gromada: Ptaki (Aves)
    • Rząd: Sownikowe (Aegotheliformes)
      • Rodzina: Sowniki (Aegothelidae)
        • Sownik prążkowany (Aegotheles affinis)
        • Sownik górski (Aegotheles albertisi)
        • Sownik ciemny (Aegotheles archboldi)
        • Sownik jarzębaty (Aegotheles bennettii)
        • Sownik wąsaty (Aegotheles crinifrons)
        • Sownik australijski (Aegotheles cristatus)
        • Sownik ozdobny (Aegotheles insignis)
        • Sownik falisty (Aegotheles salvadorii)
        • Sownik nowokaledoński (Aegotheles savesi)
        • Sownik pręgosterny (Aegotheles tatei)
        • Sownik plamisty (Aegotheles wallacii)
    • Rząd: Krótkonogie (Apodiformes)
      • Rodzina: Jerzykowate (Apodidae)
        • Salangana szara (Aerodramus amelis)
        • Salangana mariańska (Aerodramus bartschi)
        • Salangana himalajska (Aerodramus brevirostris)
        • Salangana seszelska (Aerodramus elaphrus)
        • Salangana maskareńska (Aerodramus francicus)
        • Salangana sundajska (Aerodramus fuciphagus)
        • Salangana jaskółcza (Aerodramus hirundinaceus)
        • Salangana molucka (Aerodramus infuscatus)
        • Salangana mikronezyjska (Aerodramus inquietus)
        • Salangana czarna (Aerodramus leucophaeus)
        • Salangana czarnogniazdowa (Aerodramus maximus)
        • Salangana filipińska (Aerodramus mearnsi)
        • Salangana gołonoga (Aerodramus nuditarsus)
        • Salangana widłosterna (Aerodramus ocistus)
        • Salangana melanezyjska (Aerodramus orientalis)
        • Salangana papuaska (Aerodramus papuensis)
        • Salangana atolowa (Aerodramus pelewensis)
        • Salangana mszysta (Aerodramus salangana)
        • Salangana towarzyska (Aerodramus sawtelli)
        • Salangana białorzytna (Aerodramus spodiopygius)
        • Salangana australijska (Aerodramus terraereginae)
        • Salangana brunatna (Aerodramus unicolor)
        • Salangana jednobarwna (Aerodramus vanikorensis)
        • Salangana jawajska (Aerodramus vulcanorum)
        • Salangana lśniąca (Aerodramus whiteheadi)
        • Aeronauta andyjski (Aeronautes andecolus)
        • Aeronauta białoplamy (Aeronautes montivagus)
        • Aeronauta białogardły (Aeronautes saxatalis)
        • Jerzyk ostrosterny (Apus acuticauda)
        • Jerzyk mały (Apus affinis)
        • Jerzyk wyspowy (Apus alexandri)
        • Jerzyk (zwyczajny) (Apus apus) (PL)
        • Jerzyk afrykański (Apus barbatus)
        • Jerzyk czarny (Apus batesi)
        • Jerzyk klifowy (Apus berliozi)
        • Jerzyk brunatny (Apus bradfieldi)
        • Jerzyk widłosterny (Apus caffer)
        • Jerzyk białogardły (Apus horus)
        • Jerzyk brązowy (Apus niansae)
        • Jerzyk nepalski (Apus nipalensis)
        • Jerzyk białorzytny (Apus pacificus)
        • Jerzyk blady (Apus pallidus)
        • Jerzyk jednobarwny (Apus unicolor)
        • Kominiarczyk ciemnobrzuchy (Chaetura andrei)
        • Kominiarczyk krótkosterny (Chaetura brachyura)
        • Kominiarczyk jednobarwny (Chaetura chapmani)
        • Kominiarczyk szarawy (Chaetura cinereiventris)
        • Kominiarczyk blady (Chaetura egregia)
        • Kominiarczyk kostarykański (Chaetura fumosa)
        • Kominiarczyk antylski (Chaetura martinica)
        • Kominiarczyk popielatosterny (Chaetura meridionalis)
        • Kominiarczyk amerykański (Chaetura pelagica)
        • Kominiarczyk przepasany (Chaetura spinicaudus)
        • Kominiarczyk szarobrzuchy (Chaetura vauxi)
        • Salangana białobrzucha (Collocalia affinis)
        • Salangana krótkoskrzydła (Collocalia dodgei)
        • Salangana zmienna (Collocalia esculenta)
        • Salangana skromna (Collocalia isonota)
        • Salangana zielonawa (Collocalia linchi)
        • Salangana siworzytna (Collocalia marginata)
        • Salangana wyspowa (Collocalia natalis)
        • Salangana timorska (Collocalia neglecta)
        • Salangana floreska (Collocalia sumbawae)
        • Salangana lilipucia (Collocalia troglodytes)
        • Salangana przepasana (Collocalia uropygialis)
        • Cierniosternik okularowy (Cypseloides cherriei)
        • Cierniosternik białobrody (Cypseloides cryptus)
        • Cierniosternik okopcony (Cypseloides fumigatus)
        • Cierniosternik kolumbijski (Cypseloides lemosi)
        • Cierniosternik czarny (Cypseloides niger)
        • Cierniosternik brązowy (Cypseloides rothschildi)
        • Cierniosternik ciemny (Cypseloides senex)
        • Cierniosternik białoczelny (Cypseloides storeri)
        • Jerzyk jaskółczy (Cypsiurus balasiensis)
        • Jerzyk skromny (Cypsiurus gracilis)
        • Jerzyk palmowy (Cypsiurus parvus)
        • Czubik mały (Hemiprocne comata)
        • Czubik koroniasty (Hemiprocne coronata)
        • Czubik rudolicy (Hemiprocne longipennis)
        • Czubik wąsaty (Hemiprocne mystacea)
        • Igłosternik białogardły (Hirundapus caudacutus)
        • Igłosternik czarnogardły (Hirundapus celebensis)
        • Igłosternik indochiński (Hirundapus cochinchinensis)
        • Igłosternik wielki (Hirundapus giganteus)
        • Salangana wielka (Hydrochous gigas)
        • Krótkosternik nowogwinejski (Mearnsia novaeguineae)
        • Krótkosternik filipiński (Mearnsia picina)
        • Kolcosternik kusy (Neafrapus boehmi)
        • Kolcosternik kreskowany (Neafrapus cassini)
        • Widłogończyk białogardły (Panyptila cayennensis)
        • Widłogończyk duży (Panyptila sanctihieronymi)
        • Kolcosternik srebrnorzytny (Rhaphidura leucopygialis)
        • Kolcosternik białobrzuchy (Rhaphidura sabini)
        • Afrojerzyk mysi (Schoutedenapus myoptilus)
        • Lotniarz brazylijski (Streptoprocne biscutata)
        • Lotniarz widłosterny (Streptoprocne phelpsi)
        • Lotniarz rdzawoszyi (Streptoprocne rutila)
        • Lotniarz białoszyi (Streptoprocne semicollaris)
        • Lotniarz obrożny (Streptoprocne zonaris)
        • Widłogończyk mały (Tachornis furcata)
        • Widłogończyk antylski (Tachornis phoenicobia)
        • Widłogończyk łuskowany (Tachornis squamata)
        • Jerzyk łuskowany (Tachymarptis aequatorialis)
        • Jerzyk alpejski (Tachymarptis melba) (PL)
        • Kolcosternik czarny (Telacanthura melanopygia)
        • Kolcosternik łuskogardły (Telacanthura ussheri)
        • Kolcosternik malgaski (Zoonavena grandidieri)
        • Kolcosternik białorzytny (Zoonavena sylvatica)
        • Kolcosternik wyspowy (Zoonavena thomensis)
      • Rodzina: Kolibry (Trochilidae)
        • Zielaczek (Abeillia abeillei)
        • Płowik (Adelomyia melanogenys)
        • Iskrzyk purpurowy (Aglaeactis aliciae)
        • Iskrzyk białoplamy (Aglaeactis castelnaudii)
        • Iskrzyk płomienny (Aglaeactis cupripennis)
        • Iskrzyk czarnogłowy (Aglaeactis pamela)
        • Komecik wenezuelski (Aglaiocercus berlepschi)
        • Komecik fioletowosterny (Aglaiocercus coelestis)
        • Komecik długosterny (Aglaiocercus kingii)
        • Szmaragdzik namorzynowy (Amazilia boucardi)
        • Szmaragdzik honduraski (Amazilia luciae)
        • Szmaragdzik cynamonowy (Amazilia rutila)
        • Szmaragdzik brązowosterny (Amazilia tzacatl)
        • Szmaragdzik jukatański (Amazilia yucatanensis)
        • Szmaragdzik zielony (Amazilis amazilia)
        • Zębodziobek (Androdon aequatorialis)
        • Pustelnik białosterny (Anopetia gounellei)
        • Kolumbijczyk białosterny (Anthocephala berlepschi)
        • Kolumbijczyk płowosterny (Anthocephala floriceps)
        • Węglik antylski (Anthracothorax dominicus)
        • Antylak szmaragdowy (Anthracothorax holosericeus)
        • Antylak purpurowy (Anthracothorax jugularis)
        • Węglik purpurowy (Anthracothorax mango)
        • Węglik czarnogardły (Anthracothorax nigricollis)
        • Węglik krawatowy (Anthracothorax prevostii)
        • Węglik panamski (Anthracothorax veraguensis)
        • Węglik zielonogardły (Anthracothorax viridigula)
        • Węglik szmaragdowy (Anthracothorax viridis)
        • Koliberek czarnobrody (Archilochus alexandri)
        • Koliberek rubinobrody (Archilochus colubris)
        • Zalotnik czarnołbisty (Augastes lumachella)
        • Zalotnik hiacyntowy (Augastes scutatus)
        • Krzywodziobek (Avocettula recurvirostris)
        • Szafirczyk białouchy (Basilinna leucotis)
        • Szafirczyk rudobrzuchy (Basilinna xantusii)
        • Amorek zielony (Boissonneaua flavescens)
        • Amorek szafirowy (Boissonneaua jardini)
        • Amorek ognisty (Boissonneaua matthewsii)
        • Koliberek ametystowy (Calliphlox amethystina)
        • Koliberek pustynny (Calothorax lucifer)
        • Koliberek wspaniały (Calothorax pulcher)
        • Koliberek żarogłowy (Calypte anna)
        • Koliberek kalifornijski (Calypte costae)
        • Zapylak zaroślowy (Campylopterus calcirupicola)
        • Zapylak skalny (Campylopterus diamantinensis)
        • Zapylak wenezuelski (Campylopterus duidae)
        • Zapylak białosterny (Campylopterus ensipennis)
        • Zapylak lazurowy (Campylopterus falcatus)
        • Zapylak fioletowy (Campylopterus hemileucurus)
        • Zapylak rdzawosterny (Campylopterus hyperythrus)
        • Zapylak szary (Campylopterus largipennis)
        • Zapylak kolumbijski (Campylopterus phainopeplus)
        • Zapylak ekwadorski (Campylopterus villaviscensio)
        • Brzęczek kolumbijski (Chaetocercus astreans)
        • Brzęczek oliwkowy (Chaetocercus berlepschi)
        • Brzęczek trzmieli (Chaetocercus bombus)
        • Brzęczek kryzowany (Chaetocercus heliodor)
        • Brzęczek rdzawosterny (Chaetocercus jourdanii)
        • Brzęczek białobrzuchy (Chaetocercus mulsant)
        • Brodaczek tęczowy (Chalcostigma herrani)
        • Brodaczek miedziany (Chalcostigma heteropogon)
        • Brodaczek oliwkowy (Chalcostigma olivaceum)
        • Brodaczek rdzawołbisty (Chalcostigma ruficeps)
        • Brodaczek niebieskawy (Chalcostigma stanleyi)
        • Kwiaciarek niebieskosterny (Chalybura buffonii)
        • Kwiaciarek rudosterny (Chalybura urochrysia)
        • Szafirek lśniący (Chionomesa fimbriata)
        • Szafirek mleczny (Chionomesa lactea)
        • Szafirek zielonosterny (Chlorestes candida)
        • Szafirek białobrody (Chlorestes cyanus)
        • Szafirek złotosterny (Chlorestes eliciae)
        • Szafirek niebieskobrzuchy (Chlorestes julie)
        • Szafirek modrogardły (Chlorestes notata)
        • Złocik wenezuelski (Chlorostilbon alice)
        • Złocik ogrodowy (Chlorostilbon assimilis)
        • Złocik czerwonodzioby (Chlorostilbon gibsoni)
        • Złocik złotobrzuchy (Chlorostilbon lucidus)
        • Złocik czarnodzioby (Chlorostilbon melanorhynchus)
        • Złocik szmaragdowy (Chlorostilbon mellisugus)
        • Złocik zielony (Chlorostilbon olivaresi)
        • Złocik krótkosterny (Chlorostilbon poortmani)
        • Złocik miedziany (Chlorostilbon russatus)
        • Złocik wąskosterny (Chlorostilbon stenurus)
        • Moskitnik (Chrysolampis mosquitus)
        • Miłek białogardły (Chrysuronia brevirostris)
        • Miłek niebieskogardły (Chrysuronia coeruleogularis)
        • Miłek zielony (Chrysuronia goudoti)
        • Szafirek niebieskogłowy (Chrysuronia grayi)
        • Szafirek kolumbijski (Chrysuronia humboldtii)
        • Miłek nadbrzeżny (Chrysuronia leucogaster)
        • Miłek namorzynowy (Chrysuronia lilliae)
        • Złotogonek (Chrysuronia oenone)
        • Szmaragdzik modrogłowy (Chrysuronia versicolor)
        • Rubinek (Clytolaema rubricauda)
        • Elfik złotobrzuchy (Coeligena bonapartei)
        • Elfik brązowy (Coeligena coeligena)
        • Elfik różowobrzuchy (Coeligena helianthea)
        • Elfik tęczowy (Coeligena iris)
        • Elfik płowoskrzydły (Coeligena lutetiae)
        • Elfik zielony (Coeligena orina)
        • Elfik białosterny (Coeligena phalerata)
        • Elfik czarny (Coeligena prunellei)
        • Elfik wstęgoszyi (Coeligena torquata)
        • Elfik płowy (Coeligena violifer)
        • Elfik szarawy (Coeligena wilsoni)
        • Uszatek niebieskobrzuchy (Colibri coruscans)
        • Uszatek szmaragdowy (Colibri cyanotus)
        • Uszatek brązowy (Colibri delphinae)
        • Uszatek zielonobrzuchy (Colibri serrirostris)
        • Uszatek zielony (Colibri thalassinus)
        • Złocik złotogłowy (Cynanthus auriceps)
        • Złocik widłosterny (Cynanthus canivetii)
        • Złocik turkusowy (Cynanthus doubledayi)
        • Złocik wyspowy (Cynanthus forficatus)
        • Złocik północny (Cynanthus latirostris)
        • Kolcosterek zielony (Discosura conversii)
        • Kolcosterek czarnobrzuchy (Discosura langsdorffi)
        • Kolcosterek miedziany (Discosura letitiae)
        • Rakietnik (Discosura longicaudus)
        • Kolcosterek czubaty (Discosura popelairii)
        • Koliberek widłosterny (Doricha eliza)
        • Koliberek brzytwosterny (Doricha enicura)
        • Włócznik modroczelny (Doryfera johannae)
        • Włócznik zielonoczelny (Doryfera ludovicae)
        • Szafirek białobrzuchy (Elliotomyia chionogaster)
        • Szafirek zielonosterny (Elliotomyia viridicauda)
        • Mieczodziobek (Ensifera ensifera)
        • Puchatek zielony (Eriocnemis aline)
        • Puchatek miedzianobrzuchy (Eriocnemis cupreoventris)
        • Puchatek czarnonogi (Eriocnemis derbyi)
        • Puchatek modrogłowy (Eriocnemis glaucopoides)
        • Puchatek turkusowy (Eriocnemis godini)
        • Puchatek modrogardły (Eriocnemis isabellae)
        • Puchatek szafirowy (Eriocnemis luciani)
        • Puchatek barwny (Eriocnemis mirabilis)
        • Puchatek złotawy (Eriocnemis mosquera)
        • Puchatek czarnopierśny (Eriocnemis nigrivestis)
        • Puchatek szmaragdowy (Eriocnemis vestita)
        • Ametyścik cienkodzioby (Eugenes fulgens)
        • Ametyścik wspaniały (Eugenes spectabilis)
        • Brzęczek chilijski (Eulidia yarrellii)
        • Miedziaczek (dawn. Aphantochroa) (Eupetomena cirrochloris)
        • Śmigacz (Eupetomena macroura)
        • Diamencik niebieskogłowy (Eupherusa cyanophrys)
        • Diamencik pręgosterny (Eupherusa eximia)
        • Diamencik czarnobrzuchy (Eupherusa nigriventris)
        • Diamencik białosterny (Eupherusa poliocerca)
        • Diamencik meksykański (Eupherusa ridgwayi)
        • Orłodziobek ciemnosterny (Eutoxeres aquila)
        • Orłodziobek białosterny (Eutoxeres condamini)
        • Nektareczek czarny (Florisuga fusca)
        • Nektareczek błękitny (Florisuga mellivora)
        • Pustelnik spiżowy (Glaucis aeneus)
        • Pustelnik hakodzioby (Glaucis dohrnii)
        • Pustelnik rdzawogardły (Glaucis hirsutus)
        • Diamencik rudosterny (Goldmania bella)
        • Diamencik modrogłowy (Goldmania violiceps)
        • Puchatek peruwiański (Haplophaedia assimilis)
        • Puchatek andyjski (Haplophaedia aureliae)
        • Puchatek łuskowany (Haplophaedia lugens)
        • Rogatek (Heliactin bilophus)
        • Lordzik purpurowogardły (Heliangelus amethysticollis)
        • Lordzik fioletowogardły (Heliangelus exortis)
        • Lordzik pomarańczowogardły (Heliangelus mavors)
        • Lordzik mały (Heliangelus micraster)
        • Lordzik królewski (Heliangelus regalis)
        • Lordzik różowogardły (Heliangelus spencei)
        • Lordzik ekwadorski (Heliangelus strophianus)
        • Lordzik widłosterny (Heliangelus viola)
        • Lordzik czarny (Heliangelus zusii)
        • Brylancik złotawy (Heliodoxa aurescens)
        • Brylancik rdzawoskrzydły (Heliodoxa branickii)
        • Brylancik różowogardły (Heliodoxa gularis)
        • Brylancik cesarski (Heliodoxa imperatrix)
        • Brylancik niebieskogardły (Heliodoxa jacula)
        • Brylancik modroczelny (Heliodoxa leadbeateri)
        • Brylancik rubinowy (Heliodoxa rubinoides)
        • Brylancik czarnolicy (Heliodoxa schreibersii)
        • Brylancik zielonoczelny (Heliodoxa xanthogonys)
        • Aksamitek białowąsy (Heliomaster constantii)
        • Aksamitek brodaty (Heliomaster furcifer)
        • Aksamitek długodzioby (Heliomaster longirostris)
        • Aksamitek łuskowany (Heliomaster squamosus)
        • Skrzacik czarnouchy (Heliothryx auritus)
        • Skrzacik czapkowy (Heliothryx barroti)
        • Szafirek złotawy (Hylocharis chrysura)
        • Szafirek rdzawobrody (Hylocharis sapphirina)
        • Nożycosterek (Hylonympha macrocerca)
        • Fioletek (Klais guimeti)
        • Nimfik (Lafresnaya lafresnayi)
        • Malachicik ametystowy (Lampornis amethystinus)
        • Malachicik purpurowogardły (Lampornis calolaemus)
        • Malachicik białogardły (Lampornis castaneoventris)
        • Malachicik ciemny (Lampornis clemenciae)
        • Malachicik białobrzuchy (Lampornis hemileucus)
        • Malachicik zielony (Lampornis sybillae)
        • Malachicik zielonogardły (Lampornis viridipallens)
        • Tęczownik (Lamprolaima rhami)
        • Paziak zielonosterny (Lesbia nuna)
        • Paziak czarnosterny (Lesbia victoriae)
        • Płowiaczek (Leucippus fallax)
        • Bielczyk (Leucochloris albicollis)
        • Szmaragdzik fioletowy (Leucolia violiceps)
        • Szmaragdzik zielonoczelny (Leucolia viridifrons)
        • Lodigezja (Loddigesia mirabilis)
        • Sylfik białoczuby (Lophornis adorabilis)
        • Sylfik krótkoczuby (Lophornis brachylophus)
        • Sylfik zielonokryzy (Lophornis chalybeus)
        • Sylfik rdzawoczuby (Lophornis delattrei)
        • Sylfik plamkouchy (Lophornis gouldii)
        • Sylfik czarnoczuby (Lophornis helenae)
        • Sylfik wspaniały (Lophornis magnificus)
        • Sylfik strojny (Lophornis ornatus)
        • Sylfik pawi (Lophornis pavoninus)
        • Sylfik lśniący (Lophornis stictolophus)
        • Sylfik zielonoczelny (Lophornis verreauxii)
        • Koliberek hawański (Mellisuga helenae)
        • Koliberek miodowy (Mellisuga minima)
        • Metalik łuskowany (Metallura aeneocauda)
        • Metalik fioletowogardły (Metallura baroni)
        • Metalik czerwonogardły (Metallura eupogon)
        • Metalik złotawy (Metallura iracunda)
        • Metalik purpurowogardły (Metallura odomae)
        • Metalik czarniawy (Metallura phoebe)
        • Metalik miedziany (Metallura theresiae)
        • Metalik krasnosterny (Metallura tyrianthina)
        • Metalik zielonawy (Metallura williami)
        • Karliczek (Microchera albocoronata)
        • Diamencik zielony (Microchera chionura)
        • Diamencik kostarykański (Microchera cupreiceps)
        • Brzęczek cienkosterny (Microstilbon burmeisteri)
        • Lilipucik (Myrmia micrura)
        • Cęgosterek (Myrtis fanny)
        • Koliberek bahamski (Nesophlox evelynae)
        • Koliberek lilioczelny (Nesophlox lyrura)
        • Furczak (Ocreatus underwoodii)
        • Szablodziobek (Opisthoprora euryptera)
        • Góralik (Oreonympha nobilis)
        • Górzak klinosterny (Oreotrochilus adela)
        • Górzak fioletowogłowy (Oreotrochilus chimborazo)
        • Górzak modrogardły (Oreotrochilus cyanolaemus)
        • Górzak andyjski (Oreotrochilus estella)
        • Górzak białoboczny (Oreotrochilus leucopleurus)
        • Górzak czarnobrzuchy (Oreotrochilus melanogaster)
        • Górzak zielonogłowy (Oreotrochilus stolzmanni)
        • Igłodziobek (Orthorhyncus cristatus)
        • Hełmik purpurowobrody (Oxypogon cyanolaemus)
        • Hełmik zielonobrody (Oxypogon guerinii)
        • Hełmik wenezuelski (Oxypogon lindenii)
        • Hełmik modrobrody (Oxypogon stuebelii)
        • Klinosterek krzywodzioby (Pampa curvipennis)
        • Klinosterek okazały (Pampa excellens)
        • Klinosterek rdzawy (Pampa rufa)
        • Złotniczek (Panterpe insignis)
        • Gigancik (Patagona gigas)
        • Łuskowiaczek (Phaeochroa cuvierii)
        • Pląśnik ciemny (Phaeoptila sordida)
        • Pustelnik rzeczny (Phaethornis aethopygus)
        • Pustelnik jasnobrzuchy (Phaethornis anthophilus)
        • Pustelnik andyjski (Phaethornis atrimentalis)
        • Pustelnik rdzaworzytny (Phaethornis augusti)
        • Pustelnik prostodzioby (Phaethornis bourcieri)
        • Pustelnik łuskogardły (Phaethornis eurynome)
        • Pustelnik szarogardły (Phaethornis griseogularis)
        • Pustelnik zielony (Phaethornis guy)
        • Pustelnik białobrody (Phaethornis hispidus)
        • Pustelnik mały (Phaethornis idaliae)
        • Pustelnik peruwiański (Phaethornis koepckeae)
        • Pustelnik długodzioby (Phaethornis longirostris)
        • Pustelnik rdzawy (Phaethornis longuemareus)
        • Pustelnik wielkodzioby (Phaethornis malaris)
        • Pustelnik meksykański (Phaethornis mexicanus)
        • Pustelnik płowosterny (Phaethornis nattereri)
        • Pustelnik cienkodzioby (Phaethornis philippii)
        • Pustelnik ubogi (Phaethornis pretrei)
        • Pustelnik rdzawobrzuchy (Phaethornis ruber)
        • Pustelnik ciemnogardły (Phaethornis rupurumii)
        • Pustelnik skromny (Phaethornis squalidus)
        • Pustelnik kolumbijski (Phaethornis striigularis)
        • Pustelnik białobrewy (Phaethornis stuarti)
        • Pustelnik ochrowy (Phaethornis subochraceus)
        • Pustelnik długosterny (Phaethornis superciliosus)
        • Pustelnik płowy (Phaethornis syrmatophorus)
        • Pustelnik białowąsy (Phaethornis yaruqui)
        • Koliberek kostarykański (Philodice bryantae)
        • Koliberek andyjski (Philodice mitchellii)
        • Srokaczek płowy (Phlogophilus harterti)
        • Srokaczek białopierśny (Phlogophilus hemileucurus)
        • Szafirek modrowstęgi (Polyerata amabilis)
        • Szafirek strojny (Polyerata decora)
        • Szafirek zdobny (Polyerata rosenbergi)
        • Górokomecik (Polyonymus caroli)
        • Kolibrzyk białobrewy (Polytmus guainumbi)
        • Kolibrzyk wenezuelski (Polytmus milleri)
        • Kolibrzyk zielonosterny (Polytmus theresiae)
        • Szafirolotek (Pterophanes cyanopterus)
        • Piłodziobek (Ramphodon naevius)
        • Kolcodziobek czarnogrzbiety (Ramphomicron dorsale)
        • Kolcodziobek fioletowy (Ramphomicron microrhynchum)
        • Oazik (Rhodopis vesper)
        • Pląśnik hiacyntowy (Riccordia bicolor)
        • Pląśnik bahamski (Riccordia bracei)
        • Pląśnik karaibski (Riccordia elegans)
        • Złocik portorykański (Riccordia maugaeus)
        • Pląśnik kubański (Riccordia ricordii)
        • Pląśnik czarnopierśny (Riccordia swainsonii)
        • Safo (Sappho sparganurus)
        • Szmaragdzik berylowy (Saucerottia beryllina)
        • Szmaragdzik rudobrzuchy (Saucerottia castaneiventris)
        • Szmaragdzik indygowy (Saucerottia cyanifrons)
        • Szmaragdzik lazurowy (Saucerottia cyanocephala)
        • Szmaragdzik modrosterny (Saucerottia cyanura)
        • Szmaragdzik złotogrzbiety (Saucerottia edward)
        • Szmaragdzik stalowy (Saucerottia hoffmanni)
        • Szmaragdzik plantacjowy (Saucerottia saucerottei)
        • Szmaragdzik rudorzytny (Saucerottia tobaci)
        • Szmaragdzik zielonobrzuchy (Saucerottia viridigaster)
        • Zalotnik białogardły (Schistes albogularis)
        • Zalotnik klinodzioby (Schistes geoffroyi)
        • Rudaczek panamski (Selasphorus ardens)
        • Rudaczek liliobrody (Selasphorus calliope)
        • Rudaczek lśniący (Selasphorus ellioti)
        • Rudaczek kryzowany (Selasphorus flammula)
        • Rudaczek szarouchy (Selasphorus heloisa)
        • Rudaczek szerokosterny (Selasphorus platycercus)
        • Rudaczek północny (Selasphorus rufus)
        • Rudaczek kalifornijski (Selasphorus sasin)
        • Rudaczek malutki (Selasphorus scintilla)
        • Fernandezik wyspowy (Sephanoides fernandensis)
        • Fernandezik chilijski (Sephanoides sephaniodes)
        • Strojniś czubaty (Stephanoxis lalandi)
        • Strojniś fioletowy (Stephanoxis loddigesii)
        • Fiołkowik (Sternoclyta cyanopectus)
        • Oliwiarczyk (Talaphorus chlorocercus)
        • Komecik szarobrzuchy (Taphrolesbia griseiventris)
        • Kwiatowczyk (Taphrospilus hypostictus)
        • Widłogonek modrobrzuchy (Thalurania colombica)
        • Widłogonek zielonogardły (Thalurania furcata)
        • Widłogonek fioletowoczelny (Thalurania glaucopis)
        • Widłogonek długosterny (Thalurania watertonii)
        • Agawowczyk płowy (Thaumasius baeri)
        • Agawowczyk plamisty (Thaumasius taczanowskii)
        • Brzytwosterek (Thaumastura cora)
        • Pustelnik jasnosterny (Threnetes leucurus)
        • Pustelnik czarny (Threnetes niger)
        • Pustelnik pręgosterny (Threnetes ruckeri)
        • Koliberek jaskółczy (Tilmatura dupontii)
        • Topazik szkarłatny (Topaza pella)
        • Topazik ognisty (Topaza pyra)
        • Koliber czarnogłowy (Trochilus polytmus)
        • Koliber czarnodzioby (Trochilus scitulus)
        • Szmaragdzik andyjski (Uranomitra franciae)
        • Andokoliberek rudolicy (Urochroa bougueri)
        • Andokoliberek modrolicy (Urochroa leucura)
        • Białosterek zielony (Urosticte benjamini)
        • Białosterek rdzaworzytny (Urosticte ruficrissa)
    • Rząd: Dzioborożcowe (Bucerotiformes)
      • Rodzina: Dzioborożce (Bucerotidae)
        • Dzioborożec rudy (Aceros nipalensis)
        • Dzioborożec asamski (Anorrhinus austeni)
        • Dzioborożec perukowy (Anorrhinus galeritus)
        • Dzioborożec rdzawobrzuchy (Anorrhinus tickelli)
        • Dzioborożec białobrzuchy (Anthracoceros albirostris)
        • Dzioborożec orientalny (Anthracoceros coronatus)
        • Dzioborożec białodzioby (Anthracoceros malayanus)
        • Dzioborożec palawański (Anthracoceros marchei)
        • Dzioborożec czarny (Anthracoceros montani)
        • Dzioborożec długoczuby (Berenicornis comatus)
        • Dzioborożec wielki (Buceros bicornis)
        • Dzioborożec rdzawogłowy (Buceros hydrocorax)
        • Dzioborożec żałobny (Buceros rhinoceros)
        • Dzioboróg abisyński (Bucorvus abyssinicus)
        • Dzioboróg kafryjski (Bucorvus leadbeateri)
        • Dzioborożec białosterny (Bycanistes albotibialis)
        • Dzioborożec srebrnolicy (Bycanistes brevis)
        • Dzioborożec trąbiący (Bycanistes bucinator)
        • Dzioborożec żółtodzioby (Bycanistes cylindricus)
        • Dzioborożec piskliwy (Bycanistes fistulator)
        • Dzioborożec baniastoczoły (Bycanistes subcylindricus)
        • Dzioborożec modrokoralowy (Ceratogymna atrata)
        • Dzioborożec niebieskolicy (Ceratogymna elata)
        • Dzioborożec białoczuby (Horizocerus albocristatus)
        • Dzioborożec białobrewy (Horizocerus hartlaubi)
        • Toko czarnogłowy (Lophoceros alboterminatus)
        • Toko ciemny (Lophoceros bradfieldi)
        • Toko brunatny (Lophoceros camurus)
        • Toko żałobny (Lophoceros fasciatus)
        • Toko srokaty (Lophoceros hemprichii)
        • Toko nosaty (Lophoceros nasutus)
        • Toko płowy (Lophoceros pallidirostris)
        • Dzioborożec indyjski (Ocyceros birostris)
        • Dzioborożec cejloński (Ocyceros gingalensis)
        • Dzioborożec szary (Ocyceros griseus)
        • Dzioborożec maskowy (Penelopides panini)
        • Dzioborożec białogardły (Rhabdotorrhinus corrugatus)
        • Dzioborożec bruzdodzioby (Rhabdotorrhinus exarhatus)
        • Dzioborożec jasnogłowy (Rhabdotorrhinus leucocephalus)
        • Dzioborożec kasztanowogłowy (Rhabdotorrhinus waldeni)
        • Hełmoróg (Rhinoplax vigil)
        • Dzioborożec hełmiasty (Rhyticeros cassidix)
        • Dzioborożec sumbajski (Rhyticeros everetti)
        • Dzioborożec andamański (Rhyticeros narcondami)
        • Dzioborożec karbodzioby (Rhyticeros plicatus)
        • Dzioborożec białolicy (Rhyticeros subruficollis)
        • Dzioborożec fałdodzioby (Rhyticeros undulatus)
        • Toko namibijski (Tockus damarensis)
        • Toko czarnoskrzydły (Tockus deckeni)
        • Toko białogrzbiety (Tockus erythrorhynchus)
        • Toko żółtodzioby (Tockus flavirostris)
        • Toko czerwonolicy (Tockus leucomelas)
        • Toko plamoskrzydły (Tockus monteiri)
      • Rodzina: Sierpodudki (Phoeniculidae)
        • Sierpodudek białogłowy (Phoeniculus bollei)
        • Sierpodudek leśny (Phoeniculus castaneiceps)
        • Sierpodudek fioletowy (Phoeniculus damarensis)
        • Sierpodudek purpurowy (Phoeniculus purpureus)
        • Sierpodudek czarnodzioby (Phoeniculus somaliensis)
        • Czarnodudek ciemnodzioby (Rhinopomastus aterrimus)
        • Czarnodudek większy (Rhinopomastus cyanomelas)
        • Czarnodudek czerwonodzioby (Rhinopomastus minor)
      • Rodzina: Dudki (Upupidae)
        • Dudek wielki (Upupa antaios)
        • Dudek (Upupa epops) (PL)
    • Rząd: Lelkowe (Caprimulgiformes)
      • Rodzina: Lelkowate (Caprimulgidae)
        • Lelkowiec arizoński (Antrostomus arizonae)
        • Lelkowiec białosterny (Antrostomus badius)
        • Lelkowiec karoliński (Antrostomus carolinensis)
        • Lelkowiec kubański (Antrostomus cubanensis)
        • Lelkowiec czarnogardły (Antrostomus noctitherus)
        • Lelkowiec brązowoszyi (Antrostomus ridgwayi)
        • Lelkowiec rdzawy (Antrostomus rufus)
        • Lelkowiec obrożny (Antrostomus salvini)
        • Lelkowiec kostarykański (Antrostomus saturatus)
        • Lelkowiec jedwabisty (Antrostomus sericocaudatus)
        • Lelkowiec krzykliwy (Antrostomus vociferus)
        • Lelek egipski (Caprimulgus aegyptius)
        • Lelek krótkosterny (Caprimulgus affinis)
        • Lelek andamański (Caprimulgus andamanicus)
        • Lelek krótkoskrzydły (Caprimulgus asiaticus)
        • Lelek ozdobny (Caprimulgus atripennis)
        • Lelek dżunglowy (Caprimulgus batesi)
        • Lelek celebeski (Caprimulgus celebensis)
        • Lelek wysmukły (Caprimulgus clarus)
        • Lelek ostrosterny (Caprimulgus climacurus)
        • Lelek sumatrzański (Caprimulgus concretus)
        • Lelek samotny (Caprimulgus donaldsoni)
        • Lelek (zwyczajny) (Caprimulgus europaeus) (PL)
        • Lelek złocisty (Caprimulgus eximius)
        • Lelek klinosterny (Caprimulgus fossii)
        • Lelek białowąsy (Caprimulgus fraenatus)
        • Lelek indyjski (Caprimulgus indicus)
        • Lelek jasny (Caprimulgus inornatus)
        • Lelek mandżurski (Caprimulgus jotaka)
        • Dziwolotek flagopióry (Caprimulgus longipennis)
        • Lelek paskogłowy (Caprimulgus macrurus)
        • Lelek malgaski (Caprimulgus madagascariensis)
        • Lelek piaskowy (Caprimulgus mahrattensis)
        • Lelek filipiński (Caprimulgus manillensis)
        • Lelek sundajski (Caprimulgus meesi)
        • Lelek bagienny (Caprimulgus natalensis)
        • Lelek pustynny (Caprimulgus nubicus)
        • Lelek śniady (Caprimulgus pectoralis)
        • Lelek koralowy (Caprimulgus phalaena)
        • Lelek górski (Caprimulgus poliocephalus)
        • Lelek kongijski (Caprimulgus prigoginei)
        • Lelek jawajski (Caprimulgus pulchellus)
        • Lelek rdzawoszyi (Caprimulgus ruficollis)
        • Lelek akacjowy (Caprimulgus rufigena)
        • Lelek etiopski (Caprimulgus solala)
        • Lelek cętkowany (Caprimulgus stellatus)
        • Lelek skalny (Caprimulgus tristigma)
        • Dziwolotek wstęgopióry (Caprimulgus vexillarius)
        • Lelczyk ostroskrzydły (Chordeiles acutipennis)
        • Lelczyk antylski (Chordeiles gundlachii)
        • Lelczyk mały (Chordeiles minor)
        • Lelczyk duży (Chordeiles nacunda)
        • Lelczyk malutki (Chordeiles pusillus)
        • Lelczyk blady (Chordeiles rupestris)
        • Rogatnik ciemnoskrzydły (Eurostopodus archboldi)
        • Rogatnik kropkowany (Eurostopodus argus)
        • Rogatnik diaboliczny (Eurostopodus diabolicus)
        • Rogatnik popielaty (Eurostopodus exul)
        • Rogatnik białogardły (Eurostopodus mystacalis)
        • Rogatnik papuaski (Eurostopodus papuensis)
        • Lelkowiec rdzawokarkowy (Gactornis enarratus)
        • Lelkowiec sierposkrzydły (Hydropsalis anomala)
        • Lelkowiec białoskrzydły (Hydropsalis candicans)
        • Lelkowiec białopręgi (Hydropsalis cayennensis)
        • Hydropsalis climacocerca (Hydropsalis climacocerca)
        • Lelkowiec ubogi (Hydropsalis decussata)
        • Lelkowiec trenowy (Hydropsalis forcipata)
        • Lelkowiec płowy (Hydropsalis heterura)
        • Lelkowiec długodzioby (Hydropsalis longirostris)
        • Lelkowiec lirosterny (Hydropsalis lyra)
        • Lelkowiec białobrewy (Hydropsalis maculicaudus)
        • Lelkowiec gujański (Hydropsalis maculosa)
        • Lelkowiec szarawy (Hydropsalis parvula)
        • Lelkowiec wstęgosterny (Hydropsalis segmentata)
        • Lelkowiec długosterny (Hydropsalis torquata)
        • Lelkowiec wenezuelski (Hydropsalis whitelyi)
        • Lelkowiec andyjski (Lurocalis rufiventris)
        • Lelkowiec krótkosterny (Lurocalis semitorquatus)
        • Rogatnik duży (Lyncornis macrotis)
        • Rogatnik uszaty (Lyncornis temminckii)
        • Lelkowiec białoszyi (Nyctidromus albicollis)
        • Lelkowiec ekwadorski (Nyctidromus anthonyi)
        • Lelkowiec meksykański (Nyctiphrynus mcleodii)
        • Lelkowiec oczkowany (Nyctiphrynus ocellatus)
        • Lelkowiec kolumbijski (Nyctiphrynus rosenbergi)
        • Lelkowiec jukatański (Nyctiphrynus yucatanicus)
        • Lelkowiec brazylijski (Nyctipolus hirundinaceus)
        • Lelkowiec żałobny (Nyctipolus nigrescens)
        • Lelkowiec brunatny (Nyctiprogne latifascia)
        • Lelkowiec amazoński (Nyctiprogne leucopyga)
        • Lelkowiec kasztanowaty (Nyctiprogne vielliardi)
        • Lelkowiec zimowy (Phalaenoptilus nuttallii)
        • Lelkowiec jamajski (Siphonorhis americana)
        • Lelkowiec mniejszy (Siphonorhis brewsteri)
        • Lelek dwuplamy (Veles binotatus)
    • Rząd: Kariamy (Cariamiformes)
      • Rodzina: Kariamy (Cariamidae)
    • Rząd: Siewkowe (Charadriiformes)
      • Rodzina: Alki (Alcidae)
        • Nurniczek czubaty (Aethia cristatella)
        • Nurniczek krasnodzioby (Aethia psittacula)
        • Nurniczek malutki (Aethia pusilla)
        • Nurniczek wąsaty (Aethia pygmaea)
        • Alka (Alca torda) (PL)
        • Alczyk (Alle alle) (PL)
        • Morzyk krótkodzioby (Brachyramphus brevirostris)
        • Morzyk marmurkowy (Brachyramphus marmoratus)
        • Morzyk kamczacki (Brachyramphus perdix)
        • Nurnik ochocki (Cepphus carbo)
        • Nurnik aleucki (Cepphus columba)
        • Nurnik zwyczajny (Cepphus grylle) (PL)
        • Nurek (Cerorhinca monocerata)
        • Maskonur zwyczajny, maskonur (Fratercula arctica) (PL)
        • Maskonur złotoczuby (Fratercula cirrhata)
        • Maskonur pacyficzny (Fratercula corniculata)
        • Alka olbrzymia (Pinguinus impennis)
        • Nurniczek ciemny (Ptychoramphus aleuticus)
        • Morzyk sędziwy (Synthliboramphus antiquus)
        • Morzyk kalifornijski (Synthliboramphus craveri)
        • Morzyk piskliwy (Synthliboramphus hypoleucus)
        • Morzyk żałobny (Synthliboramphus scrippsi)
        • Morzyk japoński (Synthliboramphus wumizusume)
        • Nurzyk podbielały, nurzyk zwyczajny (Uria aalge) (PL)
        • Nurzyk polarny (Uria lomvia) (PL)
      • Rodzina: Sieweczkowate (Charadriidae)
        • Skrętodziób (Anarhynchus frontalis)
        • Sieweczka morska (Charadrius alexandrinus) (PL)
        • Sieweczka andyjska (Charadrius alticola)
        • Sieweczka długonoga (Charadrius asiaticus)
        • Sieweczka ozdobna (Charadrius bicinctus)
        • Sieweczka płowa (Charadrius collaris)
        • Sieweczka rzeczna (Charadrius dubius) (PL)
        • Sieweczka patagońska (Charadrius falklandicus)
        • Sieweczka ciemna (Charadrius forbesi)
        • Sieweczka obrożna (Charadrius hiaticula) (PL)
        • Sieweczka jawajska (Charadrius javanicus)
        • Sieweczka pustynna (Charadrius leschenaultii) (PL)
        • Sieweczka białoczelna (Charadrius marginatus)
        • Sieweczka blada (Charadrius melodus)
        • Sieweczka szarolica (Charadrius modestus)
        • Sieweczka mongolska (Charadrius mongolus) (PL)
        • Sieweczka preriowa (Charadrius montanus)
        • Sieweczka jasna (Charadrius nivosus)
        • Sieweczka nowozelandzka (Charadrius obscurus)
        • Sieweczka przylądkowa (Charadrius pallidus)
        • Sieweczka piaskowa (Charadrius pecuarius)
        • Sieweczka sundajska (Charadrius peronii)
        • Sieweczka długodzioba (Charadrius placidus)
        • Sieweczka rdzawogłowa (Charadrius ruficapillus)
        • Sieweczka atlantycka (Charadrius sanctaehelenae)
        • Sieweczka skąpopłetwa (Charadrius semipalmatus)
        • Sieweczka madagaskarska (Charadrius thoracicus)
        • Sieweczka śniada (Charadrius tricollaris)
        • Sieweczka stepowa (Charadrius veredus)
        • Sieweczka krzykliwa (Charadrius vociferus)
        • Sieweczka grubodzioba (Charadrius wilsonia)
        • Sieweczka czarnoczelna (Elseyornis melanops)
        • Czajeczka (Erythrogonys cinctus)
        • Mornel (Eudromias morinellus) (PL)
        • Mornelak (Oreopholus ruficollis)
        • Czajkówka (Peltohyas australis)
        • Puńczyk (Phegornis mitchellii)
        • Siewka złota (Pluvialis apricaria) (PL)
        • Siewka szara (Pluvialis dominica) (PL)
        • Siewka złotawa (Pluvialis fulva) (PL)
        • Siewnica (Pluvialis squatarola) (PL)
        • Sieweczka czarnogłowa (Thinornis cucullatus)
        • Sieweczka koroniasta (Thinornis novaeseelandiae)
        • Czajka białołbista (Vanellus albiceps)
        • Czajka srokata (Vanellus armatus)
        • Czajka obrożna (Vanellus cayanus)
        • Czajka miedziana (Vanellus chilensis)
        • Czajka szarogłowa (Vanellus cinereus)
        • Czajka koroniasta (Vanellus coronatus)
        • Czajka białolica (Vanellus crassirostris)
        • Czajka rzeczna (Vanellus duvaucelii)
        • Czajka towarzyska (Vanellus gregarius) (PL)
        • Czajka indyjska (Vanellus indicus)
        • Czajka stepowa (Vanellus leucurus) (PL)
        • Czajka żałobna (Vanellus lugubris)
        • Czajka jawajska (Vanellus macropterus)
        • Czajka brunatna (Vanellus malabaricus)
        • Czajka czarnogłowa (Vanellus melanocephalus)
        • Czajka czarnoskrzydła (Vanellus melanopterus)
        • Czajka płatkolica (Vanellus miles)
        • Czajka andyjska (Vanellus resplendens)
        • Czajka płowa (Vanellus senegallus)
        • Czajka szponiasta (Vanellus spinosus)
        • Czajka rdzawopierśna (Vanellus superciliosus)
        • Czajka czarnoczuba (Vanellus tectus)
        • Czajka białogardła (Vanellus tricolor)
        • Czajka (zwyczajna) (Vanellus vanellus) (PL)
      • Rodzina: Krabożery (Dromadidae)
      • Rodzina: Żwirowcowate (Glareolidae)
        • Rączak indyjski (Cursorius coromandelicus)
        • Rączak (zwyczajny) (Cursorius cursor)
        • Rączak rdzawy (Cursorius rufus)
        • Rączak somalijski (Cursorius somalensis)
        • Rączak mały (Cursorius temminckii)
        • Żwirowiec popielaty (Glareola cinerea)
        • Żwirowiec mały (Glareola lactea)
        • Żwirowiec orientalny (Glareola maldivarum)
        • Żwirowiec stepowy (Glareola nordmanni) (PL)
        • Żwirowiec skalny (Glareola nuchalis)
        • Żwirowiec madagaskarski (Glareola ocularis)
        • Żwirowiec łąkowy (Glareola pratincola) (PL)
        • Nocobieg dwuobrożny (Rhinoptilus africanus)
        • Nocobieg rdzawogardły (Rhinoptilus bitorquatus)
        • Nocobieg czerwononogi (Rhinoptilus chalcopterus)
        • Nocobieg ozdobny (Rhinoptilus cinctus)
        • Żwirowiec australijski (Stiltia isabella)
      • Rodzina: Ostrygojady (Haematopodidae)
        • Ostrygojad czarniawy (Haematopus ater)
        • Ostrygojad czarny (Haematopus bachmani)
        • Ostrygojad krótkodzioby (Haematopus chathamensis)
        • Ostrygojad nowozelandzki (Haematopus finschi)
        • Ostrygojad australijski (Haematopus fuliginosus)
        • Ostrygojad magellański (Haematopus leucopodus)
        • Ostrygojad długodzioby (Haematopus longirostris)
        • Ostrygojad afrykański (Haematopus moquini)
        • Ostrygojad (zwyczajny) (Haematopus ostralegus) (PL)
        • Ostrygojad brunatny (Haematopus palliatus)
        • Ostrygojad zmienny (Haematopus unicolor)
        • Ibisodziób (Ibidorhyncha struthersii)
      • Rodzina: Mewowate (Laridae)
        • Rybołówka szara (Anous albivitta)
        • Rybołówka polinezyjska (Anous ceruleus)
        • Rybołówka atolowa (Anous minutus)
        • Rybołówka brunatna (Anous stolidus)
        • Rybołówka cienkodzioba (Anous tenuirostris)
        • Rybitwa czarnoczelna (Chlidonias albostriatus)
        • Rybitwa białowąsa (Chlidonias hybrida) (PL)
        • Rybitwa białoskrzydła (Chlidonias leucopterus) (PL)
        • Rybitwa czarna (Chlidonias niger) (PL)
        • Mewa tybetańska (Chroicocephalus brunnicephalus)
        • Mewa czarnodzioba (Chroicocephalus bulleri)
        • Mewa szarogłowa (Chroicocephalus cirrocephalus)
        • Mewa cienkodzioba (Chroicocephalus genei) (PL)
        • Mewa przylądkowa (Chroicocephalus hartlaubii)
        • Mewa patagońska (Chroicocephalus maculipennis)
        • Mewa czerwonodzioba (Chroicocephalus novaehollandiae)
        • Mewa kanadyjska (Chroicocephalus philadelphia)
        • Mewa śmieszka (Chroicocephalus ridibundus) (PL)
        • Mewa andyjska (Chroicocephalus serranus)
        • Mewa widłosterna (Creagrus furcatus)
        • Rybitwa krótkodzioba (Gelochelidon nilotica) (PL)
        • Atolówka (Gygis alba)
        • Mewa mała (Hydrocoloeus minutus) (PL)
        • Rybitwa wielkodzioba (Hydroprogne caspia) (PL)
        • Mewa śródziemnomorska (Ichthyaetus audouinii)
        • Mewa przydymiona (Ichthyaetus hemprichii)
        • Orlica (Ichthyaetus ichthyaetus) (PL)
        • Mewa białooka (Ichthyaetus leucophthalmus)
        • Mewa czarnogłowa (Ichthyaetus melanocephalus) (PL)
        • Mewa reliktowa (Ichthyaetus relictus)
        • Rybitwa wąsata (Larosterna inca)
        • Mewa srebrzysta (Larus argentatus) (PL)
        • Mewa armeńska (Larus armenicus)
        • Mewa argentyńska (Larus atlanticus)
        • Mewa pręgosterna (Larus belcheri)
        • Mewa alaskańska (Larus brachyrhynchus)
        • Mewa białogłowa (Larus cachinnans) (PL)
        • Mewa kalifornijska (Larus californicus)
        • Mewa siwa, mewa pospolita (Larus canus) (PL)
        • Mewa japońska (Larus crassirostris)
        • Mewa delawarska (Larus delawarensis) (PL)
        • Mewa południowa (Larus dominicanus)
        • Mewa żółtonoga (Larus fuscus) (PL)
        • Mewa lodowa (Larus glaucescens)
        • Mewa polarna (Larus glaucoides) (PL)
        • Mewa śniada (Larus heermanni)
        • Mewa blada (Larus hyperboreus) (PL)
        • Mewa meksykańska (Larus livens)
        • Mewa siodłata (Larus marinus) (PL)
        • Mewa romańska (Larus michahellis)
        • Mewa zachodnia (Larus occidentalis)
        • Mewa grubodzioba (Larus pacificus)
        • Mewa ochocka (Larus schistisagus)
        • Mewa popielata (Larus smithsonianus)
        • Mewa karaibska (Leucophaeus atricilla) (PL)
        • Mewa galapagoska (Leucophaeus fuliginosus)
        • Mewa szara (Leucophaeus modestus)
        • Mewa preriowa (Leucophaeus pipixcan) (PL)
        • Mewa magellańska (Leucophaeus scoresbii)
        • Rybitwa aleucka (Onychoprion aleuticus)
        • Rybitwa brunatnogrzbieta (Onychoprion anaethetus)
        • Rybitwa czarnogrzbieta (Onychoprion fuscatus)
        • Rybitwa pacyficzna (Onychoprion lunatus)
        • Mewa modrodzioba (Pagophila eburnea) (PL)
        • Rybitwa amazońska (Phaetusa simplex)
        • Mewa różowa (Rhodostethia rosea) (PL)
        • Mewa krótkodzioba (Rissa brevirostris)
        • Mewa trójpalczasta (Rissa tridactyla) (PL)
        • Brzytwodziób indyjski (Rynchops albicollis)
        • Brzytwodziób afrykański (Rynchops flavirostris)
        • Brzytwodziób amerykański (Rynchops niger)
        • Mewa chińska (Saundersilarus saundersi)
        • Rybitwa czarnobrzucha (Sterna acuticauda)
        • Rybitwa indyjska (Sterna aurantia)
        • Rybitwa różowa (Sterna dougallii) (PL)
        • Rybitwa czarnoucha (Sterna forsteri)
        • Rybitwa jaskółcza (Sterna hirundinacea)
        • Rybitwa rzeczna (Sterna hirundo) (PL)
        • Rybitwa popielata (Sterna paradisaea) (PL)
        • Rybitwa arabska (Sterna repressa)
        • Rybitwa maoryska (Sterna striata)
        • Rybitwa równikowa (Sterna sumatrana)
        • Rybitwa maskowa (Sterna trudeaui)
        • Rybitwa kergueleńska (Sterna virgata)
        • Rybitwa antarktyczna (Sterna vittata)
        • Rybitwa białoczelna (Sternula albifrons) (PL)
        • Rybitwa mała (Sternula antillarum)
        • Rybitwa namibijska (Sternula balaenarum)
        • Rybitwa peruwiańska (Sternula lorata)
        • Rybitwa nadobna (Sternula nereis)
        • Rybitwa malutka (Sternula saundersi)
        • Rybitwa brazylijska (Sternula superciliaris)
        • Rybitwa jasnogrzbieta (Thalasseus albididorsalis)
        • Rybitwa bengalska (Thalasseus bengalensis)
        • Rybitwa złotodzioba (Thalasseus bergii)
        • Rybitwa chińska (Thalasseus bernsteini)
        • Rybitwa kalifornijska (Thalasseus elegans)
        • Rybitwa królewska (Thalasseus maximus)
        • Rybitwa czubata (Thalasseus sandvicensis) (PL)
        • Mewa obrożna (Xema sabini) (PL)
      • Rodzina: Dropiatki (Pedionomidae)
      • Rodzina: Pijawniki (Pluvianidae)
      • Rodzina: Złotosłonki (Rostratulidae)
        • Złotosłonka amerykańska (Nycticryphes semicollaris)
        • Złotosłonka australijska (Rostratula australis)
        • Złotosłonka bengalska (Rostratula benghalensis)
      • Rodzina: Bekasowate (Scolopacidae)
        • Brodziec piskliwy (Actitis hypoleucos) (PL)
        • Brodziec plamisty (Actitis macularius) (PL)
        • Kamusznik (zwyczajny) (Arenaria interpres) (PL)
        • Kamusznik czarnogłowy (Arenaria melanocephala)
        • Preriowiec (Bartramia longicauda)
        • Biegus ostrosterny (Calidris acuminata)
        • Piaskowiec (Calidris alba) (PL)
        • Biegus zmienny (Calidris alpina) (PL)
        • Biegus długoskrzydły (Calidris bairdii) (PL)
        • Biegus rdzawy (Calidris canutus) (PL)
        • Biegus płaskodzioby (Calidris falcinellus) (PL)
        • Biegus krzywodzioby (Calidris ferruginea) (PL)
        • Biegus białorzytny (Calidris fuscicollis) (PL)
        • Biegus brodźcowaty (Calidris himantopus)
        • Biegus morski (Calidris maritima) (PL)
        • Biegus alaskański (Calidris mauri)
        • Biegus arktyczny (Calidris melanotos) (PL)
        • Biegus malutki (Calidris minuta) (PL)
        • Biegus karłowaty (Calidris minutilla) (PL)
        • Biegus skalny (Calidris ptilocnemis)
        • Batalion (Calidris pugnax) (PL)
        • Biegus tundrowy (Calidris pusilla) (PL)
        • Biegus łyżkodzioby (Calidris pygmaea)
        • Biegus rdzawoszyi (Calidris ruficollis)
        • Biegus smukłonogi (Calidris subminuta)
        • Biegus płowy (Calidris subruficollis) (PL)
        • Biegus mały (Calidris temminckii) (PL)
        • Biegus wielki (Calidris tenuirostris) (PL)
        • Brzegowiec (Calidris virgata)
        • Bekas auklandzki (Coenocorypha aucklandica)
        • Bekas jarzębaty (Coenocorypha huegeli)
        • Bekas wyspowy (Coenocorypha pusilla)
        • Bekas Taczanowskiego (Gallinago andina)
        • Bekas amerykański (Gallinago delicata)
        • Kszyk (Gallinago gallinago) (PL)
        • Bekas japoński (Gallinago hardwickii)
        • Bekas kasztanowaty (Gallinago imperialis)
        • Bekas andyjski (Gallinago jamesoni)
        • Bekas madagaskarski (Gallinago macrodactyla)
        • Bekas magellański (Gallinago magellanica)
        • Dubelt (Gallinago media) (PL)
        • Bekas leśny (Gallinago megala)
        • Bekas himalajski (Gallinago nemoricola)
        • Bekas afrykański (Gallinago nigripennis)
        • Bekas długodzioby (Gallinago nobilis)
        • Bekas jasnolicy (Gallinago paraguaiae)
        • Bekas górski (Gallinago solitaria)
        • Bekas syberyjski (Gallinago stenura)
        • Bekas kordylierski (Gallinago stricklandii)
        • Bekas wielki (Gallinago undulata)
        • Szlamiec krótkodzioby (Limnodromus griseus)
        • Szlamiec długodzioby (Limnodromus scolopaceus) (PL)
        • Szlamiec wielki (Limnodromus semipalmatus)
        • Szlamnik duży (Limosa fedoa)
        • Szlamnik amerykański (Limosa haemastica)
        • Szlamnik (zwyczajny) (Limosa lapponica) (PL)
        • Rycyk (Limosa limosa) (PL)
        • Bekasik (Lymnocryptes minimus) (PL)
        • Kulik długodzioby (Numenius americanus)
        • Kulik wielki (Numenius arquata) (PL)
        • Kulik eskimoski (Numenius borealis)
        • Kulik syberyjski (Numenius madagascariensis)
        • Kulik krótkodzioby (Numenius minutus)
        • Kulik mniejszy (Numenius phaeopus) (PL)
        • Kulik alaskański (Numenius tahitiensis)
        • Kulik cienkodzioby (Numenius tenuirostris) (PL)
        • Płatkonóg płaskodzioby (Phalaropus fulicarius)
        • Płatkonóg szydłodzioby (Phalaropus lobatus) (PL)
        • Płatkonóg trójbarwny (Phalaropus tricolor)
        • Brodźczyk polinezyjski (Prosobonia cancellata)
        • Brodźczyk białoskrzydły (Prosobonia leucoptera)
        • Brodźczyk krótkodzioby (Prosobonia parvirostris)
        • Słonka filipińska (Scolopax bukidnonensis)
        • Słonka celebeska (Scolopax celebensis)
        • Słonka amerykańska (Scolopax minor)
        • Słonka falista (Scolopax mira)
        • Słonka złotawa (Scolopax rochussenii)
        • Słonka nowogwinejska (Scolopax rosenbergii)
        • Słonka (zwyczajna) (Scolopax rusticola) (PL)
        • Słonka rdzawa (Scolopax saturata)
        • Płatkonóg trójbarwny (Steganopus tricolor)
        • Brodziec szary (Tringa brevipes)
        • Brodziec śniady (Tringa erythropus) (PL)
        • Brodziec żółtonogi (Tringa flavipes) (PL)
        • Łęczak (Tringa glareola) (PL)
        • Brodziec nakrapiany (Tringa guttifer)
        • Brodziec alaskański (Tringa incana)
        • Brodziec piegowaty (Tringa melanoleuca) (PL)
        • Kwokacz (Tringa nebularia) (PL)
        • Samotnik (Tringa ochropus) (PL)
        • Błotowiec (Tringa semipalmata)
        • Brodziec ciemnorzytny (Tringa solitaria)
        • Brodziec pławny (Tringa stagnatilis) (PL)
        • Krwawodziób (Tringa totanus) (PL)
        • Terekia (Xenus cinereus) (PL)
      • Rodzina: Andówki (Thinocoridae)
      • Rodzina: Przepiórniki (Turnicidae)
        • Przepiórnik białoskrzydły (Ortyxelos meiffrenii)
        • Przepiórnik rdzawogrzbiety (Turnix castanotus)
        • Przepiórnik wyspowy (Turnix everetti)
        • Przepiórnik hotentocki (Turnix hottentottus)
        • Przepiórnik cienkodzioby (Turnix maculosus)
        • Przepiórnik czarnopierśny (Turnix melanogaster)
        • Przepiórnik czarnogardły (Turnix nigricollis)
        • Przepiórnik plamkowany (Turnix ocellatus)
        • Przepiórnik płowy (Turnix olivii)
        • Przepiórnik rdzawopierśny (Turnix pyrrhothorax)
        • Przepiórnik prążkowany (Turnix suscitator)
        • Przepiórnik (zwyczajny) (Turnix sylvaticus)
        • Przepiórnik żółtonogi (Turnix tanki)
        • Przepiórnik śniady (Turnix varius)
        • Przepiórnik karłowaty (Turnix velox)
        • Przepiórnik perłogłowy (Turnix worcesteri)
    • Rząd: Brodzące (Ciconiiformes)
    • Rząd: Flamingowe (Ciconiiformes)
      • Rodzina: Czerwonaki, flamingi (Phoenicopteridae)
        • Flaming mały (Phoeniconaias minor)
        • Flaming andyjski (Phoenicoparrus andinus)
        • Flaming krótkodzioby (Phoenicoparrus jamesi)
        • Flaming chilijski (Phoenicopterus chilensis)
        • Czerwonak (Phoenicopterus ruber)
    • Rząd: Czepigi (Coliiformes)
      • Rodzina: Czepigi (Coliidae)
        • Czepiga czerwonogrzbieta (Colius castanotus)
        • Czepiga białogrzbieta (Colius colius)
        • Czepiga białogłowa (Colius leucocephalus)
        • Czepiga rudawa (Colius striatus)
        • Czepiga czerwonolica (Urocolius indicus)
        • Czepiga długosterna (Urocolius macrourus)
    • Rząd: Gołębiowe (Columbiformes)
      • Rodzina: Gołębiowate (Columbidae)
        • Koralczyk niebieskawy (Alectroenas madagascariensis)
        • Koralczyk maurytyjski (Alectroenas nitidissimus)
        • Koralczyk rodrigueski (Alectroenas payandeei)
        • Koralczyk czerwonogłowy (Alectroenas pulcherrimus)
        • Koralczyk srebrnogłowy (Alectroenas sganzini)
        • Gołąb cynamonowy (Aplopelia larvata)
        • Nikobarczyk plamisty (Caloenas maculata)
        • Nikobarczyk (zwyczajny) (Caloenas nicobarica)
        • Miedzianka szmaragdowa (Chalcophaps indica)
        • Miedzianka białoczelna (Chalcophaps stephani)
        • Siniaczek plamisty (Claravis pretiosa)
        • Gołąb pstrogłowy (Columba albinucha)
        • Gołąb białokryzy (Columba albitorques)
        • Gołąb srebrzysty (Columba argentina)
        • Gołąb żółtooki (Columba arquatrix)
        • Gołąb kanaryjski (Columba bollii)
        • Gołąb szarogłowy (Columba delegorguei)
        • Gołąb brązowogrzbiety (Columba elphinstonii)
        • Gołąb brunatny (Columba eversmanni)
        • Gołąb okularowy (Columba guinea)
        • Gołąb himalajski (Columba hodgsonii)
        • Gołąb lśniący (Columba iriditorques)
        • Gołąb czarny (Columba janthina)
        • Gołąb srebrnokryzy (Columba jouyi)
        • Gołąb laurowy (Columba junoniae)
        • Gołąb białogłowy (Columba leucomela)
        • Gołąb białobrzuchy (Columba leuconota)
        • Gołąb skalny (Columba livia)
        • Gołąb zatokowy (Columba malherbii)
        • Siniak (Columba oenas) (PL)
        • Gołąb somalijski (Columba oliviae)
        • Gołąb żółtonogi (Columba pallidiceps)
        • Gołąb siwogłowy (Columba palumboides)
        • Grzywacz (Columba palumbus) (PL)
        • Gołąb śniady (Columba pollenii)
        • Gołąb jasnoszyi (Columba pulchricollis)
        • Gołąb jasnogłowy (Columba punicea)
        • Gołąb górski (Columba rupestris)
        • Gołąb kameruński (Columba sjostedti)
        • Gołąb maurytyjski (Columba thiriouxi)
        • Gołąb kasztanowaty (Columba thomensis)
        • Gołąb liliowy (Columba torringtoniae)
        • Gołąb maderski (Columba trocaz)
        • Gołąb kongijski (Columba unicincta)
        • Gołąb boniński (Columba versicolor)
        • Gołąb białogardły (Columba vitiensis)
        • Gołąbeczek szarawy (Columbina buckleyi)
        • Gołąbeczek szarogłowy (Columbina cruziana)
        • Gołąbeczek rdzawy (Columbina cyanopis)
        • Gołąbeczek aztecki (Columbina inca)
        • Gołąbeczek karłowaty (Columbina minuta)
        • Gołąbeczek malutki (Columbina passerina)
        • Gołąbeczek białoskrzydły (Columbina picui)
        • Gołąbeczek jarzębaty (Columbina squammata)
        • Gołąbeczek cynamonowy (Columbina talpacoti)
        • Rotangowiec (Cryptophaps poecilorrhoa)
        • Zębacz (Didunculus strigirostris)
        • Strzępopiór (Drepanoptila holosericea)
        • Muszkatela miedziana (Ducula aenea)
        • Muszkatela niebieskawa (Ducula aurorae)
        • Muszkatela kasztanowata (Ducula badia)
        • Muszkatela ciemnobrzucha (Ducula bakeri)
        • Muszkatela cynamonowa (Ducula basilica)
        • Muszkatela dwubarwna (Ducula bicolor)
        • Muszkatela kasztanowobrzucha (Ducula brenchleyi)
        • Muszkatela brunatnobrzucha (Ducula carola)
        • Muszkatela górska (Ducula chalconota)
        • Muszkatela płowobrzucha (Ducula cineracea)
        • Muszkatela złotooka (Ducula concinna)
        • Muszkatela pręgosterna (Ducula finschii)
        • Muszkatela białobrzucha (Ducula forsteni)
        • Muszkatela płaskodzioba (Ducula galeata)
        • Muszkatela nowokaledońska (Ducula goliath)
        • Muszkatela ciemnogrzbieta (Ducula lacernulata)
        • Muszkatela płowa (Ducula latrans)
        • Muszkatela biała (Ducula luctuosa)
        • Muszkatela czarna (Ducula melanochroa)
        • Muszkatela okularowa (Ducula mindorensis)
        • Muszkatela obrożna (Ducula mullerii)
        • Muszkatela szmaragdowa (Ducula myristicivora)
        • Muszkatela szarogłowa (Ducula oceanica)
        • Muszkatela brodawkowata (Ducula pacifica)
        • Muszkatela białooka (Ducula perspicillata)
        • Muszkatela popielata (Ducula pickeringii)
        • Muszkatela czerwonooka (Ducula pinon)
        • Muszkatela blada (Ducula pistrinaria)
        • Muszkatela różowobrzucha (Ducula poliocephala)
        • Muszkatela spiżowa (Ducula radiata)
        • Muszkatela różowawa (Ducula rosacea)
        • Muszkatela krasnonosa (Ducula rubricera)
        • Muszkatela czerwonorzytna (Ducula rufigaster)
        • Muszkatela srokata (Ducula spilorrhoa)
        • Muszkatela ciemna (Ducula whartoni)
        • Muszkatela różowoszyja (Ducula zoeae)
        • Gołąb wędrowny (Ectopistes migratorius)
        • Wyspiarek płowobrzuchy (Gallicolumba crinigera)
        • Wyspiarek brązowoskrzydły (Gallicolumba keayi)
        • Wyspiarek zbroczony (Gallicolumba luzonica)
        • Wyspiarek złotoplamy (Gallicolumba menagei)
        • Wyspiarek szarosterny (Gallicolumba platenae)
        • Wyspiarek złotopierśny (Gallicolumba rufigula)
        • Wyspiarek złotoczelny (Gallicolumba tristigmata)
        • Gołąbek diamentowy (Geopelia cuneata)
        • Gołąbek duży (Geopelia humeralis)
        • Gołąbek falisty (Geopelia maugeus)
        • Gołąbek łuskowany (Geopelia placida)
        • Gołąbek zebrowany (Geopelia striata)
        • Aborygenek lancetoczuby (Geophaps plumifera)
        • Aborygenek wąsaty (Geophaps scripta)
        • Aborygenek maskowy (Geophaps smithii)
        • Błyskotek szaroczelny (Geotrygon caniceps)
        • Błyskotek zielonogłowy (Geotrygon chrysia)
        • Błyskotek białoczelny (Geotrygon leucometopia)
        • Błyskotek rdzawy (Geotrygon montana)
        • Błyskotek białowąsy (Geotrygon mystacea)
        • Błyskotek purpurowogłowy (Geotrygon purpurata)
        • Błyskotek szafirowy (Geotrygon saphirina)
        • Błyskotek czubaty (Geotrygon versicolor)
        • Błyskotek fioletowy (Geotrygon violacea)
        • Koroniec siodłaty (Goura cristata)
        • Koroniec błękitny (Goura scheepmakeri)
        • Koroniec rdzawoskrzydły (Goura sclaterii)
        • Koroniec plamoczuby (Goura victoria)
        • Krasnook ciemnogłowy (Gymnophaps albertisii)
        • Krasnook długosterny (Gymnophaps mada)
        • Krasnook blady (Gymnophaps solomonensis)
        • Garlica maoryska (Hemiphaga novaeseelandiae)
        • Cudolotka białoczelna (Henicophaps albifrons)
        • Cudolotka białogardła (Henicophaps foersteri)
        • Gołębik szaropierśny (Leptotila cassinii)
        • Gołębik kolumbijski (Leptotila conoveri)
        • Gołębik duży (Leptotila jamaicensis)
        • Gołębik białolicy (Leptotila megalura)
        • Gołębik ochrowy (Leptotila ochraceiventris)
        • Gołębik blady (Leptotila pallida)
        • Gołębik siwogłowy (Leptotila plumbeiceps)
        • Gołębik szaroczelny (Leptotila rufaxilla)
        • Gołębik białosterny (Leptotila verreauxi)
        • Gołębik grenadyjski (Leptotila wellsi)
        • Białoliczek (Leptotrygon veraguensis)
        • Wonga (Leucosarcia melanoleuca)
        • Siwiec (Lopholaimus antarcticus)
        • Kasztanówka cienkodzioba (Macropygia amboinensis)
        • Kasztanówka rdzawa (Macropygia emiliana)
        • Kasztanówka zmienna (Macropygia mackinlayi)
        • Kasztanówka wielka (Macropygia magna)
        • Kasztanówka czarnodzioba (Macropygia nigrirostris)
        • Kasztanówka mała (Macropygia ruficeps)
        • Kasztanówka rudogłowa (Macropygia rufipennis)
        • Kasztanówka filipińska (Macropygia tenuirostris)
        • Kasztanówka prążkowana (Macropygia unchall)
        • Żółtook złotoplamy (Metriopelia aymara)
        • Żółtook łuskowany (Metriopelia ceciliae)
        • Żółtook duży (Metriopelia melanoptera)
        • Żółtook szarogłowy (Metriopelia morenoi)
        • Korończyk (Microgoura meeki)
        • Gołąbek długoczuby (Ocyphaps lophotes)
        • Turkaweczka czarnogardła (Oena capensis)
        • Bażanciak (Otidiphaps nobilis)
        • Atolowczyk papuaski (Pampusana beccarii)
        • Atolowczyk rdzawokarkowy (Pampusana canifrons)
        • Atolowczyk polinezyjski (Pampusana erythroptera)
        • Atolowczyk rdzawopierśny (Pampusana ferruginea)
        • Atolowczyk jasnogłowy (Pampusana hoedtii)
        • Atolowczyk białobrewy (Pampusana jobiensis)
        • Atolowczyk karoliński (Pampusana kubaryi)
        • Atolowczyk ciemny (Pampusana rubescens)
        • Atolowczyk grubodzioby (Pampusana salamonis)
        • Atolowczyk siwogłowy (Pampusana sanctaecrucis)
        • Atolowczyk rdzawogłowy (Pampusana stairi)
        • Atolowczyk mariański (Pampusana xanthonura)
        • Siniaczek paskowany (Paraclaravis geoffroyi)
        • Siniaczek purpurowy (Paraclaravis mondetoura)
        • Gołąbczak chilijski (Patagioenas araucana)
        • Gołąbczak jamajski (Patagioenas caribaea)
        • Gołąbczak różowawy (Patagioenas cayennensis)
        • Gołąbczak gołooki (Patagioenas corensis)
        • Gołąbczak pręgosterny (Patagioenas fasciata)
        • Gołąbczak czerwonodzioby (Patagioenas flavirostris)
        • Gołąbczak mały (Patagioenas goodsoni)
        • Gołąbczak różowoszyi (Patagioenas inornata)
        • Gołąbczak karaibski (Patagioenas leucocephala)
        • Gołąbczak plamisty (Patagioenas maculosa)
        • Gołąbczak krótkodzioby (Patagioenas nigrirostris)
        • Gołąbczak peruwiański (Patagioenas oenops)
        • Gołąbczak łuskogrzbiety (Patagioenas picazuro)
        • Gołąbczak ołowiany (Patagioenas plumbea)
        • Gołąbczak łuskowany (Patagioenas speciosa)
        • Gołąbczak antylski (Patagioenas squamosa)
        • Gołąbczak brązowy (Patagioenas subvinacea)
        • Aborygenek białopióry (Petrophassa albipennis)
        • Aborygenek rdzawopióry (Petrophassa rufipennis)
        • Dront samotny (Pezophaps solitaria)
        • Brązaczek ametystowy (Phapitreron amethystinus)
        • Brązaczek ciemnouchy (Phapitreron cinereiceps)
        • Brązaczek białouchy (Phapitreron leucotis)
        • Błyskolotka białogardła (Phaps chalcoptera)
        • Błyskolotka mała (Phaps elegans)
        • Błyskolotka maskowa (Phaps histrionica)
        • Owocożer czarnowstęgi (Ptilinopus alligator)
        • Owocożer żółtooki (Ptilinopus arcanus)
        • Owocożer złotoczelny (Ptilinopus aurantiifrons)
        • Owocożer żółtobrzuchy (Ptilinopus bernsteinii)
        • Owocożer miedziany (Ptilinopus chalcurus)
        • Owocożer żółtorzytny (Ptilinopus chrysogaster)
        • Owocożer czarnogrzbiety (Ptilinopus cinctus)
        • Owocożer koralowy (Ptilinopus coralensis)
        • Owocożer koroniasty (Ptilinopus coronulatus)
        • Owocożer czerwonoplamy (Ptilinopus dohertyi)
        • Owocożer białoczelny (Ptilinopus dupetithouarsii)
        • Owocożer białogłowy (Ptilinopus eugeniae)
        • Owocożer bordowouchy (Ptilinopus fischeri)
        • Owocożer brodawkowy (Ptilinopus granulifrons)
        • Owocożer czerwonobrzuchy (Ptilinopus greyi)
        • Owocożer celebeski (Ptilinopus gularis)
        • Owocożer różowobrzuchy (Ptilinopus huttoni)
        • Owocożer siwogłowy (Ptilinopus hyogastrus)
        • Owocożer guzodzioby (Ptilinopus insolitus)
        • Owocożer szarogłowy (Ptilinopus insularis)
        • Owocożer zielony (Ptilinopus iozonus)
        • Owocożer czerwonolicy (Ptilinopus jambu)
        • Owocożer żółtogłowy (Ptilinopus layardi)
        • Owocożer czarnobrody (Ptilinopus leclancheri)
        • Owocożer złotawy (Ptilinopus luteovirens)
        • Owocożer purpurowy (Ptilinopus magnificus)
        • Owocożer czarnouchy (Ptilinopus marchei)
        • Owocożer żółtobrody (Ptilinopus melanospilus)
        • Owocożer czerwonowąsy (Ptilinopus mercierii)
        • Owocożer szarolicy (Ptilinopus merrilli)
        • Owocożer niebieskoczelny (Ptilinopus monacha)
        • Owocożer karłowaty (Ptilinopus nainus)
        • Owocożer barwny (Ptilinopus occipitalis)
        • Owocożer ozdobny (Ptilinopus ornatus)
        • Owocożer szaroszyi (Ptilinopus pelewensis)
        • Owocożer perłoskrzydły (Ptilinopus perlatus)
        • Owocożer tęczowy (Ptilinopus perousii)
        • Owocożer purpurowogłowy (Ptilinopus ponapensis)
        • Owocożer krasnogłowy (Ptilinopus porphyraceus)
        • Owocożer różowogłowy (Ptilinopus porphyreus)
        • Owocożer białolicy (Ptilinopus pulchellus)
        • Owocożer atolowy (Ptilinopus purpuratus)
        • Owocożer różowoczelny (Ptilinopus rarotongensis)
        • Owocożer królewski (Ptilinopus regina)
        • Owocożer srebrnogłowy (Ptilinopus richardsii)
        • Owocożer nadobny (Ptilinopus rivoli)
        • Owocożer mariański (Ptilinopus roseicapilla)
        • Owocożer żółtopierśny (Ptilinopus solomonensis)
        • Owocożer wspaniały (Ptilinopus superbus)
        • Owocożer plamoskrzydły (Ptilinopus tannensis)
        • Owocożer ognisty (Ptilinopus victor)
        • Owocożer czerwonopierśny (Ptilinopus viridis)
        • Owocożer złotobrzuchy (Ptilinopus wallacii)
        • (dront) dodo (Raphus cucullatus)
        • Ogonówka biało-czarna (Reinwardtoena browni)
        • Ogonówka czubata (Reinwardtoena crassirostris)
        • Ogonówka duża (Reinwardtoena reinwardti)
        • Modrogłowik (Starnoenas cyanocephala)
        • Synogarlica wyspowa (Streptopelia bitorquata)
        • Synogarlica popielata (Streptopelia capicola)
        • Synogarlica perłoszyja (Streptopelia chinensis)
        • Synogarlica maurytyjska (Streptopelia cicur)
        • Sierpówka (Streptopelia decaocto) (PL)
        • Synogarlica okularowa (Streptopelia decipiens)
        • Synogarlica reuniońska (Streptopelia duboisi)
        • Synogarlica dwuobrożna (Streptopelia dusumieri)
        • Turkawka różowobrzucha (Streptopelia hypopyrrha)
        • Turkawka żałobna (Streptopelia lugens)
        • Synogarlica rdzawosterna (Streptopelia mayeri)
        • Turkawka wschodnia (Streptopelia orientalis) (PL)
        • Synogarlica brunatna (Streptopelia picturata)
        • Synogarlica białoskrzydła (Streptopelia reichenowi)
        • Synogarlica maskareńska (Streptopelia rodericana)
        • Cukrówka (Streptopelia roseogrisea)
        • Synogarlica czerwonooka (Streptopelia semitorquata)
        • Synogarlica senegalska (Streptopelia senegalensis)
        • Synogarlica mała (Streptopelia tranquebarica)
        • Turkawka (zwyczajna) (Streptopelia turtur) (PL)
        • Synogarlica różowa (Streptopelia vinacea)
        • Treron ostrosterny (Treron apicauda)
        • Treron malgaski (Treron australis)
        • Treron zielonolicy (Treron bicinctus)
        • Treron krasnonosy (Treron calvus)
        • Treron wielki (Treron capellei)
        • Treron grubodzioby (Treron curvirostra)
        • Treron zielony (Treron floris)
        • Treron złotogłowy (Treron formosae)
        • Treron cynamonowy (Treron fulvicollis)
        • Treron szarolicy (Treron griseicauda)
        • Treron mały (Treron olax)
        • Treron sumatrzański (Treron oxyurus)
        • Treron szarogłowy (Treron pembaensis)
        • Treron złotoszyi (Treron phoenicopterus)
        • Treron żółtolicy (Treron pompadora)
        • Treron timorski (Treron psittaceus)
        • Treron papugodzioby (Treron sanctithomae)
        • Treron białobrzuchy (Treron seimundi)
        • Treron złotolicy (Treron sieboldii)
        • Treron klinosterny (Treron sphenurus)
        • Treron zielonosiwy (Treron teysmannii)
        • Treron różowoszyi (Treron vernans)
        • Treron żółtobrzuchy (Treron waalia)
        • Papuasek (Trugon terrestris)
        • Ogonówka białolica (Turacoena manadensis)
        • Ogonówka czarna (Turacoena modesta)
        • Turkaweczka czarnodzioba (Turtur abyssinicus)
        • Turkaweczka modroplamkowa (Turtur afer)
        • Turkaweczka modrogłowa (Turtur brehmeri)
        • Turkaweczka zielonoplamkowa (Turtur chalcospilos)
        • Turkaweczka białoczelna (Turtur tympanistria)
        • Żółtonóżek (Uropelia campestris)
        • Gołębiak białoskrzydły (Zenaida asiatica)
        • Gołębiak plamouchy (Zenaida auriculata)
        • Gołębiak cynamonowy (Zenaida aurita)
        • Gołębiak plamisty (Zenaida galapagoensis)
        • Gołębiak kasztanowaty (Zenaida graysoni)
        • Gołębiak długosterny (Zenaida macroura)
        • Gołębiak szarosterny (Zenaida meloda)
        • Cuglogołębik białolicy (Zentrygon albifacies)
        • Cuglogołębik kraterowy (Zentrygon carrikeri)
        • Cuglogołębik brunatny (Zentrygon chiriquensis)
        • Cuglogołębik zielonoszyi (Zentrygon costaricensis)
        • Cuglogołębik białogardły (Zentrygon frenata)
        • Cuglogołębik rdzawogłowy (Zentrygon goldmani)
        • Cuglogołębik purpurowy (Zentrygon lawrencii)
        • Cuglogołębik łuskoszyi (Zentrygon linearis)
    • Rząd: Kraskowate (Coraciiformes)
      • Rodzina: Zimorodki (Alcedinidae)
        • Krasnogłów wąsaty (Actenoides bougainvillei)
        • Krasnogłów sundajski (Actenoides concretus)
        • Krasnogłów białorzytny (Actenoides fulgidus)
        • Krasnogłów modry (Actenoides hombroni)
        • Krasnogłów plamisty (Actenoides lindsayi)
        • Krasnogłów białogardły (Actenoides monachus)
        • Krasnogłów łuskowany (Actenoides princeps)
        • Zimorodek (zwyczajny) (Alcedo atthis) (PL)
        • Zimorodek błękitny (Alcedo coerulescens)
        • Zimorodek modropierśny (Alcedo euryzona)
        • Zimorodek duży (Alcedo hercules)
        • Zimorodek granatowy (Alcedo meninting)
        • Zimorodek lśniący (Alcedo quadribrachys)
        • Zimorodek turkusowy (Alcedo semitorquata)
        • Rybaczek srokaty (Ceryle rudis)
        • Zimorodek srebrzysty (Ceyx argentatus)
        • Zimorodek lazurowy (Ceyx azureus)
        • Zimorodek obrożny (Ceyx cyanopectus)
        • Zimorodek orientalny (Ceyx erithaca)
        • Zimorodek pąsowy (Ceyx fallax)
        • Zimorodek zmienny (Ceyx lepidus)
        • Zimorodek filipiński (Ceyx melanurus)
        • Zimorodek przepasany (Ceyx nigrirostris)
        • Zimorodek białoczelny (Ceyx pusillus)
        • Zimorodek atolowy (Ceyx websteri)
        • Rybaczek mały (Chloroceryle aenea)
        • Rybaczek amazoński (Chloroceryle amazona)
        • Rybaczek zielony (Chloroceryle americana)
        • Rybaczek rdzawy (Chloroceryle inda)
        • Liliouch (Cittura cyanotis)
        • Zimorodek malachitowy (Corythornis cristatus)
        • Zimorodek białobrzuchy (Corythornis leucogaster)
        • Zimorodek madagaskarski (Corythornis madagascariensis)
        • Zimorodek czarnodzioby (Corythornis vintsioides)
        • Kukabura rdzawobrzucha (Dacelo gaudichaud)
        • Kukabura modroskrzydła (Dacelo leachii)
        • Kukabura chichotliwa (Dacelo novaeguineae)
        • Kukabura szuflodzioba (Dacelo rex)
        • Kukabura łuskowana (Dacelo tyro)
        • Łowiec brązowogłowy (Halcyon albiventris)
        • Łowiec czekoladowy (Halcyon badia)
        • Łowiec kreskowany (Halcyon chelicuti)
        • Łowiec płomienny (Halcyon coromanda)
        • Łowiec brązowoszyi (Halcyon cyanoventris)
        • Łowiec białobrody (Halcyon gularis)
        • Łowiec szarogłowy (Halcyon leucocephala)
        • Łowiec kameruński (Halcyon malimbica)
        • Łowiec czarnogłowy (Halcyon pileata)
        • Łowiec jasny (Halcyon senegalensis)
        • Łowiec namorzynowy (Halcyon senegaloides)
        • Łowiec krasnodzioby (Halcyon smyrnensis)
        • Zimorodek karłowaty (Ispidina lecontei)
        • Zimorodek malutki (Ispidina picta)
        • Łowik (Lacedo pulchella)
        • Rybaczek popielaty (Megaceryle alcyon)
        • Rybaczek żałobny (Megaceryle lugubris)
        • Rybaczek wielki (Megaceryle maxima)
        • Rybaczek obrożny (Megaceryle torquata)
        • Melidora macrorrhina (Melidora macrorrhina)
        • Łowiec brązowoskrzydły (Pelargopsis amauroptera)
        • Łowiec niebieskoskrzydły (Pelargopsis capensis)
        • Łowiec czarnodzioby (Pelargopsis melanorhyncha)
        • Rdzawogłów górski (Syma megarhyncha)
        • Rdzawogłów nizinny (Syma torotoro)
        • Sterowik niebieskobrzuchy (Tanysiptera carolinae)
        • Sterowik brązowy (Tanysiptera danae)
        • Sterowik wstęgosterny (Tanysiptera ellioti)
        • Sterowik duży (Tanysiptera galatea)
        • Sterowik białobrzuchy (Tanysiptera hydrocharis)
        • Sterowik czerwonobrzuchy (Tanysiptera nympha)
        • Sterowik łuskowany (Tanysiptera riedelii)
        • Sterowik białogrzbiety (Tanysiptera sylvia)
        • Łowczyk białogrzbiety (Todiramphus albonotatus)
        • Łowczyk rudawy (Todiramphus australasia)
        • Łowczyk obrożny (Todiramphus chloris)
        • Łowczyk cynamonowy (Todiramphus cinnamominus)
        • Łowczyk molucki (Todiramphus diops)
        • Łowczyk ciemny (Todiramphus enigma)
        • Łowczyk białoszyi (Todiramphus farquhari)
        • Łowczyk żałobny (Todiramphus funebris)
        • Łowczyk rudobrewy (Todiramphus gambieri)
        • Łowczyk maskowy (Todiramphus godeffroyi)
        • Łowczyk lazurowy (Todiramphus lazuli)
        • Łowczyk różoworzytny (Todiramphus leucopygius)
        • Łowczyk leśny (Todiramphus macleayii)
        • Łowczyk północny (Todiramphus miyakoensis)
        • Łowczyk niebiesko-czarny (Todiramphus nigrocyaneus)
        • Łowczyk rdzawogłowy (Todiramphus pelewensis)
        • Łowczyk rdzaworzytny (Todiramphus pyrrhopygius)
        • Łowczyk płaskodzioby (Todiramphus recurvirostris)
        • Łowczyk białobrzuchy (Todiramphus reichenbachii)
        • Łowczyk rdzawoszyi (Todiramphus ruficollaris)
        • Łowczyk czczony (Todiramphus sanctus)
        • Łowczyk białogłowy (Todiramphus saurophagus)
        • Łowczyk białobrewy (Todiramphus tutus)
        • Łowczyk polinezyjski (Todiramphus veneratus)
        • Łowczyk złotobrewy (Todiramphus winchelli)
      • Rodzina: Ziemnokraski (Brachypteraciidae)
        • Kurtokraska rudogłowa (Atelornis crossleyi)
        • Kurtokraska białogardła (Atelornis pittoides)
        • Ziemnokraska obrożna (Brachypteracias leptosomus)
        • Ziemnokraska łuskowana (Geobiastes squamiger)
        • Dziwokraska (Uratelornis chimaera)
      • Rodzina: Piłodzioby (Momotidae)
        • Piłodziób niebieskogardły (Aspatha gularis)
        • Piłodziób rdzawy (Baryphthengus martii)
        • Piłodziób rdzawogłowy (Baryphthengus ruficapillus)
        • Piłodziób ostrodzioby (Electron carinatum)
        • Piłodziób szerokodzioby (Electron platyrhynchum)
        • Piłodziób czarnogardły (Eumomota superciliosa)
        • Piłodziób płaskodzioby (Hylomanes momotula)
        • Piłodziób wyżynny (Momotus aequatorialis)
        • Piłodziób czerwonogardły (Momotus bahamensis)
        • Piłodziób modrogłowy (Momotus coeruliceps)
        • Piłodziób żółtopierśny (Momotus lessonii)
        • Piłodziób brązowogłowy (Momotus mexicanus)
        • Piłodziób wspaniały (Momotus momota)
        • Piłodziób rdzawobrzuchy (Momotus subrufescens)
      • Rodzina: Płaskodziobki (Todidae)
        • Płaskodziobek cienkodzioby (Todus angustirostris)
        • Płaskodziobek długodzioby (Todus mexicanus)
        • Płaskodziobek kubański (Todus multicolor)
        • Płaskodziobek duży (Todus subulatus)
        • Płaskodziobek mały (Todus todus)
    • Rząd: Kukułkowe (Cuculiformes)
      • Rodzina: Kukułkowate (Cuculidae)
        • Kukułka koralowa (Cacomantis aeruginosus)
        • Kukułka kasztanowobrzucha (Cacomantis castaneiventris)
        • Kukułka wachlarzowata (Cacomantis flabelliformis)
        • Kukułka siwogardła (Cacomantis merulinus)
        • Kukułka siwobrzucha (Cacomantis passerinus)
        • Kukułka rdzawobrzucha (Cacomantis sepulcralis)
        • Kukułka jarzębata (Cacomantis sonneratii)
        • Kukułka płowa (Cacomantis variolosus)
        • Kukułka białogłowa (Caliechthrus leucolophus)
        • Kukielnik jarzębaty (Carpococcyx radiceus)
        • Kukielnik wielki (Carpococcyx renauldi)
        • Kukielnik zielony (Carpococcyx viridis)
        • Kukal płowobrzuchy (Centropus anselli)
        • Kukal srokaty (Centropus ateralbus)
        • Kukal bengalski (Centropus bengalensis)
        • Kukal papuaski (Centropus bernsteini)
        • Kukal celebeski (Centropus celebensis)
        • Kukal stalowy (Centropus chalybeus)
        • Kukal jasnodzioby (Centropus chlororhynchos)
        • Kukal miedzianosterny (Centropus cupreicaudus)
        • Kukal olbrzymi (Centropus goliath)
        • Kukal mały (Centropus grillii)
        • Kukal białobrzuchy (Centropus leucogaster)
        • Kukal czarnolicy (Centropus melanops)
        • Kukal wielki (Centropus menbeki)
        • Kukal płowogłowy (Centropus milo)
        • Kukal niebieskogłowy (Centropus monachus)
        • Kukal jawajski (Centropus nigrorufus)
        • Kukal bażanci (Centropus phasianinus)
        • Kukal krótkopalcowy (Centropus rectunguis)
        • Kukal senegalski (Centropus senegalensis)
        • Kukal zmienny (Centropus sinensis)
        • Kukal czarnogłowy (Centropus steerii)
        • Kukal białobrewy (Centropus superciliosus)
        • Kukal malgaski (Centropus toulou)
        • Kukal rdzawy (Centropus unirufus)
        • Kukal fioletowy (Centropus violaceus)
        • Kukal filipiński (Centropus viridis)
        • Kukułka ciemna (Cercococcyx mechowi)
        • Kukułka prążkowana (Cercococcyx montanus)
        • Kukułka oliwkowa (Cercococcyx olivinus)
        • Siwianka (Ceuthmochares aereus)
        • Kukułeczka brązowa (Chalcites basalis)
        • Kukułeczka srokata (Chalcites crassirostris)
        • Kukułeczka jarzębata (Chalcites lucidus)
        • Kukułeczka długodzioba (Chalcites megarhynchus)
        • Kukułeczka białoucha (Chalcites meyerii)
        • Kukułeczka zielonogłowa (Chalcites minutillus)
        • Kukułeczka czarnoucha (Chalcites osculans)
        • Kukułeczka rdzawogardła (Chalcites ruficollis)
        • Kukułeczka pstra (Chrysococcyx caprius)
        • Kukułeczka złocista (Chrysococcyx cupreus)
        • Kukułeczka żółtogardła (Chrysococcyx flavigularis)
        • Kukułeczka białobrzucha (Chrysococcyx klaas)
        • Kukułeczka szmaragdowa (Chrysococcyx maculatus)
        • Kukułeczka ametystowa (Chrysococcyx xanthorhynchus)
        • Kukułka rdzawoskrzydła (Clamator coromandus)
        • Kukułka czubata (Clamator glandarius) (PL)
        • Kukułka czarno-biała (Clamator jacobinus)
        • Kukułka żałobna (Clamator levaillantii)
        • Kukawczyk popielaty (Coccycua cinerea)
        • Kukawczyk rdzawy (Coccycua minuta)
        • Kukawczyk mały (Coccycua pumila)
        • Kukawik żółtodzioby (Coccyzus americanus)
        • Kukawik czarnodzioby (Coccyzus erythropthalmus)
        • Kukawik białobrzuchy (Coccyzus euleri)
        • Kukawik rdzawoskrzydły (Coccyzus ferrugineus)
        • Kukawik rdzawy (Coccyzus lansbergi)
        • Jaszczurkojad szary (Coccyzus longirostris)
        • Kukawik brunatny (Coccyzus melacoryphus)
        • Jaszczurkojad duży (Coccyzus merlini)
        • Kukawik namorzynowy (Coccyzus minor)
        • Kukawik siwogardły (Coccyzus pluvialis)
        • Kukawik rdzawogardły (Coccyzus rufigularis)
        • Jaszczurkojad ciemnogłowy (Coccyzus vetula)
        • Jaszczurkojad brązowy (Coccyzus vieilloti)
        • Kuja błękitna (Coua caerulea)
        • Kuja płowa (Coua coquereli)
        • Kuja czubata (Coua cristata)
        • Kuja żółtogardła (Coua cursor)
        • Kuja białogardła (Coua delalandei)
        • Kuja wielka (Coua gigas)
        • Kuja rdzawoczelna (Coua reynaudii)
        • Kuja rudogłowa (Coua ruficeps)
        • Kuja rdzawopierśna (Coua serriana)
        • Kuja mała (Coua verreauxi)
        • Kleszczojad gładkodzioby (Crotophaga ani)
        • Kleszczojad wielki (Crotophaga major)
        • Kleszczojad bruzdodzioby (Crotophaga sulcirostris)
        • Kukułka (zwyczajna) (Cuculus canorus) (PL)
        • Kukułka czarna (Cuculus clamosus)
        • Kukułka szarogłowa (Cuculus crassirostris)
        • Kukułka sawannowa (Cuculus gularis)
        • Kukułka krótkoskrzydła (Cuculus micropterus)
        • Kukułka syberyjska (Cuculus optatus)
        • Kukułka mała (Cuculus poliocephalus)
        • Kukułka popielata (Cuculus rochii)
        • Kukułka wschodnia (Cuculus saturatus)
        • Kukułka rdzawopierśna (Cuculus solitarius)
        • Kukuła czerwonoczuba (Dasylophus superciliosus)
        • Klinochwostka pawia (Dromococcyx pavoninus)
        • Klinochwostka bażancia (Dromococcyx phasianellus)
        • Kukiel czarnodzioby (Eudynamys melanorhynchus)
        • Kukiel pacyficzny (Eudynamys orientalis)
        • Kukiel wielki (Eudynamys scolopaceus)
        • Kukawka kalifornijska (Geococcyx californianus)
        • Kukawka meksykańska (Geococcyx velox)
        • Guira (Guira guira)
        • Kukułka blada (Heteroscenes pallidus)
        • Kukułka kreskowana (Hierococcyx fugax)
        • Kukułka amurska (Hierococcyx hyperythrus)
        • Kukułka himalajska (Hierococcyx nisicolor)
        • Kukułka filipińska (Hierococcyx pectoralis)
        • Kukułka krogulcza (Hierococcyx sparverioides)
        • Kukułka wąsata (Hierococcyx vagans)
        • Kukułka rudopręga (Hierococcyx varius)
        • Kukuła białolica (Lepidogrammus cumingi)
        • Kukiel karłowaty (Microdynamis parva)
        • Klinochwostka mała (Morococcyx erythropygus)
        • Kukułka karłowata (Nannococcyx psix)
        • Kukawka obrożna (Neomorphus geoffroyi)
        • Kukawka czerwonodzioba (Neomorphus pucheranii)
        • Kukawka prążkowana (Neomorphus radiolosus)
        • Kukawka rdzawoskrzydła (Neomorphus rufipennis)
        • Kukułka grubodzioba (Pachycoccyx audeberti)
        • Kukuła sundajska (Phaenicophaeus curvirostris)
        • Kukuła czarnobrzucha (Phaenicophaeus diardi)
        • Kukuła białobrzucha (Phaenicophaeus pyrrhocephalus)
        • Kukuła rdzawobrzucha (Phaenicophaeus sumatranus)
        • Kukuła długosterna (Phaenicophaeus tristis)
        • Kukuła niebieskooka (Phaenicophaeus viridirostris)
        • Rudzianka wielka (Piaya cayana)
        • Rudzianka krasnodzioba (Piaya melanogaster)
        • Kukuła grubodzioba (Rhamphococcyx calyorhynchus)
        • Kukuła kasztanowata (Rhinortha chlorophaea)
        • Żłobianka (Scythrops novaehollandiae)
        • Kukielczyk (Surniculus lugubris)
        • Kukuła płowa (Taccocua leschenaultii)
        • Klinochwostka paskowana (Tapera naevia)
        • Kukiel długosterny (Urodynamis taitensis)
        • Kukuła ognista (Zanclostomus javanicus)
    • Rząd: Moa (Dinornithiformes)
    • Rząd: Słonecznicowe (Eurypygiformes)
      • Rodzina: Słonecznice (Eurypygidae)
      • Rodzina: Kagu (Rhynochetidae)
        • Kagu (Rhynochetos jubatus)
    • Rząd: Szponiaste (Falconiformes)
      • Rodzina: Jastrzębiowate (Accipitridae)
        • Krogulec białobrzuchy (Accipiter albogularis)
        • Krogulec mały (Accipiter badius)
        • Krogulec dwubarwny (Accipiter bicolor)
        • Krogulec trójbarwny (Accipiter brachyurus)
        • Krogulec krótkonogi (Accipiter brevipes) (PL)
        • Krogulec nikobarski (Accipiter butleri)
        • Krogulec rdzawoboczny (Accipiter castanilius)
        • Krogulec obrożny (Accipiter cirrocephalus)
        • Krogulec kryzowany (Accipiter collaris)
        • Krogulec czarnołbisty (Accipiter cooperii)
        • Krogulec rdzawy (Accipiter erythrauchen)
        • Krogulec tropikalny (Accipiter erythropus)
        • Krogulec brunatny (Accipiter fasciatus)
        • Krogulec malgaski (Accipiter francesiae)
        • Jastrząb, jastrząb zwyczajny, jastrząb gołębiarz (Accipiter gentilis) (PL)
        • Krogulec plamisty (Accipiter griseiceps)
        • Krogulec japoński (Accipiter gularis)
        • Krogulec kubański (Accipiter gundlachi)
        • Krogulec czarnogardły (Accipiter haplochrous)
        • Krogulec molucki (Accipiter henicogrammus)
        • Jastrząb brunatny (Accipiter henstii)
        • Krogulec rdzawobrzuchy (Accipiter hiogaster)
        • Krogulec żałobny (Accipiter imitator)
        • Krogulec białogardły (Accipiter luteoschistaceus)
        • Krogulec prążkowany (Accipiter madagascariensis)
        • Krogulec czarnogrzbiety (Accipiter melanochlamys)
        • Jastrząb czarno-biały (Accipiter melanoleucus)
        • Jastrząb papuaski (Accipiter meyerianus)
        • Krogulec skromny (Accipiter minullus)
        • Krogulec rdzawopierśny (Accipiter nanus)
        • Krogulec (zwyczajny) (Accipiter nisus) (PL)
        • Krogulec australijski (Accipiter novaehollandiae)
        • Krogulec szary (Accipiter ovampensis)
        • Krogulec nowogwinejski (Accipiter poliocephalus)
        • Krogulec siwobrzuchy (Accipiter poliogaster)
        • Krogulec szarobiały (Accipiter princeps)
        • Krogulec różany (Accipiter rhodogaster)
        • Krogulec rdzawoszyi (Accipiter rufitorques)
        • Krogulec rudobrzuchy (Accipiter rufiventris)
        • Krogulec chiński (Accipiter soloensis)
        • Krogulec zmienny (Accipiter striatus)
        • Jastrząb drobny (Accipiter superciliosus)
        • Krogulec trzypręgowy (Accipiter tachiro)
        • Krogulec plamosterny (Accipiter trinotatus)
        • Krogulec czubaty (Accipiter trivirgatus)
        • Krogulec orientalny (Accipiter virgatus)
        • Sęp kasztanowaty (Aegypius monachus) (PL)
        • Orzeł iberyjski (Aquila adalberti)
        • Orzeł białobrzuchy (Aquila africana)
        • Orzeł australijski (Aquila audax)
        • Orzeł przedni (Aquila chrysaetos) (PL)
        • Orzeł południowy (Aquila fasciata)
        • Orzeł molucki (Aquila gurneyi)
        • Orzeł cesarski (Aquila heliaca) (PL)
        • Orzeł stepowy (Aquila nipalensis)
        • Orzeł sawannowy (Aquila rapax)
        • Orzeł plamisty (Aquila spilogaster)
        • Orzeł czarny (Aquila verreauxii)
        • Czubak afrykański (Aviceda cuculoides)
        • Czubak brunatny (Aviceda jerdoni)
        • Czubak czarny (Aviceda leuphotes)
        • Czubak madagaskarski (Aviceda madagascariensis)
        • Czubak australijski (Aviceda subcristata)
        • Myszołów bermudzki (Bermuteo avivorus)
        • Tarczownik (Busarellus nigricollis)
        • Myszołap białobrewy (Butastur indicus)
        • Myszołap białobrzuchy (Butastur liventer)
        • Myszołap rdzawoskrzydły (Butastur rufipennis)
        • Myszołap białooki (Butastur teesa)
        • Myszołów białogardły (Buteo albigula)
        • Myszołów czarny (Buteo albonotatus)
        • Myszołów białobrzuchy (Buteo augur)
        • Myszołów plamisty (Buteo auguralis)
        • Myszołów madagaskarski (Buteo brachypterus)
        • Myszołów krótkoogonowy (Buteo brachyurus)
        • Myszołów (zwyczajny) (Buteo buteo) (PL)
        • Myszołów galapagoski (Buteo galapagoensis)
        • Myszołów mongolski (Buteo hemilasius)
        • Myszołów rdzawosterny (Buteo jamaicensis)
        • Myszołów amurski (Buteo japonicus)
        • Myszołów włochaty (Buteo lagopus) (PL)
        • Myszołów rdzawoskrzydły (Buteo lineatus)
        • Myszołowik prążkowany (Buteo nitidus)
        • Myszołów górski (Buteo oreophilus)
        • Myszołowik popielaty (Buteo plagiatus)
        • Myszołów szerokoskrzydły (Buteo platypterus)
        • Myszołów himalajski (Buteo refectus)
        • Myszołów królewski (Buteo regalis)
        • Myszołów siwogłowy (Buteo ridgwayi)
        • Kurhannik (Buteo rufinus) (PL)
        • Myszołów przylądkowy (Buteo rufofuscus)
        • Myszołów hawajski (Buteo solitarius)
        • Myszołów preriowy (Buteo swainsoni)
        • Myszołów leśny (Buteo trizonatus)
        • Myszołów patagoński (Buteo ventralis)
        • Czarnostrząb rdzawoskrzydły (Buteogallus aequinoctialis)
        • Czarnostrząb leśny (Buteogallus anthracinus)
        • Urubitinga czubata (Buteogallus coronatus)
        • Czarnostrząb brunatny (Buteogallus gundlachii)
        • Białogłowiec (Buteogallus lacernulatus)
        • Czarnostrząb rdzawy (Buteogallus meridionalis)
        • Czarnostrząb śniady (Buteogallus schistaceus)
        • Urubitinga górska (Buteogallus solitarius)
        • Urubitinga czarna (Buteogallus urubitinga)
        • Kaniuk długosterny (Chelictinia riocourii)
        • Hakodziób (Chondrohierax uncinatus)
        • Gadożer prążkowany (Circaetus beaudouini)
        • Gadożer białopręgi (Circaetus cinerascens)
        • Gadożer brunatny (Circaetus cinereus)
        • Gadożer krótkoskrzydły (Circaetus fasciolatus)
        • Gadożer (Circaetus gallicus) (PL)
        • Gadożer białobrzuchy (Circaetus pectoralis)
        • Błotniak stawowy (Circus aeruginosus) (PL)
        • Błotniak moczarowy (Circus approximans)
        • Błotniak plamisty (Circus assimilis)
        • Błotniak długoskrzydły (Circus buffoni)
        • Błotniak prążkowany (Circus cinereus)
        • Błotniak zbożowy (Circus cyaneus) (PL)
        • Błotniak amerykański (Circus hudsonius)
        • Błotniak maskareński (Circus macrosceles)
        • Błotniak stepowy (Circus macrourus) (PL)
        • Błotniak malgaski (Circus maillardi)
        • Błotniak czarny (Circus maurus)
        • Błotniak czarnogłowy (Circus melanoleucos)
        • Błotniak łąkowy (Circus pygargus) (PL)
        • Błotniak afrykański (Circus ranivorus)
        • Błotniak wschodni (Circus spilonotus)
        • Orlik grubodzioby (Clanga clanga) (PL)
        • Orlik hinduski (Clanga hastata)
        • Orlik krzykliwy (Clanga pomarina) (PL)
        • Szarostrząb (Cryptoleucopteryx plumbea)
        • Gadożer kongijski (Dryotriorchis spectabilis)
        • Jaskólak (Elanoides forficatus)
        • Kaniuk australijski (Elanus axillaris)
        • Kaniuk (zwyczajny) (Elanus caeruleus) (PL)
        • Kaniuk amerykański (Elanus leucurus)
        • Kaniuk stepowy (Elanus scriptus)
        • Rdzawostrząb ciemnoskrzydły (Erythrotriorchis buergersi)
        • Rdzawostrząb jasnoskrzydły (Erythrotriorchis radiatus)
        • Pręgoczub (Eutriorchis astur)
        • Jaszczurnik (Gampsonyx swainsonii)
        • Aguja białosterna (Geranoaetus albicaudatus)
        • Aguja wielka (Geranoaetus melanoleucus)
        • Aguja rdzawogrzbieta (Geranoaetus polyosoma)
        • Jastrzębiec (Geranospiza caerulescens)
        • Orłosęp (Gypaetus barbatus)
        • Palmojad (Gypohierax angolensis)
        • Sęp afrykański (Gyps africanus)
        • Sęp bengalski (Gyps bengalensis)
        • Sęp przylądkowy (Gyps coprotheres)
        • Sęp płowy (Gyps fulvus) (PL)
        • Sęp himalajski (Gyps himalayensis)
        • Sęp indyjski (Gyps indicus)
        • Sęp plamisty (Gyps rueppelli)
        • Sęp długodzioby (Gyps tenuirostris)
        • Bielik (zwyczajny) (Haliaeetus albicilla) (PL)
        • Bielik amerykański (Haliaeetus leucocephalus)
        • Bielik białobrzuchy (Haliaeetus leucogaster)
        • Bielik wschodni (Haliaeetus leucoryphus) (PL)
        • Bielik olbrzymi (Haliaeetus pelagicus)
        • Bielik melanezyjski (Haliaeetus sanfordi)
        • Bielik afrykański (Haliaeetus vocifer)
        • Bielik madagaskarski (Haliaeetus vociferoides)
        • Kania bramińska (Haliastur indus)
        • Kania złotawa (Haliastur sphenurus)
        • Kanialec ogorzały (Hamirostra melanosternon)
        • Cykadojad rdzawopierśny (Harpagus bidentatus)
        • Cykadojad białopierśny (Harpagus diodon)
        • Harpia wielka (Harpia harpyja)
        • Harpia papuaska (Harpyopsis novaeguineae)
        • Ślimakojad żółtooki (Helicolestes hamatus)
        • Pszczołojad ciemny (Henicopernis infuscatus)
        • Pszczołojad długosterny (Henicopernis longicauda)
        • Orzełek plamisty (Hieraaetus ayresii)
        • Orzełek australijski (Hieraaetus morphnoides)
        • Orzełek (włochaty) (Hieraaetus pennatus) (PL)
        • Orzełek afrykański (Hieraaetus wahlbergi)
        • Orzełek nowogwinejski (Hieraaetus weiskei)
        • Rybożer brunatny (Icthyophaga humilis)
        • Rybożer białosterny (Icthyophaga ichthyaetus)
        • Orlik malajski (Ictinaetus malaiensis)
        • Kanialuk jasnogłowy (Ictinia mississippiensis)
        • Kanialuk szary (Ictinia plumbea)
        • Jaszczurkołap (Kaupifalco monogrammicus)
        • Leptodon szarogłowy (Leptodon cayanensis)
        • Leptodon białogłowy (Leptodon forbesi)
        • Białostrząb białobrewy (Leucopternis kuhli)
        • Białostrząb okularowy (Leucopternis melanops)
        • Białostrząb panamski (Leucopternis semiplumbeus)
        • Orlik długoczuby (Lophaetus occipitalis)
        • Kanialec czubaty (Lophoictinia isura)
        • Rdzawobrzuch (Lophotriorchis kienerii)
        • Gackożer (Macheiramphus alcinus)
        • Pręgostrząb (Megatriorchis doriae)
        • Jastrzębiak jasny (Melierax canorus)
        • Jastrzębiak ciemny (Melierax metabates)
        • Jastrzębiak popielaty (Melierax poliopterus)
        • Jastrzębiak mały (Micronisus gabar)
        • Kania czarna (Milvus migrans) (PL)
        • Kania ruda (Milvus milvus) (PL)
        • Paskowiec (Morphnarchus princeps)
        • Harpia gujańska (Morphnus guianensis)
        • Sęp brunatny (Necrosyrtes monachus)
        • Ścierwnik (Neophron percnopterus) (PL)
        • Wojownik żałobny (Nisaetus alboniger)
        • Wojownik jawajski (Nisaetus bartelsi)
        • Wojownik indyjski (Nisaetus cirrhatus)
        • Wojownik jarzębaty (Nisaetus kelaarti)
        • Wojownik krótkoczuby (Nisaetus lanceolatus)
        • Wojownik mały (Nisaetus nanus)
        • Wojownik górski (Nisaetus nipalensis)
        • Wojownik filipiński (Nisaetus philippensis)
        • Wojownik leśny (Nisaetus pinskeri)
        • Myszołowiec czarnoskrzydły (Parabuteo leucorrhous)
        • Myszołowiec towarzyski (Parabuteo unicinctus)
        • Trzmielojad (Pernis apivorus) (PL)
        • Trzmielojad prążkowany (Pernis celebensis)
        • Trzmielojad czubaty (Pernis ptilorhynchus)
        • Trzmielojad krótkoczuby (Pernis steerei)
        • Małpożer (Pithecophaga jefferyi)
        • Wojownik zbrojny (Polemaetus bellicosus)
        • Owadożer madagaskarski (Polyboroides radiatus)
        • Owadożer palmowy (Polyboroides typus)
        • Białostrząb duży (Pseudastur albicollis)
        • Białostrząb szarogłowy (Pseudastur occidentalis)
        • Białostrząb płaszczowy (Pseudastur polionotus)
        • Ślimakojad czerwonooki (Rostrhamus sociabilis)
        • Myszołowczyk (Rupornis magnirostris)
        • Sęp łysy (Sarcogyps calvus)
        • Wężojad czubaty (Spilornis cheela)
        • Wężojad andamański (Spilornis elgini)
        • Wężojad górski (Spilornis kinabaluensis)
        • Wężojad nikobarski (Spilornis klossi)
        • Wężojad celebeski (Spilornis rufipectus)
        • Andowik (Spizaetus isidori)
        • Wojownik białogłowy (Spizaetus melanoleucus)
        • Wojownik ozdobny (Spizaetus ornatus)
        • Wojownik czarny (Spizaetus tyrannus)
        • Wojownik wspaniały (Stephanoaetus coronatus)
        • Kuglarz (Terathopius ecaudatus)
        • Sęp uszaty (Torgos tracheliotos)
        • Sęp białogłowy (Trigonoceps occipitalis)
        • Długostrząb (Urotriorchis macrourus)
      • Rodzina: Rybołowy (Pandionidae)
      • Rodzina: Sekretarze (Sagittariidae)
    • Rząd: Sokołowe (Falconiformes)
      • Rodzina: Sokołowate (Falconidae)
        • Karakara meksykańska (Caracara lutosa)
        • Karakara czubata (Caracara plancus)
        • Karakara czarna (Daptrius ater)
        • Pustułka rdzawa (Falco alopex)
        • Kobczyk amurski (Falco amurensis)
        • Pustułka seszelska (Falco araeus)
        • Sokół ciemny (Falco ardosiaceus)
        • Sokół brunatny (Falco berigora)
        • Raróg górski (Falco biarmicus)
        • Pustułka australijska (Falco cenchroides)
        • Raróg (zwyczajny) (Falco cherrug) (PL)
        • Sokół rudogłowy (Falco chicquera)
        • Drzemlik (Falco columbarius) (PL)
        • Sokół śniady (Falco concolor)
        • Sokół afrykański (Falco cuvierii)
        • Sokół rudogardły (Falco deiroleucus)
        • Sokół białorzytny (Falco dickinsoni)
        • Pustułka reuniońska (Falco duboisi)
        • Sokół skalny (Falco eleonorae) (PL)
        • Sokół maskowy (Falco fasciinucha)
        • Sokół rdzawobrewy (Falco femoralis)
        • Sokół siwy (Falco hypoleucos)
        • Raróg indyjski (Falco jugger)
        • Sokół australijski (Falco longipennis)
        • Sokół preriowy (Falco mexicanus)
        • Pustułka plamista (Falco moluccensis)
        • Pustułeczka (Falco naumanni) (PL)
        • Pustułka malgaska (Falco newtoni)
        • Sokół nowozelandzki (Falco novaeseelandiae)
        • Sokół wędrowny (Falco peregrinus) (PL)
        • Pustułka maskareńska (Falco punctatus)
        • Sokół białogardły (Falco rufigularis)
        • Pustułka stepowa (Falco rupicoloides)
        • Białozór (Falco rusticolus) (PL)
        • Sokół rdzawobrzuchy (Falco severus)
        • Pustułka amerykańska (Falco sparverius)
        • Kobuz (Falco subbuteo) (PL)
        • Sokół czarny (Falco subniger)
        • Pustułka (zwyczajna) (Falco tinnunculus) (PL)
        • Kobczyk (zwyczajny) (Falco vespertinus) (PL)
        • Pustułka prążkowana (Falco zoniventris)
        • Trębacz chichotliwy (Herpetotheres cachinnans)
        • Karakara białobrzucha (Ibycter americanus)
        • Trębacz obrożny (Micrastur buckleyi)
        • Trębacz popielaty (Micrastur gilvicollis)
        • Trębacz skryty (Micrastur mintoni)
        • Trębacz białobrzuchy (Micrastur mirandollei)
        • Trębacz szarogardły (Micrastur plumbeus)
        • Trębacz prążkowany (Micrastur ruficollis)
        • Trębacz zmienny (Micrastur semitorquatus)
        • Sokolik rudogardły (Microhierax caerulescens)
        • Sokolik białobrzuchy (Microhierax erythrogenys)
        • Sokolik rdzawobrzuchy (Microhierax fringillarius)
        • Sokolik białoczelny (Microhierax latifrons)
        • Sokolik srokaty (Microhierax melanoleucos)
        • Karakara jasnogłowa (Milvago chimachima)
        • Sokolczyk (Neohierax insignis)
        • Karakara patagońska (Phalcoboenus albogularis)
        • Karakara falklandzka (Phalcoboenus australis)
        • Karakara kreskowana (Phalcoboenus carunculatus)
        • Karakara brązowa (Phalcoboenus chimango)
        • Karakara andyjska (Phalcoboenus megalopterus)
        • Sokolik czerwonooki (Polihierax semitorquatus)
        • Sokółeczka (Spiziapteryx circumcincta)
    • Rząd: Grzebiące (Galliformes)
      • Rodzina: Czubacze (Cracidae)
        • Grdacz soplowaty (Aburria aburri)
        • Grdacz płomienny (Chamaepetes goudotii)
        • Grdacz czarny (Chamaepetes unicolor)
        • Czubacz niebieskodzioby (Crax alberti)
        • Czubacz kędzierzawy (Crax alector)
        • Czubacz czerwonodzioby (Crax blumenbachii)
        • Czubacz żółtoguzy (Crax daubentoni)
        • Czubacz gołolicy (Crax fasciolata)
        • Czubacz koralowy (Crax globulosa)
        • Czubacz zmienny (Crax rubra)
        • Czubacz garbonosy (Mitu mitu)
        • Czubacz białosterny (Mitu salvini)
        • Czubacz rdzawosterny (Mitu tomentosum)
        • Czubacz brzytwodzioby (Mitu tuberosum)
        • Czubacz rdzawy (Nothocrax urumutum)
        • Jednoróg (Oreophasis derbianus)
        • Czakalaka brunatna (Ortalis araucuan)
        • Czakalaka bura (Ortalis canicollis)
        • Czakalaka szarogłowa (Ortalis cinereiceps)
        • Czakalaka kolumbijska (Ortalis columbiana)
        • Czakalaka rudogłowa (Ortalis erythroptera)
        • Czakalaka brązowoskrzydła (Ortalis garrula)
        • Czakalaka kreskowana (Ortalis guttata)
        • Czakalaka białobrzucha (Ortalis leucogastra)
        • Czakalaka rdzawa (Ortalis motmot)
        • Czakalaka płowa (Ortalis poliocephala)
        • Czakalaka rdzaworzytna (Ortalis ruficauda)
        • Czakalaka mała (Ortalis ruficeps)
        • Czakalaka łuskowana (Ortalis squamata)
        • Czakalaka jasnobrewa (Ortalis superciliaris)
        • Czakalaka północna (Ortalis vetula)
        • Czakalaka barwna (Ortalis wagleri)
        • Czubacz peruwiański (Pauxi koepckeae)
        • Czubacz hełmiasty (Pauxi pauxi)
        • Czubacz rogaty (Pauxi unicornis)
        • Penelopa białoskrzydła (Penelope albipennis)
        • Penelopa jasnolica (Penelope argyrotis)
        • Penelopa brodata (Penelope barbata)
        • Penelopa kreskowana (Penelope bridgesi)
        • Penelopa czerwonolica (Penelope dabbenei)
        • Penelopa zielonawa (Penelope jacquacu)
        • Penelopa białobrewa (Penelope jacucaca)
        • Penelopa gujańska (Penelope marail)
        • Penelopa andyjska (Penelope montagnii)
        • Penelopa ciemnonoga (Penelope obscura)
        • Penelopa bagienna (Penelope ochrogaster)
        • Penelopa brunatna (Penelope ortoni)
        • Penelopa kasztanowata (Penelope perspicax)
        • Penelopa piskliwa (Penelope pileata)
        • Penelopa rdzawobrzucha (Penelope purpurascens)
        • Penelopa krzykliwa (Penelope superciliaris)
        • Penelopina (Penelopina nigra)
        • Grdacz czerwonogardły (Pipile cujubi)
        • Grdacz modrogardły (Pipile cumanensis)
        • Grdacz czarnoczelny (Pipile jacutinga)
        • Grdacz trynidadzki (Pipile pipile)
      • Rodzina: Nogale (Megapodiidae)
        • Nogal koralikowy (Aepypodius arfakianus)
        • Nogal trójsoplowy (Aepypodius bruijnii)
        • Nogal brunatny (Alectura lathami)
        • Nogal molucki (Eulipoa wallacei)
        • Nogal prążkowany (Leipoa ocellata)
        • Nogal hełmiasty (Macrocephalon maleo)
        • Nogal brązowy (Megapodius bernsteinii)
        • Nogal rdzawolicy (Megapodius cumingii)
        • Nogal nowogwinejski (Megapodius decollatus)
        • Nogal melanezyjski (Megapodius eremita)
        • Nogal seramski (Megapodius forsteni)
        • Nogal ciemny (Megapodius freycinet)
        • Nogal namorzynowy (Megapodius geelvinkianus)
        • Nogal mikronezyjski (Megapodius laperouse)
        • Nogal żółtonogi (Megapodius layardi)
        • Nogal nikobarski (Megapodius nicobariensis)
        • Nogal polinezyjski (Megapodius pritchardii)
        • Nogal zmienny (Megapodius reinwardt)
        • Nogal tanimbarski (Megapodius tenimberensis)
        • Nogal czerwonodzioby (Talegalla cuvieri)
        • Nogal czarnodzioby (Talegalla fuscirostris)
        • Nogal brązowodzioby (Talegalla jobiensis)
      • Rodzina: Przepiórowate (Odontophoridae)
        • Przepiór kalifornijski (Callipepla californica)
        • Przepiór strojny (Callipepla douglasii)
        • Przepiór czubaty (Callipepla gambelii)
        • Przepiór łuskowany (Callipepla squamata)
        • Przepiór zmienny (Colinus cristatus)
        • Przepiór białobrewy (Colinus nigrogularis)
        • Przepiór wirginijski (Colinus virginianus)
        • Przepiór perlisty (Cyrtonyx montezumae)
        • Przepiór maskowy (Cyrtonyx ocellatus)
        • Przepiór kreskowany (Dactylortyx thoracicus)
        • Przepiór śniadoszyi (Dendrortyx barbatus)
        • Przepiór białoczelny (Dendrortyx leucophrys)
        • Przepiór czarnogardły (Dendrortyx macroura)
        • Przepiór czarnolicy (Odontophorus atrifrons)
        • Przepiór andyjski (Odontophorus balliviani)
        • Przepiór brazylijski (Odontophorus capueira)
        • Przepiór wenezuelski (Odontophorus columbianus)
        • Przepiór panamski (Odontophorus dialeucos)
        • Przepiór obrożny (Odontophorus erythrops)
        • Przepiór marmurkowy (Odontophorus gujanensis)
        • Przepiór brązowy (Odontophorus guttatus)
        • Przepiór kasztanowaty (Odontophorus hyperythrus)
        • Przepiór białogardły (Odontophorus leucolaemus)
        • Przepiór ciemnogrzbiety (Odontophorus melanonotus)
        • Przepiór czarnobrody (Odontophorus melanotis)
        • Przepiór peruwiański (Odontophorus speciosus)
        • Przepiór rdzawobrzuchy (Odontophorus stellatus)
        • Przepiór białolicy (Odontophorus strophium)
        • Przepiór ozdobny (Oreortyx pictus)
        • Przepiór prążkowany (Philortyx fasciatus)
        • kuraczek leśny (Ptilopachus nahani)
        • Kuraczek (Ptilopachus petrosus)
        • Przepiór rdzawolicy (Rhynchortyx cinctus)
      • Rodzina: Kurowate (Phasianidae)
        • Paw kongijski (Afropavo congensis)
        • Góropatwa berberyjska (Alectoris barbara)
        • Góropatwa azjatycka (Alectoris chukar)
        • Góropatwa skalna (Alectoris graeca)
        • Góropatwa chińska (Alectoris magna)
        • Góropatwa arabska (Alectoris melanocephala)
        • Góropatwa czarnogardła (Alectoris philbyi)
        • Góropatwa czerwona (Alectoris rufa)
        • Kuropatewka piaskowa (Ammoperdix griseogularis)
        • Kuropatewka pustynna (Ammoperdix heyi)
        • Przepiórka nowogwinejska (Anurophasis monorthonyx)
        • Pstropiór maskowy (Arborophila ardens)
        • Pstropiór czarnogardły (Arborophila atrogularis)
        • Pstropiór płowy (Arborophila brunneopectus)
        • Pstropiór ciemnogrzbiety (Arborophila cambodiana)
        • Pstropiór białowąsy (Arborophila campbelli)
        • Pstropiór tajwański (Arborophila crudigularis)
        • Pstropiór wietnamski (Arborophila davidi)
        • Pstropiór białoczelny (Arborophila gingica)
        • Pstropiór ciemnoboczny (Arborophila hyperythra)
        • Pstropiór jawajski (Arborophila javanica)
        • Pstropiór rdzawoszyi (Arborophila mandellii)
        • Pstropiór białouchy (Arborophila orientalis)
        • Pstropiór rdzawopierśny (Arborophila rolli)
        • Pstropiór czerwonodzioby (Arborophila rubrirostris)
        • Pstropiór syczuański (Arborophila rufipectus)
        • Pstropiór rdzawogardły (Arborophila rufogularis)
        • Pstropiór sumatrzański (Arborophila sumatrana)
        • Pstropiór obrożny (Arborophila torqueola)
        • Argus malajski (Argusianus argus)
        • Bambusówka górska (Bambusicola fytchii)
        • Bambusówka chińska (Bambusicola thoracicus)
        • Cieciornik (Bonasa umbellus)
        • Rdzawopiór (Caloperdix oculeus)
        • Borowiak kanadyjski (Canachites canadensis)
        • Bażant himalajski (Catreus wallichii)
        • Preriokur wyżynny (Centrocercus minimus)
        • Preriokur ostrosterny (Centrocercus urophasianus)
        • Bażant diamentowy (Chrysolophus amherstiae)
        • Bażant złocisty (Chrysolophus pictus)
        • Przepiórka indyjska (Coturnix coromandelica)
        • Przepiórka (zwyczajna) (Coturnix coturnix) (PL)
        • Przepiórka pstra (Coturnix delegorguei)
        • Przepiórka japońska (Coturnix japonica)
        • Przepiórka nowozelandzka (Coturnix novaezelandiae)
        • Przepiórka rudogardła (Coturnix pectoralis)
        • Uszak siwy (Crossoptilon auritum)
        • Uszak biały (Crossoptilon crossoptilon)
        • Uszak popielaty (Crossoptilon harmani)
        • Uszak brunatny (Crossoptilon mantchuricum)
        • Borowiak żółtogardły (Dendragapus fuliginosus)
        • Borowiak złotobrewy (Dendragapus obscurus)
        • Frankolin czubaty (Dendroperdix sephaena)
        • Przepiórka modra (Excalfactoria adansonii)
        • Przepiórka chińska (Excalfactoria chinensis)
        • Borowiak syberyjski (Falcipennis falcipennis)
        • Frankolin obrożny (Francolinus francolinus)
        • Frankolin bagienny (Francolinus gularis)
        • Frankolin malowany (Francolinus pictus)
        • Frankolin chiński (Francolinus pintadeanus)
        • Frankolin indyjski (Francolinus pondicerianus)
        • Kuropatwiak cejloński (Galloperdix bicalcarata)
        • Kuropatwiak siwogłowy (Galloperdix lunulata)
        • Kuropatwiak rdzawy (Galloperdix spadicea)
        • Bankiwa (Gallus gallus)
        • Kura domowa (Gallus gallus domesticus)
        • Kur cejloński (Gallus lafayettii)
        • Kur siwy (Gallus sonneratii)
        • Kur zielony (Gallus varius)
        • Szkarłatnik (Haematortyx sanguiniceps)
        • Kuropatnik (Ithaginis cruentus)
        • Pardwa mszarna (Lagopus lagopus)
        • Pardwa białosterna (Lagopus leucura)
        • Pardwa górska (Lagopus muta)
        • Śnieżnik (Lerwa lerwa)
        • Olśniak himalajski (Lophophorus impejanus)
        • Olśniak zielonosterny (Lophophorus lhuysii)
        • Olśniak białosterny (Lophophorus sclateri)
        • Kiściec modrolicy (Lophura bulweri)
        • Kiściec syjamski (Lophura diardi)
        • Kiściec annamski (Lophura edwardsi)
        • Kiściec żółtosterny (Lophura erythrophthalma)
        • Kiściec ognisty (Lophura ignita)
        • Kiściec czarny (Lophura inornata)
        • Kiściec nepalski (Lophura leucomelanos)
        • Kiściec srebrzysty (Lophura nycthemera)
        • Kiściec czerwonogrzbiety (Lophura rufa)
        • Kiściec tajwański (Lophura swinhoii)
        • Cietrzew kaukaski (Lyrurus mlokosiewiczi)
        • Cietrzew (zwyczajny) (Lyrurus tetrix) (PL)
        • Przepiórka madagaskarska (Margaroperdix madagarensis)
        • Czarnopiór (Melanoperdix niger)
        • Indyk (zwyczajny) (Meleagris gallopavo)
        • Indyk pawi (Meleagris ocellata)
        • Przepiórecznik (Ophrysia superciliosa)
        • Paw indyjski (Pavo cristatus)
        • Paw złoty (Pavo muticus)
        • Frankolin białogardły (Peliperdix albogularis)
        • Frankolin jasnogłowy (Peliperdix coqui)
        • Frankolin czarnogardły (Peliperdix lathami)
        • Frankolin jarzębaty (Peliperdix schlegelii)
        • Przepióreczka skalna (Perdicula argoondah)
        • Przepióreczka dżunglowa (Perdicula asiatica)
        • Przepióreczka czerwonodzioba (Perdicula erythrorhyncha)
        • Przepióreczka ciemna (Perdicula manipurensis)
        • Kuropatwa wschodnia (Perdix dauurica)
        • Kuropatwa tybetańska (Perdix hodgsoniae)
        • Kuropatwa (zwyczajna) (Perdix perdix) (PL)
        • Bażant (zwyczajny) (Phasianus colchicus)
        • Bażant pstry (Phasianus versicolor)
        • Wieloszpon szary (Polyplectron bicalcaratum)
        • Wieloszpon brązowy (Polyplectron chalcurum)
        • Wieloszpon wietnamski (Polyplectron germaini)
        • Wieloszpon rdzawogrzbiety (Polyplectron inopinatum)
        • Wieloszpon hajnański (Polyplectron katsumatae)
        • Wieloszpon pawi (Polyplectron malacense)
        • Wieloszpon lśniący (Polyplectron napoleonis)
        • Wieloszpon białobrody (Polyplectron schleiermacheri)
        • Szponiastonóg krasnodzioby (Pternistis adspersus)
        • Szponiastonóg czerwonogardły (Pternistis afer)
        • Szponiastonóg brązowouchy (Pternistis ahantensis)
        • Szponiastonóg zbrojny (Pternistis bicalcaratus)
        • Szponiastonóg kameruński (Pternistis camerunensis)
        • Szponiastonóg przylądkowy (Pternistis capensis)
        • Szponiastonóg etiopski (Pternistis castaneicollis)
        • Szponiastonóg pstry (Pternistis clappertoni)
        • Szponiastonóg brązowogłowy (Pternistis erckelii)
        • Szponiastonóg rudoplamy (Pternistis griseostriatus)
        • Szponiastonóg namibijski (Pternistis hartlaubi)
        • Szponiastonóg czerwonooki (Pternistis harwoodi)
        • Szponiastonóg nadobny (Pternistis hildebrandti)
        • Szponiastonóg żółtodzioby (Pternistis icterorhynchus)
        • Szponiastonóg kenijski (Pternistis jacksoni)
        • Szponiastonóg żółtogardły (Pternistis leucoscepus)
        • Szponiastonóg natalski (Pternistis natalensis)
        • Szponiastonóg ciemny (Pternistis nobilis)
        • Szponiastonóg jałowcowy (Pternistis ochropectus)
        • Szponiastonóg smugowany (Pternistis rufopictus)
        • Szponiastonóg łuskowany (Pternistis squamatus)
        • Szponiastonóg brunatny (Pternistis swainsonii)
        • Szponiastonóg angolski (Pternistis swierstrai)
        • Kuroczub (Pucrasia macrolopha)
        • Argus czubaty (Rheinardia ocellata)
        • Dżunglokur białobrzuchy (Rhizothera dulitensis)
        • Dżunglokur długodzioby (Rhizothera longirostris)
        • Bezszpon (Rollulus rouloul)
        • Frankolin szaroskrzydły (Scleroptila afra)
        • Frankolin rdzawobrzuchy (Scleroptila elgonensis)
        • Frankolin rdzawolicy (Scleroptila finschi)
        • Frankolin akacjowy (Scleroptila gutturalis)
        • Frankolin rudoskrzydły (Scleroptila levaillantii)
        • Frankolin górski (Scleroptila psilolaema)
        • Frankolin rdzawoboczny (Scleroptila shelleyi)
        • Frankolin zebroszyi (Scleroptila streptophora)
        • Przepiórka błotna (Synoicus ypsilophorus)
        • Bażant kasztanowaty (Syrmaticus ellioti)
        • Bażant birmański (Syrmaticus humiae)
        • Bażant tajwański (Syrmaticus mikado)
        • Bażant królewski (Syrmaticus reevesii)
        • Bażant japoński (Syrmaticus soemmerringii)
        • Głuszec czarnodzioby (Tetrao urogalloides)
        • Głuszec (zwyczajny) (Tetrao urogallus) (PL)
        • Ułar ałtajski (Tetraogallus altaicus)
        • Ułar kaspijski (Tetraogallus caspius)
        • Ułar kaukaski (Tetraogallus caucasicus)
        • Ułar himalajski (Tetraogallus himalayensis)
        • Ułar tybetański (Tetraogallus tibetanus)
        • Górak rudogardły (Tetraophasis obscurus)
        • Górak płowogardły (Tetraophasis szechenyii)
        • Jarząbek (zwyczajny) (Tetrastes bonasia) (PL)
        • Jarząbek chiński (Tetrastes sewerzowi)
        • Tragopan żółtolicy (Tragopan blythii)
        • Tragopan plamisty (Tragopan caboti)
        • Tragopan rudolicy (Tragopan melanocephalus)
        • Tragopan czerwony (Tragopan satyra)
        • Tragopan modrolicy (Tragopan temminckii)
        • Kuropatwokur (Tropicoperdix charltonii)
        • Preriokur dwuczuby (Tympanuchus cupido)
        • Preriokur mały (Tympanuchus pallidicinctus)
        • Preriokur bażanci (Tympanuchus phasianellus)
        • Rdzawobród (Xenoperdix udzungwensis)
    • Rząd: Żurawiowe (Gruiformes)
      • Rodzina: Bekaśnice (Aramidae)
      • Rodzina: Perkołyski (Heliornithidae)
        • Perkołyska indyjska (Heliopais personata)
        • Perkołyska amerykańska (Heliornis fulica)
        • Perkołyska afrykańska (Podica senegalensis)
      • Rodzina: Chruściele (Rallidae)
        • Bagiewnik kreskowany (Aenigmatolimnas marginalis)
        • Chruścielak jednobarwny (Amaurolimnas concolor)
        • Bagiewnik brązowy (Amaurornis akool)
        • Bagiewnik rdzawobrzuchy (Amaurornis isabellina)
        • Bagiewnik ciemnobrzuchy (Amaurornis magnirostris)
        • Bagiewnik szaropierśny (Amaurornis moluccana)
        • Bagiewnik oliwkowy (Amaurornis olivacea)
        • Bagiewnik białopierśny (Amaurornis phoenicurus)
        • Chruścielowiec rdzawy (Aphanapteryx bonasia)
        • Chruścielowiec rodrigueski (Aphanapteryx leguati)
        • Chruścielak białobrzuchy (Aramides albiventris)
        • Chruścielak rdzawoszyi (Aramides axillaris)
        • Chruścielak szaroszyi (Aramides cajaneus)
        • Chruścielak rdzawoskrzydły (Aramides calopterus)
        • Chruścielak oliwkowy (Aramides mangle)
        • Chruścielak śniady (Aramides saracura)
        • Chruścielak brunatny (Aramides wolfi)
        • Chruścielak wielki (Aramides ypecaha)
        • Wodnik chrapliwy (Aramidopsis plateni)
        • Wodnik brązowy (Cabalus modestus)
        • Chruścielak szarogardły (Canirallus oculeus)
        • Derkaczyk syberyjski (Coturnicops exquisitus)
        • Derkaczyk ciemny (Coturnicops notatus)
        • Derkaczyk płowy (Coturnicops noveboracensis)
        • Derkaczek (Crecopsis egregia)
        • Derkacz (Crex crex) (PL)
        • Modroderkaczyk (Cyanolimnas cerverai)
        • Wodnik krzywodzioby (Diaphorapteryx hawkinsi)
        • Chruścielowiec reunioński (Dryolimnas augusti)
        • Chruścielowiec maurytyjski (Dryolimnas chekei)
        • Chruścielowiec białogardły (Dryolimnas cuvieri)
        • Wodnik kasztanowaty (Eulabeornis castaneoventris)
        • Łyska hawajska (Fulica alai)
        • Łyska amerykańska (Fulica americana)
        • Łyska andyjska (Fulica ardesiaca)
        • Łyska żółtodzioba (Fulica armillata)
        • Łyska (zwyczajna) (Fulica atra) (PL)
        • Łyska rogata (Fulica cornuta)
        • Łyska czubata (Fulica cristata)
        • Łyska wielka (Fulica gigantea)
        • Łyska złotoczelna (Fulica leucoptera)
        • Łyska maskareńska (Fulica newtonii)
        • Łyska czerwonoczelna (Fulica rufifrons)
        • Kokosznik (Gallicrex cinerea)
        • Kokoszka (zwyczajna) (Gallinula chloropus) (PL)
        • Kokoszka amerykańska (Gallinula galeata)
        • Kokoszka atlantycka (Gallinula nesiotis)
        • Kokoszka ciemna (Gallinula tenebrosa)
        • Weka (Gallirallus australis)
        • Wodnik ciemny (Gallirallus calayanensis)
        • Wodnik nowokaledoński (Gallirallus lafresnayanus)
        • Derkaczak szarobrzuchy (Gymnocrex plumbeiventris)
        • Derkaczak gołolicy (Gymnocrex rosenbergii)
        • Derkaczak talaudzki (Gymnocrex talaudensis)
        • Wodnik molucki (Habroptila wallacii)
        • Derkaczyk żółtawy (Hapalocrex flaviventer)
        • Chruścieloń (Himantornis haematopus)
        • Wodnik chathamski (Hypotaenidia dieffenbachii)
        • Wodnik różowonogi (Hypotaenidia insignis)
        • Wodnik okinawski (Hypotaenidia okinawae)
        • Wodnik guamski (Hypotaenidia owstoni)
        • Wodnik pacyficzny (Hypotaenidia pacifica)
        • Wodnik białobrewy (Hypotaenidia philippensis)
        • Wodnik brązowogrzbiety (Hypotaenidia poeciloptera)
        • Wodnik melanezyjski (Hypotaenidia rovianae)
        • Wodnik brunatny (Hypotaenidia sylvestris)
        • Wodnik wąsaty (Hypotaenidia torquata)
        • Wodnik mikronezyjski (Hypotaenidia wakensis)
        • Wodnik smolisty (Hypotaenidia woodfordi)
        • Derkaczyk białogardły (Laterallus albigularis)
        • Derkaczyk amazoński (Laterallus exilis)
        • Derkaczyk czarnopręgi (Laterallus fasciatus)
        • Derkaczyk śniady (Laterallus jamaicensis)
        • Derkaczyk białobrzuchy (Laterallus leucopyrrhus)
        • Derkaczyk rdzawoboczny (Laterallus levraudi)
        • Derkaczyk oliwkowy (Laterallus melanophaius)
        • Derkaczyk wielki (Laterallus podarces)
        • Derkaczyk nielotny (Laterallus rogersi)
        • Derkaczyk rudy (Laterallus ruber)
        • Derkaczyk galapagoski (Laterallus spilonota)
        • Derkaczyk plamisty (Laterallus spiloptera)
        • Derkaczyk rdzawolicy (Laterallus xenopterus)
        • Wodnik luzoński (Lewinia mirifica)
        • Wodnik maoryski (Lewinia muelleri)
        • Wodnik kusy (Lewinia pectoralis)
        • Wodnik rdzawogłowy (Lewinia striata)
        • Kusowodnik (Megacrex inepta)
        • Derkaczyk kropkowany (Micropygia schomburgkii)
        • Chruścielowiec atlantycki (Mundia elpenor)
        • Derkacznik popielaty (Mustelirallus albicollis)
        • Derkacznik kolumbijski (Mustelirallus colombianus)
        • Kokoszka mała (Paragallinula angulata)
        • Wodniczak pstry (Pardirallus maculatus)
        • Wodniczak żałobny (Pardirallus nigricans)
        • Wodniczak ołowiowy (Pardirallus sanguinolentus)
        • Kokoszka żółtodzioba (Pareudiastes pacificus)
        • Kokoszka czerwonodzioba (Pareudiastes silvestris)
        • Bagiewnik białobrewy (Poliolimnas cinereus)
        • Modrzyk mały (Porphyrio albus)
        • Sułtanka afrykańska (Porphyrio alleni)
        • Modrzyk reunioński (Porphyrio caerulescens)
        • Sułtanka żółtodzioba (Porphyrio flavirostris)
        • Takahe południowy (Porphyrio hochstetteri)
        • Modrzyk wielki (Porphyrio kukwiedei)
        • Takahe północny (Porphyrio mantelli)
        • Sułtanka amerykańska (Porphyrio martinica)
        • Modrzyk markizyjski (Porphyrio paepae)
        • Modrzyk (zwyczajny) (Porphyrio porphyrio)
        • Kureczka kropkowana (Porphyriops melanops)
        • Kureczka karolińska (Porzana carolina)
        • Kureczka australijska (Porzana fluminea)
        • Kropiatka (Porzana porzana) (PL)
        • Kureczka andamańska (Rallina canningi)
        • Kureczka sinonoga (Rallina eurizonoides)
        • Kureczka krasnonoga (Rallina fasciata)
        • Kureczka ognistogłowa (Rallina tricolor)
        • Wodnik patagoński (Rallus antarcticus)
        • Wodnik (zwyczajny) (Rallus aquaticus) (PL)
        • Wodnik afrykański (Rallus caerulescens)
        • Wodnik karoliński (Rallus crepitans)
        • Wodnik królewski (Rallus elegans)
        • Wodnik brązowopierśny (Rallus indicus)
        • Wodnik błotny (Rallus limicola)
        • Wodnik długodzioby (Rallus longirostris)
        • Wodnik madagaskarski (Rallus madagascariensis)
        • Wodnik kalifornijski (Rallus obsoletus)
        • Wodnik andyjski (Rallus semiplumbeus)
        • Wodnik cienkodzioby (Rallus tenuirostris)
        • Wodnik wenezuelski (Rallus wetmorei)
        • Rudowodnik (Rougetius rougetii)
        • Derkaczyk kasztanowaty (Rufirallus castaneiceps)
        • Derkaczyk szarolicy (Rufirallus viridis)
        • Kureczka nowozelandzka (Tribonyx hodgenorum)
        • Kureczka wielka (Tribonyx mortierii)
        • Kureczka duża (Tribonyx ventralis)
        • Kureczka atlantycka (Zapornia astrictocarpa)
        • Kureczka smolista (Zapornia atra)
        • Kureczka czarnosterna (Zapornia bicolor)
        • Kureczka czarna (Zapornia flavirostra)
        • Kureczka kasztanowata (Zapornia fusca)
        • Kureczka mikronezyjska (Zapornia monasa)
        • Kureczka polinezyjska (Zapornia nigra)
        • Kureczka madagaskarska (Zapornia olivieri)
        • Karliczka hawajska (Zapornia palmeri)
        • Zielonka (Zapornia parva) (PL)
        • Kureczka wschodnia (Zapornia paykullii)
        • Karliczka (zwyczajna) (Zapornia pusilla)
        • Kureczka hawajska (Zapornia sandwichensis)
        • Kureczka posępna (Zapornia tabuensis)
      • Rodzina: Kusokurki (Sarothruridae)
        • Malgaszokurka (Mentocrex kioloides)
        • Rudokurka czarnoskrzydła (Rallicula forbesi)
        • Rudokurka papuaska (Rallicula leucospila)
        • Rudokurka kasztanowata (Rallicula mayri)
        • Rudokurka czerwonawa (Rallicula rubra)
        • Kusokurka smugowana (Sarothrura affinis)
        • Kusokurka białoskrzydła (Sarothrura ayresi)
        • Kusokurka kreskowana (Sarothrura boehmi)
        • Kusokurka plamista (Sarothrura elegans)
        • Kusokurka madagaskarska (Sarothrura insularis)
        • Kusokurka długosterna (Sarothrura lugens)
        • Kusokurka perlista (Sarothrura pulchra)
        • Kusokurka rdzawogłowa (Sarothrura rufa)
        • Kusokurka cienkodzioba (Sarothrura watersi)
    • Rząd: Kurole (Leptosomiformes)
      • Rodzina: Kurole (Leptosomidae)
        • Kurol (Leptosomus discolor)
    • Rząd: Madagaskarniki (Mesitornithiformes)
      • Rodzina: Madagaskarniki (Mesitornithidae)
        • Madagaskarnik jednobarwny (Mesitornis unicolor)
        • Madagaskarnik plamisty (Mesitornis variegata)
        • Madagaskarnik krzywodzioby (Monias benschi)
    • Rząd: Turakowe (Musophagiformes)
      • Rodzina: Turaki (Musophagidae)
    • Rząd: Nocolotowe (Nyctibiiformes)
      • Rodzina: Nocoloty (Nyctibiidae)
        • Nocolot wielkosterny (Nyctibius aethereus)
        • Nocolot rudy (Nyctibius bracteatus)
        • Nocolot wielki (Nyctibius grandis)
        • Nocolot szary (Nyctibius griseus)
        • Nocolot północny (Nyctibius jamaicensis)
        • Nocolot białoskrzydły (Nyctibius leucopterus)
        • Nocolot andyjski (Nyctibius maculosus)
    • Rząd: Hoacyny (Opisthocomiformes)
      • Rodzina: Hoacyny (Opisthocomidae)
    • Rząd: Dropie (Otidiformes)
      • Rodzina: Dropie (Otididae)
        • Dropik czarny (Afrotis afra)
        • Dropik jasnoskrzydły (Afrotis afraoides)
        • Drop arabski (Ardeotis arabs)
        • Drop australijski (Ardeotis australis)
        • Drop białoskrzydły (Ardeotis denhami)
        • Drop etiopski (Ardeotis heuglinii)
        • Drop olbrzymi (Ardeotis kori)
        • Drop czarnogłowy (Ardeotis ludwigii)
        • Drop indyjski (Ardeotis nigriceps)
        • Drop nubijski (Ardeotis nuba)
        • Hubara arabska (Chlamydotis macqueenii) (PL)
        • Hubara saharyjska (Chlamydotis undulata)
        • Dropik modry (Eupodotis caerulescens)
        • Dropik senegalski (Eupodotis senegalensis)
        • Dropik somalijski (Heterotetrax humilis)
        • Dropik namibijski (Heterotetrax rueppelii)
        • Dropik szaroszyi (Heterotetrax vigorsii)
        • Hubarka bengalska (Houbaropsis bengalensis)
        • Dropik białouchy (Lissotis hartlaubii)
        • Dropik czarnobrzuchy (Lissotis melanogaster)
        • Dropik bladoczuby (Lophotis gindiana)
        • Dropik rdzawoczuby (Lophotis ruficrista)
        • Dropik sahelski (Lophotis savilei)
        • Drop (zwyczajny) (Otis tarda) (PL)
        • Hubarka długoczuba (Sypheotides indicus)
        • Strepet (Tetrax tetrax) (PL)
    • Rząd: Wróblowe (Passeriformes)
      • Rodzina: Bargliki (Acanthisittidae)
        • Barglik (Acanthisitta chloris)
        • Łazik południowy (Traversia lyalli)
        • Łazik skalny (Xenicus gilviventris)
        • Łazik zaroślowy (Xenicus longipes)
      • Rodzina: Buszówkowate (Acanthizidae)
        • Buszówka szerokosterna (Acanthiza apicalis)
        • Buszówka żółtorzytna (Acanthiza chrysorrhoa)
        • Buszówka szara (Acanthiza cinerea)
        • Buszówka rdzawoczelna (Acanthiza ewingii)
        • Buszówka uboga (Acanthiza inornata)
        • Buszówka mała (Acanthiza iredalei)
        • Buszówka jasnooka (Acanthiza katherina)
        • Buszówka kreskowana (Acanthiza lineata)
        • Buszówka mysia (Acanthiza murina)
        • Buszówka żółtobrzucha (Acanthiza nana)
        • Buszówka brązowa (Acanthiza pusilla)
        • Buszówka zmienna (Acanthiza reguloides)
        • Buszówka śniada (Acanthiza robustirostris)
        • Buszówka rudorzytna (Acanthiza uropygialis)
        • Tasmanówka (Acanthornis magna)
        • Solnik zielonawy (Aethomyias arfakianus)
        • Solnik rdzawobrzuchy (Aethomyias nigrorufus)
        • Solnik papuaski (Aethomyias papuensis)
        • Solnik płowolicy (Aethomyias perspicillatus)
        • Solnik czarnosterny (Aethomyias rufescens)
        • Solnik jasnodzioby (Aethomyias spilodera)
        • Białoczółka szarogrzbieta (Aphelocephala leucopsis)
        • Białoczółka obrożna (Aphelocephala nigricincta)
        • Białoczółka szarogłowa (Aphelocephala pectoralis)
        • Pustkowik łąkowy (Calamanthus campestris)
        • Pustkowik kreskowany (Calamanthus fuliginosus)
        • Pustkowik skalny (Calamanthus montanellus)
        • Krzakówka długodzioba (Gerygone albofrontata)
        • Krzakówka szarogłowa (Gerygone chloronota)
        • Krzakówka żółtobrzucha (Gerygone chrysogaster)
        • Krzakówka rdzawoboczna (Gerygone dorsalis)
        • Krzakówka wachlarzowata (Gerygone flavolateralis)
        • Krzakówka białosterna (Gerygone fusca)
        • Krzakówka popielata (Gerygone igata)
        • Krzakówka białobrzucha (Gerygone inornata)
        • Krzakówka wyspowa (Gerygone insularis)
        • Krzakówka namorzynowa (Gerygone levigaster)
        • Krzakówka wielkodzioba (Gerygone magnirostris)
        • Krzakówka samotna (Gerygone modesta)
        • Krzakówka szarolica (Gerygone mouki)
        • Krzakówka białogardła (Gerygone olivacea)
        • Krzakówka wąsata (Gerygone palpebrosa)
        • Krzakówka płowobrzucha (Gerygone ruficollis)
        • Krzakówka żółtogardła (Gerygone sulphurea)
        • Krzakówka bagienna (Gerygone tenebrosa)
        • Pustkowik białoskrzydły (Hylacola cauta)
        • Pustkowik rdzaworzytny (Hylacola pyrrhopygia)
        • Solnik żółtogardły (Neosericornis citreogularis)
        • Wąwozownik (Oreoscopus gutturalis)
        • Paprotek płowy (Origma murina)
        • Paprotek górski (Origma robusta)
        • Sakiewnik (Origma solitaria)
        • Złotoliczka (Pachycare flavogriseum)
        • Pilotek (Pycnoptilus floccosus)
        • Pustkowik rdzawogardły (Pyrrholaemus brunneus)
        • Pustkowik plamkowany (Pyrrholaemus sagittatus)
        • Solnik okularowy (Sericornis beccarii)
        • Solnik białobrewy (Sericornis frontalis)
        • Solnik brązowy (Sericornis humilis)
        • Solnik ubogi (Sericornis keri)
        • Solnik plamisty (Sericornis maculatus)
        • Solnik wielkodzioby (Sericornis magnirostra)
        • Solnik krzykliwy (Sericornis nouhuysi)
        • Krótkodziobek (Smicrornis brevirostris)
      • Rodzina: Trzciniaki (Acrocephalidae)
        • Trzciniak popielaty (Acrocephalus aequinoctialis)
        • Trzcinniczek kaspijski (Acrocephalus agricola) (PL)
        • Trzciniak (zwyczajny) (Acrocephalus arundinaceus) (PL)
        • Trzciniak polinezyjski (Acrocephalus astrolabii)
        • Trzciniak koralowy (Acrocephalus atyphus)
        • Trzciniak australijski (Acrocephalus australis)
        • Trzcinniczek szerokobrewy (Acrocephalus bistrigiceps)
        • Trzciniak wyspowy (Acrocephalus brevipennis)
        • Trzciniak długodzioby (Acrocephalus caffer)
        • Trzcinniczek krótkoskrzydły (Acrocephalus concinens)
        • Zaroślówka (Acrocephalus dumetorum) (PL)
        • Trzciniak cienkodzioby (Acrocephalus familiaris)
        • Trzciniak jasnobrewy (Acrocephalus gracilirostris)
        • Trzciniak perski (Acrocephalus griseldis)
        • Trzciniak wielkodzioby (Acrocephalus hiwae)
        • Trzciniak oliwkowy (Acrocephalus kerearako)
        • Trzciniak duży (Acrocephalus longirostris)
        • Trzciniak słowiczy (Acrocephalus luscinius)
        • Tamaryszka (Acrocephalus melanopogon) (PL)
        • Trzciniak żółtawy (Acrocephalus mendanae)
        • Trzciniak kremowy (Acrocephalus musae)
        • Trzciniak madagaskarski (Acrocephalus newtoni)
        • Trzciniak brunatny (Acrocephalus nijoi)
        • Trzciniak wschodni (Acrocephalus orientalis)
        • Trzcinniczek wielkodzioby (Acrocephalus orinus)
        • Wodniczka (Acrocephalus paludicola) (PL)
        • Łozówka (Acrocephalus palustris) (PL)
        • Trzciniak żółtobrewy (Acrocephalus percernis)
        • Trzciniak samotny (Acrocephalus rehsei)
        • Trzciniak plamisty (Acrocephalus rimitarae)
        • Namorzynek maskareński (Acrocephalus rodericanus)
        • Trzciniak papirusowy (Acrocephalus rufescens)
        • Rokitniczka (Acrocephalus schoenobaenus) (PL)
        • Trzcinniczek (zwyczajny) (Acrocephalus scirpaceus) (PL)
        • Namorzynek seszelski (Acrocephalus sechellensis)
        • Trzcinniczek smugowany (Acrocephalus sorghophilus)
        • Trzciniak głośny (Acrocephalus stentoreus)
        • Trzciniak atolowy (Acrocephalus syrinx)
        • Trzciniak blady (Acrocephalus taiti)
        • Trzcinniczek mandżurski (Acrocephalus tangorum)
        • Trzciniak białoskrzydły (Acrocephalus vaughani)
        • Trzciniak mariański (Acrocephalus yamashinae)
        • Zaganiacz grubodzioby (Arundinax aedon)
        • Papiruśnik (Calamonastides gracilirostris)
        • Tektonik (Graueria vittata)
        • Zaganiacz (zwyczajny) (Hippolais icterina) (PL)
        • Zaganiacz pustynny (Hippolais languida)
        • Zaganiacz oliwny (Hippolais olivetorum)
        • Zaganiacz szczebiotliwy (Hippolais polyglotta) (PL)
        • Zaganiacz mały (Iduna caligata)
        • Zaganiacz ciemnogłowy (Iduna natalensis)
        • Zaganiacz płowy (Iduna opaca)
        • Zaganiacz blady (Iduna pallida)
        • Zaganiacz afgański (Iduna rama)
        • Zaganiacz górski (Iduna similis)
        • Chaszczak aldabrański (Nesillas aldabrana)
        • Chaszczak brązowy (Nesillas brevicaudata)
        • Chaszczak piaskowy (Nesillas lantzii)
        • Chaszczak oliwkowy (Nesillas mariae)
        • Chaszczak madagaskarski (Nesillas typica)
      • Rodzina: Raniuszki (Aegithalidae)
        • Raniuszek, raniuszek zwyczajny (Aegithalos caudatus) (PL)
        • Raniuszek czarnogardły (Aegithalos concinnus)
        • Raniuszek malutki (Aegithalos exilis)
        • Raniuszek czarnołbisty (Aegithalos glaucogularis)
        • Raniuszek rdzawy (Aegithalos iouschistos)
        • Raniuszek czarnobrody (Aegithalos leucogenys)
        • Raniuszek białogardły (Aegithalos niveogularis)
        • Sikorczak czubaty (Leptopoecile elegans)
        • Sikorczak tybetański (Leptopoecile sophiae)
        • Raniuszek amerykański (Psaltriparus minimus)
      • Rodzina: Skowronki (Alaudidae)
        • Skowron pustynny (Alaemon alaudipes)
        • Skowron skromny (Alaemon hamertoni)
        • Skowronek (zwyczajny) (Alauda arvensis) (PL)
        • Skowronek orientalny (Alauda gulgula)
        • Skowronek białoskrzydły (Alauda leucoptera) (PL)
        • Skowronek wyspowy (Alauda razae)
        • Skowrończyk mongolski (Alaudala cheleensis)
        • Skowrończyk kaspijski (Alaudala heinei)
        • Skowrończyk malutki (Alaudala raytal)
        • Skowrończyk mały (Alaudala rufescens)
        • Skowrończyk rdzawy (Alaudala somalica)
        • Skowronik rudawy (Ammomanes cinctura)
        • Skowronik piaskowy (Ammomanes deserti)
        • Skowronik rdzawy (Ammomanes phoenicura)
        • Skowron blady (Ammomanopsis grayi)
        • Skowrończyk tybetański (Calandrella acutirostris)
        • Skowrończyk szarawy (Calandrella blanfordi)
        • Skowrończyk krótkopalcowy (Calandrella brachydactyla) (PL)
        • Skowrończyk rdzawołbisty (Calandrella cinerea)
        • Skowrończyk smugowany (Calandrella dukhunensis)
        • Skowrończyk pustynny (Calandrella eremica)
        • Afroskowronek białobrzuchy (Calendulauda africanoides)
        • Afroskowronek śniady (Calendulauda albescens)
        • Afroskowronek namibijski (Calendulauda barlowi)
        • Afroskowronek kasztanowaty (Calendulauda burra)
        • Afroskowronek rudy (Calendulauda erythrochlamys)
        • Afroskowronek rdzawolicy (Calendulauda poecilosterna)
        • Afroskowronek białobrewy (Calendulauda sabota)
        • Szponiak jasnoszyi (Certhilauda benguelensis)
        • Szponiak przylądkowy (Certhilauda brevirostris)
        • Szponiak krótkoszpony (Certhilauda chuana)
        • Szponiak długodzioby (Certhilauda curvirostris)
        • Szponiak zuluski (Certhilauda semitorquata)
        • Szponiak namibijski (Certhilauda subcoronata)
        • Skowron białolicy (Chersomanes albofasciata)
        • Skowron mały (Chersomanes beesleyi)
        • Skowrończyk sierpodzioby (Chersophilus duponti)
        • Skowrończyk grubodzioby (Eremalauda dunni)
        • Górniczek (zwyczajny) (Eremophila alpestris) (PL)
        • Górniczek mały (Eremophila bilopha)
        • Pustynka czarnogłowa (Eremopterix australis)
        • Pustynka szarawa (Eremopterix griseus)
        • Pustynka madagaskarska (Eremopterix hova)
        • Pustynka płowa (Eremopterix leucopareia)
        • Pustynka białoucha (Eremopterix leucotis)
        • Pustynka białoczelna (Eremopterix nigriceps)
        • Pustynka brunatnogłowa (Eremopterix signatus)
        • Pustynka białołbista (Eremopterix verticalis)
        • Dzierlatka (zwyczajna) (Galerida cristata) (PL)
        • Dzierlatka dekańska (Galerida deva)
        • Dzierlatka wielkodzioba (Galerida magnirostris)
        • Dzierlatka malabarska (Galerida malabarica)
        • Dzierlatka rdzawa (Galerida modesta)
        • Dzierlatka iberyjska (Galerida theklae)
        • Pazurczak samotny (Heteromirafra archeri)
        • Pazurczak jasny (Heteromirafra ruddi)
        • Lerka (Lullula arborea) (PL)
        • Kalandra dwuplamista (Melanocorypha bimaculata)
        • Kalandra szara (Melanocorypha calandra)
        • Kalandra długodzioba (Melanocorypha maxima)
        • Kalandra mongolska (Melanocorypha mongolica)
        • Kalandra czarna (Melanocorypha yeltoniensis) (PL)
        • Skowroniec indyjski (Mirafra affinis)
        • Skowroniec sawannowy (Mirafra africana)
        • Skowroniec białosterny (Mirafra albicauda)
        • Skowroniec angolski (Mirafra angolensis)
        • Skowroniec przylądkowy (Mirafra apiata)
        • Skowroniec rdzawoboczny (Mirafra ashi)
        • Skowroniec plamisty (Mirafra assamica)
        • Skowroniec zaroślowy (Mirafra cantillans)
        • Skowroniec białobrody (Mirafra cheniana)
        • Skowroniec obrożny (Mirafra collaris)
        • Skowroniec rdzawy (Mirafra cordofanica)
        • Skowroniec indochiński (Mirafra erythrocephala)
        • Skowroniec rdzawoskrzydły (Mirafra erythroptera)
        • Skowroniec pustynny (Mirafra fasciolata)
        • Skowroniec somalijski (Mirafra gilletti)
        • Skowroniec duży (Mirafra hypermetra)
        • Skowroniec śpiewny (Mirafra javanica)
        • Skowroniec birmański (Mirafra microptera)
        • Skowroniec białogardły (Mirafra passerina)
        • Skowroniec białowąsy (Mirafra pulpa)
        • Skowroniec zmienny (Mirafra rufa)
        • Skowroniec cynamonowy (Mirafra rufocinnamomea)
        • Skowroniec długodzioby (Mirafra somalica)
        • Skowroniec kenijski (Mirafra williamsi)
        • Masecznik rdzaworzytny (Pinarocorys erythropygia)
        • Masecznik ciemny (Pinarocorys nigricans)
        • Skowroniak (Ramphocoris clotbey)
        • Skowrończyk różowodzioby (Spizocorys conirostris)
        • Skowrończyk kusy (Spizocorys fremantlii)
        • Skowrończyk łuszczakowaty (Spizocorys fringillaris)
        • Skowrończyk kreskowany (Spizocorys obbiensis)
        • Skowrończyk maskowy (Spizocorys personata)
        • Skowrończyk buszmeński (Spizocorys sclateri)
        • Skowrończyk płowy (Spizocorys starki)
      • Rodzina: Sikorniki (Alcippeidae)
        • Sikornik szarogłowy (Alcippe brunneicauda)
        • Sikornik wietnamski (Alcippe grotei)
        • Sikornik szarolicy (Alcippe morrisonia)
        • Sikornik nepalski (Alcippe nipalensis)
        • Sikornik czarnobrewy (Alcippe peracensis)
        • Sikornik duży (Alcippe poioicephala)
        • Sikornik rdzaworzytny (Alcippe pyrrhoptera)
      • Rodzina: Ostroloty (Artamidae)
        • Ostrolot szary (Artamus cinereus)
        • Ostrolot ciemny (Artamus cyanopterus)
        • Ostrolot palmowy (Artamus fuscus)
        • Ostrolot melanezyjski (Artamus insignis)
        • Ostrolot żałobny (Artamus leucorynchus)
        • Ostrolot duży (Artamus maximus)
        • Ostrolot białogardły (Artamus mentalis)
        • Ostrolot mały (Artamus minor)
        • Ostrolot białogrzbiety (Artamus monachus)
        • Ostrolot maskowy (Artamus personatus)
        • Ostrolot białobrewy (Artamus superciliosus)
        • Srokacz jasnogrzbiety (Cracticus argenteus)
        • Srokacz kapturowy (Cracticus cassicus)
        • Srokacz białorzytny (Cracticus louisiadensis)
        • Srokacz czarnogrzbiety (Cracticus mentalis)
        • Srokacz czarnogardły (Cracticus nigrogularis)
        • Srokacz szary (Cracticus torquatus)
        • Dzierzbowron (Gymnorhina tibicen)
        • Srokacz czarny (Melloria quoyi)
        • Białouch nizinny (Peltops blainvillii)
        • Białouch górski (Peltops montanus)
        • Kurawonga tasmańska (Strepera fuliginosa)
        • Kurawonga czarna (Strepera graculina)
        • Kurawonga zmienna (Strepera versicolor)
      • Rodzina: Gąszczaki (Atrichornithidae)
        • Gąszczak krzykliwy (Atrichornis clamosus)
        • Gąszczak rdzawy (Atrichornis rufescens)
      • Rodzina: Madagaskarniczki (Bernieridae)
        • madagaskarniczek długodzioby (Bernieria madagascariensis)
        • Madagaskarniczek żółtobrewy (Crossleyia xanthophrys)
        • Madagaskarniczek zielonawy (Cryptosylvicola randrianasoloi)
        • Madagaskarniczek klinosterny (Hartertula flavoviridis)
        • Madagaskarniczek białogardły (Oxylabes madagascariensis)
        • Madagaskarniczek szlarnikowy (Randia pseudozosterops)
        • Madagaskarniczek ostrosterny (Thamnornis chloropetoides)
        • Madagaskarniczek reliktowy (Xanthomixis apperti)
        • Madagaskarniczek szarołbisty (Xanthomixis cinereiceps)
        • Madagaskarniczek ciemny (Xanthomixis tenebrosa)
        • Madagaskarniczek okularowy (Xanthomixis zosterops)
      • Rodzina: Poświerki (Calcariidae)
      • Rodzina: Koralniki (Callaeidae)
        • Koralnik żółtopłatkowy (Callaeas cinerea)
        • Koralnik modropłatkowy (Callaeas wilsonii)
        • Kurobród różnodzioby (Heteralocha acutirostris)
        • Kurobród siodłaty (Philesturnus carunculatus)
        • Kurobród północny (Philesturnus rufusater)
      • Rodzina: Nosoczuby (Calyptomenidae)
        • Nosoczub modrobrzuchy (Calyptomena hosii)
        • Nosoczub szmaragdowy (Calyptomena viridis)
        • Nosoczub czarnogardły (Calyptomena whiteheadi)
        • Czapecznik ubogi (Smithornis capensis)
        • Czapecznik rdzawoboczny (Smithornis rufolateralis)
        • Czapecznik ciemny (Smithornis sharpei)
      • Rodzina: Hispaniole (Calyptophilidae)
        • Hispaniol oliwkowy (Calyptophilus frugivorus)
        • Hispaniol brązowawy (Calyptophilus tertius)
      • Rodzina: Liszkojady (Campephagidae)
        • Liszkojad czarny (Campephaga flava)
        • Liszkojad żółtogardły (Campephaga petiti)
        • Liszkojad epoletowy (Campephaga phoenicea)
        • Liszkojad purpurowy (Campephaga quiscalina)
        • Gąsienicojad złoty (Campochaera sloetii)
        • Kruczyna szara (Ceblepyris caesius)
        • Kruczyna malgaska (Ceblepyris cinereus)
        • Kruczyna górska (Ceblepyris graueri)
        • Kruczyna białobrzucha (Ceblepyris pectoralis)
        • Gąsienicojad maskowy (Celebesica abbotti)
        • Kruczyna molucka (Coracina atriceps)
        • Kruczyna dwubarwna (Coracina bicolor)
        • Kruczyna zmiennolica (Coracina boyeri)
        • Kruczyna grubodzioba (Coracina caeruleogrisea)
        • Kruczyna melanezyjska (Coracina caledonica)
        • Kruczyna andamańska (Coracina dobsoni)
        • Kruczyna śniada (Coracina fortis)
        • Kruczyna siwa (Coracina ingens)
        • Kruczyna ołowiana (Coracina javensis)
        • Kruczyna maskowa (Coracina larvata)
        • Kruczyna białorzytna (Coracina leucopygia)
        • Kruczyna żółtooka (Coracina lineata)
        • Kruczyna czarnogłowa (Coracina longicauda)
        • Kruczyna ziemna (Coracina maxima)
        • Kruczyna czarnolica (Coracina novaehollandiae)
        • Kruczyna czarnoczelna (Coracina papuensis)
        • Kruczyna ciemna (Coracina parvula)
        • Kruczyna sundajska (Coracina personata)
        • Kruczyna kapturowa (Coracina schistacea)
        • Kruczyna jarzębata (Coracina striata)
        • Kruczyna modra (Coracina temminckii)
        • Kruczyna stalowa (Coracina welchmani)
        • Gąsienicojad lazurowy (Cyanograucalus azureus)
        • Gąsienicojad czarnolicy (Edolisoma admiralitatis)
        • Gąsienicojad rdzaworzytny (Edolisoma anale)
        • Gąsienicojad blady (Edolisoma ceramense)
        • Gąsienicojad czarniawy (Edolisoma coerulescens)
        • Gąsienicojad smolisty (Edolisoma dispar)
        • Gąsienicojad jasnoskrzydły (Edolisoma dohertyi)
        • Gąsienicojad lśniący (Edolisoma holopolium)
        • Gąsienicojad epoletowy (Edolisoma incertum)
        • Gąsienicojad stalowy (Edolisoma insperatum)
        • Gąsienicojad czarny (Edolisoma melas)
        • Gąsienicojad czarnobrody (Edolisoma mindanense)
        • Gąsienicojad czarnobrzuchy (Edolisoma montanum)
        • Gąsienicojad cykający (Edolisoma morio)
        • Gąsienicojad białoskrzydły (Edolisoma ostentum)
        • Gąsienicojad melanezyjski (Edolisoma remotum)
        • Gąsienicojad okopcony (Edolisoma salomonis)
        • Gąsienicojad szarogłowy (Edolisoma schisticeps)
        • Gąsienicojad sulański (Edolisoma sula)
        • Gąsienicojad cienkodzioby (Edolisoma tenuirostre)
        • Gąsienicojad papuaski (Lalage atrovirens)
        • Gąsienicojad rdzawobrzuchy (Lalage aurea)
        • Gąsienicojad sundajski (Lalage fimbriata)
        • Gąsienicojad zmienny (Lalage leucomela)
        • Gąsienicojad białolicy (Lalage leucopyga)
        • Gąsienicojad białorzytny (Lalage leucopygialis)
        • Gąsienicojad polinezyjski (Lalage maculosa)
        • Gąsienicojad czarno-biały (Lalage melanoleuca)
        • Gąsienicojad czarnogardły (Lalage melanoptera)
        • Gąsienicojad czarnoskrzydły (Lalage melaschistos)
        • Gąsienicojad białobrewy (Lalage moesta)
        • Gąsienicojad reunioński (Lalage newtoni)
        • Gąsienicojad srokaty (Lalage nigra)
        • Gąsienicojad indochiński (Lalage polioptera)
        • Gąsienicojad malutki (Lalage sharpei)
        • Gąsienicojad białoplamy (Lalage sueurii)
        • Gąsienicojad australijski (Lalage tricolor)
        • Gąsienicojad maurytyjski (Lalage typica)
        • Liszkojad złotobrzuchy (Lobotos lobatus)
        • Liszkojad płatkolicy (Lobotos oriolinus)
        • Gąsienicojad ostrosterny (Malindangia mcgregori)
        • Purpurek krótkodzioby (Pericrocotus brevirostris)
        • Purpurek brązoworzytny (Pericrocotus cantonensis)
        • Purpurek złotobrzuchy (Pericrocotus cinnamomeus)
        • Purpurek białoczelny (Pericrocotus divaricatus)
        • Purpurek białoskrzydły (Pericrocotus erythropygius)
        • Purpurek długosterny (Pericrocotus ethologus)
        • Purpurek ognisty (Pericrocotus flammeus)
        • Purpurek płomienny (Pericrocotus igneus)
        • Purpurek białobrzuchy (Pericrocotus lansbergei)
        • Purpurek sundajski (Pericrocotus miniatus)
        • Purpurek różowy (Pericrocotus roseus)
        • Purpurek pomarańczowy (Pericrocotus solaris)
        • Purpurek japoński (Pericrocotus tegimae)
      • Rodzina: Kardynały (Cardinalidae)
        • Indygówka wenezuelska (Amaurospiza carrizalensis)
        • Indygówka jasna (Amaurospiza concolor)
        • Indygówka ciemna (Amaurospiza moesta)
        • Kardynał szkarłatny (Cardinalis cardinalis)
        • Kardynał pąsowy (Cardinalis phoeniceus)
        • Kardynał karmazynowy (Cardinalis sinuatus)
        • Kostogryz maskowy (Caryothraustes canadensis)
        • Kostogryz szkarłatny (Caryothraustes celaeno)
        • Kostogryz czerwony (Caryothraustes erythromelas)
        • Kostogryz białobrzuchy (Caryothraustes poliogaster)
        • Indygówka szafirowa (Cyanocompsa parellina)
        • Indygówka niebieska (Cyanoloxia brissonii)
        • Indygówka stalowa (Cyanoloxia cyanoides)
        • Indygówka modra (Cyanoloxia glaucocaerulea)
        • Indygówka amazońska (Cyanoloxia rothschildii)
        • Granatówka czarnogłowa (Granatellus pelzelni)
        • Granatówka szarogardła (Granatellus sallaei)
        • Granatówka białosterna (Granatellus venustus)
        • Habia czarnolica (Habia atrimaxillaris)
        • Habia oliwkowa (Habia carmioli)
        • Habia czubata (Habia cristata)
        • Habia czerwonogardła (Habia fuscicauda)
        • Habia szara (Habia gutturalis)
        • Habia okularowa (Habia olivacea)
        • Habia mrówcza (Habia rubica)
        • Habia Sztolcmana (Habia stolzmanni)
        • Łuszczyk lazurowy (Passerina amoena)
        • Łuszczyk błękitny (Passerina caerulea)
        • Łuszczyk wielobarwny (Passerina ciris)
        • Łuszczyk indygowy (Passerina cyanea)
        • Łuszczyk żółtobrzuchy (Passerina leclancherii)
        • Łuszczyk różowobrzuchy (Passerina rositae)
        • Łuszczyk tęczowy (Passerina versicolor)
        • Łuszcz kapturowy (Pheucticus aureoventris)
        • Łuszcz żółtobrzuchy (Pheucticus chrysogaster)
        • Łuszcz żółty (Pheucticus chrysopeplus)
        • Łuszcz strojny (Pheucticus ludovicianus)
        • Łuszcz czarnogłowy (Pheucticus melanocephalus)
        • Łuszcz czarnogoleniowy (Pheucticus tibialis)
        • Piranga ognista (Piranga bidentata)
        • Piranga czerwonogłowa (Piranga erythrocephala)
        • Piranga cynobrowa (Piranga flava)
        • Piranga białoskrzydła (Piranga leucoptera)
        • Piranga żółtorzytna (Piranga ludoviciana)
        • Piranga szkarłatna (Piranga olivacea)
        • Piranga różowogardła (Piranga roseogularis)
        • Piranga pąsowa (Piranga rubra)
        • Piranga żółtobrzucha (Piranga rubriceps)
        • Łuszczyk czarnogardły (Spiza americana)
      • Rodzina: Pełzacze (Certhiidae)
        • Pełzacz amerykański (Certhia americana)
        • Pełzacz ogrodowy (Certhia brachydactyla) (PL)
        • Pełzacz dębowy (Certhia discolor)
        • Pełzacz leśny (Certhia familiaris) (PL)
        • Pełzacz himalajski (Certhia himalayana)
        • Pełzacz mały (Certhia hodgsoni)
        • Pełzacz płowy (Certhia manipurensis)
        • Pełzacz rdzaworzytny (Certhia nipalensis)
        • Pełzacz syczuański (Certhia tianquanensis)
      • Rodzina: Zieleniki (Chloropseidae)
        • Zielenik złotoczelny (Chloropsis aurifrons)
        • Zielenik maskowy (Chloropsis cochinchinensis)
        • Zielenik niebieskowąsy (Chloropsis cyanopogon)
        • Zielenik żółtopióry (Chloropsis flavipennis)
        • Zielenik złotobrzuchy (Chloropsis hardwickii)
        • Zielenik palawański (Chloropsis palawanensis)
        • Zielenik duży (Chloropsis sonnerati)
        • Zielenik modroczelny (Chloropsis venusta)
      • Rodzina: Chwastówkowate (Cisticolidae)
        • Nikornik kameruński (Apalis bamendae)
        • Nikornik maskowy (Apalis binotata)
        • Nikornik szarobrzuchy (Apalis chapini)
        • Nikornik białoskrzydły (Apalis chariessa)
        • Nikornik popielaty (Apalis chirindensis)
        • Nikornik szary (Apalis cinerea)
        • Nikornik żółtopierśny (Apalis flavida)
        • Nikornik ubogi (Apalis goslingi)
        • Nikornik białowąsy (Apalis jacksoni)
        • Nikornik akacjowy (Apalis karamojae)
        • Nikornik żałobny (Apalis melanocephala)
        • Nikornik czarnogłowy (Apalis nigriceps)
        • Nikornik czarnolicy (Apalis personata)
        • Nikornik rdzawogardły (Apalis porphyrolaema)
        • Nikornik białobrewy (Apalis ruddi)
        • Nikornik kongijski (Apalis rufogularis)
        • Nikornik ciemny (Apalis sharpii)
        • Nikornik obrożny (Apalis thoracica)
        • Rdzawoczółek oliwkowy (Artisornis metopias)
        • Rdzawoczółek szydłodzioby (Artisornis moreaui)
        • Strumieńczyk czarnogłowy (Bathmocercus cerviniventris)
        • Strumieńczyk czarnolicy (Bathmocercus rufus)
        • Zebrynka łuskowana (Calamonastes fasciolatus)
        • Zebrynka ciemna (Calamonastes simplex)
        • Zebrynka falista (Calamonastes undosus)
        • Beczak zielonogrzbiety (Camaroptera brachyura)
        • Beczak kusy (Camaroptera chloronota)
        • Beczak żółtobrewy (Camaroptera superciliaris)
        • Chwastówka duża (Cisticola aberdare)
        • Chwastówka skalna (Cisticola aberrans)
        • Chwastówka białosterna (Cisticola anderseni)
        • Chwastówka długosterna (Cisticola angusticauda)
        • Chwastówka szczebiotliwa (Cisticola anonymus)
        • Chwastówka pustynna (Cisticola aridulus)
        • Chwastówka klaskająca (Cisticola ayresii)
        • Chwastówka gwiżdżąca (Cisticola bakerorum)
        • Chwastówka stokowa (Cisticola bodessa)
        • Chwastówka sawannowa (Cisticola brachypterus)
        • Chwastówka bladogłowa (Cisticola brunnescens)
        • Chwastówka bulgocząca (Cisticola bulliens)
        • Chwastówka rdzawogłowa (Cisticola cantans)
        • Chwastówka papirusowa (Cisticola carruthersi)
        • Chwastówka malgaska (Cisticola cherina)
        • Chwastówka rechocząca (Cisticola chiniana)
        • Chwastówka uboga (Cisticola chubbi)
        • Chwastówka szarawa (Cisticola cinereolus)
        • Chwastówka cynamonowa (Cisticola cinnamomeus)
        • Chwastówka katangijska (Cisticola dambo)
        • Chwastówka rdzawolica (Cisticola erythrops)
        • Chwastówka złotogłowa (Cisticola exilis)
        • Chwastówka czarnogrzbieta (Cisticola eximius)
        • Chwastówka piskliwa (Cisticola fulvicapilla)
        • Chwastówka rdzawoskrzydła (Cisticola galactotes)
        • Chwastówka stepowa (Cisticola guinea)
        • Chwastówka popielata (Cisticola haesitatus)
        • Chwastówka górska (Cisticola hunteri)
        • Chwastówka (zwyczajna) (Cisticola juncidis)
        • Chwastówka płaczliwa (Cisticola lais)
        • Chwastówka grubodzioba (Cisticola lateralis)
        • Chwastówka czarnosterna (Cisticola melanurus)
        • Chwastówka mała (Cisticola nana)
        • Chwastówka kracząca (Cisticola natalensis)
        • Chwastówka maskowa (Cisticola nigriloris)
        • Chwastówka białogardła (Cisticola njombe)
        • Chwastówka świergotliwa (Cisticola pipiens)
        • Chwastówka rzeczna (Cisticola restrictus)
        • Chwastówka krępa (Cisticola robustus)
        • Chwastówka cierniowa (Cisticola ruficeps)
        • Chwastówka rdzawosterna (Cisticola rufilatus)
        • Chwastówka rdzawa (Cisticola rufus)
        • Chwastówka szarogrzbieta (Cisticola subruficapilla)
        • Chwastówka kusa (Cisticola textrix)
        • Chwastówka zielna (Cisticola tinniens)
        • Chwastówka lisia (Cisticola troglodytes)
        • Chwastówka trelująca (Cisticola woosnami)
        • Kameruńczyk (Drymocichla incana)
        • Wilgowiec rdzawogardły (Eminia lepida)
        • Popielatka czarnoszyja (Eremomela atricollis)
        • Popielatka rdzawogłowa (Eremomela badiceps)
        • Popielatka blada (Eremomela flavicrissalis)
        • Popielatka pustynna (Eremomela gregalis)
        • Popielatka żółtobrzucha (Eremomela icteropygialis)
        • Popielatka białogardła (Eremomela pusilla)
        • Popielatka żółtogardła (Eremomela scotops)
        • Popielatka obrożna (Eremomela turneri)
        • Popielatka akacjowa (Eremomela usticollis)
        • Wilgowiec czarnogłowy (Hypergerus atriceps)
        • Inkana (Incana incana)
        • Namibijczak (Malcorus pectoralis)
        • Tymaleczka (Micromacronus leytensis)
        • Malgasik smugowany (Neomixis striatigula)
        • Malgasik szaroszyi (Neomixis tenella)
        • Malgasik zielony (Neomixis viridis)
        • Przepaśnik (Oreolais pulcher)
        • Paprotniczek (Oreophilais robertsi)
        • Krawczyk ciemnoszyi (Orthotomus atrogularis)
        • Krawczyk kreskowany (Orthotomus castaneiceps)
        • Krawczyk jasnolicy (Orthotomus chaktomuk)
        • Krawczyk zielonogrzbiety (Orthotomus chloronotus)
        • Krawczyk białouchy (Orthotomus cinereiceps)
        • Krawczyk szarogrzbiety (Orthotomus derbianus)
        • Krawczyk rdzawoczelny (Orthotomus frontalis)
        • Krawczyk czarnogłowy (Orthotomus nigriceps)
        • Krawczyk rdzawolicy (Orthotomus ruficeps)
        • Krawczyk czarnogardły (Orthotomus samarensis)
        • Krawczyk jawajski (Orthotomus sepium)
        • Krawczyk rdzawosterny (Orthotomus sericeus)
        • Krawczyk (zwyczajny) (Orthotomus sutorius)
        • Tamarysznik (Phragmacia substriata)
        • Akacjówek (Phyllolais pulchella)
        • Białosterka (Poliolais lopezi)
        • Prinia różnogardła (Prinia atrogularis)
        • Prinia prążkowana (Prinia bairdii)
        • Prinia rdzawoczelna (Prinia buchanani)
        • Prinia siwogłowa (Prinia cinereocapilla)
        • Prinia mozaikowa (Prinia cooki)
        • Prinia brązowa (Prinia crinigera)
        • Prinia rdzawoskrzydła (Prinia erythroptera)
        • Prinia paskoskrzydła (Prinia familiaris)
        • Prinia obrożna (Prinia flavicans)
        • Prinia żółtobrzucha (Prinia flaviventris)
        • Prinia rzeczna (Prinia fluviatilis)
        • Prinia (zwyczajna) (Prinia gracilis)
        • Prinia śniada (Prinia hodgsonii)
        • Prinia kafryjska (Prinia hypoxantha)
        • Prinia płowa (Prinia inornata)
        • Prinia plamista (Prinia maculosa)
        • Prinia rdzawolica (Prinia molleri)
        • Prinia smugowana (Prinia polychroa)
        • Prinia annamska (Prinia rocki)
        • Prinia rdzawa (Prinia rufescens)
        • Prinia ostrosterna (Prinia rufifrons)
        • Prinia indyjska (Prinia socialis)
        • Prinia jasna (Prinia somalica)
        • Prinia chińska (Prinia striata)
        • Prinia myszata (Prinia subflava)
        • Prinia dżunglowa (Prinia sylvatica)
        • Rudzielak (Scepomycter winifredae)
        • Ciemnogłowik czarnobrody (Schistolais leontica)
        • Ciemnogłowik białobrody (Schistolais leucopogon)
        • Sahelka (Spiloptila clamans)
        • Ostrosterek (Urolais epichlorus)
      • Rodzina: Korołazy (Climacteridae)
        • Korołaz białobrewy (Climacteris affinis)
        • Korołaz rudobrewy (Climacteris erythrops)
        • Korołaz ciemny (Climacteris melanurus)
        • Korołaz brunatny (Climacteris picumnus)
        • Korołaz rdzawy (Climacteris rufus)
        • Korołaz białogardły (Cormobates leucophaea)
        • Korołaz papuaski (Cormobates placens)
      • Rodzina: Mrówkożery (Conopophagidae)
        • Mrówkożer śniady (Conopophaga ardesiaca)
        • Mrówkożer białouchy (Conopophaga aurita)
        • Mrówkożer rudoczelny (Conopophaga castaneiceps)
        • Mrówkożer cynamonowy (Conopophaga cearae)
        • Mrówkożer rdzawy (Conopophaga lineata)
        • Mrówkożer czarnobrzuchy (Conopophaga melanogaster)
        • Mrówkożer maskowy (Conopophaga melanops)
        • Mrówkożer szaroszyi (Conopophaga peruviana)
        • Mrówkożer czarnogłowy (Conopophaga roberti)
        • Kusogon czarnogłowy (Pittasoma michleri)
        • Kusogon czarnobrewy (Pittasoma rufopileatum)
      • Rodzina: Skałowrony (Corcoracidae)
      • Rodzina: Krukowate (Corvidae)
        • Modrowronka kalifornijska (Aphelocoma californica)
        • Modrowronka zaroślowa (Aphelocoma coerulescens)
        • Modrowronka wyspowa (Aphelocoma insularis)
        • Modrowronka meksykańska (Aphelocoma ultramarina)
        • Modrowronka jednobarwna (Aphelocoma unicolor)
        • Modrowronka dębowa (Aphelocoma wollweberi)
        • Modrowronka leśna (Aphelocoma woodhouseii)
        • Kitta szmaragdowa (Cissa chinensis)
        • Kitta zielona (Cissa hypoleuca)
        • Kitta białooka (Cissa jefferyi)
        • Kitta krótkosterna (Cissa thalassina)
        • Kruk wielkodzioby (Corvus albicollis)
        • Kruk srokaty (Corvus albus)
        • Wrona mała (Corvus bennetti)
        • Wrona amerykańska (Corvus brachyrhynchos)
        • Wrona przylądkowa (Corvus capensis)
        • Wrona alaskańska (Corvus caurinus)
        • Wrona sundajska (Corvus compilator)
        • Kruk (zwyczajny) (Corvus corax) (PL)
        • Wrona siwa (Corvus corone) (PL)
        • Czarnowron (Corvus corone corone) (PL)
        • Kruk australijski (Corvus coronoides)
        • Kruk grubodzioby (Corvus crassirostris)
        • Kruk meksykański (Corvus cryptoleucus)
        • Kawka srokata (Corvus dauuricus)
        • Kruk somalijski (Corvus edithae)
        • Wrona cienkodzioba (Corvus enca)
        • Wrona floreska (Corvus florensis)
        • Gawron (Corvus frugilegus) (PL)
        • Wrona brązowogłowa (Corvus fuscicapillus)
        • Wrona ogorzała (Corvus hawaiiensis)
        • Wrona meksykańska (Corvus imparatus)
        • Wrona krzywodzioba (Corvus insularis)
        • Wrona jamajska (Corvus jamaicensis)
        • Wrona mariańska (Corvus kubaryi)
        • Wrona antylska (Corvus leucognaphalus)
        • Wrona wielkodzioba (Corvus macrorhynchos)
        • Wrona melanezyjska (Corvus meeki)
        • Kruk mały (Corvus mellori)
        • Wrona palmowa (Corvus minutus)
        • Kawka (zwyczajna) (Corvus monedula) (PL)
        • Wrona brodata (Corvus moneduloides)
        • Wrona kubańska (Corvus nasicus)
        • Wrona papuaska (Corvus orru)
        • Wrona rybożerna (Corvus ossifragus)
        • Wrona haitańska (Corvus palmarum)
        • Wrona obrożna (Corvus pectoralis)
        • Wrona filipińska (Corvus philippinus)
        • Kruk kusy (Corvus rhipidurus)
        • Kruk pustynny (Corvus ruficollis)
        • Wrona lśniąca (Corvus sinaloae)
        • Wrona orientalna (Corvus splendens)
        • Kruk tasmański (Corvus tasmanicus)
        • Wrona szara (Corvus tristis)
        • Wrona białoszyja (Corvus typicus)
        • Wrona jednobarwna (Corvus unicolor)
        • Wrona długodzioba (Corvus validus)
        • Wrona fioletowa (Corvus violaceus)
        • Wrona jasnodzioba (Corvus woodfordi)
        • Płaskogonka kapturowa (Crypsirina cucullata)
        • Płaskogonka czarna (Crypsirina temia)
        • Modrosójka błękitna (Cyanocitta cristata)
        • Modrosójka czarnogłowa (Cyanocitta stelleri)
        • Modrowronka liliowoskrzydła (Cyanocorax affinis)
        • Modrowronka duża (Cyanocorax beecheii)
        • Modrowronka lazurowa (Cyanocorax caeruleus)
        • Modrowronka białogłowa (Cyanocorax cayanus)
        • Modrowronka pluszogłowa (Cyanocorax chrysops)
        • Srokal czarnogardły (Cyanocorax colliei)
        • Modrowronka czołoczuba (Cyanocorax cristatellus)
        • Modrowronka purpurowa (Cyanocorax cyanomelas)
        • Modrowronka białokarkowa (Cyanocorax cyanopogon)
        • Modrowronka hełmiasta (Cyanocorax dickeyi)
        • Srokal białogardły (Cyanocorax formosus)
        • Modrowronka amazońska (Cyanocorax heilprini)
        • Modrowronka kędzierzawa (Cyanocorax melanocyaneus)
        • Brązowronka (Cyanocorax morio)
        • Modrowronka białosterna (Cyanocorax mystacalis)
        • Modrowronka stokowa (Cyanocorax sanblasianus)
        • Modrowronka hiacyntowa (Cyanocorax violaceus)
        • Modrowronka zielona (Cyanocorax yncas)
        • Modrowronka jukatańska (Cyanocorax yucatanicus)
        • Modrowronka diademowa (Cyanolyca argentigula)
        • Modrowronka obrożna (Cyanolyca armillata)
        • Modrowronka czarnolica (Cyanolyca cucullata)
        • Modrowronka białogardła (Cyanolyca mirabilis)
        • Modrowronka mała (Cyanolyca nanus)
        • Modrowronka wspaniała (Cyanolyca pulchra)
        • Modrowronka czarnogardła (Cyanolyca pumilo)
        • Modrowronka turkusowa (Cyanolyca turcosa)
        • Modrowronka maskowa (Cyanolyca viridicyanus)
        • Sójka błękitna (Cyanopica cyanus)
        • Srokówka czarnoczelna (Dendrocitta bayleii)
        • Srokówka szara (Dendrocitta cinerascens)
        • Srokówka maskowa (Dendrocitta formosae)
        • Srokówka czarnolica (Dendrocitta frontalis)
        • Srokówka białobrzucha (Dendrocitta leucogastra)
        • Srokówka brązowa (Dendrocitta occipitalis)
        • Srokówka jasnoskrzydła (Dendrocitta vagabunda)
        • Sójka (zwyczajna) (Garrulus glandarius) (PL)
        • Sójka czarnogłowa (Garrulus lanceolatus)
        • Sójka wspaniała (Garrulus lidthi)
        • Modrowroniec (Gymnorhinus cyanocephalus)
        • Orzechówka (zwyczajna) (Nucifraga caryocatactes) (PL)
        • Orzechówka popielata (Nucifraga columbiana)
        • Sójka kanadyjska (Perisoreus canadensis)
        • Sójka syberyjska (Perisoreus infaustus) (PL)
        • Sójka okopcona (Perisoreus internigrans)
        • Sroka arabska (Pica asirensis)
        • Sroka tybetańska (Pica bottanensis)
        • Sroka czarnodzioba (Pica hudsonia)
        • Sroka gołooka (Pica mauritanica)
        • Sroka żółtodzioba (Pica nutalli)
        • Sroka (zwyczajna) (Pica pica) (PL)
        • Sroka chińska (Pica serica)
        • Kruczak (Platylophus galericulatus)
        • Srokowiec (Platysmurus leucopterus)
        • Sójeczka białosterna (Podoces biddulphi)
        • Sójeczka mongolska (Podoces hendersoni)
        • Sójeczka pustynna (Podoces panderi)
        • Sójeczka perska (Podoces pleskei)
        • Kruczek (Ptilostomus afer)
        • Wieszczek (Pyrrhocorax graculus) (PL)
        • Wrończyk (Pyrrhocorax pyrrhocorax)
        • Cierniogon (Temnurus temnurus)
        • Kitta modra (Urocissa caerulea)
        • Kitta czerwonodzioba (Urocissa erythroryncha)
        • Kitta żółtodzioba (Urocissa flavirostris)
        • Kitta ozdobna (Urocissa ornata)
        • Kitta białoskrzydła (Urocissa whiteheadi)
        • Abisyniak (Zavattariornis stresemanni)
      • Rodzina: Bławatnikowate (Cotingidae)
        • Owocojad kusy (Ampelioides tschudii)
        • Andowiec czarniawy (Ampelion rubrocristatus)
        • Andowiec obrożny (Ampelion rufaxilla)
        • Wawrzynowiec żółtodzioby (Carpodectes antoniae)
        • Wawrzynowiec czarnoplamy (Carpodectes hopkei)
        • Wawrzynowiec biały (Carpodectes nitidus)
        • Jagodowiec żółtobrzuchy (Carpornis cucullata)
        • Jagodowiec jarzębaty (Carpornis melanocephala)
        • Strojnoczub nagoszyi (Cephalopterus glabricollis)
        • Strojnoczub amazoński (Cephalopterus ornatus)
        • Strojnoczub długobrody (Cephalopterus penduliger)
        • Czarnogłów (Conioptilon mcilhennyi)
        • Bławatnik meksykański (Cotinga amabilis)
        • Bławatnik kajeński (Cotinga cayana)
        • Bławatnik purpurowy (Cotinga cotinga)
        • Bławatnik modry (Cotinga maculata)
        • Bławatnik śliwogardły (Cotinga maynana)
        • Bławatnik niebieski (Cotinga nattererii)
        • Bławatnik turkusowy (Cotinga ridgwayi)
        • Andowiec rdzawobrzuchy (Doliornis remseni)
        • Andowiec peruwiański (Doliornis sclateri)
        • Gołoszyjnik (Gymnoderus foetidus)
        • Kruczyniec szkarłatny (Haematoderus militaris)
        • Bławatowiec złotoskrzydły (Lipaugus ater)
        • Bławatowiec szaroskrzydły (Lipaugus conditus)
        • Bławatowiec duży (Lipaugus fuscocinereus)
        • Bławatowiec brazylijski (Lipaugus lanioides)
        • Bławatowiec obrożny (Lipaugus streptophorus)
        • Bławatowiec rdzawy (Lipaugus unirufus)
        • Bławatowiec boliwijski (Lipaugus uropygialis)
        • Bławatowiec krzykliwy (Lipaugus vociferans)
        • Bławatowiec rudogłowy (Lipaugus weberi)
        • Kapucyn (Perissocephalus tricolor)
        • Bławatnikowiec (Phibalura flavirostris)
        • Karmazynowiec wschodni (Phoenicircus carnifex)
        • Karmazynowiec zachodni (Phoenicircus nigricollis)
        • Ziołosiek peruwiański (Phytotoma raimondii)
        • Ziołosiek rudosterny (Phytotoma rara)
        • Ziołosiek czerwonawy (Phytotoma rutila)
        • Owocojad prążkowany (Pipreola arcuata)
        • Owocojad złotobrzuchy (Pipreola aureopectus)
        • Owocojad malutki (Pipreola chlorolepidota)
        • Owocojad wenezuelski (Pipreola formosa)
        • Owocojad płomienny (Pipreola frontalis)
        • Owocojad pręgosterny (Pipreola intermedia)
        • Owocojad złotopierśny (Pipreola jucunda)
        • Owocojad czarnolicy (Pipreola lubomirskii)
        • Owocojad złotoszyi (Pipreola pulchra)
        • Owocojad łuskowany (Pipreola riefferii)
        • Owocojad obrożny (Pipreola whitelyi)
        • Białobrzuch (Porphyrolaema porphyrolaema)
        • Dzwonnik biały (Procnias albus)
        • Dzwonnik brodaty (Procnias averano)
        • Dzwonnik nagoszyi (Procnias nudicollis)
        • Dzwonnik trójsoplowy (Procnias tricarunculatus)
        • Kruczyniec rubinowy (Pyroderus scutatus)
        • Kruczyniec purpurowy (Querula purpurata)
        • Skalikurek andyjski (Rupicola peruvianus)
        • Skalikurek gujański (Rupicola rupicola)
        • Andobławatnik oliwkowy (Snowornis cryptolophus)
        • Andobławatnik szarosterny (Snowornis subalaris)
        • Palmożer białoskrzydły (Xipholena atropurpurea)
        • Palmożer białosterny (Xipholena lamellipennis)
        • Palmożer amarantowy (Xipholena punicea)
        • Jemiołusznik (Zaratornis stresemanni)
      • Rodzina: Kolcopiórki (Dasyornithidae)
        • Kolcopiórek brązowy (Dasyornis brachypterus)
        • Kolcopiórek rudy (Dasyornis broadbenti)
        • Kolcopiórek mały (Dasyornis longirostris)
      • Rodzina: Tęgosterowate (Dendrocolaptidae)
        • Drzewiarz czarnodzioby (Campylorhamphus falcularius)
        • Drzewiarz krzywodzioby (Campylorhamphus procurvoides)
        • Drzewiarz brązowogłowy (Campylorhamphus pusillus)
        • Drzewiarz czerwonodzioby (Campylorhamphus trochilirostris)
        • Tęgosterzyk mniejszy (Certhiasomus stictolaemus)
        • Tęgosterzyk większy (Deconychura longicauda)
        • Rogodziób (Dendrexetastes rufigula)
        • Łaźczyk śniady (Dendrocincla anabatina)
        • Łaźczyk brązowy (Dendrocincla fuliginosa)
        • Łaźczyk rdzawy (Dendrocincla homochroa)
        • Łaźczyk białogardły (Dendrocincla merula)
        • Łaźczyk drozdowaty (Dendrocincla turdina)
        • Łaźczyk duży (Dendrocincla tyrannina)
        • Tęgoster prążkowany (Dendrocolaptes certhia)
        • Tęgoster rudogłowy (Dendrocolaptes hoffmannsi)
        • Tęgoster zebrowany (Dendrocolaptes picumnus)
        • Tęgoster płaskodzioby (Dendrocolaptes platyrostris)
        • Tęgoster północny (Dendrocolaptes sanctithomae)
        • Mieczonos amazoński (Dendroplex kienerii)
        • Mieczonos jasnodzioby (Dendroplex picus)
        • Drzewiarz wąsaty (Drymornis bridgesii)
        • Drzewiarz duży (Drymotoxeres pucheranii)
        • Tęgosterek (Glyphorynchus spirurus)
        • Drwal czerwonodzioby (Hylexetastes perrotii)
        • Drwal prążkowany (Hylexetastes stresemanni)
        • Drwal jednobarwny (Hylexetastes uniformis)
        • Drzewiarz perełkowany (Lepidocolaptes affinis)
        • Drzewiarz amazoński (Lepidocolaptes albolineatus)
        • Drzewiarz białobrewy (Lepidocolaptes angustirostris)
        • Drzewiarz ciemny (Lepidocolaptes duidae)
        • Drzewiarz atlantycki (Lepidocolaptes falcinellus)
        • Drzewiarz brązowy (Lepidocolaptes fatimalimae)
        • Drzewiarz smugowany (Lepidocolaptes fuscicapillus)
        • Drzewiarz górski (Lepidocolaptes lacrymiger)
        • Drzewiarz białogardły (Lepidocolaptes leucogaster)
        • Drzewiarz kreskowany (Lepidocolaptes souleyetii)
        • Drzewiarz łuskogłowy (Lepidocolaptes squamatus)
        • Szablonos (Nasica longirostris)
        • Kowal (Sittasomus griseicapillus)
        • Łaziec białogardły (Xiphocolaptes albicollis)
        • Łaziec wąsaty (Xiphocolaptes falcirostris)
        • Łaziec rudy (Xiphocolaptes major)
        • Łaziec kreskowany (Xiphocolaptes promeropirhynchus)
        • Mieczonos atlantycki (Xiphorhynchus atlanticus)
        • Mieczonos nadobny (Xiphorhynchus elegans)
        • Mieczonos ciemnogłowy (Xiphorhynchus erythropygius)
        • Mieczonos meksykański (Xiphorhynchus flavigaster)
        • Mieczonos mały (Xiphorhynchus fuscus)
        • Mieczonos płowy (Xiphorhynchus guttatus)
        • Mieczonos ciemny (Xiphorhynchus lachrymosus)
        • Mieczonos kropkowany (Xiphorhynchus obsoletus)
        • Mieczonos skromny (Xiphorhynchus ocellatus)
        • Mieczonos lamparci (Xiphorhynchus pardalotus)
        • Mieczonos smugowany (Xiphorhynchus spixii)
        • Mieczonos namorzynowy (Xiphorhynchus susurrans)
        • Mieczonos andyjski (Xiphorhynchus triangularis)
      • Rodzina: Kwiatówki (Dicaeidae)
        • Kwiatówka drobna (Dicaeum aeneum)
        • Kwiatówka grubodzioba (Dicaeum agile)
        • Kwiatówka złotorzytna (Dicaeum annae)
        • Kwiatówka żółtołbista (Dicaeum anthonyi)
        • Kwiatówka żółtoboczna (Dicaeum aureolimbatum)
        • Kwiatówka zbroczona (Dicaeum australe)
        • Kwiatówka dwubarwna (Dicaeum bicolor)
        • Kwiatówka szaroboczna (Dicaeum celebicum)
        • Kwiatówka zielonogrzbieta (Dicaeum chrysorrheum)
        • Kwiatówka uboga (Dicaeum concolor)
        • Kwiatówka pąsowa (Dicaeum cruentatum)
        • Kwiatówka szarawa (Dicaeum dayakorum)
        • Kwiatówka jasnodzioba (Dicaeum erythrorhynchos)
        • Kwiatówka ciemnogłowa (Dicaeum erythrothorax)
        • Kwiatówka brązowa (Dicaeum everetti)
        • Kwiatówka wspaniała (Dicaeum eximium)
        • Kwiatówka papuaska (Dicaeum geelvinkianum)
        • Kwiatówka czerwonobrzucha (Dicaeum haematostictum)
        • Kwiatówka różowa (Dicaeum hirundinaceum)
        • Kwiatówka białobrzucha (Dicaeum hypoleucum)
        • Kwiatówka białobroda (Dicaeum igniferum)
        • Kwiatówka ognista (Dicaeum ignipectus)
        • Kwiatówka długodzioba (Dicaeum malaitae)
        • Kwiatówka czarnogrzbieta (Dicaeum maugei)
        • Kwiatówka czarna (Dicaeum melanozanthum)
        • Kwiatówka czarnoboczna (Dicaeum monticolum)
        • Kwiatówka szkarłatnołbista (Dicaeum nehrkorni)
        • Kwiatówka czarnolica (Dicaeum nigrilore)
        • Kwiatówka wyspowa (Dicaeum nitidum)
        • Kwiatówka tarczowa (Dicaeum pectorale)
        • Kwiatówka wąsata (Dicaeum proprium)
        • Kwiatówka malutka (Dicaeum pygmaeum)
        • Kwiatówka barwna (Dicaeum quadricolor)
        • Kwiatówka krawatowa (Dicaeum retrocinctum)
        • Kwiatówka krasna (Dicaeum sanguinolentum)
        • Kwiatówka trójbarwna (Dicaeum trigonostigma)
        • Kwiatówka nakrapiana (Dicaeum tristrami)
        • Kwiatówka szkarłatna (Dicaeum trochileum)
        • Kwiatówka białogardła (Dicaeum vincens)
        • Kwiatówka bura (Dicaeum vulneratum)
        • Kraśniak plamisty (Prionochilus maculatus)
        • Kraśniak oliwkowy (Prionochilus olivaceus)
        • Kraśniak białowąsy (Prionochilus percussus)
        • Kraśniak zbroczony (Prionochilus plateni)
        • Kraśniak rubinowy (Prionochilus thoracicus)
        • Kraśniak żółtorzytny (Prionochilus xanthopygius)
      • Rodzina: Dziwogony (Dicruridae)
        • Dziwogon żałobny (Dicrurus adsimilis)
        • Dziwogon spiżowy (Dicrurus aeneus)
        • Dziwogon aldabrański (Dicrurus aldabranus)
        • Dziwogon szerokosterny (Dicrurus andamanensis)
        • Dziwogon grubodzioby (Dicrurus annectens)
        • Dziwogon lśniący (Dicrurus atripennis)
        • Dziwogon pluszogłowy (Dicrurus balicassius)
        • Dziwogon włochaty (Dicrurus bracteatus)
        • Dziwogon białobrzuchy (Dicrurus caerulescens)
        • Dziwogon czubaty (Dicrurus forficatus)
        • Dziwogon brązowoskrzydły (Dicrurus fuscipennis)
        • Dziwogon lirosterny (Dicrurus hottentottus)
        • Dziwogon popielaty (Dicrurus leucophaeus)
        • Dziwogon prostosterny (Dicrurus ludwigii)
        • Dziwogon czarny (Dicrurus macrocercus)
        • Dziwogon wstęgosterny (Dicrurus megarhynchus)
        • Dziwogon wachlarzowaty (Dicrurus menagei)
        • Dziwogon widłosterny (Dicrurus modestus)
        • Dziwogon górski (Dicrurus montanus)
        • Dziwogon galeriowy (Dicrurus occidentalis)
        • Dziwogon rajski (Dicrurus paradiseus)
        • Dziwogon flagosterny (Dicrurus remifer)
        • Dziwogon nadrzeczny (Dicrurus sharpei)
        • Dziwogon sumatrzański (Dicrurus sumatranus)
        • Dziwogon komorski (Dicrurus waldenii)
      • Rodzina: Mimiki (Donacobiidae)
        • Mimik (Donacobius atricapilla)
      • Rodzina: Palmowce (Dulidae)
      • Rodzina: Trznadlowate (Emberizidae)
        • Trznadel skalny (Emberiza buchanani)
        • Trznadel modrogłowy (Emberiza caesia)
        • Potrzeszcz (Emberiza calandra) (PL)
        • Głuszek (Emberiza cia) (PL)
        • Trznadel popielaty (Emberiza cineracea)
        • Trznadel łąkowy (Emberiza cioides)
        • Cierlik (Emberiza cirlus) (PL)
        • Trznadel (Emberiza citrinella) (PL)
        • Trznadel rdzawouchy (Emberiza fucata)
        • Trznadel Godlewskiego (Emberiza godlewskii)
        • Ortolan (Emberiza hortulana) (PL)
        • Trznadel Jankowskiego (Emberiza jankowskii)
        • Trznadel tybetański (Emberiza koslowi)
        • Trznadel białogłowy (Emberiza leucocephalos) (PL)
        • Trznadel srebrnogłowy (Emberiza stewarti)
        • Trznadel rdzawogrzbiety (Fringillaria affinis)
        • Trznadel szaroboczny (Fringillaria cabanisi)
        • Trznadel maskowy (Fringillaria capensis)
        • Trznadel złotobrzuchy (Fringillaria flaviventris)
        • Trznadel skowronkowaty (Fringillaria impetuani)
        • Trznadel sawannowy (Fringillaria poliopleura)
        • Trznadel saharyjski (Fringillaria sahari)
        • Trznadel sokotrzański (Fringillaria socotrana)
        • Trznadel smużkowany (Fringillaria striolata)
        • Trznadel cynamonowy (Fringillaria tahapisi)
        • Trznadel rudogłowy (Granativora bruniceps)
        • Trznadel czarnogłowy (Granativora melanocephala) (PL)
        • Trznadel rudoskrzydły (Melophus lathami)
        • Trznadel złotawy (Schoeniclus aureolus) (PL)
        • Trznadel złotobrewy (Schoeniclus chrysophrys)
        • Trznadel żółtogardły (Schoeniclus elegans)
        • Potrzos popielaty (Schoeniclus pallasi)
        • Trznadelek (Schoeniclus pusillus) (PL)
        • Trznadel czubaty (Schoeniclus rusticus) (PL)
        • Trznadel rudy (Schoeniclus rutilus)
        • Potrzos (zwyczajny) (Schoeniclus schoeniclus) (PL)
        • Trznadel chiński (Schoeniclus siemsseni)
        • Trznadel szarogłowy (Schoeniclus spodocephala)
        • Trznadel żółty (Schoeniclus sulphuratus)
        • Trznadel amurski (Schoeniclus tristrami)
        • Trznadel szary (Schoeniclus variabilis)
        • Trznadel mandżurski (Schoeniclus yessoensis)
      • Rodzina: Astryldowate (Estrildidae)
        • Amadyna czerwonogłowa (Amadina erythrocephala)
        • Amadyna obrożna (Amadina fasciata)
        • Bengalik czerwony (Amandava amandava)
        • Bengalik oliwkowy (Amandava formosa)
        • Bengalik złotobrzuchy (Amandava subflava)
        • Amadyniec (Chloebia gouldiae)
        • Kroplik brązowobrzuchy (Clytospiza monteiri)
        • Szarogłówka czarnolica (Coccopygia melanotis)
        • Szarogłówka czarnolica (Coccopygia melanotis)
        • Szarogłówka żółtobrzucha (Coccopygia quartinia)
        • Krasnorzytka ciemna (Cryptospiza jacksoni)
        • Krasnorzytka maskowa (Cryptospiza reichenovii)
        • Krasnorzytka mysia (Cryptospiza salvadorii)
        • Krasnorzytka czerwonodzioba (Cryptospiza shelleyi)
        • Krasnogonek zebrowany (Emblema modestum)
        • Krasnogonek czerwonolicy (Emblema pictum)
        • Krasnogonek oliwkowy (Emblema ruficauda)
        • Papuzik czerwonouchy (Erythrura coloria)
        • Papuzik czerwonogłowy (Erythrura cyaneovirens)
        • Papuzik bambusowy (Erythrura hyperythra)
        • Papuzik wielkodzioby (Erythrura kleinschmidti)
        • Papuzik papuaski (Erythrura papuana)
        • Papuzik ostrosterny (Erythrura prasina)
        • Papuzik czerwonolicy (Erythrura psittacea)
        • Papuzik trójbarwny (Erythrura trichroa)
        • Papuzik błękitny (Erythrura tricolor)
        • Papuzik zielony (Erythrura viridifacies)
        • Astryld falisty (Estrilda astrild)
        • Astryld czarnogłowy (Estrilda atricapilla)
        • Astryld czerwonosterny (Estrilda caerulescens)
        • Astryld białolicy (Estrilda capistrata)
        • Astryld czarnolicy (Estrilda erythronotos)
        • Astryld złotolicy (Estrilda melpoda)
        • Astryld białobrzuchy (Estrilda nonnula)
        • Astryld bagienny (Estrilda paludicola)
        • Astryld czarnosterny (Estrilda perreini)
        • Astryld nigeryjski (Estrilda poliopareia)
        • Astryld czerwonoskrzydły (Estrilda rhodopyga)
        • Astryld arabski (Estrilda rufibarba)
        • Astryld czerwonoboczny (Estrilda thomensis)
        • Astryld czarnorzytny (Estrilda troglodytes)
        • Srebrnodziobek afrykański (Euodice cantans)
        • Srebrnodziobek indyjski (Euodice malabarica)
        • Kroplik ciemny (Euschistospiza cinereovinacea)
        • Kroplik Dybowskiego (Euschistospiza dybowskii)
        • Pastelarka (Heteromunia pectoralis)
        • Kroplik różowy (Hypargos margaritatus)
        • Kroplik czerwonolicy (Hypargos niveoguttatus)
        • Amarantka czarnolica (Lagonosticta larvata)
        • Amarantka szara (Lagonosticta nitidula)
        • Amarantka czarnobrzucha (Lagonosticta rara)
        • Amarantka skromna (Lagonosticta rhodopareia)
        • Amarantka zmienna (Lagonosticta rubricata)
        • Amarantka cętkowana (Lagonosticta rufopicta)
        • Amarantka czerwonogrzbieta (Lagonosticta sanguinodorsalis)
        • Amarantka czerwonodzioba (Lagonosticta senegala)
        • Amarantka czadyjska (Lagonosticta umbrinodorsalis)
        • Amarantka skalna (Lagonosticta virata)
        • Mniszeczka (Lepidopygia nana)
        • Mniszka czarnogłowa (Lonchura atricapilla)
        • Mniszka szarogłowa (Lonchura caniceps)
        • Mniszka przepasana (Lonchura castaneothorax)
        • Mniszka nadobna (Lonchura flaviprymna)
        • Mniszka płowa (Lonchura forbesi)
        • Mniszka ciemna (Lonchura fuscans)
        • Ryżowiec czekoladowy (Lonchura fuscata)
        • Mniszka wielkodzioba (Lonchura grandis)
        • Mniszka sędziwa (Lonchura hunsteini)
        • Mniszka marmurkowa (Lonchura kelaarti)
        • Mniszka żółtosterna (Lonchura leucogastra)
        • Mniszka białobrzucha (Lonchura leucogastroides)
        • Mniszka białogłowa (Lonchura maja)
        • Mniszka kapturowa (Lonchura malacca)
        • Mniszka grubodzioba (Lonchura melaena)
        • Mniszka jarzębata (Lonchura molucca)
        • Mniszka górska (Lonchura montana)
        • Mniszka czarnowstęga (Lonchura monticola)
        • Mniszka czarnobroda (Lonchura nevermanni)
        • Ryżowiec siwy (Lonchura oryzivora)
        • Mniszka blada (Lonchura pallida)
        • Mniszka muszkatowa (Lonchura punctulata)
        • Mniszka kasztanowogłowa (Lonchura quinticolor)
        • Mniszka papuaska (Lonchura spectabilis)
        • Mniszka białorzytna (Lonchura striata)
        • Mniszka czarna (Lonchura stygia)
        • Mniszka czarnopierśna (Lonchura teerinki)
        • Mniszka złotorzytna (Lonchura tristissima)
        • Mniszka złotosterna (Lonchura vana)
        • Perlik (Mandingoa nitidula)
        • Krasnogonek szkarłatny (Neochmia phaeton)
        • Krasnogonek czerwonobrewy (Neochmia temporalis)
        • Obrożniczka białoszyja (Nesocharis ansorgei)
        • Obrożniczka białolica (Nesocharis capistrata)
        • Obrożniczka kusa (Nesocharis shelleyi)
        • Nigrita rdzawobrzucha (Nigrita bicolor)
        • Nigrita czarnoczelna (Nigrita canicapillus)
        • Nigrita białobrzucha (Nigrita fusconotus)
        • Nigrita jasnoczelna (Nigrita luteifrons)
        • Mniszka łuskolica (Odontospiza griseicapilla)
        • Kraśniczek brunatny (Oreostruthus fuliginosus)
        • Trawinek zmienny (Ortygospiza atricollis)
        • Trawinek okularowy (Ortygospiza fuscocrissa)
        • Trawinek czarnobrody (Ortygospiza gabonensis)
        • Trawinek czerwonolicy (Paludipasser locustella)
        • Mrówinka kongijska (Parmoptila jamesoni)
        • Mrówinka czerwonoczelna (Parmoptila rubrifrons)
        • Mrówinka rudolica (Parmoptila woodhousei)
        • Amadynka długosterna (Poephila acuticauda)
        • Amadynka czarnogardła (Poephila cincta)
        • Amadynka maskowa (Poephila personata)
        • Krasnoliczka brązowa (Pyrenestes minor)
        • Krasnoliczka czarnobrzucha (Pyrenestes ostrinus)
        • Krasnoliczka czarnobrzucha (Pyrenestes ostrinus)
        • Krasnoliczka szkarłatna (Pyrenestes sanguineus)
        • Melba złotoskrzydła (Pytilia afra)
        • Melba czerwonolica (Pytilia hypogrammica)
        • Melba szara (Pytilia lineata)
        • Melba pstra (Pytilia melba)
        • Melba czerwonoskrzydła (Pytilia phoenicoptera)
        • Mniszka dwubarwna (Spermestes bicolor)
        • Mniszka srokata (Spermestes cucullata)
        • Mniszka duża (Spermestes fringilloides)
        • Płomiennik czarnogłowy (Spermophaga haematina)
        • Płomiennik kongijski (Spermophaga poliogenys)
        • Płomiennik czerwonogłowy (Spermophaga ruficapilla)
        • Kraśniczek falisty (Stagonopleura bella)
        • Kraśniczek diamentowy (Stagonopleura guttata)
        • Kraśniczek czerwonouchy (Stagonopleura oculata)
        • Zeberka białolica (Taeniopygia bichenovii)
        • Zeberka (zwyczajna) (Taeniopygia guttata)
        • Motylik sawannowy (Uraeginthus angolensis)
        • Motylik krasnouchy (Uraeginthus bengalus)
        • Motylik błękitnogłowy (Uraeginthus cyanocephalus)
        • Motylik fioletowouchy (Uraeginthus granatinus)
        • Motylik niebieskobrzuchy (Uraeginthus ianthinogaster)
      • Rodzina: Koralniczki (Eulacestomatidae)
        • Koralniczek (Eulacestoma nigropectus)
      • Rodzina: Szerokodzioby (Eurylaimidae)
      • Rodzina: Mrówkowody (Formicariidae)
        • Mrówkodrozd kusy (Chamaeza campanisona)
        • Mrówkodrozd skryty (Chamaeza meruloides)
        • Mrówkodrozd prążkowany (Chamaeza mollissima)
        • Mrówkodrozd duży (Chamaeza nobilis)
        • Mrówkodrozd brunatny (Chamaeza ruficauda)
        • Mrówkodrozd łuskowany (Chamaeza turdina)
        • Mrówkowód czarnolicy (Formicarius analis)
        • Mrówkowód rudogłowy (Formicarius colma)
        • Mrówkowód meksykański (Formicarius moniliger)
        • Mrówkowód czarnogłowy (Formicarius nigricapillus)
        • Mrówkowód rudoczelny (Formicarius rufifrons)
        • Mrówkowód rdzawopierśny (Formicarius rufipectus)
      • Rodzina: Łuszczakowate (Fringillidae)
        • Czeczotka (zwyczajna) (Acanthis flammea) (PL)
        • Czeczotka tundrowa (Acanthis hornemanni) (PL)
        • Szkarłatówka (Agraphospiza rubescens)
        • Hawajka sierpodzioba (Akialoa ellisiana)
        • Hawajka długodzioba (Akialoa lanaiensis)
        • Hawajka cienkodzioba (Akialoa obscura)
        • Hawajka samotna (Akialoa stejnegeri)
        • Gilak pustynny (Bucanetes githagineus)
        • Krasnotek (Callacanthis burtoni)
        • Szczygieł (Carduelis carduelis) (PL)
        • Osetnik (zwyczajny) (Carduelis citrinella) (PL)
        • Osetnik korsykański (Carduelis corsicana)
        • Dziwonia różowoczelna (Carpodacus davidianus)
        • Dziwonia białobrewa (Carpodacus dubius)
        • Dziwonia różowogardła (Carpodacus edwardsii)
        • Dziwonia tajwańska (Carpodacus formosanus)
        • Dziwonia różowolica (Carpodacus grandis)
        • Dziwonia różana (Carpodacus pulcherrimus)
        • Dziwonia czerwonogardła (Carpodacus puniceus)
        • Dziwonia czerwonawa (Carpodacus rhodochlamys)
        • Dziwonia jarzębata (Carpodacus roborowskii)
        • Dziwonia różowobrewa (Carpodacus rodochroa)
        • Dziwonia różowobrzucha (Carpodacus rodopeplus)
        • Dziwonia syberyjska (Carpodacus roseus)
        • Dziwonia duża (Carpodacus rubicilla)
        • Dziwonia ciemnolica (Carpodacus rubicilloides)
        • Giluszek (Carpodacus sibiricus)
        • Dziwonia tybetańska (Carpodacus sillemi)
        • Dziwonia blada (Carpodacus stoliczkae)
        • Dziwonia rododendronowa (Carpodacus subhimachalus)
        • Dziwonia synajska (Carpodacus synoicus)
        • Dziwonia smugowana (Carpodacus thura)
        • Dziwonia czarnolica (Carpodacus trifasciatus)
        • Dziwonia chińska (Carpodacus verreauxii)
        • Dziwonia karmazynowa (Carpodacus vinaceus)
        • Dziwonia liliowa (Carpodacus waltoni)
        • Łuskówka (Chaunoproctus ferreorostris)
        • Hawajka kraterowa (Chloridops kona)
        • Dzwoniec ubogi (Chloris ambigua)
        • Dzwoniec (zwyczajny) (Chloris chloris) (PL)
        • Dzwoniec czarnogłowy (Chloris monguilloti)
        • Dzwoniec chiński (Chloris sinica)
        • Dzwoniec himalajski (Chloris spinoides)
        • Hawajka żółtozielona (Chlorodrepanis flava)
        • Hawajka oliwkowa (Chlorodrepanis stejnegeri)
        • Hawajka zielona (Chlorodrepanis virens)
        • Tęczanka złotobrewa (Chlorophonia callophrys)
        • Tęczanka modrogrzbieta (Chlorophonia cyanea)
        • Tęczanka ciemnolica (Chlorophonia cyanocephala)
        • Tęczanka wspaniała (Chlorophonia elegantissima)
        • Tęczanka obrożna (Chlorophonia flavirostris)
        • Tęczanka śpiewna (Chlorophonia musica)
        • Tęczanka modrołbista (Chlorophonia occipitalis)
        • Tęczanka strojna (Chlorophonia pyrrhophrys)
        • Pstrokulczyk (Chrysocorythus estherae)
        • Hawajka palmowa (Ciridops anna)
        • Grubodziób (zwyczajny) (Coccothraustes coccothraustes) (PL)
        • Afrokulczyk białogardły (Crithagra albogularis)
        • Afrokulczyk smugowany (Crithagra ankoberensis)
        • Afrokulczyk żółtorzytny (Crithagra atrogularis)
        • Afrokulczyk sawannowy (Crithagra buchanani)
        • Afrokulczyk grubodzioby (Crithagra burtoni)
        • Afrokulczyk brunatny (Crithagra canicapilla)
        • Afrokulczyk czarnolicy (Crithagra capistrata)
        • Afrokulczyk maskowy (Crithagra citrinelloides)
        • Afrokulczyk żółtopierśny (Crithagra citrinipectus)
        • Afrokulczyk olbrzymi (Crithagra concolor)
        • Afrokulczyk tęgodzioby (Crithagra donaldsoni)
        • Afrokulczyk białobrzuchy (Crithagra dorsostriata)
        • Afrokulczyk żółtogardły (Crithagra flavigula)
        • Afrokulczyk żółtobrzuchy (Crithagra flaviventris)
        • Afrokulczyk diademowy (Crithagra frontalis)
        • Afrokulczyk paskogłowy (Crithagra gularis)
        • Afrokulczyk ciemnolicy (Crithagra hyposticta)
        • Afrokulczyk papirusowy (Crithagra koliensis)
        • Afrokulczyk płowy (Crithagra leucoptera)
        • Afrokulczyk białorzytny (Crithagra leucopygia)
        • Afrokulczyk sędziwy (Crithagra melanochroa)
        • Afrokulczyk piaskowy (Crithagra menachensis)
        • Afrokulczyk czarnouchy (Crithagra mennelli)
        • Afrokulczyk mozambijski (Crithagra mozambica)
        • Afrokulczyk białobrewy (Crithagra reichardi)
        • Afrokulczyk etiopski (Crithagra reichenowi)
        • Afrokulczyk arabski (Crithagra rothschildi)
        • Afrokulczyk zatokowy (Crithagra rufobrunnea)
        • Afrokulczyk leśny (Crithagra scotops)
        • Afrokulczyk wyżynny (Crithagra striatipectus)
        • Afrokulczyk kreskowany (Crithagra striolata)
        • Afrokulczyk siarkowy (Crithagra sulphurata)
        • Afrokulczyk natalski (Crithagra symonsi)
        • Afrokulczyk przylądkowy (Crithagra totta)
        • Afrokulczyk skromny (Crithagra tristriata)
        • Afrokulczyk obrożny (Crithagra xantholaema)
        • Afrokulczyk blady (Crithagra xanthopygia)
        • Hawajka cynobrowa (Drepanis coccinea)
        • Hawajka czarna (Drepanis funerea)
        • Hawajka żółtorzytna (Drepanis pacifica)
        • Hawajka hakodzioba (Dysmorodrepanis munroi)
        • Grubodziób chiński (Eophona migratoria)
        • Grubodziób japoński (Eophona personata)
        • Gilak mongolski (Eremopsaltria mongolica)
        • Dziwonia (zwyczajna) (Erythrina erythrina) (PL)
        • Organka zaroślowa (Euphonia affinis)
        • Organka rudołbista (Euphonia anneae)
        • Organka złotoboczna (Euphonia cayennensis)
        • Organka stalowa (Euphonia chalybea)
        • Organka purpurowogłowa (Euphonia chlorotica)
        • Organka białolica (Euphonia chrysopasta)
        • Organka czarnoczelna (Euphonia concinna)
        • Organka gujańska (Euphonia finschi)
        • Organka rudorzytna (Euphonia fulvicrissa)
        • Organka żółtoczelna (Euphonia godmani)
        • Organka zielonkawa (Euphonia gouldi)
        • Organka żółtogardła (Euphonia hirundinacea)
        • Organka plamkogłowa (Euphonia imitans)
        • Organka jamajska (Euphonia jamaica)
        • Organka grubodzioba (Euphonia laniirostris)
        • Organka żółtołbista (Euphonia luteicapilla)
        • Organka oliwkowa (Euphonia mesochrysa)
        • Organka białorzytna (Euphonia minuta)
        • Organka kasztanowata (Euphonia pectoralis)
        • Organka szara (Euphonia plumbea)
        • Organka rdzawobrzucha (Euphonia rufiventris)
        • Organka złota (Euphonia saturata)
        • Organka żółtobrzucha (Euphonia trinitatis)
        • Organka fioletowa (Euphonia violacea)
        • Organka złotoczelna (Euphonia xanthogaster)
        • Zięba (zwyczajna) (Fringilla coelebs) (PL)
        • Jer (Fringilla montifringilla) (PL)
        • Zięba modra (Fringilla teydea)
        • Dziwonia szkarłatna (Haematospiza sipahi)
        • Dziwuszka czerwonoczelna (Haemorhous cassinii)
        • Dziwuszka ogrodowa (Haemorhous mexicanus)
        • Dziwuszka purpurowa (Haemorhous purpureus)
        • Hawajka leśna (Hemignathus affinis)
        • Hawajka czarnokantarowa (Hemignathus hanapepe)
        • Hawajka półżuchwowa (Hemignathus lucidus)
        • Hawajka pełzaczowata (Hemignathus wilsoni)
        • Grubodziób czarnogłowy (Hesperiphona abeillei)
        • Grubodziób białoskrzydły (Hesperiphona vespertina)
        • Hawajka szkarłatna (Himatione fraithii)
        • Hawajka karminowa (Himatione sanguinea)
        • Góralka syberyjska (Leucosticte arctoa)
        • Góralka ciemnogłowa (Leucosticte brandti)
        • Góralka brunatna (Leucosticte nemoricola)
        • Góralka siwogłowa (Leucosticte tephrocotis)
        • Makolągwa (zwyczajna) (Linaria cannabina) (PL)
        • Rzepołuch (Linaria flavirostris) (PL)
        • Makolągwa szara (Linaria johannis)
        • Makolągwa szarogłowa (Linaria yemenensis)
        • Krasnodziób (Linurgus olivaceus)
        • Krzyżodziób świerkowy (Loxia curvirostra) (PL)
        • Krzyżodziób modrzewiowy (Loxia leucoptera)
        • Krzyżodziób karaibski (Loxia megaplaga)
        • Krzyżodziób sosnowy (Loxia pytyopsittacus) (PL)
        • Krzyżodziób szkocki (Loxia scotica)
        • Krzyżodziób wyżynny (Loxia sinesciuris)
        • Hawajka papużkowata (Loxioides bailleui)
        • Hawajka modrodzioba (Loxops caeruleirostris)
        • Hawajka pąsowa (Loxops coccineus)
        • Hawajka brązowawa (Loxops mana)
        • Hawajka ochrowa (Loxops ochraceus)
        • Hawajka rdzawa (Loxops wolstenholmei)
        • Hawajka mała (Magumma parva)
        • Hawajka czarnolica (Melamprosops phaeosoma)
        • Grubodziób obrożny (Mycerobas affinis)
        • Grubodziób żałobny (Mycerobas carnipes)
        • Grubodziób czarno-żółty (Mycerobas icterioides)
        • Grubodziób czarnogrzbiety (Mycerobas melanozanthos)
        • Hawajka szarawa (Oreomystis bairdi)
        • Hawajka czubata (Palmeria dolei)
        • Hawajka płomienna (Paroreomyza flammea)
        • Hawajka żółtogardła (Paroreomyza maculata)
        • Hawajka górska (Paroreomyza montana)
        • Łuskowiec (Pinicola enucleator) (PL)
        • Himalajówka (Procarduelis nipalensis)
        • Hawajka papugodzioba (Pseudonestor xanthophrys)
        • Hawajka żółtogłowa (Psittirostra psittacea)
        • Himalajczyk (Pyrrhoplectes epauletta)
        • Gil pomarańczowy (Pyrrhula aurantiaca)
        • Gil siwogłowy (Pyrrhula erythaca)
        • Gil płomienny (Pyrrhula erythrocephala)
        • Gil białouchy (Pyrrhula leucogenis)
        • Gil azorski (Pyrrhula murina)
        • Gil łuskogłowy (Pyrrhula nipalensis)
        • Gil (zwyczajny) (Pyrrhula pyrrhula) (PL)
        • Hawajka żółtawa (Rhodacanthis flaviceps)
        • Hawajka złotogłowa (Rhodacanthis palmeri)
        • Gilak ciemnogłowy (Rhodopechys sanguineus)
        • Czarnodziobek (Rhodospiza obsoleta)
        • Złotopiórek somalijski (Rhynchostruthus louisae)
        • Złotopiórek arabski (Rhynchostruthus percivali)
        • Złotopiórek sokotrzański (Rhynchostruthus socotranus)
        • Kulczyk rdzawogrzbiety (Serinus alario)
        • Kanarek (Serinus canaria)
        • Kulczyk siwoszyi (Serinus canicollis)
        • Kulczyk złotawy (Serinus flavivertex)
        • Kulczyk czarnogłowy (Serinus nigriceps)
        • Kulczyk królewski (Serinus pusillus)
        • Kulczyk (zwyczajny) (Serinus serinus) (PL)
        • Kulczyk syryjski (Serinus syriacus)
        • Czyż czarny (Spinus atratus)
        • Czyż czarnołbisty (Spinus atriceps)
        • Czyż czarnobrody (Spinus barbatus)
        • Czyż grubodzioby (Spinus crassirostris)
        • Czyż czerwony (Spinus cucullatus)
        • Czyż antylski (Spinus dominicensis)
        • Czyż wspaniały (Spinus lawrencei)
        • Czyż kapturowy (Spinus magellanicus)
        • Czyż czarnogardły (Spinus notatus)
        • Czyż oliwkowy (Spinus olivaceus)
        • Czyż sosnowy (Spinus pinus)
        • Czyż mały (Spinus psaltria)
        • Czyż szafranowy (Spinus siemiradzkii)
        • Czyż andyjski (Spinus spinescens)
        • Czyż (zwyczajny) (Spinus spinus) (PL)
        • Czyż tybetański (Spinus thibetanus)
        • Czyż złotawy (Spinus tristis)
        • Czyż żółtorzytny (Spinus uropygialis)
        • Czyż żółtobrzuchy (Spinus xanthogastrus)
        • Czyż żółtolicy (Spinus yarrellii)
        • Hawajka grubodzioba (Telespiza cantans)
        • Hawajka tęgodzioba (Telespiza ultima)
        • Hawajka ostrodzioba (Viridonia sagittirostris)
      • Rodzina: Garncarzowate (Furnariidae)
        • Koszykarz szary (Acrobatornis fonsecai)
        • Liściowiec białobrewy (Anabacerthia amaurotis)
        • Liściowiec ochrowy (Anabacerthia lichtensteini)
        • Liściowiec rudosterny (Anabacerthia ruficaudata)
        • Liściowiec okularowy (Anabacerthia striaticollis)
        • Liściowiec łuskoszyi (Anabacerthia variegaticeps)
        • Bambuśnik białobrzuchy (Anabazenops dorsalis)
        • Pająkojad rdzaworzytny (Anabazenops erythrocercus)
        • Pająkojad panamski (Anabazenops fuscipennis)
        • Bambuśnik obrożny (Anabazenops fuscus)
        • Rdzawczyk kreskowany (Ancistrops strigilatus)
        • Chrustownik (Anumbius annumbi)
        • Ostrogonek duży (Aphrastura masafucrae)
        • Ostrogonek mały (Aphrastura spinicauda)
        • Koszykarz południowy (Asthenes anthoides)
        • Koszykarz rdzawobrody (Asthenes ayacuchensis)
        • Koszykarz krótkodzioby (Asthenes baeri)
        • Koszykarz samotny (Asthenes berlepschi)
        • Koszykarz wenezuelski (Asthenes coryi)
        • Koszykarz białobrzuchy (Asthenes dorbignyi)
        • Koszykarz kreskowany (Asthenes flammulata)
        • Koszykarz białobrody (Asthenes fuliginosa)
        • Koszykarz mysi (Asthenes griseomurina)
        • Koszykarz czarnogardły (Asthenes harterti)
        • Koszykarz inkaski (Asthenes helleri)
        • Koszykarz boliwijski (Asthenes heterura)
        • Koszykarz blady (Asthenes hudsoni)
        • Koszykarz smużkolicy (Asthenes humilis)
        • Koszykarz szarobrzuchy (Asthenes luizae)
        • Koszykarz smugosterny (Asthenes maculicauda)
        • Koszykarz andyjski (Asthenes modesta)
        • Koszykarz płowy (Asthenes moreirae)
        • Koszykarz rdzawoczelny (Asthenes ottonis)
        • Koszykarz okularowy (Asthenes palpebralis)
        • Koszykarz oliwkowy (Asthenes perijana)
        • Koszykarz kanionowy (Asthenes pudibunda)
        • Koszykarz ostrodzioby (Asthenes pyrrholeuca)
        • Koszykarz rdzawoskrzydły (Asthenes sclateri)
        • Koszykarz złotobrody (Asthenes urubambensis)
        • Koszykarz brodaty (Asthenes vilcabambae)
        • Koszykarz peruwiański (Asthenes virgata)
        • Koszykarz skalny (Asthenes wyatti)
        • Liściak panamski (Automolus exsertus)
        • Liściak oliwkowy (Automolus infuscatus)
        • Liściak żółtogardły (Automolus lammi)
        • Liściak białooki (Automolus leucophthalmus)
        • Liściak płomiennooki (Automolus melanopezus)
        • Liściak okularowy (Automolus ochrolaemus)
        • Liściak rudosterny (Automolus paraensis)
        • Liściak rudy (Automolus rufipileatus)
        • Liściak smużkowany (Automolus subulatus)
        • Palmołaz (Berlepschia rikeri)
        • Bajorek żółtobrody (Certhiaxis cinnamomeus)
        • Bajorek białobrody (Certhiaxis mustelinus)
        • Cieślik (Cichlocolaptes leucophrus)
        • Trzęsiogon północny (Cinclodes albidiventris)
        • Trzęsiogon białogardły (Cinclodes albiventris)
        • Trzęsiogon czarniawy (Cinclodes antarcticus)
        • Trzęsiogon grubodzioby (Cinclodes aricomae)
        • Trzęsiogon białoskrzydły (Cinclodes atacamensis)
        • Trzęsiogon rdzawoskrzydły (Cinclodes comechingonus)
        • Trzęsiogon krzywodzioby (Cinclodes excelsior)
        • Trzęsiogon prążkoskrzydły (Cinclodes fuscus)
        • Trzęsiogon ciemny (Cinclodes nigrofumosus)
        • Trzęsiogon skalny (Cinclodes olrogi)
        • Trzęsiogon szaroboczny (Cinclodes oustaleti)
        • Trzęsiogon długosterny (Cinclodes pabsti)
        • Trzęsiogon białobrzuchy (Cinclodes palliatus)
        • Trzęsiogon ciemnobrzuchy (Cinclodes patagonicus)
        • Trzęsiogon Taczanowskiego (Cinclodes taczanowskii)
        • Terkotnik (Clibanornis dendrocolaptoides)
        • Skrytogąszcz rudogłowy (Clibanornis erythrocephalus)
        • Kokotnik (Clibanornis rectirostris)
        • Skrytogąszcz ciemny (Clibanornis rubiginosus)
        • Skrytogąszcz kolumbijski (Clibanornis rufipectus)
        • Rudogonek (Coryphistera alaudina)
        • Moczarnik jasnoczuby (Cranioleuca albicapilla)
        • Moczarnik jasnogłowy (Cranioleuca albiceps)
        • Moczarnik andyjski (Cranioleuca antisiensis)
        • Moczarnik rdzawy (Cranioleuca berlepschi)
        • Moczarnik ciemny (Cranioleuca curtata)
        • Moczarnik szarobrzuchy (Cranioleuca demissa)
        • Moczarnik wyspowy (Cranioleuca dissita)
        • Moczarnik rdzawolicy (Cranioleuca erythrops)
        • Moczarnik kolumbijski (Cranioleuca hellmayri)
        • Moczarnik ochrowy (Cranioleuca henricae)
        • Moczarnik inkaski (Cranioleuca marcapatae)
        • Moczarnik łuskowany (Cranioleuca muelleri)
        • Moczarnik oliwkowy (Cranioleuca obsoleta)
        • Moczarnik blady (Cranioleuca pallida)
        • Moczarnik białobrewy (Cranioleuca pyrrhophia)
        • Moczarnik popielaty (Cranioleuca semicinerea)
        • Moczarnik czubaty (Cranioleuca subcristata)
        • Moczarnik lisi (Cranioleuca vulpecula)
        • Moczarnik rdzawogrzbiety (Cranioleuca vulpina)
        • Rdzawczyk szarogrzbiety (Dendroma erythroptera)
        • Rdzawczyk złotoczelny (Dendroma rufa)
        • Garncarz czubaty (Furnarius cristatus)
        • Garncarz brazylijski (Furnarius figulus)
        • Garncarz jasnonogi (Furnarius leucopus)
        • Garncarz mały (Furnarius minor)
        • Garncarz rdzawy (Furnarius rufus)
        • Garncarz rzeczny (Furnarius torridus)
        • Piaskownik kreskowany (Geocerthia serrana)
        • Ogończyk białobrewy (Hellmayrea gularis)
        • Cierniogonek blady (Leptasthenura aegithaloides)
        • Cierniogonek ciemny (Leptasthenura andicola)
        • Cierniogonek brązowy (Leptasthenura fuliginiceps)
        • Cierniogonek rudogłowy (Leptasthenura pileata)
        • Cierniogonek czubaty (Leptasthenura platensis)
        • Cierniogonek araukariowy (Leptasthenura setaria)
        • Cierniogonek kreskowany (Leptasthenura striata)
        • Cierniogonek pstry (Leptasthenura striolata)
        • Cierniogonek białobrewy (Leptasthenura xenothorax)
        • Szydłodziobek (Limnoctites rectirostris)
        • Żółtobrodzik (Limnoctites sulphuriferus)
        • Mszarnik krzywodzioby (Limnornis curvirostris)
        • Strumieniak (Lochmias nematura)
        • Perłowiec wspaniały (Margarornis bellulus)
        • Perłowiec rdzawy (Margarornis rubiginosus)
        • Perłowiec ozdobny (Margarornis squamiger)
        • Perłowiec gwiaździsty (Margarornis stellatus)
        • Ogończyk długodzioby (Mazaria propinqua)
        • Haczykodziób (Megaxenops parnaguae)
        • Złotoliczek (Metopothrix aurantiaca)
        • Rdzawogończyk (Microxenops milleri)
        • Turniówek skalny (Ochetorhynchus andaecola)
        • Turniówek rdzaworzytny (Ochetorhynchus melanurus)
        • turniówek patagoński (Ochetorhynchus phoenicurus)
        • Turniówek rudosterny (Ochetorhynchus ruficaudus)
        • Cierniak rudogrzbiety (Phacellodomus dorsalis)
        • Cierniak czerwonooki (Phacellodomus erythrophthalmus)
        • Cierniak rdzawopierśny (Phacellodomus ferrugineigula)
        • Cierniak falisty (Phacellodomus maculipectus)
        • Cierniak duży (Phacellodomus ruber)
        • Cierniak rudoczelny (Phacellodomus rufifrons)
        • Cierniak mały (Phacellodomus sibilatrix)
        • Cierniak białobrzuchy (Phacellodomus striaticeps)
        • Cierniak cętkowany (Phacellodomus striaticollis)
        • Liściowiec czarnogłowy (Philydor atricapillus)
        • Liściowiec ostrodzioby (Philydor contaminatum)
        • Liściowiec leśny (Philydor novaesi)
        • Liściowiec rudobrzuchy (Philydor pyrrhodes)
        • Szuwarnik (Phleocryptes melanops)
        • Perłowiec brunatny (Premnoplex brunnescens)
        • Perłowiec białogardły (Premnoplex tatei)
        • Liściarczyk (Premnornis guttuliger)
        • Koszykarek kaktusowy (Pseudasthenes cactorum)
        • Koszykarek ciemnosterny (Pseudasthenes humicola)
        • Koszykarek patagoński (Pseudasthenes patagonica)
        • Koszykarek kasztanowaty (Pseudasthenes steinbachi)
        • Kowalczyk andyjski (Pseudocolaptes boissonneauii)
        • Kowalczyk płowy (Pseudocolaptes lawrencii)
        • Kamionek rudy (Pseudoseisura cristata)
        • Kamionek białogardły (Pseudoseisura gutturalis)
        • Kamionek brązowy (Pseudoseisura lophotes)
        • Kamionek szaroczuby (Pseudoseisura unirufa)
        • Drzewołaziec (Pygarrhichas albogularis)
        • Złotobrodzik (Schoeniophylax phryganophilus)
        • Białobrewik (Siptornis striaticollis)
        • Widlaczek (Spartonoica maluroides)
        • Szydłogonek (Sylviorthorhynchus desmurii)
        • Cierniogonek rdzawy (Sylviorthorhynchus yanacensis)
        • Ogończyk blady (Synallaxis albescens)
        • Ogończyk szarolicy (Synallaxis albigularis)
        • Ogończyk białolicy (Synallaxis albilora)
        • Ogończyk andyjski (Synallaxis azarae)
        • Ogończyk rzeczny (Synallaxis beverlyae)
        • Ogończyk śniady (Synallaxis brachyura)
        • Ogończyk maskowy (Synallaxis cabanisi)
        • Ogończyk białowąsy (Synallaxis candei)
        • Ogończyk czarnogardły (Synallaxis castanea)
        • Ogończyk rdzawolicy (Synallaxis cherriei)
        • Ogończyk peruwiański (Synallaxis chinchipensis)
        • Ogończyk szarobrzuchy (Synallaxis cinerascens)
        • Ogończyk bursztynowy (Synallaxis cinerea)
        • Ogończyk kreskowany (Synallaxis cinnamomea)
        • Ogończyk inkaski (Synallaxis courseni)
        • Ogończyk meksykański (Synallaxis erythrothorax)
        • Ogończyk gajowy (Synallaxis frontalis)
        • Ogończyk kolumbijski (Synallaxis fuscorufa)
        • Ogończyk płowy (Synallaxis gujanensis)
        • Ogończyk rdzawobarkowy (Synallaxis hellmayri)
        • Ogończyk wielki (Synallaxis hypochondriaca)
        • Ogończyk brazylijski (Synallaxis hypospodia)
        • Ogończyk nizinny (Synallaxis infuscata)
        • Ogończyk rdzawosterny (Synallaxis kollari)
        • Ogończyk brunatny (Synallaxis macconnelli)
        • Ogończyk Taczanowskiego (Synallaxis maranonica)
        • Ogończyk ciemny (Synallaxis moesta)
        • Ogończyk rudogłowy (Synallaxis ruficapilla)
        • Ogończyk rdzawy (Synallaxis rutilans)
        • Ogończyk obrożny (Synallaxis scutata)
        • Ogończyk ubogi (Synallaxis spixi)
        • Ogończyk białogardły (Synallaxis stictothorax)
        • Ogończyk siwobrody (Synallaxis subpudica)
        • Ogończyk czarnolicy (Synallaxis tithys)
        • Ogończyk jednobarwny (Synallaxis unirufa)
        • Ogończyk szarogłowy (Synallaxis zimmeri)
        • Liściowiec cynamonowy (Syndactyla dimidiata)
        • Liściowiec wenezuelski (Syndactyla guttulata)
        • Liściowiec maskowy (Syndactyla roraimae)
        • Liściowiec rudoszyi (Syndactyla ruficollis)
        • Liściowiec białogardły (Syndactyla rufosuperciliata)
        • Liściowiec boliwijski (Syndactyla striata)
        • Liściowiec kreskowany (Syndactyla subalaris)
        • Liściowiec peruwiański (Syndactyla ucayalae)
        • Bromeliowczyk rdzawobrewy (Tarphonomus certhioides)
        • Bromeliowczyk jasnobrewy (Tarphonomus harterti)
        • Rudzielec paskowany (Thripadectes flammulatus)
        • Rudzielec kreskowany (Thripadectes holostictus)
        • Rudzielec jednobarwny (Thripadectes ignobilis)
        • Rudzielec czarnodzioby (Thripadectes melanorhynchus)
        • Rudzielec ciemny (Thripadectes rufobrunneus)
        • Rudzielec peruwiański (Thripadectes scrutator)
        • Rudzielec cętkowany (Thripadectes virgaticeps)
        • Rudobrewik (Thripophaga adusta)
        • Miękkoster rdzawogardły (Thripophaga amacurensis)
        • Koszykarz żółtooki (Thripophaga cherriei)
        • Miękkoster gładki (Thripophaga fusciceps)
        • Miękkoster mały (Thripophaga gutturata)
        • Koszykarz miękkosterny (Thripophaga macroura)
        • Piaskownik białogardły (Upucerthia albigula)
        • Piaskownik długodzioby (Upucerthia dumetaria)
        • Piaskownik patagoński (Upucerthia saturatior)
        • Piaskownik płowy (Upucerthia validirostris)
        • Szarogonek dwupręgowy (Xenerpestes minlosi)
        • Szarogonek kreskowany (Xenerpestes singularis)
        • Pełzacznik białowąsy (Xenops minutus)
        • Pełzacznik kreskowany (Xenops rutilus)
        • Pełzacznik cienkodzioby (Xenops tenuirostris)
      • Rodzina: Kusaczki (Grallariidae)
        • Kusaczek mały (Cryptopezus nattereri)
        • Kusaczka wąsata (Grallaria alleni)
        • Kusaczka łuskowana (Grallaria chthonia)
        • Kusaczka wenezuelska (Grallaria excelsa)
        • Kusaczka wielka (Grallaria gigantea)
        • Kusaczka szarokarkowa (Grallaria griseonucha)
        • Kusaczka północna (Grallaria guatimalensis)
        • Kusaczka brunatna (Grallaria haplonota)
        • Kusaczka pręgowana (Grallaria squamigera)
        • Kusaczka zmienna (Grallaria varia)
        • Drobik rudogłowy (Grallaricula cucullata)
        • Drobik białobrzuchy (Grallaricula cumanensis)
        • Drobik rdzawopierśny (Grallaricula ferrugineipectus)
        • Drobik płowy (Grallaricula flavirostris)
        • Drobik białogardły (Grallaricula leymebambae)
        • Drobik maskowy (Grallaricula lineifrons)
        • Drobik łuskowany (Grallaricula loricata)
        • Drobik szarogłowy (Grallaricula nana)
        • Drobik brunatny (Grallaricula ochraceifrons)
        • Drobik peruwiański (Grallaricula peruviana)
        • Kusaczek maskowy (Hylopezus auricularis)
        • Kusaczek plamisty (Hylopezus macularius)
        • Kusaczek białobrewy (Hylopezus ochroleucus)
        • Kusaczek płowy (Hylopezus paraensis)
        • Kusaczek okularowy (Hylopezus perspicillatus)
        • Kusaczek białobrody (Hylopezus whittakeri)
        • Kusaczka białogardła (Hypsibemon albigula)
        • Kusaczka rdzawobrzucha (Hypsibemon alvarezi)
        • Kusaczka peruwiańska (Hypsibemon andicolus)
        • Kusaczka czekoladowa (Hypsibemon ayacuchensis)
        • Kusaczka kolumbijska (Hypsibemon bangsi)
        • Kusaczka kasztanowata (Hypsibemon blakei)
        • Kusaczka jasnobrzucha (Hypsibemon cajamarcae)
        • Kusaczka rudopierśna (Hypsibemon capitalis)
        • Kusaczka jasnodzioba (Hypsibemon carrikeri)
        • Kusaczka żółtobrzucha (Hypsibemon centralis)
        • Kusaczka uboga (Hypsibemon cochabambae)
        • Kusaczka rdzawogardła (Hypsibemon dignissimus)
        • Kusaczka kreskowana (Hypsibemon eludens)
        • Kusaczka dwubarwna (Hypsibemon erythroleucus)
        • Kusaczka rudolica (Hypsibemon erythrotis)
        • Kusaczka oliwkowa (Hypsibemon fenwickorum)
        • Kusaczka żółtopierśna (Hypsibemon flavotinctus)
        • Kusaczka andyjska (Hypsibemon gravesi)
        • Kusaczka białobrzucha (Hypsibemon hypoleucus)
        • Kusaczka stokowa (Hypsibemon kaestneri)
        • Kusaczka brązowa (Hypsibemon milleri)
        • Kusaczka szarobrzucha (Hypsibemon nuchalis)
        • Kusaczka jednobarwna (Hypsibemon obscurus)
        • Kusaczka inkaska (Hypsibemon occabambae)
        • Kusaczka skromna (Hypsibemon oneilli)
        • Kusaczka ciemnogłowa (Hypsibemon przewalskii)
        • Kusaczka płowa (Hypsibemon quitensis)
        • Kusaczka białolica (Hypsibemon ridgelyi)
        • Kusaczka rudogłowa (Hypsibemon ruficapilla)
        • Kusaczka rdzawo-szara (Hypsibemon rufocinereus)
        • Kusaczka rdzawa (Hypsibemon rufulus)
        • Kusaczka bambusowa (Hypsibemon saltuensis)
        • Kusaczka równikowa (Hypsibemon saturatus)
        • Kusaczka mahoniowa (Hypsibemon sinaensis)
        • Kusaczka białorzytna (Hypsibemon spatiator)
        • Kusaczka zaroślowa (Hypsibemon watkinsi)
        • Kusaczek amazoński (Myrmothera berlepschi)
        • Kusaczek krzykliwy (Myrmothera campanisona)
        • Kusaczek północny (Myrmothera dives)
        • Kusaczek ciemnogłowy (Myrmothera fulviventris)
        • Kusaczek wenezuelski (Myrmothera simplex)
        • Kusaczek rdzawogrzbiety (Myrmothera subcanescens)
      • Rodzina: Jaskółkowate (Hirundinidae)
        • Jaskółeczka rudogłowa (Alopochelidon fucata)
        • Jaskółeczka białopręga (Atticora fasciata)
        • Jaskółeczka czarnogłowa (Atticora pileata)
        • Jaskółeczka mała (Atticora tibialis)
        • Jaskółka abisyńska (Cecropis abyssinica)
        • Jaskółka malajska (Cecropis badia)
        • Jaskółka kreskowana (Cecropis cucullata)
        • Jaskółka rudawa (Cecropis daurica) (PL)
        • Jaskółka rdzawobrzucha (Cecropis semirufa)
        • Jaskółka moskitowa (Cecropis senegalensis)
        • Jaskółka modrogłowa (Cecropis striolata)
        • Chera (Cheramoeca leucosterna)
        • Oknówka wschodnia (Delichon dasypus)
        • Oknówka syberyjska (Delichon lagopodum)
        • Oknówka nepalska (Delichon nipalense)
        • Oknówka (zwyczajna) (Delichon urbicum) (PL)
        • Jaskółka rudoczelna (Hirundo aethiopica)
        • Jaskółka białogardła (Hirundo albigularis)
        • Jaskółka angolska (Hirundo angolensis)
        • Jaskółka długosterna (Hirundo atrocaerulea)
        • Jaskółka przylądkowa (Hirundo dimidiata)
        • Jaskółka białoskrzydła (Hirundo leucosoma)
        • Jaskółka rdzawogardła (Hirundo lucida)
        • Jaskółka białosterna (Hirundo megaensis)
        • Jaskółka australijska (Hirundo neoxena)
        • Jaskółka modra (Hirundo nigrita)
        • Jaskółka rdzawa (Hirundo nigrorufa)
        • Dymówka (Hirundo rustica) (PL)
        • Jaskółka rdzawogłowa (Hirundo smithii)
        • Jaskółka pacyficzna (Hirundo tahitica)
        • Pasmówka (Neophedina cincta)
        • Jaskółeczka lśniąca (Orochelidon andecola)
        • Jaskółeczka rdzawogardła (Orochelidon flavipes)
        • Jaskółeczka płowobrzucha (Orochelidon murina)
        • Jaskółka aborygeńska (Petrochelidon ariel)
        • Jaskółka brązowoskrzydła (Petrochelidon fluvicola)
        • Jaskółka leśna (Petrochelidon fuliginosa)
        • Jaskółka jaskiniowa (Petrochelidon fulva)
        • Jaskółka drzewna (Petrochelidon nigricans)
        • Jaskółka czerwonomorska (Petrochelidon perdita)
        • Jaskółka koroniasta (Petrochelidon preussi)
        • Jaskółka rdzawoszyja (Petrochelidon pyrrhonota)
        • Jaskółka rdzaworzytna (Petrochelidon rufigula)
        • Jaskółka obrożna (Petrochelidon rufocollaris)
        • Jaskółka towarzyska (Petrochelidon spilodera)
        • Smugówka malgaska (Phedina borbonica)
        • Smugówka kongijska (Phedinopsis brazzae)
        • Jaskółczak szarogardły (Progne chalybea)
        • Jaskółczak kubański (Progne cryptoleuca)
        • Jaskółczak antylski (Progne dominicensis)
        • Jaskółczak południowy (Progne elegans)
        • Jaskółczak widłosterny (Progne modesta)
        • Jaskółczak klifowy (Progne murphyi)
        • Jaskółczak białobrzuchy (Progne sinaloae)
        • Jaskółczak modry (Progne subis)
        • Jaskółczak brunatny (Progne tapera)
        • Żałobniczka białogłowa (Psalidoprocne albiceps)
        • Żałobniczka górska (Psalidoprocne fuliginosa)
        • Żałobniczka równosterna (Psalidoprocne nitens)
        • Żałobniczka widłosterna (Psalidoprocne obscura)
        • Żałobniczka sawannowa (Psalidoprocne pristoptera)
        • Szarorzytka (Pseudhirundo griseopyga)
        • Jaskólnik czerwonooki (Pseudochelidon eurystomina)
        • Jaskólnik białooki (Pseudochelidon sirintarae)
        • Jaskółka brunatna (Ptyonoprogne concolor)
        • Jaskółka blada (Ptyonoprogne fuligula)
        • Jaskółka płowa (Ptyonoprogne obsoleta)
        • Jaskółka skalna (Ptyonoprogne rupestris)
        • Jaskółeczka niebiesko-biała (Pygochelidon cyanoleuca)
        • Jaskółeczka obrożna (Pygochelidon melanoleuca)
        • Brzegówka malutka (Riparia congica)
        • Brzegówka azjatycka (Riparia diluta)
        • Brzegówka mała (Riparia paludicola)
        • Brzegówka (zwyczajna) (Riparia riparia) (PL)
        • Wodówka południowa (Stelgidopteryx ruficollis)
        • Wodówka północna (Stelgidopteryx serripennis)
        • Nadobniczka namorzynowa (Tachycineta albilinea)
        • Nadobniczka zielono-biała (Tachycineta albiventer)
        • Nadobniczka drzewna (Tachycineta bicolor)
        • Nadobniczka modroskrzydła (Tachycineta cyaneoviridis)
        • Nadobniczka złotawa (Tachycineta euchrysea)
        • Nadobniczka biało-niebieska (Tachycineta leucopyga)
        • Nadobniczka błękitna (Tachycineta leucorrhoa)
        • Nadobniczka białorzytna (Tachycineta stolzmanni)
        • Nadobniczka białoskrzydła (Tachycineta thalassina)
      • Rodzina: Pokrzewczyki (Hyliidae)
        • Pokrzewczyk (Hylia prasina)
        • Remiziak (Pholidornis rushiae)
      • Rodzina: Aksamitniki (Hyliotidae)
        • Aksamitnik białobrzuchy (Hyliota australis)
        • Aksamitnik płowobrzuchy (Hyliota flavigaster)
        • Aksamitnik fioletowy (Hyliota violacea)
      • Rodzina: Persówki (Hypocoliidae)
      • Rodzina: Kacykowate (Icteridae)
        • Szarokacyk rdzawoskrzydły (Agelaioides badius)
        • Szarokacyk jasny (Agelaioides fringillarius)
        • Epoletnik kubański (Agelaius assimilis)
        • Epoletnik brązowoskrzydły (Agelaius humeralis)
        • Epoletnik krasnoskrzydły (Agelaius phoeniceus)
        • Epoletnik trójbarwny (Agelaius tricolor)
        • Epoletnik lagunowy (Agelaius xanthomus)
        • Ciemnokacyk jednobarwny (Agelasticus cyanopus)
        • Ciemnokacyk żółtoskrzydły (Agelasticus thilius)
        • Ciemnokacyk czarny (Agelasticus xanthophthalmus)
        • Atłasokacyk żółtodzioby (Amblycercus holosericeus)
        • Starzykowiec szkarłatny (Amblyramphus holosericeus)
        • Starzykowiec samotny (Anumara forbesi)
        • Kacykowiec żółtosterny (Cacicus cela)
        • Kacykowiec andyjski (Cacicus chrysonotus)
        • Kacykowiec żółtoskrzydły (Cacicus chrysopterus)
        • Kacykowiec czerwonorzytny (Cacicus haemorrhous)
        • Kacykowiec żółtorzytny (Cacicus koepckeae)
        • kacykowiec amazoński (Cacicus latirostris)
        • Kacykowiec hełmiasty (Cacicus oseryi)
        • Kacykowiec żałobny (Cacicus sclateri)
        • Kacykowiec szkarłatnorzytny (Cacicus uropygialis)
        • Kacykowiec meksykański (Cassiculus melanicterus)
        • Ciemnokacyk żółtogłowy (Chrysomus icterocephalus)
        • Ciemnokacyk kasztanowogłowy (Chrysomus ruficapillus)
        • Starzykowiec południowy (Curaeus curaeus)
        • Czarnobłysk krzykliwy (Dives dives)
        • Czarnobłysk peruwiański (Dives warczewiczi)
        • Ryżojad (Dolichonyx oryzivorus)
        • Kacykarzyk karoliński (Euphagus carolinus)
        • Kacykarzyk purpurowy (Euphagus cyanocephalus)
        • Starzykowiec bruzdodzioby (Gnorimopsar chopi)
        • Wilgokacyk (Gymnomystax mexicanus)
        • Kacykarz (Hypopyrrhus pyrohypogaster)
        • Kacyk czarnogrzbiety (Icterus abeillei)
        • Kacyk złoty (Icterus auratus)
        • Kacyk płomiennogłowy (Icterus auricapillus)
        • Kacyk kasztanowogłowy (Icterus bonana)
        • Kacyk złotobrewy (Icterus bullockiorum)
        • Kacyk epoletowy (Icterus cayanensis)
        • Kacyk czarnoskrzydły (Icterus chrysater)
        • Kacyk szafranowy (Icterus croconotus)
        • Kacyk maskowy (Icterus cucullatus)
        • Kacyk haitański (Icterus dominicensis)
        • Kacyk północny (Icterus galbula)
        • Kacyk białoskrzydły (Icterus graceannae)
        • Kacyk czarnogłowy (Icterus graduacauda)
        • Kacyk duży (Icterus gularis)
        • Kacyk plamoskrzydły (Icterus icterus)
        • Kacyk modrooki (Icterus jamacaii)
        • Kacyk złotobrzuchy (Icterus laudabilis)
        • Kacyk jasnoskrzydły (Icterus leucopteryx)
        • Kacyk żółtobrzuchy (Icterus maculialatus)
        • Kacyk kubański (Icterus melanopsis)
        • Kacyk plantacjowy (Icterus mesomelas)
        • Kacyk czarnogardły (Icterus nigrogularis)
        • Kacyk bahamski (Icterus northropi)
        • Kacyk ochrowy (Icterus oberi)
        • Kacyk cytrynowy (Icterus parisorum)
        • Kacyk plamisty (Icterus pectoralis)
        • Kacyk portorykański (Icterus portoricensis)
        • Kacyk bananowy (Icterus prosthemelas)
        • Kacyk pąsowogłowy (Icterus pustulatus)
        • Kacyk melodyjny (Icterus pyrrhopterus)
        • Kacyk kasztanowaty (Icterus spurius)
        • Kacyk czarnorzytny (Icterus wagleri)
        • Tanagrokacyk (Lampropsar tanagrinus)
        • Wojak żabotowy (Leistes bellicosus)
        • Wojak pampasowy (Leistes defilippii)
        • Wojak długosterny (Leistes loyca)
        • Wojak krawatowy (Leistes militaris)
        • Wojak białobrewy (Leistes superciliaris)
        • Epoletowiec złoty (Macroagelaius imthurni)
        • Epoletowiec kasztanowaty (Macroagelaius subalaris)
        • Starzyk czarny (Molothrus aeneus)
        • Starzyk brunatnogłowy (Molothrus ater)
        • Starzyk granatowy (Molothrus bonariensis)
        • Starzyk wielki (Molothrus oryzivorus)
        • Starzyk krótkodzioby (Molothrus rufoaxillaris)
        • Turkusowiec (Nesopsar nigerrimus)
        • Starzykowiec brązowoskrzydły (Oreopsar bolivianus)
        • kacykowiec samotny (Procacicus solitarius)
        • Kacykowiec rdzawy (Psarocolius angustifrons)
        • Kacykowiec śniady (Psarocolius atrovirens)
        • Kacykowiec nagolicy (Psarocolius bifasciatus)
        • Kacykowiec kasztanowaty (Psarocolius cassini)
        • Kacykowiec rdzaworzytny (Psarocolius decumanus)
        • Kacykowiec czarny (Psarocolius guatimozinus)
        • Kacykowiec aztecki (Psarocolius montezuma)
        • Kacykowiec zielony (Psarocolius viridis)
        • Kacykowiec grubodzioby (Psarocolius wagleri)
        • Moczarokacyk żółtobrzuchy (Pseudoleistes guirahuro)
        • Moczarokacyk brązowawy (Pseudoleistes virescens)
        • Czarnobłysk palmowy (Ptiloxena atroviolacea)
        • Wilgowron żałobny (Quiscalus lugubris)
        • Wilgowron żaglosterny (Quiscalus major)
        • Wilgowron meksykański (Quiscalus mexicanus)
        • Wilgowron jeziorowy (Quiscalus nicaraguensis)
        • Wilgowron czarny (Quiscalus niger)
        • Wilgowron cienkodzioby (Quiscalus palustris)
        • Wilgowron mniejszy (Quiscalus quiscula)
        • Wojak obrożny (Sturnella magna)
        • Wojak żółtogardły (Sturnella neglecta)
        • Żółtogłowiec (Xanthocephalus xanthocephalus)
        • Szafranowczyk (Xanthopsar flavus)
      • Rodzina: Turkuśniki (Irenidae)
      • Rodzina: Satynki (Lamproliidae)
        • Prostogonek (Chaetorhynchus papuensis)
        • Lazurczyk (Eutrichomyias rowleyi)
        • Satynka (Lamprolia victoriae)
      • Rodzina: Pekińczyki (Leiothrichidae)
        • Nepalotymal (Acanthoptila nipalensis)
        • Prążkopiór rdzawoczelny (Actinodura egertoni)
        • Prążkopiór okularowy (Actinodura ramsayi)
        • Prążkopiór czarnołbisty (Actinodura sodangorum)
        • Dżunglotymal żółtodzioby (Argya affinis)
        • Dżunglotymal iracki (Argya altirostris)
        • Dżunglotymal falisty (Argya aylmeri)
        • Dżunglotymal indyjski (Argya caudata)
        • Dżunglotymal szaroczelny (Argya cinereifrons)
        • Dżunglotymal kreskowany (Argya earlei)
        • Dżunglotymal saharyjski (Argya fulva)
        • Dżunglotymal białogardły (Argya gularis)
        • Dżunglotymal cienkodzioby (Argya longirostris)
        • Dżunglotymal szary (Argya malcolmi)
        • Dżunglotymal rdzawy (Argya rubiginosa)
        • Dżunglotymal cejloński (Argya rufescens)
        • Dżunglotymal arabski (Argya squamiceps)
        • Dżunglotymal szarogłowy (Argya striata)
        • Dżunglotymal rudogrzbiety (Argya subrufa)
        • Prążkopiór rudogłowy (Chrysominla strigula)
        • Zebrobrzuszek wietnamski (Cutia legalleni)
        • Zebrobrzuszek himalajski (Cutia nipalensis)
        • Sójkowiec białogłowy (Garrulax bicolor)
        • Sójkowiec białooki (Garrulax canorus)
        • Sójkowiec kambodżański (Garrulax ferrarius)
        • Sójkowiec białoczuby (Garrulax leucolophus)
        • Sójkowiec szary (Garrulax maesi)
        • Sójkowiec plamisty (Garrulax merulinus)
        • Sójkowiec kapturowy (Garrulax milleti)
        • Sójkowiec naszyjnikowy (Garrulax monileger)
        • Sójkowiec szarogłowy (Garrulax palliatus)
        • Sójkowiec rdzawoczelny (Garrulax rufifrons)
        • Sójkowiec białoszyi (Garrulax strepitans)
        • Górosójkowiec (Grammatoptila striata)
        • Sójkownik białouchy (Heterophasia auricularis)
        • Sójkownik czarnogłowy (Heterophasia capistrata)
        • Sójkownik czarnouchy (Heterophasia desgodinsi)
        • Sójkownik szary (Heterophasia gracilis)
        • Sójkownik białobrzuchy (Heterophasia melanoleuca)
        • Sójkownik długosterny (Heterophasia picaoides)
        • Sójkownik wspaniały (Heterophasia pulchella)
        • Sójkowiec okularowy (Ianthocincla bieti)
        • Sójkowiec wąsaty (Ianthocincla cineracea)
        • Sójkowiec wietnamski (Ianthocincla konkakinhensis)
        • Sójkowiec prążkowany (Ianthocincla lunulata)
        • Sójkowiec duży (Ianthocincla maxima)
        • Sójkowiec oczkowany (Ianthocincla ocellata)
        • Sójkowiec rudobrody (Ianthocincla rufogularis)
        • Sójkowiec czarnoczelny (Ianthocincla sukatschewi)
        • Plamiak czarnogłowy (Laniellus albonotatus)
        • Plamiak szarogłowy (Laniellus langbianis)
        • Kolorzyk rdzawogrzbiety (Leioptila annectens)
        • Pekińczyk srebrnouchy (Leiothrix argentauris)
        • Pekińczyk czerwonodzioby (Leiothrix lutea)
        • Krasnoliczek żółtawy (Liocichla bugunorum)
        • Krasnoliczek szarolicy (Liocichla omeiensis)
        • Krasnoliczek czerwonoskrzydły (Liocichla phoenicea)
        • Krasnoliczek szkarłatny (Liocichla ripponi)
        • Krasnoliczek złotoskrzydły (Liocichla steerii)
        • Kolorzyk rdzawosterny (Minla ignotincta)
        • Malabarosójkownik rdzawouchy (Montecincla cachinnans)
        • Malabarosójkownik rdzawoboczny (Montecincla fairbanki)
        • Stoczyk łuskogłowy (Phyllanthus atripennis)
        • Stoczyk kongijski (Phyllanthus chapini)
        • Stoczyk białogardły (Phyllanthus gilberti)
        • Stoczyk obrożny (Phyllanthus rufocinctus)
        • Sójkowiec białogardły (Pterorhinus albogularis)
        • Sójkowiec modrooki (Pterorhinus caerulatus)
        • Sójkowiec czarnogardły (Pterorhinus chinensis)
        • Sójkowiec żółtodzioby (Pterorhinus davidi)
        • Sójkowiec rdzawoskrzydły (Pterorhinus delesserti)
        • Sójkowiec żółtogardły (Pterorhinus galbanus)
        • Sójkowiec rdzawobrzuchy (Pterorhinus gularis)
        • Sójkowiec tybetański (Pterorhinus koslowi)
        • Sójkowiec chiński (Pterorhinus lanceolatus)
        • Sójkowiec kasztanowogłowy (Pterorhinus mitratus)
        • Sójkowiec asamski (Pterorhinus nuchalis)
        • Sójkowiec obrożny (Pterorhinus pectoralis)
        • Sójkowiec maskowy (Pterorhinus perspicillatus)
        • Sójkowiec rdzawy (Pterorhinus poecilorhynchus)
        • Sójkowiec rdzawoszyi (Pterorhinus ruficollis)
        • Sójkowiec białobrewy (Pterorhinus sannio)
        • Sójkowiec białosterny (Pterorhinus vassali)
        • Sójkowiec kreskowany (Pterorhinus waddelli)
        • Sójkowiec śpiewny (Pterorhinus woodi)
        • Prążkopiór wyspowy (Sibia morrisoniana)
        • Prążkopiór nepalski (Sibia nipalensis)
        • Prążkopiór kreskowany (Sibia souliei)
        • Prążkopiór birmański (Sibia waldeni)
        • Prążkopiór modroskrzydły (Siva cyanouroptera)
        • Krasnosójkowiec czarnolicy (Trochalopteron affine)
        • Krasnosójkowiec paskoskrzydły (Trochalopteron austeni)
        • Krasnosójkowiec górski (Trochalopteron elliotii)
        • Krasnosójkowiec złotoskrzydły (Trochalopteron erythrocephalum)
        • Krasnosójkowiec czerwonoskrzydły (Trochalopteron formosum)
        • Krasnosójkowiec brązowolicy (Trochalopteron henrici)
        • Krasnosójkowiec paskowy (Trochalopteron lineatum)
        • Krasnosójkowiec krasnosterny (Trochalopteron milnei)
        • Krasnosójkowiec białowąsy (Trochalopteron morrisonianum)
        • Krasnosójkowiec łuskopióry (Trochalopteron squamatum)
        • Krasnosójkowiec ubogi (Trochalopteron subunicolor)
        • Krasnosójkowiec szaroskrzydły (Trochalopteron variegatum)
        • Krasnosójkowiec czarnobrody (Trochalopteron virgatum)
        • Krasnosójkowiec srebrnouchy (Trochalopteron yersini)
        • Tymal dwubarwny (Turdoides bicolor)
        • Tymal gołolicy (Turdoides gymnogenys)
        • Tymal łuskogłowy (Turdoides hartlaubii)
        • Tymal plamisty (Turdoides hindei)
        • Tymal srokaty (Turdoides hypoleuca)
        • Tymal kroplisty (Turdoides jardineii)
        • Tymal białogłowy (Turdoides leucocephala)
        • Tymal białorzytny (Turdoides leucopygia)
        • Tymal namibijski (Turdoides melanops)
        • Tymal białołuski (Turdoides plebejus)
        • Tymal czarnogłowy (Turdoides reinwardtii)
        • Tymal maskowy (Turdoides sharpei)
        • Tymal łuskowany (Turdoides squamulata)
        • Tymal łuskogardły (Turdoides tenebrosa)
      • Rodzina: Świerszczaki (Locustellidae)
        • Krótkolotka bagienna (Bradypterus baboecala)
        • Krótkolotka rdzawobrewa (Bradypterus bangwaensis)
        • Krótkolotka uboga (Bradypterus barratti)
        • Krótkolotka brązowa (Bradypterus brunneus)
        • Krótkolotka białoskrzydła (Bradypterus carpalis)
        • Krótkolotka smugowana (Bradypterus centralis)
        • Krótkolotka cynamonowa (Bradypterus cinnamomeus)
        • Krótkolotka ostrosterna (Bradypterus grandis)
        • Krótkolotka białobrewa (Bradypterus graueri)
        • Krótkolotka brunatna (Bradypterus lopezi)
        • Krótkolotka skąposterna (Bradypterus seebohmi)
        • Krótkolotka szerokosterna (Bradypterus sylvaticus)
        • Krzakowik płowy (Cincloramphus bivittatus)
        • Krzakowik brunatny (Cincloramphus cruralis)
        • Krzakowik maskowy (Cincloramphus grosvenori)
        • Krzakowik papuaski (Cincloramphus macrurus)
        • Krzakowik nowokaledoński (Cincloramphus mariae)
        • Krzakowik rdzaworzytny (Cincloramphus mathewsi)
        • Krzakowik rdzawolicy (Cincloramphus rubiginosus)
        • Krzakowik długonogi (Cincloramphus rufus)
        • Krzakowik długosterny (Cincloramphus timoriensis)
        • Krzakowik melanezyjski (Cincloramphus whitneyi)
        • Dąbczak (Elaphrornis palliseri)
        • Świerszczak sachaliński (Helopsaltes amnicola)
        • Świerszczak melodyjny (Helopsaltes certhiola) (PL)
        • Świerszczak tajgowy (Helopsaltes fasciolatus)
        • Świerszczak ochocki (Helopsaltes ochotensis)
        • Świerszczak Taczanowskiego (Helopsaltes pleskei)
        • Świerszczak bagienny (Helopsaltes pryeri)
        • Świerszczak rdzawy (Locustella accentor)
        • Świerszczak bambusowy (Locustella alfredi)
        • Świerszczak tajwański (Locustella alishanensis)
        • Świerszczak kasztanowaty (Locustella castanea)
        • Świerszczak długosterny (Locustella caudata)
        • Świerszczak syczuański (Locustella chengi)
        • Świerszczak bajkalski (Locustella davidi)
        • Świerszczak brązowy (Locustella disturbans)
        • Strumieniówka (Locustella fluviatilis) (PL)
        • Świerszczak himalajski (Locustella kashmirensis)
        • Świerszczak nakrapiany (Locustella lanceolata)
        • Brzęczka (Locustella luscinioides) (PL)
        • Świerszczak płowy (Locustella luteoventris)
        • Świerszczak długodzioby (Locustella major)
        • Świerszczak zmienny (Locustella mandelli)
        • Świerszczak jawajski (Locustella montis)
        • Świerszczak myszaty (Locustella musculus)
        • Świerszczak (zwyczajny) (Locustella naevia) (PL)
        • Świerszczak szarawy (Locustella portenta)
        • Świerszczak rdzawoboczny (Locustella seebohmi)
        • Świerszczak chiński (Locustella tacsanowskia)
        • Świerszczak łuskogardły (Locustella thoracica)
        • Malia (Malia grata)
        • Zwisogonek (Megalurus palustris)
        • Kępaczek bagienny (Poodytes albolimbatus)
        • Kępaczek trawiasty (Poodytes carteri)
        • Kępaczek trzcinowy (Poodytes gramineus)
        • Kępaczek plamisty (Poodytes punctatus)
        • Perłopiórek (Robsonius rabori)
        • Pokrzewik wachlarzowaty (Schoenicola brevirostris)
        • Pokrzewik szerokosterny (Schoenicola platyurus)
        • Pokrzewik smugowany (Schoenicola striatus)
      • Rodzina: Szuflodziobki (Machaerirhynchidae)
      • Rodzina: Krótkosterki (Macrosphenidae)
        • Skalnik (Achaetops pycnopygius)
        • Szaroliczka (Cryptillas victorini)
        • Krótkosterka oliwkowa (Macrosphenus concolor)
        • Krótkosterka żółta (Macrosphenus flavicans)
        • Krótkosterka rdzawoboczna (Macrosphenus kempi)
        • Krótkosterka duża (Macrosphenus kretschmeri)
        • Krótkosterka angolska (Macrosphenus pulitzeri)
        • Młacznik (Melocichla mentalis)
        • Strzępochwostek (Sphenoeacus afer)
        • Sawanka kusa (Sylvietta brachyura)
        • Sawanka cytrynowa (Sylvietta denti)
        • Sawanka jasna (Sylvietta isabellina)
        • Sawanka białobrewa (Sylvietta leucophrys)
        • Sawanka białogardła (Sylvietta philippae)
        • Sawanka długodzioba (Sylvietta rufescens)
        • Sawanka obrożna (Sylvietta ruficapilla)
        • Sawanka zielona (Sylvietta virens)
        • Sawanka rdzawa (Sylvietta whytii)
      • Rodzina: Dzierzbiki (Malaconotidae)
        • Czagra płowa (Bocagia minuta)
        • Dzierzbik białobrewy (Chlorophoneus bocagei)
        • Dzierzbik czarnouchy (Chlorophoneus kupeensis)
        • Dzierzbik różnobarwny (Chlorophoneus multicolor)
        • Dzierzbik czarnoczelny (Chlorophoneus nigrifrons)
        • Dzierzbik oliwkowy (Chlorophoneus olivaceus)
        • Dzierzbik złoty (Chlorophoneus sulfureopectus)
        • Turniurzyk jasnonogi (Dryoscopus angolensis)
        • Turniurzyk srokaty (Dryoscopus cubla)
        • Turniurzyk sawannowy (Dryoscopus gambensis)
        • Turniurzyk mały (Dryoscopus pringlii)
        • Turniurzyk grubodzioby (Dryoscopus sabini)
        • Turniurzyk czerwonooki (Dryoscopus senegalensis)
        • Dzierzyk zaroślowy (Laniarius aethiopicus)
        • Dzierzyk purpurowy (Laniarius atrococcineus)
        • Dzierzyk żółtobrzuchy (Laniarius atroflavus)
        • Dzierzyk szkarłatny (Laniarius barbarus)
        • Dzierzyk dwubarwny (Laniarius bicolor)
        • Dzierzyk czarnogłowy (Laniarius erythrogaster)
        • Dzierzyk rdzawobrzuchy (Laniarius ferrugineus)
        • Dzierzyk czarny (Laniarius fuelleborni)
        • Dzierzyk stalowy (Laniarius funebris)
        • Dzierzyk okopcony (Laniarius holomelas)
        • Dzierzyk żałobny (Laniarius leucorhynchus)
        • Dzierzyk maskowy (Laniarius luehderi)
        • Dzierzyk papirusowy (Laniarius mufumbiri)
        • Dzierzyk somalijski (Laniarius nigerrimus)
        • Dzierzyk jednobarwny (Laniarius poensis)
        • Dzierzyk pstrogłowy (Laniarius ruficeps)
        • Dzierzyk aksamitny (Laniarius sublacteus)
        • Dzierzyk gwinejski (Laniarius turatii)
        • Dzierzbik czarnołbisty (Malaconotus alius)
        • Dzierzbik szarogłowy (Malaconotus blanchoti)
        • Dzierzbik zbroczony (Malaconotus cruentus)
        • Dzierzbik bojowy (Malaconotus gladiator)
        • Dzierzbik stokowy (Malaconotus lagdeni)
        • Dzierzbik górski (Malaconotus monteiri)
        • Dzierzbowik (Nilaus afer)
        • Dzierzbik czerwonogardły (Rhodophoneus cruentus)
        • Czagra brązowołbista (Tchagra australis)
        • Czagra szara (Tchagra jamesi)
        • Czagra senegalska (Tchagra senegalus)
        • Czagra przylądkowa (Tchagra tchagra)
        • Dzierzbik zmienny (Telophorus dohertyi)
        • Dzierzbik zielony (Telophorus viridis)
        • Dzierzbik żółtogardły (Telophorus zeylonus)
      • Rodzina: Chwostkowate (Maluridae)
        • Zielak szarobrzuchy (Amytornis ballarae)
        • Zielak maskowy (Amytornis barbatus)
        • Zielak rdzawoskrzydły (Amytornis dorotheae)
        • Zielak pustynny (Amytornis goyderi)
        • Zielak czarny (Amytornis housei)
        • Zielak krótkosterny (Amytornis merrotsyi)
        • Zielak tęgodzioby (Amytornis modestus)
        • Zielak skalny (Amytornis purnelli)
        • Zielak rdzawobrewy (Amytornis rowleyi)
        • Zielak wąsaty (Amytornis striatus)
        • Zielak grubodzioby (Amytornis textilis)
        • Zielak rdzawy (Amytornis whitei)
        • Zielak białogardły (Amytornis woodwardi)
        • Modrochwostka rdzawogrzbieta (Chenorhamphus campbelli)
        • Modrochwostka szerokodzioba (Chenorhamphus grayi)
        • Rdzawochwostka (Clytomyias insignis)
        • Chwostka żałobna (Malurus alboscapulatus)
        • Chwostka modrogłowa (Malurus amabilis)
        • Chwostka pyszna (Malurus assimilis)
        • Chwostka koroniasta (Malurus coronatus)
        • Chwostka szafirowa (Malurus cyaneus)
        • Chwostka modra (Malurus cyanocephalus)
        • Chwostka jasnowąsa (Malurus elegans)
        • Chwostka rudoskrzydła (Malurus lamberti)
        • Chwostka białoskrzydła (Malurus leucopterus)
        • Chwostka czerwonogrzbieta (Malurus melanocephalus)
        • Chwostka świetna (Malurus pulcherrimus)
        • Chwostka wspaniała (Malurus splendens)
        • Modroplamek (Sipodotus wallacii)
        • Szczeciogonek smugowany (Stipiturus malachurus)
        • Szczeciogonek eukaliptusowy (Stipiturus mallee)
        • Szczeciogonek rdzawogłowy (Stipiturus ruficeps)
      • Rodzina: Jagodziaki (Melanocharitidae)
        • Jagodziak ciemny (Melanocharis arfakiana)
        • Jagodziak szafirowy (Melanocharis citreola)
        • Jagodziak wielkodzioby (Melanocharis crassirostris)
        • Jagodziak żółtobrzuchy (Melanocharis longicauda)
        • Jagodziak czarny (Melanocharis nigra)
        • Jagodziak oliwkowy (Melanocharis striativentris)
        • Jagodziak wachlarzowaty (Melanocharis versteri)
        • Nektarojad szarobrzuchy (Oedistoma iliolophus)
        • Nektarojad malutki (Oedistoma pygmaeum)
        • Nektarojad żółtobrzuchy (Toxorhamphus novaeguineae)
        • Nektarojad duży (Toxorhamphus poliopterus)
      • Rodzina: Miodojady (Meliphagidae)
        • Kolcoliczek (Acanthagenys rufogularis)
        • Miodopijek rdzawoszyi (Acanthorhynchus superciliosus)
        • Miodopijek długodzioby (Acanthorhynchus tenuirostris)
        • Koralicowiec czerwony (Anthochaera carunculata)
        • Koralicowiec kosmaty (Anthochaera chrysoptera)
        • Koralicowiec mały (Anthochaera lunulata)
        • Koralicowiec żółty (Anthochaera paradoxa)
        • Koralicowiec królewski (Anthochaera phrygia)
        • Szmaragdowiec żółtooki (Anthornis melanocephala)
        • Szmaragdowiec (zwyczajny) (Anthornis melanura)
        • Podkasałka pustynna (Ashbyia lovensis)
        • Kantarowczyk duży (Bolemoreus frenatus)
        • Kantarowczyk mały (Bolemoreus hindwoodi)
        • Maskowik pręgolicy (Caligavis chrysops)
        • Maskowik pstrogłowy (Caligavis obscura)
        • Maskowik czarnogardły (Caligavis subfrenata)
        • Srokatnik (Certhionyx variegatus)
        • Obrożniczek (Cissomela pectoralis)
        • Pyłkojad białogardły (Conopophila albogularis)
        • Pyłkojad rudogardły (Conopophila rufogularis)
        • Słodnik (Entomyzon cyanotis)
        • Podkasałka białoczelna (Epthianura albifrons)
        • Podkasałka złocista (Epthianura aurifrons)
        • Podkasałka szafranowa (Epthianura crocea)
        • Podkasałka amarantowa (Epthianura tricolor)
        • Atolowiec koralowy (Foulehaio carunculatus)
        • Miodojad złotooki (Foulehaio provocator)
        • Atolowiec czarny (Foulehaio samoensis)
        • Złotouch namorzynowy (Gavicalis fasciogularis)
        • Złotouch zmienny (Gavicalis versicolor)
        • Złotouch żółtoskrzydły (Gavicalis virescens)
        • Słodaczek rdzawogłowy (Gliciphila melanops)
        • Słodaczek białobrzuchy (Gliciphila notabilis)
        • Słodaczek prążkowany (Gliciphila undulata)
        • Miodczyk (Glycichaera fallax)
        • Złotolotek (Grantiella picta)
        • Atolczyk (Guadalcanaria inexpectata)
        • Miodowiec czerwonolicy (Gymnomyza aubryana)
        • Miodowiec zielony (Gymnomyza viridis)
        • Akacjóweczka (Lacustroica whitei)
        • Eukaliptusowczyk purpurowy (Lichenostomus cratitius)
        • Eukaliptusowczyk żółtoczelny (Lichenostomus melanops)
        • Miodojadek srebrnouchy (Lichmera alboauricularis)
        • Miodojadek oliwkowy (Lichmera argentauris)
        • Miodojadek szarogardły (Lichmera deningeri)
        • Miodojadek złotouchy (Lichmera flavicans)
        • Miodojadek szarouchy (Lichmera incana)
        • Miodojadek brązowy (Lichmera indistincta)
        • Miodojadek górski (Lichmera monticola)
        • Miodojadek białogardły (Lichmera notabilis)
        • Miodojadek łuskowany (Lichmera squamata)
        • Płatkook (Macgregoria pulchra)
        • Miodożer białorzytny (Manorina flavigula)
        • Miodożer maskowy (Manorina melanocephala)
        • Miodożer zielony (Manorina melanophrys)
        • Miodzik (Meliarchus sclateri)
        • Dziwook modrolicy (Melidectes belfordi)
        • Dziwook koralowy (Melidectes foersteri)
        • Dziwook białoczelny (Melidectes leucostephes)
        • Dziwook łupkowy (Melidectes ochromelas)
        • Dziwook żółtobrewy (Melidectes rufocrissalis)
        • Dziwook ozdobny (Melidectes torquatus)
        • Miodoń (Melilestes megarhynchus)
        • Czarnomiodal ubogi (Melionyx fuscus)
        • Czarnomiodal krótkobrody (Melionyx nouhuysi)
        • Czarnomiodal długobrody (Melionyx princeps)
        • Miodojad białouzdy (Meliphaga albilineata)
        • Miodojad białouchy (Meliphaga albonotata)
        • Miodojad długodzioby (Meliphaga analoga)
        • Miodojad żółtouchy (Meliphaga aruensis)
        • Miodojad złotolicy (Meliphaga chrysogenys)
        • Miodojad ubogi (Meliphaga cinereifrons)
        • Miodojad żółtouzdy (Meliphaga flavirictus)
        • Miodojad szary (Meliphaga fordiana)
        • Miodojad cienkodzioby (Meliphaga gracilis)
        • Miodojad ciemny (Meliphaga lewinii)
        • Miodojad marmurkowy (Meliphaga mimikae)
        • Miodojad leśny (Meliphaga montana)
        • Miodojad żółtoplamy (Meliphaga notata)
        • Miodojad górski (Meliphaga orientalis)
        • Miodojad smugowany (Meliphaga reticulata)
        • Miodojad wyspowy (Meliphaga vicina)
        • Dziwoliczek wielki (Melipotes ater)
        • Dziwoliczek okazały (Melipotes carolae)
        • Dziwoliczek zmienny (Melipotes fumigatus)
        • Dziwoliczek złoty (Melipotes gymnops)
        • Miodopoik czarnogłowy (Melithreptus affinis)
        • Miodopoik białogardły (Melithreptus albogularis)
        • Miodopoik brązowogłowy (Melithreptus brevirostris)
        • Miodopoik białobrewy (Melithreptus chloropsis)
        • Miodopoik czarnobrody (Melithreptus gularis)
        • Miodopoik czerwonobrewy (Melithreptus lunatus)
        • Miodopoik wielkodzioby (Melithreptus validirostris)
        • Molukomiodzik (Melitograis gilolensis)
        • Miodownik mały (Myza celebensis)
        • Miodownik duży (Myza sarasinorum)
        • Miodówka górska (Myzomela adolphinae)
        • Miodówka myszata (Myzomela albigula)
        • Miodówka bura (Myzomela blasii)
        • Miodówka przepasana (Myzomela boiei)
        • Miodówka nowokaledońska (Myzomela caledonica)
        • Miodówka kardynalska (Myzomela cardinalis)
        • Miodówka karmazynowa (Myzomela chermesina)
        • Miodówka szarobrzucha (Myzomela chloroptera)
        • Miodówka szara (Myzomela cineracea)
        • Miodówka czerwona (Myzomela cruentata)
        • Miodówka wyspowa (Myzomela dammermani)
        • Miodówka krasnorzytna (Myzomela eichhorni)
        • Miodówka czerwonogardła (Myzomela eques)
        • Miodówka czerwonogłowa (Myzomela erythrocephala)
        • Miodówka czarnobrzucha (Myzomela erythromelas)
        • Miodówka czerwonogrzbieta (Myzomela irianawidodoae)
        • Miodówka żółtobrzucha (Myzomela jugularis)
        • Miodówka szkarłatna (Myzomela kuehni)
        • Miodówka czapeczkowa (Myzomela lafargei)
        • Miodówka czerwonobrzucha (Myzomela malaitae)
        • Miodówka czarnogłowa (Myzomela melanocephala)
        • Miodówka czarna (Myzomela nigrita)
        • Miodówka ciemna (Myzomela obscura)
        • Miodówka czarniawa (Myzomela pammelaena)
        • Miodówka czerwonolica (Myzomela prawiradilagae)
        • Miodówka oliwkowa (Myzomela pulchella)
        • Miodówka krasnoszyja (Myzomela rosenbergii)
        • Miodówka mikronezyjska (Myzomela rubratra)
        • Miodówka zbroczona (Myzomela rubrotincta)
        • Miodówka pąsowa (Myzomela sanguinolenta)
        • Miodówka żabotowa (Myzomela sclateri)
        • Miodówka okopcona (Myzomela tristrami)
        • Miodówka trójbarwna (Myzomela vulnerata)
        • Miodówka czerwonawa (Myzomela wahe)
        • Miodówka czerwonoskrzydła (Myzomela wakoloensis)
        • Eukaliptusowiec żółtogardły (Nesoptilotis flavicollis)
        • Eukaliptusowiec białouchy (Nesoptilotis leucotis)
        • Filemon białokarkowy (Philemon albitorques)
        • Filemon sędziwy (Philemon argenticeps)
        • Filemon cienkodzioby (Philemon brassi)
        • Filemon dzioborogi (Philemon buceroides)
        • Filemon białoszyi (Philemon citreogularis)
        • Filemon jasnoszyi (Philemon cockerelli)
        • Filemon sępiogłowy (Philemon corniculatus)
        • Filemon nowokaledoński (Philemon diemenensis)
        • Filemon wyspowy (Philemon eichhorni)
        • Filemon ciemny (Philemon fuscicapillus)
        • Filemon ubogi (Philemon inornatus)
        • Filemon szary (Philemon kisserensis)
        • Filemon mały (Philemon meyeri)
        • Filemon brązowy (Philemon moluccensis)
        • Filemon tanimbarski (Philemon plumigenis)
        • Filemon szaroszyi (Philemon subcorniculatus)
        • Miodaczek białolicy (Phylidonyris niger)
        • Miodaczek białouchy (Phylidonyris novaehollandiae)
        • Miodaczek złotoskrzydły (Phylidonyris pyrrhopterus)
        • Miodziarek (Plectorhyncha lanceolata)
        • Kędziornik (Prosthemadera novaeseelandiae)
        • Paskowik rdzawoboczny (Ptiloprora erythropleura)
        • Paskowik rudogrzbiety (Ptiloprora guisei)
        • Paskowik górski (Ptiloprora mayri)
        • Paskowik żółtawy (Ptiloprora meekiana)
        • Paskowik szarogłowy (Ptiloprora perstriata)
        • Paskowik ołowiany (Ptiloprora plumbea)
        • Złotouch żółtawy (Ptilotula flavescens)
        • Złotouch brązowy (Ptilotula fusca)
        • Złotouch szarogłowy (Ptilotula keartlandi)
        • Złotouch kreskowany (Ptilotula ornata)
        • Złotouch blady (Ptilotula penicillata)
        • Złotouch szaroczelny (Ptilotula plumula)
        • Pstromiodzik (Purnella albifrons)
        • Filemonek marmurkowy (Pycnopygius cinereus)
        • Filemonek jednobarwny (Pycnopygius ixoides)
        • Filemonek siwogłowy (Pycnopygius stictocephalus)
        • Miodalek prążkowany (Ramsayornis fasciatus)
        • Miodalek brązowy (Ramsayornis modestus)
        • Kantarowiec żółty (Stomiopera flava)
        • Kantarowiec jednobarwny (Stomiopera unicolor)
        • Miodalek melanezyjski (Stresemannia bougainvillei)
        • Oliwomiodzik (Sugomel lombokium)
        • Czarnomiodzik (Sugomel nigrum)
        • Tymalonek oliwkowy (Timeliopsis fulvigula)
        • Tymalonek rdzawy (Timeliopsis griseigula)
        • Złotokryzik (Trichodere cockerelli)
        • Góromiodzik (Vosea whitemanensis)
        • Dżunglarek śniady (Xanthotis flaviventer)
        • Dżunglarek czarnołbisty (Xanthotis macleayanus)
        • Dżunglarek plamisty (Xanthotis polygrammus)
      • Rodzina: Lirogony (Menuridae)
      • Rodzina: Przedrzeźniacze (Mimidae)
        • Łuskopiór ciemnodzioby (Allenia fusca)
        • Dygacz szary (Cinclocerthia gutturalis)
        • Dygacz brunatny (Cinclocerthia ruficauda)
        • Przedrzeźniacz ciemny (Dumetella carolinensis)
        • Łuskopiór żółtodzioby (Margarops fuscatus)
        • Przedrzeźniacz czarny (Melanoptila glabrirostris)
        • Przedrzeźniacz błękitny (Melanotis caerulescens)
        • Przedrzeźniacz białobrzuchy (Melanotis hypoleucus)
        • Przedrzeźniacz rdzawy (Mimus dorsalis)
        • Przedrzeźniacz siwy (Mimus gilvus)
        • Przedrzeźniacz płowy (Mimus graysoni)
        • Przedrzeźniacz karaibski (Mimus gundlachii)
        • Przedrzeźniacz długosterny (Mimus longicaudatus)
        • Przedrzeźniacz hakodzioby (Mimus macdonaldi)
        • Przedrzeźniacz plamisty (Mimus melanotis)
        • Przedrzeźniacz blady (Mimus parvulus)
        • Przedrzeźniacz patagoński (Mimus patagonicus)
        • Przedrzeźniacz północny (Mimus polyglottos)
        • Przedrzeźniacz białobrewy (Mimus saturninus)
        • Przedrzeźniacz chilijski (Mimus thenca)
        • Przedrzeźniacz jasnolicy (Mimus trifasciatus)
        • Przedrzeźniacz białoskrzydły (Mimus triurus)
        • Przedrzeźniacz smugowany (Oreoscoptes montanus)
        • Skrzeczek (Ramphocinclus brachyurus)
        • Przedrzeźniacz kaktusowy (Toxostoma bendirei)
        • Przedrzeźniacz szary (Toxostoma cinereum)
        • Przedrzeźniacz szaropierśny (Toxostoma crissale)
        • Przedrzeźniacz krzywodzioby (Toxostoma curvirostre)
        • Przedrzeźniacz dwupaskowy (Toxostoma guttatum)
        • Przedrzeźniacz piaskowy (Toxostoma lecontei)
        • Przedrzeźniacz długodzioby (Toxostoma longirostre)
        • Przedrzeźniacz kroplisty (Toxostoma ocellatum)
        • Przedrzeźniacz kalifornijski (Toxostoma redivivum)
        • Przedrzeźniacz rudy (Toxostoma rufum)
      • Rodzina: Tanagrzyki (Mitrospingidae)
        • Czerwonodziób (Lamprospiza melanoleuca)
        • Tanagrzyk ciemny (Mitrospingus cassinii)
        • Tanagrzyk szarolicy (Mitrospingus oleagineus)
        • Oliwkotanagrzyk (Orthogonys chloricterus)
      • Rodzina: Górodrozdy (Modulatricidae)
        • Górodrozd nakrapiany (Arcanator orostruthus)
        • Wyżynniak szaroboczny (Kakamega poliothorax)
        • Górodrozd okularowy (Modulatrix stictigula)
      • Rodzina: Reliktowce (Mohoidae)
        • Czarnouch (Chaetoptila angustipluma)
        • Reliktowiec leśny (Moho apicalis)
        • Reliktowiec duży (Moho bishopi)
        • Reliktowiec mały (Moho braccatus)
        • Reliktowiec górski (Moho nobilis)
      • Rodzina: Maoryski (Mohouidae)
        • Maorysek towarzyski (Finschia novaeseelandiae)
        • Maorysek leśny (Mohoua ochrocephala)
      • Rodzina: Monarki (Monarchidae)
        • Kryzówka rdzawa (Arses insularis)
        • Kryzówka przepasana (Arses kaupi)
        • Kryzówka białoszyja (Arses lorealis)
        • Kryzówka srokata (Arses telescophthalmus)
        • Monareczka złota (Carterornis chrysomela)
        • Monareczka białoucha (Carterornis leucotis)
        • Monareczka białoskrzydła (Carterornis pileatus)
        • Hawajczyk czarnogardły (Chasiempis ibidis)
        • Hawajczyk rdzawoczelny (Chasiempis sandwichensis)
        • Hawajczyk białobrody (Chasiempis sclateri)
        • Dzierzbodziób samotny (Clytorhynchus hamlini)
        • Dzierzbodziób czarnogardły (Clytorhynchus nigrogularis)
        • Dzierzbodziób nowokaledoński (Clytorhynchus pachycephaloides)
        • Dzierzbodziób białouchy (Clytorhynchus sanctaecrucis)
        • Dzierzbodziób rdzawoboczny (Clytorhynchus vitiensis)
        • Gralina potokowa (Grallina bruijni)
        • Gralina srokata (Grallina cyanoleuca)
        • Monarszyk hiacyntowy (Hypothymis azurea)
        • Monarszyk długoczuby (Hypothymis coelestis)
        • Monarszyk krótkoczuby (Hypothymis helenae)
        • Pacyficzka białolica (Mayrornis lessoni)
        • Pacyficzka śniada (Mayrornis schistaceus)
        • Pacyficzka cynamonowa (Mayrornis versicolor)
        • Monarka czarnogłowa (Metabolus godeffroyi)
        • Monarka biała (Metabolus rugensis)
        • Monarka białorzytna (Metabolus takatsukasae)
        • Monarka kasztanowata (Monarcha castaneiventris)
        • Monarka rdzawobrzucha (Monarcha cinerascens)
        • Monarka czarnoskrzydła (Monarcha frater)
        • Monarka strojna (Monarcha melanopsis)
        • Monarka białołbista (Monarcha richardsii)
        • Monarka czarna (Monarcha ugiensis)
        • Muszarka białobrzucha (Myiagra albiventris)
        • Muszarka jednobarwna (Myiagra alecto)
        • Muszarka czarna (Myiagra atra)
        • Muszarka modroczuba (Myiagra azureocapilla)
        • Muszarka melanezyjska (Myiagra caledonica)
        • Muszarka ochrowogłowa (Myiagra cervinicauda)
        • Muszarka czarno-biała (Myiagra cyanoleuca)
        • Muszarka namorzynowa (Myiagra erythrops)
        • Muszarka stalowa (Myiagra ferrocyanea)
        • Muszarka rdzawopierśna (Myiagra freycineti)
        • Muszarka molucka (Myiagra galeata)
        • Muszarka aksamitna (Myiagra hebetior)
        • Muszarka białogardła (Myiagra inquieta)
        • Muszarka pacyficzna (Myiagra oceanica)
        • Muszarka lśniąca (Myiagra pluto)
        • Muszarka blada (Myiagra rubecula)
        • Muszarka szerokodzioba (Myiagra ruficollis)
        • Muszarka rdzawobrzucha (Myiagra vanikorensis)
        • Pacyficzka złotawa (Neolalage banksiana)
        • Pacyficzka białobrzucha (Pomarea dimidiata)
        • Pacyficzka okopcona (Pomarea fluxa)
        • Pacyficzka żałobna (Pomarea iphis)
        • Pacyficzka aksamitna (Pomarea maupitiensis)
        • Pacyficzka zmienna (Pomarea mendozae)
        • Pacyficzka atolowa (Pomarea mira)
        • Pacyficzka czarna (Pomarea nigra)
        • Pacyficzka samotna (Pomarea nukuhivae)
        • Pacyficzka wielka (Pomarea whitneyi)
        • Monareczka czarna (Symposiachrus axillaris)
        • Monareczka białowąsa (Symposiachrus barbatus)
        • Monareczka czarnobroda (Symposiachrus boanensis)
        • Monareczka srokata (Symposiachrus brehmii)
        • Monareczka archipelagowa (Symposiachrus browni)
        • Monareczka podbielana (Symposiachrus everetti)
        • Monareczka plamoskrzydła (Symposiachrus guttula)
        • Monareczka płaczliwa (Symposiachrus infelix)
        • Monareczka maskowa (Symposiachrus julianae)
        • Monareczka białosterna (Symposiachrus leucurus)
        • Monareczka płaszczowa (Symposiachrus loricatus)
        • Monareczka białolica (Symposiachrus malaitae)
        • Monareczka kapturowa (Symposiachrus manadensis)
        • Monareczka białogrzbieta (Symposiachrus menckei)
        • Monareczka czarnogardła (Symposiachrus mundus)
        • Monareczka płowa (Symposiachrus rubiensis)
        • Monareczka żabotowa (Symposiachrus sacerdotum)
        • Monareczka okularowa (Symposiachrus trivirgatus)
        • Monareczka czarnosterna (Symposiachrus verticalis)
        • Monareczka łuskowana (Symposiachrus vidua)
        • Muchodławka indochińska (Terpsiphone affinis)
        • Muchodławka czarnosterna (Terpsiphone atrocaudata)
        • Muchodławka czarna (Terpsiphone atrochalybeia)
        • Muchodławka kongijska (Terpsiphone batesi)
        • Muchodławka ciemna (Terpsiphone bedfordi)
        • Muchodławka maskareńska (Terpsiphone bourbonnensis)
        • Muchodławka cynamonowa (Terpsiphone cinnamomea)
        • Muchodławka lśniąca (Terpsiphone corvina)
        • Muchodławka błękitna (Terpsiphone cyanescens)
        • Muchodławka chińska (Terpsiphone incei)
        • Muchodławka białoskrzydła (Terpsiphone mutata)
        • Muchodławka rajska (Terpsiphone paradisi)
        • Muchodławka rdzawa (Terpsiphone rufiventer)
        • Muchodławka rdzaworzytna (Terpsiphone rufocinerea)
        • Muchodławka wspaniała (Terpsiphone viridis)
        • Muchodławka czubata (Trochocercus cyanomelas)
        • Muchodławka stalowa (Trochocercus nitens)
      • Rodzina: Pliszkowate (Motacillidae)
        • Świergotek antarktyczny (Anthus antarcticus)
        • Świergotek andyjski (Anthus bogotensis)
        • Świergotek krótkoogonowy (Anthus brachyurus)
        • Świergotek zaroślowy (Anthus caffer)
        • Świergotek rdzawogardły (Anthus cervinus) (PL)
        • Świergotek paragwajski (Anthus chacoensis)
        • Świergotek patagoński (Anthus correndera)
        • Świergotek krótkodzioby (Anthus furcatus)
        • Świergotek tundrowy (Anthus gustavi) (PL)
        • Świergotek górski (Anthus gutturalis)
        • Świergotek trawny (Anthus hellmayri)
        • Świergotek tajgowy (Anthus hodgsoni) (PL)
        • Świergotek żółtawy (Anthus lutescens)
        • Świergotek ochrowy (Anthus nattereri)
        • Świergotek samotny (Anthus nilghiriensis)
        • Świergotek peruwiański (Anthus peruvianus)
        • Świergotek nadmorski (Anthus petrosus) (PL)
        • Świergotek łąkowy (Anthus pratensis) (PL)
        • Świergotek różowy (Anthus roseatus)
        • Świergotek bagienny (Anthus rubescens)
        • Świergotek białogardły (Anthus sokokensis)
        • Siwerniak (Anthus spinoletta) (PL)
        • Świergotek preriowy (Anthus spragueii)
        • Świergotek drzewny (Anthus trivialis) (PL)
        • Świergotek natalski (Cinaedium crenatum)
        • Świergotek kreskowany (Cinaedium lineiventre)
        • Świergotek australijski (Corydalla australis)
        • Świergotek kanaryjski (Corydalla berthelotii)
        • Świergotek polny (Corydalla campestris) (PL)
        • Świergotek cynamonowy (Corydalla cinnamomea)
        • Świergotek stepowy (Corydalla godlewskii)
        • Świergotek skalny (Corydalla hoeschi)
        • Świergotek gładki (Corydalla leucophrys)
        • Świergotek brzegowy (Corydalla melindae)
        • Świergotek nowozelandzki (Corydalla novaeseelandiae)
        • Świergotek brązowy (Corydalla nyassae)
        • Świergotek długonogi (Corydalla pallidiventris)
        • Świergotek szponiasty (Corydalla richardi) (PL)
        • Świergotek rdzawy (Corydalla rufula)
        • Świergotek długodzioby (Corydalla similis)
        • Świergotek himalajski (Corydalla sylvana)
        • Świergotek płowy (Corydalla vaalensis)
        • Pliszka leśna (Dendronanthus indicus)
        • Szponnik różowogardły (Macronyx ameliae)
        • Szponnik złotogardły (Macronyx aurantiigula)
        • Szponnik rudobrewy (Macronyx capensis)
        • Szponnik żółty (Macronyx chloris)
        • Szponnik żółtogardły (Macronyx croceus)
        • Szponnik górski (Macronyx flavicollis)
        • Szponnik żółtobrewy (Macronyx fuelleborni)
        • Szponnik cynamonowy (Macronyx grimwoodi)
        • Szponnik kenijski (Macronyx sharpei)
        • Świergotek molucki (Madanga ruficollis)
        • Pliszka srokata (Motacilla aguimp)
        • Pliszka siwa (Motacilla alba) (PL)
        • Kusopliszka (Motacilla bocagii)
        • Pliszka obrożna (Motacilla capensis)
        • Pliszka górska (Motacilla cinerea) (PL)
        • Pliszka cytrynowa (Motacilla citreola) (PL)
        • Pliszka jasna (Motacilla clara)
        • Pliszka żółta (Motacilla flava) (PL)
        • Pliszka malgaska (Motacilla flaviventris)
        • Pliszka duża (Motacilla grandis)
        • Pliszka żałobna (Motacilla madaraspatensis)
        • Pliszka indochińska (Motacilla samveasnae)
        • Pliszka syberyjska (Motacilla tschutschensis)
        • Świergotnik (Tmetothylacus tenellus)
      • Rodzina: Muchołówkowate (Muscicapidae)
        • Pleszka szarawa (Adelura coeruleocephala)
        • Pleszka ałtajska (Adelura erythronota)
        • Pleszka modra (Adelura frontalis)
        • Pleszka białogardła (Adelura schisticeps)
        • Mucharka płowa (Agricola infuscatus)
        • Mucharka blada (Agricola pallidus)
        • Szydlak rdzawołbisty (Alethe castanea)
        • Szydlak białosterny (Alethe diademata)
        • Gardłówka białobroda (Anthipes monileger)
        • Gardłówka rdzawobrewa (Anthipes solitaris)
        • Kusochwostka białobrewa (Brachypteryx cruralis)
        • Kusochwostka brązowa (Brachypteryx goodfellowi)
        • Kusochwostka rudobrzucha (Brachypteryx hyperythra)
        • Kusochwostka mała (Brachypteryx leucophris)
        • Kusochwostka górska (Brachypteryx montana)
        • Kusochwostka chińska (Brachypteryx sinensis)
        • Mucharka kroplista (Bradornis boehmi)
        • Mucharka kongijska (Bradornis comitatus)
        • Mucharka ponura (Bradornis fuliginosus)
        • Mucharka białobrzucha (Bradornis mariquensis)
        • Mucharka szara (Bradornis microrhynchus)
        • Mucharka ciemna (Bradornis ussheri)
        • Słowiczek rubinowy (Calliope calliope)
        • Słowiczek czarnogardły (Calliope obscura)
        • Słowiczek ognistogardły (Calliope pectardens)
        • Słowiczek białosterny (Calliope pectoralis)
        • Słowiczek wąsaty (Calliope tschebaiewi)
        • Zulusek (Campicoloides bifasciatus)
        • Drozdówka rdzawa (Cercotrichas galactotes)
        • Drozdówka sawannowa (Cercotrichas hartlaubi)
        • Drozdówka jasna (Cercotrichas leucophrys)
        • Drozdówka pustynna (Cercotrichas paena)
        • Drozdówka czarna (Cercotrichas podobe)
        • Pleszka białogłowa (Chaimarrornis leucocephalus)
        • Mrówkołówka białogardła (Chamaetylas choloensis)
        • Mrówkołówka białopierśna (Chamaetylas fuelleborni)
        • Mrówkołówka białobrewa (Chamaetylas poliocephala)
        • Mrówkołówka rdzawogardła (Chamaetylas poliophrys)
        • Palmodrozd tarczowy (Cichladusa arquata)
        • Palmodrozd plamisty (Cichladusa guttata)
        • Palmodrozd żółtogardły (Cichladusa ruficauda)
        • Modroczółka (Cinclidium frontale)
        • Sroczek białoskrzydły (Copsychus albospecularis)
        • Sroczek czarnosterny (Copsychus mindanensis)
        • Sroczek zmienny (Copsychus saularis)
        • Sroczek seszelski (Copsychus sechellarum)
        • Złotokos duży (Cossypha albicapillus)
        • Złotokos niebieskoskrzydły (Cossypha cyanocampter)
        • Złotokos rdzaworzytny (Cossypha dichroa)
        • Złotokos białogłowy (Cossypha heinrichi)
        • Złotokos białobrewy (Cossypha heuglini)
        • Złotokos rudogłowy (Cossypha natalensis)
        • Złotokos siwogłowy (Cossypha niveicapilla)
        • Złotokos rdzawobrzuchy (Cossypha semirufa)
        • Złotynka białobrzucha (Cossyphicula roberti)
        • Tajgówka mandżurska (Cyanoptila cumatilis)
        • Tajgówka japońska (Cyanoptila cyanomelana)
        • Dżunglówka rdzawogardła (Cyornis banyumas)
        • Dżunglówka brązowa (Cyornis brunneatus)
        • Dżunglówka wielkodzioba (Cyornis caerulatus)
        • Dżunglówka brązowosterna (Cyornis colonus)
        • Dżunglówka białosterna (Cyornis concretus)
        • Dżunglówka chińska (Cyornis glaucicomans)
        • Dżunglówka indochińska (Cyornis hainanus)
        • Dżunglówka luzońska (Cyornis herioti)
        • Dżunglówka modrobrewa (Cyornis hoevelli)
        • Dżunglówka hiacyntowa (Cyornis hyacinthinus)
        • Dżunglówka białogardła (Cyornis kalaoensis)
        • Dżunglówka płowogardła (Cyornis lemprieri)
        • Dżunglówka himalajska (Cyornis magnirostris)
        • Dżunglówka borneańska (Cyornis montanus)
        • Dżunglówka nikobarska (Cyornis nicobaricus)
        • Dżunglówka okularowa (Cyornis ocularis)
        • Dżunglówka płowopierśna (Cyornis olivaceus)
        • Dżunglówka rdzawopierśna (Cyornis omissus)
        • Dżunglówka turkusowa (Cyornis pallidipes)
        • Dżunglówka uboga (Cyornis pelingensis)
        • Dżunglówka blada (Cyornis poliogenys)
        • Dżunglówka modrogłowa (Cyornis rubeculoides)
        • Dżunglówka samotna (Cyornis ruckii)
        • Dżunglówka rdzawosterna (Cyornis ruficauda)
        • Dżunglówka rdzawopióra (Cyornis ruficrissa)
        • Dżunglówka ognistobrzucha (Cyornis rufigastra)
        • Dżunglówka szarawa (Cyornis sanfordi)
        • Dżunglówka malajska (Cyornis sumatrensis)
        • Dżunglówka wspaniała (Cyornis superbus)
        • Dżunglówka trójbarwna (Cyornis tickelliae)
        • Dżunglówka mała (Cyornis turcosus)
        • Dżunglówka szaropierśna (Cyornis umbratilis)
        • Dżunglówka lazurowa (Cyornis unicolor)
        • Dżunglówka tajlandzka (Cyornis whitei)
        • Złotokosik oliwkowy (Dessonornis anomalus)
        • Złotokosik górski (Dessonornis archeri)
        • Złotokosik ogrodowy (Dessonornis caffer)
        • Złotokosik białogardły (Dessonornis humeralis)
        • Szareczka popielata (Emarginata schlegelii)
        • Szareczka sierpopióra (Emarginata sinuata)
        • Szareczka blada (Emarginata tractrac)
        • Mucharka srebrna (Empidornis semipartitus)
        • Widłogon czarnogrzbiety (Enicurus immaculatus)
        • Widłogon białoczuby (Enicurus leschenaulti)
        • Widłogon plamisty (Enicurus maculatus)
        • Widłogon łuskowany (Enicurus ruficapillus)
        • Widłogon maskowy (Enicurus schistaceus)
        • Widłogon mały (Enicurus scouleri)
        • Widłogon szary (Enicurus velatus)
        • Rudzik (Erithacus rubecula) (PL)
        • Modrówka brązowa (Eumyias additus)
        • Modrówka turkusowa (Eumyias albicaudatus)
        • Modrówka indygowa (Eumyias indigo)
        • Modrówka floreska (Eumyias oscillans)
        • Modrówka lazurowa (Eumyias panayensis)
        • Modrówka cejlońska (Eumyias sordidus)
        • Modrówka myszata (Eumyias stresemanni)
        • Modrówka seledynowa (Eumyias thalassinus)
        • Muchołówka rdzawogardła (Ficedula albicilla)
        • Muchołówka białoszyja (Ficedula albicollis) (PL)
        • Muchołówka białopióra (Ficedula basilanica)
        • Muchołówka rdzawobrewa (Ficedula bonthaina)
        • Muchołówka ciemnogłowa (Ficedula buruensis)
        • Muchołówka płowa (Ficedula crypta)
        • Muchołówka luzońska (Ficedula disposita)
        • Muchołówka białoskrzydła (Ficedula dumetoria)
        • Muchołówka zielonawa (Ficedula elisae)
        • Muchołówka rdzawobrzucha (Ficedula erithacus)
        • Muchołówka brązowa (Ficedula harterti)
        • Muchołówka diademowa (Ficedula henrici)
        • Muchołówka aksamitna (Ficedula hodgsoni)
        • Muchołówka białobrewa (Ficedula hyperythra)
        • Muchołówka żałobna (Ficedula hypoleuca) (PL)
        • Muchołówka filipińska (Ficedula luzoniensis)
        • Muchołówka syberyjska (Ficedula mugimaki)
        • Muchołówka złotobrewa (Ficedula narcissina)
        • Muchołówka czarnogłowa (Ficedula nigrorufa)
        • Muchołówka mała (Ficedula parva) (PL)
        • Muchołówka palawańska (Ficedula platenae)
        • Muchołówka tanimbarska (Ficedula riedeli)
        • Muchołówka rudosterna (Ficedula ruficauda)
        • Muchołówka białobrzucha (Ficedula rufigula)
        • Muchołówka szafirowa (Ficedula sapphira)
        • Muchołówka półobrożna (Ficedula semitorquata)
        • Muchołówka atlasowa (Ficedula speculigera)
        • Muchołówka tarczowa (Ficedula strophiata)
        • Muchołówka kaszmirska (Ficedula subrubra)
        • Muchołówka granatowa (Ficedula superciliaris)
        • Muchołówka obrożna (Ficedula timorensis)
        • Muchołówka trójbarwna (Ficedula tricolor)
        • Muchołówka srokata (Ficedula westermanni)
        • Muchołówka żółtorzytna (Ficedula zanthopygia)
        • Mucharka popielata (Fraseria caerulescens)
        • Mucharka białobrewa (Fraseria cinerascens)
        • Mucharka szarogardła (Fraseria griseigularis)
        • Mucharka brązowogrzbieta (Fraseria lendu)
        • Mucharka łuskowana (Fraseria ocreata)
        • Mucharka oliwkowa (Fraseria olivascens)
        • Mucharka sina (Fraseria plumbea)
        • Mucharka plantacjowa (Fraseria tessmanni)
        • Kusokos (Heinrichia calligyna)
        • Kusochwostka rdzawoskrzydła (Heteroxenicus stellatus)
        • Komorówka (Humblotia flavirostris)
        • Iranka (Irania gutturalis)
        • Sroczek czarny (Kittacincla cebuensis)
        • Sroczek białobrewy (Kittacincla luzoniensis)
        • Sroczek białorzytny (Kittacincla malabarica)
        • Sroczek filipiński (Kittacincla nigra)
        • Słowik rudzikowy (Larvivora akahige)
        • Słowik himalajski (Larvivora brunnea)
        • Słowik modry (Larvivora cyane)
        • Słowik czarnolicy (Larvivora komadori)
        • Słowik rdzawogłowy (Larvivora ruficeps)
        • Słowik syberyjski (Larvivora sibilans) (PL)
        • Słowik szary (Luscinia luscinia) (PL)
        • Słowik rdzawy (Luscinia megarhynchos) (PL)
        • Pleszarka (Luscinia phaenicuroides)
        • Podróżniczek (Luscinia svecica) (PL)
        • Mucharka liberyjska (Melaenornis annamarulae)
        • Mucharka żółtooka (Melaenornis ardesiacus)
        • Mucharka angolska (Melaenornis brunneus)
        • Mucharka brunatna (Melaenornis chocolatinus)
        • Mucharka czarna (Melaenornis edolioides)
        • Mucharka białooka (Melaenornis fischeri)
        • Mucharka lśniąca (Melaenornis pammelaina)
        • Nagórnik plamkowany (Monticola angolensis)
        • Nagórnik krótkopalcowy (Monticola brevipes)
        • Nagórnik białoskrzydły (Monticola cinclorhyncha)
        • Nagórnik modroszyi (Monticola explorator)
        • Nagórnik wschodni (Monticola gularis)
        • Nagórnik nadbrzeżny (Monticola imerina)
        • Nagórnik kasztanowobrzuchy (Monticola rufiventris)
        • Nagórnik mały (Monticola rufocinereus)
        • Nagórnik brązowoskrzydły (Monticola rupestris)
        • Nagórnik (zwyczajny) (Monticola saxatilis) (PL)
        • Nagórnik czarnogrzbiety (Monticola semirufus)
        • Nagórnik leśny (Monticola sharpei)
        • Modrak (Monticola solitarius)
        • Muchołówka myszata (Muscicapa adusta)
        • Muchołówka błotna (Muscicapa aquatica)
        • Muchołówka nadwodna (Muscicapa cassini)
        • Muchołówka brunatna (Muscicapa dauurica)
        • Muchołówka malutka (Muscicapa epulata)
        • Muchołówka rdzawa (Muscicapa ferruginea)
        • Muchołówka uboga (Muscicapa gambagae)
        • Muchołówka kreskowana (Muscicapa griseisticta)
        • Muchołówka białogardła (Muscicapa muttui)
        • Muchołówka okopcona (Muscicapa randi)
        • Muchołówka wyspowa (Muscicapa segregata)
        • Muchołówka żółtonoga (Muscicapa sethsmithi)
        • Muchołówka śniada (Muscicapa sibirica)
        • Muchołówka szara (Muscicapa striata) (PL)
        • Pluszanka sundajska (Myiomela diana)
        • Pluszanka białosterna (Myiomela leucura)
        • Gwizdokos cejloński (Myophonus blighi)
        • Gwizdokos fioletowy (Myophonus caeruleus)
        • Gwizdokos błękitny (Myophonus glaucinus)
        • Gwizdokos malabarski (Myophonus horsfieldii)
        • Gwizdokos wyspowy (Myophonus insularis)
        • Gwizdokos lśniący (Myophonus melanurus)
        • Gwizdokos malajski (Myophonus robinsoni)
        • Smolarek brunatny (Myrmecocichla aethiops)
        • Smolarek białołbisty (Myrmecocichla arnotti)
        • Smolarek łuskowany (Myrmecocichla formicivora)
        • Smolarek górski (Myrmecocichla monticola)
        • Smolarek epoletowy (Myrmecocichla nigra)
        • Smolarek białorzytny (Myrmecocichla tholloni)
        • Mucharka namibijska (Namibornis herero)
        • Niltawa czarnogardła (Niltava davidi)
        • Niltawa wielka (Niltava grandis)
        • Niltawa mała (Niltava macgrigoriae)
        • Niltawa czarnolica (Niltava sumatrana)
        • Niltawa rudobrzucha (Niltava sundara)
        • Niltawa ognista (Niltava vivida)
        • Białorzytka białoczelna (Oenanthe albifrons)
        • Białorzytka czarnogłowa (Oenanthe albonigra)
        • Białorzytka czarnoucha (Oenanthe bottae)
        • Złotorzytka perska (Oenanthe chrysopygia)
        • Białorzytka cypryjska (Oenanthe cypriaca)
        • Białorzytka pustynna (Oenanthe deserti) (PL)
        • Białorzytka uboga (Oenanthe dubia)
        • Białorzytka rdzawosterna (Oenanthe familiaris)
        • Białorzytka białogrzbieta (Oenanthe finschii)
        • Białorzytka piargowa (Oenanthe fusca)
        • Białorzytka brunatna (Oenanthe heuglinii)
        • Białorzytka rdzawa (Oenanthe hispanica) (PL)
        • Białorzytka płowa (Oenanthe isabellina) (PL)
        • Białorzytka saharyjska (Oenanthe leucopyga)
        • Białorzytka żałobna (Oenanthe leucura)
        • Białorzytka srokata (Oenanthe lugens)
        • Białorzytka etiopska (Oenanthe lugubris)
        • Białorzytka smolista (Oenanthe melaena)
        • Białorzytka maskowa (Oenanthe melanoleuca)
        • Białorzytka czarnosterna (Oenanthe melanura)
        • Rudorzytka (Oenanthe moesta)
        • Białorzytka arabska (Oenanthe monacha)
        • Białorzytka (zwyczajna) (Oenanthe oenanthe) (PL)
        • Białorzytka szarogrzbieta (Oenanthe phillipsi)
        • Białorzytka zmienna (Oenanthe picata)
        • Białorzytka obrożna (Oenanthe pileata)
        • Białorzytka pstra (Oenanthe pleschanka) (PL)
        • Białorzytka jednobarwna (Oenanthe scotocerca)
        • Złotorzytka rdzawosterna (Oenanthe xanthoprymna)
        • Złotynka górska (Oreocossypha isabellae)
        • Pleszka rdzawogardła (Phoenicurus alaschanicus)
        • Pleszka chińska (Phoenicurus auroreus)
        • Pleszka kaukaska (Phoenicurus erythrogastrus)
        • Pleszka szarogrzbieta (Phoenicurus hodgsoni)
        • Pleszka algierska (Phoenicurus moussieri)
        • Kopciuszek (zwyczajny) (Phoenicurus ochruros) (PL)
        • Pleszka (zwyczajna) (Phoenicurus phoenicurus) (PL)
        • Wrzośnik (Pinarochroa sordida)
        • Granitowiec (Pinarornis plumosus)
        • Złotynka czarnogardła (Pogonocichla stellata)
        • Pleszka nadwodna (Rhyacornis bicolor)
        • Pleszka śniada (Rhyacornis fuliginosa)
        • Kląskawka czarna (Saxicola caprata)
        • Kląskawka kanaryjska (Saxicola dacotiae)
        • Kląskawka szara (Saxicola ferreus)
        • Kląskawka białobrzucha (Saxicola gutturalis)
        • Kląskawka mongolska (Saxicola insignis)
        • Kląskawka czarno-biała (Saxicola jerdoni)
        • Kląskawka białosterna (Saxicola leucurus)
        • Kląskawka białobrewa (Saxicola macrorhynchus)
        • Kląskawka syberyjska (Saxicola maurus)
        • Pokląskwa (Saxicola rubetra) (PL)
        • Kląskawka (zwyczajna) (Saxicola rubicola)
        • Kląskawka białogardła (Saxicola tectes)
        • Kląskawka afrykańska (Saxicola torquatus) (PL)
        • Opocznik (Saxicoloides fulicatus)
        • Koloratka białobrzucha (Sheppardia aequatorialis)
        • Koloratka tanzańska (Sheppardia aurantiithorax)
        • Koloratka rdzawa (Sheppardia bocagei)
        • Koloratka leśna (Sheppardia cyornithopsis)
        • Koloratka białogardła (Sheppardia gabela)
        • Koloratka modrolica (Sheppardia gunningi)
        • Koloratka oliwkowa (Sheppardia lowei)
        • Koloratka górska (Sheppardia montana)
        • Koloratka białobrewa (Sheppardia polioptera)
        • Koloratka płowa (Sheppardia sharpei)
        • Runniczek białobrzuchy (Sholicola albiventris)
        • Runniczek stalowy (Sholicola ashambuensis)
        • Runniczek rdzawoboczny (Sholicola major)
        • Mucharka żałobna (Sigelus silens)
        • Afrorudzik (Stiphrornis erythrothorax)
        • Złotynka obrożna (Swynnertonia swynnertoni)
        • Modraczek złotawy (Tarsiger chrysaeus)
        • Modraczek (zwyczajny) (Tarsiger cyanurus) (PL)
        • Modraczek rdzawobrzuchy (Tarsiger hyperythrus)
        • Modraczek białobrewy (Tarsiger indicus)
        • Modraczek obrożny (Tarsiger johnstoniae)
        • Modraczek himalajski (Tarsiger rufilatus)
        • Smolarek rdzawobrzuchy (Thamnolaea cinnamomeiventris)
        • Sroczek rdzawosterny (Trichixos pyrropygus)
        • Drozdówek brodaty (Tychaedon barbata)
        • Drozdówek śniady (Tychaedon coryphoeus)
        • Drozdówek leśny (Tychaedon leucosticta)
        • Drozdówek białosterny (Tychaedon quadrivirgata)
        • Drozdówek brunatny (Tychaedon signata)
        • Dżunglareczka białogardła (Vauriella albigularis)
        • Dżunglareczka okularowa (Vauriella goodfellowi)
        • Dżunglareczka mała (Vauriella gularis)
        • Dżunglareczka białobrewa (Vauriella insignis)
        • Złotokosik srokaty (Xenocopsychus ansorgei)
      • Rodzina: Nektarniki (Nectariniidae)
        • Kwiatownik strojny (Aethopyga bella)
        • Kwiatownik żółtorzytny (Aethopyga boltoni)
        • Kwiatownik widłosterny (Aethopyga christinae)
        • Kwiatownik lśniący (Aethopyga decorosa)
        • Kwiatownik wspaniały (Aethopyga duyvenbodei)
        • Kwiatownik białoboczny (Aethopyga eximia)
        • Kwiatownik ognisty (Aethopyga flagrans)
        • Kwiatownik ozdobny (Aethopyga gouldiae)
        • Kwiatownik kasztanowaty (Aethopyga guimarasensis)
        • Kwiatownik ognistosterny (Aethopyga ignicauda)
        • Kwiatownik luzoński (Aethopyga jefferyi)
        • Kwiatownik niebieskouchy (Aethopyga linaraborae)
        • Kwiatownik czarnobrzuchy (Aethopyga magnifica)
        • Kwiatownik białobrzuchy (Aethopyga mystacalis)
        • Kwiatownik zielonosterny (Aethopyga nipalensis)
        • Kwiatownik szarogłowy (Aethopyga primigenia)
        • Kwiatownik epoletowy (Aethopyga pulcherrima)
        • Kwiatownik niebieskosterny (Aethopyga saturata)
        • Kwiatownik żółtogardły (Aethopyga shelleyi)
        • Kwiatownik szkarłatny (Aethopyga siparaja)
        • Kwiatownik czerwony (Aethopyga temminckii)
        • Kwiatownik indyjski (Aethopyga vigorsii)
        • Nektarnik brązowogrzbiety (Anabathmis hartlaubii)
        • Nektarnik zatokowy (Anabathmis newtonii)
        • Nektarnik nigeryjski (Anabathmis reichenbachii)
        • Nektarnik przylądkowy (Anthobaphes violacea)
        • Nektarzyk czerwonobrzuchy (Anthreptes anchietae)
        • Nektarzyk fioletowosterny (Anthreptes aurantius)
        • Nektarzyk myszaty (Anthreptes gabonicus)
        • Nektarzyk fioletowy (Anthreptes longuemarei)
        • Nektarzyk żółtobrzuchy (Anthreptes malacensis)
        • Nektarzyk niebieskosterny (Anthreptes neglectus)
        • Nektarzyk sawannowy (Anthreptes orientalis)
        • Nektarzyk zielony (Anthreptes rectirostris)
        • Nektarzyk niebieskogardły (Anthreptes reichenowi)
        • Nektarzyk czerwonogardły (Anthreptes rhodolaemus)
        • Nektarzyk czerwonowstęgi (Anthreptes rubritorques)
        • Nektarzyk mały (Anthreptes seimundi)
        • Nektarzyk ubogi (Anthreptes simplex)
        • Pajęcznik szarobrzuchy (Arachnothera affinis)
        • Pajęcznik żółtouchy (Arachnothera chrysogenys)
        • Pajęcznik nagolicy (Arachnothera clarae)
        • Pajęcznik grubodzioby (Arachnothera crassirostris)
        • Pajęcznik łuskogłowy (Arachnothera everetti)
        • Pajęcznik żółtobrzuchy (Arachnothera flammifera)
        • Pajęcznik okularowy (Arachnothera flavigaster)
        • Pajęcznik brązowy (Arachnothera juliae)
        • Pajęcznik długodzioby (Arachnothera longirostra)
        • Pajęcznik kreskowany (Arachnothera magna)
        • Pajęcznik ubogi (Arachnothera modesta)
        • Pajęcznik wielkodzioby (Arachnothera robusta)
        • Nektarnik kasztanowaty (Chalcomitra adelberti)
        • Nektarnik ametystowy (Chalcomitra amethystina)
        • Nektarnik plamisty (Chalcomitra balfouri)
        • Nektarnik czekoladowy (Chalcomitra fuliginosa)
        • Nektarnik fartuszkowy (Chalcomitra hunteri)
        • Nektarnik zielonogardły (Chalcomitra rubescens)
        • Nektarnik szkarłatny (Chalcomitra senegalensis)
        • Nektarzyk czerwonouchy (Chalcoparia singalensis)
        • Nektarnik krasnopierśny (Cinnyris afer)
        • Nektarnik stalowy (Cinnyris asiaticus)
        • Nektarnik jednobarwny (Cinnyris batesi)
        • Nektarnik purpurowowstęgi (Cinnyris bifasciatus)
        • Nektarnik tęczowy (Cinnyris bouvieri)
        • Nektarnik morelowy (Cinnyris buettikoferi)
        • Nektarnik spiżowy (Cinnyris chalcomelas)
        • Nektarnik czerwonopręgi (Cinnyris chalybeus)
        • Nektarnik oliwkowobrzuchy (Cinnyris chloropygius)
        • Nektarnik wspaniały (Cinnyris coccinigastrus)
        • Nektarnik komorski (Cinnyris comorensis)
        • Nektarnik kongijski (Cinnyris congensis)
        • Nektarnik samotny (Cinnyris coquerellii)
        • Nektarnik miedziany (Cinnyris cupreus)
        • Nektarnik żółtoplamy (Cinnyris dussumieri)
        • Nektarnik ozdobny (Cinnyris erythrocercus)
        • Nektarnik lśniący (Cinnyris fuelleborni)
        • Nektarnik żałobny (Cinnyris fuscus)
        • Nektarnik epoletowy (Cinnyris habessinicus)
        • Nektarnik pstrogłowy (Cinnyris humbloti)
        • Nektarnik leśny (Cinnyris johannae)
        • Nektarnik ciemnogardły (Cinnyris jugularis)
        • Nektarnik długodzioby (Cinnyris lotenius)
        • Nektarnik masajski (Cinnyris loveridgei)
        • Nektarnik wyżynny (Cinnyris ludovicensis)
        • Nektarnik buszowy (Cinnyris manoensis)
        • Nektarnik czarnoskrzydły (Cinnyris mariquensis)
        • Nektarnik dwuwstęgi (Cinnyris mediocris)
        • Nektarnik drobny (Cinnyris minullus)
        • Nektarnik sawannowy (Cinnyris moreaui)
        • Nektarnik ostrosterny (Cinnyris nectarinioides)
        • Nektarnik natalski (Cinnyris neergaardi)
        • Nektarnik malgaski (Cinnyris notatus)
        • Nektarnik palestyński (Cinnyris osea)
        • Nektarnik angolski (Cinnyris oustaleti)
        • Nektarnik fioletowowstęgi (Cinnyris pembae)
        • Nektarnik piękny (Cinnyris pulchellus)
        • Nektarnik królewski (Cinnyris regius)
        • Nektarnik złotoboczny (Cinnyris reichenowi)
        • Nektarnik zbroczony (Cinnyris rockefelleri)
        • Nektarnik rdzawoskrzydły (Cinnyris rufipennis)
        • Nektarnik czarnorzytny (Cinnyris shelleyi)
        • Nektarnik słoneczny (Cinnyris solaris)
        • Nektarnik pstrobrzuchy (Cinnyris sovimanga)
        • Nektarnik górski (Cinnyris stuhlmanni)
        • Nektarnik rudobrzuchy (Cinnyris superbus)
        • Nektarnik zielonogrzbiety (Cinnyris talatala)
        • Nektarnik opalizujący (Cinnyris tsavoensis)
        • Nektarnik kameruński (Cinnyris ursulae)
        • Nektarnik modrorzytny (Cinnyris usambaricus)
        • Nektarnik fioletowy (Cinnyris venustus)
        • Nektarnik czerwonopierśny (Cinnyris whytei)
        • Nektarnik niebieskogłowy (Cyanomitra alinae)
        • Nektarnik katangijski (Cyanomitra bannermani)
        • Nektarnik modrogłowy (Cyanomitra cyanolaema)
        • Nektarnik oliwkowy (Cyanomitra olivacea)
        • Nektarnik ubogi (Cyanomitra oritis)
        • Nektarnik szary (Cyanomitra verreauxii)
        • Nektarnik zielonogłowy (Cyanomitra verticalis)
        • Nektarzyk oliwkowy (Deleornis fraseri)
        • Nektarnik złocisty (Drepanorhynchus reichenowi)
        • Nektarnik posępny (Dreptes thomensis)
        • Nektarzyk obrożny (Hedydipna collaris)
        • Nektarzyk długosterny (Hedydipna metallica)
        • Nektarzyk białobrzuchy (Hedydipna pallidigaster)
        • Nektarzyk nitkosterny (Hedydipna platura)
        • Nektarzyn (Kurochkinegramma hypogrammicum)
        • Nektarnik czarny (Leptocoma aspasia)
        • Nektarnik namorzynowy (Leptocoma calcostetha)
        • Nektarnik mały (Leptocoma minima)
        • Nektarnik zmienny (Leptocoma sperata)
        • Nektarnik żółtobrzuchy (Leptocoma zeylonica)
        • Nektarnik błyszczący (Nectarinia bocagii)
        • Nektarnik malachitowy (Nectarinia famosa)
        • Nektarnik szkarłatnoboczny (Nectarinia johnstoni)
        • Nektarnik brązowy (Nectarinia kilimensis)
        • Nektarnik purpurowy (Nectarinia purpureiventris)
        • Nektarnik złotogłowy (Nectarinia tacazze)
      • Rodzina: Nikatory (Nicatoridae)
        • Nikator żółtobrzuchy (Nicator chloris)
        • Nikator żółtorzytny (Nicator gularis)
        • Nikator żółtogardły (Nicator vireo)
      • Rodzina: Miodniki (Notiomystidae)
        • Miodnik (Notiomystis cincta)
      • Rodzina: Królówki (Onychorhynchidae)
        • Szczecinówka czarnosterna (Myiobius atricaudus)
        • Szczecinówka żółtorzytna (Myiobius barbatus)
        • Szczecinówka rdzawopierśna (Myiobius villosus)
        • Królówka (Onychorhynchus coronatus)
        • Cynamopiórka (Terenotriccus erythrurus)
      • Rodzina: Górniki (Oreoicidae)
        • Rdzawogłowik (Aleadryas rufinucha)
        • Górnik (Oreoica gutturalis)
        • Czubopapuasek (Ornorectes cristatus)
      • Rodzina: Wilgi (Oriolidae)
        • Wilga białolica (Oriolus albiloris)
        • Wilga złota (Oriolus auratus)
        • Wilga czarnoucha (Oriolus bouroensis)
        • Wilga kapturowa (Oriolus brachyrynchus)
        • Wilga maskowa (Oriolus chinensis)
        • Wilga zielonogłowa (Oriolus chlorocephalus)
        • Wilga grubodzioba (Oriolus crassirostris)
        • Wilga krasnobrzucha (Oriolus cruentus)
        • Wilga tanimbarska (Oriolus decipiens)
        • Wilga szarobrzucha (Oriolus finschi)
        • Wilga zielonawa (Oriolus flavocinctus)
        • Wilga szaroszyja (Oriolus forsteni)
        • Wilga czarna (Oriolus hosii)
        • Wilga żółtawa (Oriolus isabellae)
        • Wilga złotoplama (Oriolus kundoo)
        • Wilga czarnogłowa (Oriolus larvatus)
        • Wilga oliwkowogłowa (Oriolus melanotis)
        • Wilga srebrzysta (Oriolus mellianus)
        • Wilga abisyńska (Oriolus monacha)
        • Wilga czarnoskrzydła (Oriolus nigripennis)
        • Wilga (zwyczajna) (Oriolus oriolus) (PL)
        • Wilga górska (Oriolus percivali)
        • Wilga brązowa (Oriolus phaeochromus)
        • Wilga oliwkowa (Oriolus sagittatus)
        • Wilga filipińska (Oriolus steerii)
        • Wilga brunatna (Oriolus szalayi)
        • Wilga cienkodzioba (Oriolus tenuirostris)
        • Wilga pąsowa (Oriolus traillii)
        • Wilga kreskobrzucha (Oriolus xanthonotus)
        • Wilga złotogrzbieta (Oriolus xanthornus)
        • Fletowiec płowy (Pitohui cerviniventris)
        • Fletowiec kapturowy (Pitohui dichrous)
        • Fletowiec zmienny (Pitohui kirhocephalus)
        • Fletowiec kasztanowaty (Pitohui uropygialis)
        • Figojad białobrzuchy (Sphecotheres hypoleucus)
        • Figojad zielony (Sphecotheres vieilloti)
        • Figojad zielonkawy (Sphecotheres viridis)
        • Rdzawka południowa (Turnagra capensis)
        • Rdzawka północna (Turnagra tanagra)
      • Rodzina: Ziemnodrozdy (Orthonychidae)
        • Ziemnodrozd papuaski (Orthonyx novaeguineae)
        • Ziemnodrozd duży (Orthonyx spaldingii)
        • Ziemnodrozd kolcosterny (Orthonyx temminckii)
      • Rodzina: Ostrodzioby (Oxyruncidae)
        • Ostrodziób (Oxyruncus cristatus)
      • Rodzina: Fletówki (Pachycephalidae)
        • Fletnik rdzawobrzuchy (Colluricincla boweri)
        • Fletnik szary (Colluricincla harmonica)
        • Fletnik zmienny (Colluricincla megarhyncha)
        • Fletnik siwy (Colluricincla tenebrosa)
        • Fletnik skalny (Colluricincla woodwardi)
        • Fletownik kasztanowogrzbiety (Coracornis raveni)
        • Fletownik brązowouchy (Coracornis sanghirensis)
        • Fletownik czarny (Melanorectes nigrescens)
        • Fletówka białobrzucha (Pachycephala albiventris)
        • Fletówka atolowa (Pachycephala arctitorquis)
        • Fletówka koralowa (Pachycephala arthuri)
        • Fletówka złota (Pachycephala aurea)
        • Fletówka ochrowa (Pachycephala caledonica)
        • Fletówka timorska (Pachycephala calliope)
        • Fletówka melanezyjska (Pachycephala chlorura)
        • Fletówka namorzynowa (Pachycephala cinerea)
        • Fletówka cytrynowa (Pachycephala citreogaster)
        • Fletówka rafowa (Pachycephala collaris)
        • Fletówka rdzawolica (Pachycephala feminina)
        • Fletówka diademowa (Pachycephala flavifrons)
        • Fletówka eukaliptusowa (Pachycephala fuliginosa)
        • Fletówka sundajska (Pachycephala fulvotincta)
        • Fletówka bura (Pachycephala griseonota)
        • Fletówka białorzytna (Pachycephala homeyeri)
        • Fletówka rdzawa (Pachycephala hyperythra)
        • Fletówka szafranowa (Pachycephala hypoxantha)
        • Fletówka żałobna (Pachycephala implicata)
        • Fletówka rdzawogardła (Pachycephala inornata)
        • Fletówka żółtoszyja (Pachycephala jacquinoti)
        • Fletówka dzierzbowata (Pachycephala lanioides)
        • Fletówka jasnobrzucha (Pachycephala leucogastra)
        • Fletówka szarogardła (Pachycephala lorentzi)
        • Fletówka grubodzioba (Pachycephala macrorhyncha)
        • Fletówka obrożna (Pachycephala melanura)
        • Fletówka molucka (Pachycephala mentalis)
        • Fletówka uboga (Pachycephala meyeri)
        • Fletówka brązowogrzbieta (Pachycephala modesta)
        • Fletówka czarnogłowa (Pachycephala monacha)
        • Fletówka gołogardła (Pachycephala nudigula)
        • Fletówka oliwkowa (Pachycephala olivacea)
        • Fletówka wilgowata (Pachycephala orioloides)
        • Fletówka płowa (Pachycephala orpheus)
        • Fletówka żółtobrzucha (Pachycephala pectoralis)
        • Fletówka myszata (Pachycephala phaionota)
        • Fletówka złotobrzucha (Pachycephala philippinensis)
        • Fletówka brązowawa (Pachycephala rosseliana)
        • Fletówka rudobrzucha (Pachycephala rufiventris)
        • Fletówka rudolica (Pachycephala rufogularis)
        • Fletówka królewska (Pachycephala schlegelii)
        • Fletówka babarska (Pachycephala sharpei)
        • Fletówka szara (Pachycephala simplex)
        • Fletówka zielonogrzbieta (Pachycephala soror)
        • Fletówka siarkowa (Pachycephala sulfuriventer)
        • Fletówka okopcona (Pachycephala tenebrosa)
        • Fletówka archipelagowa (Pachycephala vanikorensis)
        • Fletówka fidżyjska (Pachycephala vitiensis)
        • Fletnik rdzawy (Pseudorectes ferrugineus)
        • Fletnik białobrzuchy (Pseudorectes incertus)
      • Rodzina: Wąsatki (Panuridae)
      • Rodzina: Cudowronki (Paradisaeidae)
        • Tarczonos kusy (Astrapia brevicauda)
        • Tarczonos długosterny (Astrapia carunculata)
        • Astrapia białosterna (Astrapia mayeri)
        • Astrapia czarna (Astrapia nigra)
        • Astrapia żabotowa (Astrapia rothschildi)
        • Astrapia słoneczna (Astrapia splendidissima)
        • Astrapia lśniąca (Astrapia stephaniae)
        • Latawiec złotogrzbiety (Cicinnurus magnificus)
        • Latawiec królewski (Cicinnurus regius)
        • Latawiec krasnogrzbiety (Cicinnurus respublicus)
        • Pyszałek czarnodzioby (Drepanornis albertisi)
        • Pyszałek jasnodzioby (Drepanornis bruijnii)
        • Długoogon większy (Epimachus fastosus)
        • Długoogon mniejszy (Epimachus meyeri)
        • Ozdobnik krótkoskrzydły (Lophorina minor)
        • Ozdobnik lirogłowy (Lophorina superba)
        • Lirogłów (Lophorina superba)
        • Grabiec (Lycocorax pyrrhopterus)
        • Fałdowron czarny (Manucodia ater)
        • Fałdowron zielonawy (Manucodia chalybatus)
        • Fałdowron rogaty (Manucodia comrii)
        • Fałdowron lśniący (Manucodia jobiensis)
        • Cudowronka wielka (Paradisaea apoda)
        • Cudowronka złotogrzbieta (Paradisaea decora)
        • Cudowronka białopióra (Paradisaea guilielmi)
        • Cudowronka mniejsza (Paradisaea minor)
        • Cudowronka krasnopióra (Paradisaea raggiana)
        • Cudowronka czerwona (Paradisaea rubra)
        • Cudowronka błękitna (Paradisaea rudolphi)
        • Sześciopiór brązowawy (Parotia berlepschi)
        • Sześciopiór białopióry (Parotia carolae)
        • Sześciopiór rogaty (Parotia helenae)
        • Sześciopiór białoczelny (Parotia lawesii)
        • Sześciopiór czarny (Parotia sefilata)
        • Sześciopiór garbonosy (Parotia wahnesi)
        • Fałdowron trąbiący (Phonygammus keraudrenii)
        • Wstęgogłów (Pteridophora alberti)
        • Ozdobnik tarczowy (Ptiloris intercedens)
        • Ozdobnik wspaniały (Ptiloris magnificus)
        • Ozdobnik rajski (Ptiloris paradiseus)
        • Ozdobnik mały (Ptiloris victoriae)
        • Czarownik (Seleucidis melanoleucus)
        • Flagowiec (Semioptera wallacii)
      • Rodzina: Ogoniatki (Paradoxornithidae)
        • Ogoniatka trzcinowa (Calamornis heudei)
        • Puzik (Chamaea fasciata)
        • Ogoniatka rdzawogłowa (Chleuasicus alphonsianus)
        • Ogoniatka białogardła (Chleuasicus atrosuperciliaris)
        • Ogoniatka brązowoskrzydła (Chleuasicus brunneus)
        • Ogoniatka okularowa (Chleuasicus conspicillatus)
        • Ogoniatka rdzawogardła (Chleuasicus przewalskii)
        • Ogoniatka czubata (Chleuasicus webbianus)
        • Ogoniatka szarogłowa (Chleuasicus zappeyi)
        • Rdzawolotek ciemnolicy (Chrysomma altirostre)
        • Rdzawolotek białolicy (Chrysomma sinense)
        • Ogoniatka wielka (Conostoma aemodium)
        • Ogoniatka trójpalczasta (Conostoma paradoxum)
        • Ogoniatka brązowa (Conostoma unicolor)
        • Cynamonek popielaty (Fulvetta cinereiceps)
        • Cynamonek brązowogłowy (Fulvetta ludlowi)
        • Cynamonek rdzawołbisty (Fulvetta ruficapilla)
        • Cynamonek kreskowany (Fulvetta striaticollis)
        • Cynamonek białobrewy (Fulvetta vinipectus)
        • Złotobrzuszek (Lioparus chrysotis)
        • Rdzawosterka (Moupinia poecilotis)
        • Olśniaczek (Myzornis pyrrhoura)
        • Ogoniatka czarnowstęga (Paradoxornis flavirostris)
        • Ogoniatka czarnoucha (Paradoxornis guttaticollis)
        • Ogoniatka czarnobroda (Psittiparus gularis)
        • Ogoniatka rdzawa (Psittiparus ruficeps)
        • Smużnik (Rhopophilus pekinensis)
        • Ogoniatka mała (Suthora davidiana)
        • Ogoniatka bambusowa (Suthora fulvifrons)
        • Ogoniatka czarnogardła (Suthora nipalensis)
        • Ogoniatka złotawa (Suthora verreauxi)
      • Rodzina: Lamparciki (Pardalotidae)
        • Lamparcik plamisty (Pardalotus punctatus)
        • Lamparcik zielonawy (Pardalotus quadragintus)
        • Lamparcik czerwonobrewy (Pardalotus rubricatus)
        • Lamparcik strojny (Pardalotus striatus)
      • Rodzina: Sikory (Paridae)
        • Sikora teksaska (Baeolophus atricristatus)
        • Sikora dwubarwna (Baeolophus bicolor)
        • Sikora kalifornijska (Baeolophus inornatus)
        • Sikora mysia (Baeolophus ridgwayi)
        • Sikora cuglowa (Baeolophus wollweberi)
        • Ognik (Cephalopyrus flammiceps)
        • Modraszka (zwyczajna) (Cyanistes caeruleus) (PL)
        • Sikora lazurowa (Cyanistes cyanus) (PL)
        • Modraszka kanaryjska (Cyanistes teneriffae)
        • Czubatka (europejska) (Lophophanes cristatus) (PL)
        • Czubatka szaropióra (Lophophanes dichrous)
        • Sikora żółtogardła (Machlolophus holsti)
        • Sikora białokarkowa (Machlolophus nuchalis)
        • Sikora żółtolica (Machlolophus spilonotus)
        • Sikora czarnoczelna (Machlolophus xanthogenys)
        • Sikora akacjowa (Melaniparus afer)
        • Sikora białobrzucha (Melaniparus albiventris)
        • Sikora namibijska (Melaniparus carpi)
        • Sikora szara (Melaniparus cinerascens)
        • Sikora smużkowa (Melaniparus fasciiventer)
        • Sikora rdzawoszyja (Melaniparus fringillinus)
        • Sikora ciemna (Melaniparus funereus)
        • Sikora krawatowa (Melaniparus griseiventris)
        • Sikora żółtooka (Melaniparus guineensis)
        • Sikora białoskrzydła (Melaniparus leucomelas)
        • Sikora jasnogrzbieta (Melaniparus leuconotus)
        • Sikora czarna (Melaniparus niger)
        • Sikora rdzawobrzucha (Melaniparus rufiventris)
        • Sikora sawannowa (Melaniparus thruppi)
        • Sikora sułtańska (Melanochlora sultanea)
        • Sikora kapturowa (Pardaliparus amabilis)
        • Sikora plamista (Pardaliparus elegans)
        • Sikora żółtobrzucha (Pardaliparus venustulus)
        • Bogatka orientalna (Parus cinereus)
        • Bogatka (zwyczajna) (Parus major) (PL)
        • Sikora zielonogrzbieta (Parus monticolus)
        • Sosnówka (Periparus ater) (PL)
        • Sikora czarnoczuba (Periparus rubidiventris)
        • Sikora czarnopierśna (Periparus rufonuchalis)
        • Sikora jasnoskrzydła (Poecile atricapillus)
        • Sikora karolińska (Poecile carolinensis)
        • Sikora północna (Poecile cinctus)
        • Sikora cynamonowa (Poecile davidi)
        • Sikora górska (Poecile gambeli)
        • Sikora kanadyjska (Poecile hudsonicus)
        • Sikora czarnobroda (Poecile hypermelaenus)
        • Sikora perska (Poecile hyrcanus)
        • Sikora żałobna (Poecile lugubris)
        • Czarnogłówka (Poecile montanus) (PL)
        • Sikora uboga (Poecile palustris) (PL)
        • Sikora brunatna (Poecile rufescens)
        • Sikora meksykańska (Poecile sclateri)
        • Sikora białobrewa (Poecile superciliosus)
        • Sikora syczuańska (Poecile weigoldicus)
        • Pseudosójeczka (Pseudopodoces humilis)
        • Sikora białoczelna (Sittiparus semilarvatus)
        • Sikora rdzawa (Sittiparus varius)
        • Sikora oliwkowa (Sylviparus modestus)
      • Rodzina: Lasówki (Parulidae)
        • Koronówka złotobrewa (Basileuterus belli)
        • Koronówka szarogrzbieta (Basileuterus culicivorus)
        • Koronówka rdzawolica (Basileuterus delattrii)
        • Koronówka szarogłowa (Basileuterus griseiceps)
        • Koronówka panamska (Basileuterus ignotus)
        • Koronówka wachlarzowata (Basileuterus lachrymosus)
        • Koronówka czarnolica (Basileuterus melanogenys)
        • Koronówka kostarykańska (Basileuterus melanotis)
        • Koronówka rdzawoucha (Basileuterus rufifrons)
        • Koronówka górska (Basileuterus tacarcunae)
        • Koronówka Taczanowskiego (Basileuterus trifasciatus)
        • Koronówka paskogłowa (Basileuterus tristriatus)
        • Wilsonka kanadyjska (Cardellina canadensis)
        • Wilsonka mała (Cardellina pusilla)
        • Pąsówka białoucha (Cardellina rubra)
        • Szczygłówka (Cardellina rubrifrons)
        • Pąsówka różowogłowa (Cardellina versicolor)
        • Lasówka okularowa (Catharopeza bishopi)
        • Cytrynka szarogłowa (Geothlypis aequinoctialis)
        • Cytrynka maskowa (Geothlypis beldingi)
        • Cytrynka żółtogłowa (Geothlypis flavovelata)
        • Cytrynka czarnouzda (Geothlypis formosa)
        • Cytrynka szarobrewa (Geothlypis nelsoni)
        • Cytrynka czarnopierśna (Geothlypis philadelphia)
        • Cytrynka siwogłowa (Geothlypis poliocephala)
        • Cytrynka bahamska (Geothlypis rostrata)
        • Cytrynka oliwkowogłowa (Geothlypis semiflava)
        • Cytrynka czarnoczelna (Geothlypis speciosa)
        • Cytrynka uboga (Geothlypis tolmiei)
        • Cytrynka czarnolica (Geothlypis trichas)
        • Lasówka paskogłowa (Helmitheros vermivorum)
        • Lasówka zielonkawa (Leiothlypis celata)
        • Lasówka duża (Leiothlypis crissalis)
        • Lasówka rdzaworzytna (Leiothlypis luciae)
        • Lasówka oliwkowa (Leiothlypis peregrina)
        • Lasówka rudogłowa (Leiothlypis ruficapilla)
        • Lasówka wirginijska (Leiothlypis virginiae)
        • Lucjanka (Leucopeza semperi)
        • Lasówka bura (Limnothlypis swainsonii)
        • Pstroszka (Mniotilta varia)
        • Pleszówka białolica (Myioborus albifacies)
        • Pleszówka białoczelna (Myioborus albifrons)
        • Pleszówka brązowołbista (Myioborus brunniceps)
        • Pleszówka szafranowa (Myioborus cardonai)
        • Pleszówka kasztanołbista (Myioborus castaneocapilla)
        • Pleszówka żółtołbista (Myioborus flavivertex)
        • Pleszówka okularowa (Myioborus melanocephalus)
        • Pleszówka ciemnogłowa (Myioborus miniatus)
        • Pleszówka ozdobna (Myioborus ornatus)
        • Pleszówka żółtolica (Myioborus pariae)
        • Pleszówka białoskrzydła (Myioborus pictus)
        • Pleszówka przepasana (Myioborus torquatus)
        • Koronówka białobrewa (Myiothlypis basilica)
        • Koronówka zniczkowata (Myiothlypis bivittata)
        • Koronówka złotobrzucha (Myiothlypis chrysogaster)
        • Koronówka szarogardła (Myiothlypis cinereicollis)
        • Koronówka kolumbijska (Myiothlypis conspicillata)
        • Koronówka szarolica (Myiothlypis coronata)
        • Koronówka szafranowa (Myiothlypis flaveola)
        • Koronówka szaro-złota (Myiothlypis fraseri)
        • Koronówka płowosterna (Myiothlypis fulvicauda)
        • Koronówka siwogłowa (Myiothlypis leucoblephara)
        • Koronówka białogardła (Myiothlypis leucophrys)
        • Koronówka oliwkowa (Myiothlypis luteoviridis)
        • Koronówka czarnołbista (Myiothlypis nigrocristata)
        • Koronówka nadrzeczna (Myiothlypis rivularis)
        • Koronówka jasnonoga (Myiothlypis signata)
        • Cytrynka obrączkowa (Oporornis agilis)
        • Lasówka ognistogardła (Oreothlypis gutturalis)
        • Lasówka białobrewa (Oreothlypis superciliosa)
        • Lasówka potokowa (Parkesia motacilla)
        • Lasówka nadwodna (Parkesia noveboracensis)
        • Bursztynka (Protonotaria citrea)
        • Lasówka złotogłowa (Seiurus aurocapilla)
        • Lasówka żółtobrzucha (Setophaga adelaidae)
        • Lasówka obrożna (Setophaga americana)
        • Lasówka wzorzysta (Setophaga angelae)
        • Lasówka granatowa (Setophaga caerulescens)
        • Lasówka kasztanowata (Setophaga castanea)
        • Lasówka niebieska (Setophaga cerulea)
        • Lasówka żółtolica (Setophaga chrysoparia)
        • Lasówka żółtoczelna (Setophaga citrina)
        • Lasówka pstra (Setophaga coronata)
        • Lasówka żółtobrewa (Setophaga delicata)
        • Lasówka czarnowąsa (Setophaga discolor)
        • Lasówka szarogrzbieta (Setophaga dominica)
        • Lasówka bahamska (Setophaga flavescens)
        • Lasówka rudogardła (Setophaga fusca)
        • Lasówka żółtogardła (Setophaga graciae)
        • Lasówka szaro-żółta (Setophaga kirtlandii)
        • Lasówka magnoliowa (Setophaga magnolia)
        • Lasówka białowąsa (Setophaga nigrescens)
        • Lasówka żółtogłowa (Setophaga occidentalis)
        • Lasówka kasztanowogłowa (Setophaga palmarum)
        • Lasówka rdzawoboczna (Setophaga pensylvanica)
        • Lasówka złotawa (Setophaga petechia)
        • Lasówka jamajska (Setophaga pharetra)
        • Lasówka sosnowa (Setophaga pinus)
        • Lasówka oliwkowogrzbieta (Setophaga pitiayumi)
        • Lasówka kubańska (Setophaga pityophila)
        • Lasówka siwa (Setophaga plumbea)
        • Lasówka szkarłatna (Setophaga ruticilla)
        • Lasówka czarnogłowa (Setophaga striata)
        • Lasówka barbudzka (Setophaga subita)
        • Lasówka rdzawolica (Setophaga tigrina)
        • Lasówka czarnolica (Setophaga townsendi)
        • Lasówka czarnogardła (Setophaga virens)
        • Lasówka smugowana (Setophaga vitellina)
        • Lasówka żółta (Vermivora bachmanii)
        • Lasówka złotoskrzydła (Vermivora chrysoptera)
        • Lasówka niebieskoskrzydła (Vermivora cyanoptera)
      • Rodzina: Pasówki (Passerellidae)
        • Gajówek czarnodzioby (Aimophila notosticta)
        • Gajówek rdzawy (Aimophila rufescens)
        • Gajówek rdzawołbisty (Aimophila ruficeps)
        • Preriówek żółtolicy (Ammodramus aurifrons)
        • Preriówek białobrody (Ammodramus humeralis)
        • Preriówek plamisty (Ammodramus savannarum)
        • Bagiennik ostrosterny (Ammospiza caudacuta)
        • Bagiennik prążkogłowy (Ammospiza leconteii)
        • Bagiennik żółtoczelny (Ammospiza maritima)
        • Bagiennik płowy (Ammospiza nelsoni)
        • Wąsatek czarnogardły (Amphispiza bilineata)
        • Wąsatek białobrody (Amphispizopsis quinquestriata)
        • Strojnogłowik czarnołbisty (Arremon abeillei)
        • Strojnogłowik szarobrewy (Arremon assimilis)
        • Strojnogłowik wyżynny (Arremon atricapillus)
        • Strojnogłowik złotodzioby (Arremon aurantiirostris)
        • Strojnogłowik kolumbijski (Arremon basilicus)
        • Strojnogłowik białogardły (Arremon brunneinucha)
        • Strojnogłowik oliwkowy (Arremon castaneiceps)
        • Strojnogłowik szaropręgi (Arremon costaricensis)
        • Strojnogłowik wielkodzioby (Arremon crassirostris)
        • Strojnogłowik oliwkowogrzbiety (Arremon dorbignii)
        • Strojnogłowik szarogrzbiety (Arremon flavirostris)
        • Strojnogłowik białopierśny (Arremon franciscanus)
        • Strojnogłowik górski (Arremon perijanus)
        • Strojnogłowik płowy (Arremon phaeopleurus)
        • Strojnogłowik nadbrzeżny (Arremon phygas)
        • Strojnogłowik złotoskrzydły (Arremon schlegeli)
        • Strojnogłowik półobrożny (Arremon semitorquatus)
        • Strojnogłowik amazoński (Arremon taciturnus)
        • Strojnogłowik obrożny (Arremon torquatus)
        • Strojnogłowik prążkowany (Arremon virenticeps)
        • Ciszek zielonawy (Arremonops chloronotus)
        • Ciszek siwogłowy (Arremonops conirostris)
        • Ciszek oliwkowy (Arremonops rufivirgatus)
        • Ciszek ubogi (Arremonops tocuyensis)
        • Ćwirek białogardły (Artemisiospiza belli)
        • Ćwirek plamkowany (Artemisiospiza nevadensis)
        • Zaroślak białolicy (Atlapetes albiceps)
        • Zaroślak białołbisty (Atlapetes albinucha)
        • Zaroślak wąsaty (Atlapetes albofrenatus)
        • Zaroślak kolumbijski (Atlapetes blancae)
        • Zaroślak popielaty (Atlapetes canigenis)
        • Zaroślak żółtobrewy (Atlapetes citrinellus)
        • Zaroślak oliwkowy (Atlapetes flaviceps)
        • Zaroślak czarnooki (Atlapetes forbesi)
        • Zaroślak żółtowąsy (Atlapetes fulviceps)
        • Zaroślak ciemnogłowy (Atlapetes fuscoolivaceus)
        • Zaroślak zmienny (Atlapetes latinuchus)
        • Zaroślak okularowy (Atlapetes leucopis)
        • Zaroślak białoskrzydły (Atlapetes leucopterus)
        • Goleńczyk żółto-zielony (Atlapetes luteoviridis)
        • Zaroślak czarnogłowy (Atlapetes melanocephalus)
        • Zaroślak czarnobrody (Atlapetes melanolaemus)
        • Zaroślak inkaski (Atlapetes melanopsis)
        • Zaroślak rdzawobrzuchy (Atlapetes nationi)
        • Zaroślak ekwadorski (Atlapetes pallidiceps)
        • Zaroślak rdzawoczelny (Atlapetes pallidinucha)
        • Zaroślak maskowy (Atlapetes personatus)
        • Zaroślak żółtobrzuchy (Atlapetes pileatus)
        • Zaroślak rdzawouchy (Atlapetes rufigenis)
        • Zaroślak rudołbisty (Atlapetes rufinucha)
        • Zaroślak ciemny (Atlapetes schistaceus)
        • Zaroślak peruwiański (Atlapetes seebohmi)
        • Zaroślak rudawy (Atlapetes semirufus)
        • Zaroślak złotobrzuchy (Atlapetes terborghi)
        • Goleńczyk ciemny (Atlapetes tibialis)
        • Zaroślak czarnolicy (Atlapetes tricolor)
        • Bizończyk (Calamospiza melanocorys)
        • Bagiennik łąkowy (Centronyx bairdii)
        • Bagiennik rdzawoskrzydły (Centronyx henslowii)
        • Zieleniec obrożny (Chlorospingus canigularis)
        • Zieleniec żółtogardły (Chlorospingus flavigularis)
        • Zieleniec zmienny (Chlorospingus flavopectus)
        • Zieleniec kropkowany (Chlorospingus inornatus)
        • Zieleniec żółtowąsy (Chlorospingus parvirostris)
        • Zieleniec białobrewy (Chlorospingus pileatus)
        • Zieleniec szarobrzuchy (Chlorospingus semifuscus)
        • Zieleniec skromny (Chlorospingus tacarcunae)
        • Trawiarczyk (Chondestes grammacus)
        • Junko gwatemalski (Junco alticola)
        • Junko złotooki (Junco bairdi)
        • junko (zwyczajny) (Junco hyemalis)
        • Junko wyspowy (Junco insularis)
        • Junko górski (Junco phaeonotus)
        • Junko ciemnosterny (Junco vulcani)
        • Ziemnołuszcz czarnolicy (Kieneria aberti)
        • Ziemnołuszcz białogardły (Kieneria albicollis)
        • Ziemnołuszcz kalifornijski (Kieneria crissalis)
        • Ziemnołuszcz brunatny (Kieneria fusca)
        • Ziemnołuszcz rdzawoszyi (Kieneria kieneri)
        • Szarobrewka bagienna (Melospiza georgiana)
        • Szarobrewka płowa (Melospiza lincolnii)
        • Szarobrewka śpiewna (Melospiza melodia)
        • Ziemnołuszcz białolicy (Melozone biarcuata)
        • Ziemnołuszcz kostarykański (Melozone cabanisi)
        • Ziemnołuszcz białouchy (Melozone leucotis)
        • Oranżyk (Oreothraupis arremonops)
        • Meksykanek (Oriturus superciliosus)
        • Bagiennik żółtobrewy (Passerculus sandwichensis)
        • Pasówka rudosterna (Passerella iliaca)
        • Polniczek płowy (Peucaea aestivalis)
        • Polniczek preriowy (Peucaea botterii)
        • Polniczek rdzawoskrzydły (Peucaea carpalis)
        • Polniczek szary (Peucaea cassinii)
        • Polniczek białogardły (Peucaea humeralis)
        • Polniczek wąsaty (Peucaea mystacalis)
        • Polniczek paskogłowy (Peucaea ruficauda)
        • Polniczek rudosterny (Peucaea sumichrasti)
        • Wielkonóg (Pezopetes capitalis)
        • Pipil rudogłowy (Pipilo chlorurus)
        • Pipil rudoboczny (Pipilo erythrophthalmus)
        • Pipil czarnogrzbiety (Pipilo maculatus)
        • Pipil bermudzki (Pipilo naufragus)
        • Pipil obrożny (Pipilo ocai)
        • Nieszporek (Pooecetes gramineus)
        • Paskogłowik czarnolicy (Rhynchospiza dabbenei)
        • Paskogłowik mniejszy (Rhynchospiza stolzmanni)
        • Paskogłowik większy (Rhynchospiza strigiceps)
        • Spizela czarnobroda (Spizella atrogularis)
        • Spizela jasnobrzucha (Spizella breweri)
        • Spizela blada (Spizella pallida)
        • Spizela białobrewa (Spizella passerina)
        • Spizela polna (Spizella pusilla)
        • Spizela szarolica (Spizella wortheni)
        • Pasówka rdzawołbista (Spizelloides arborea)
        • Zapatak (Torreornis inexpectata)
        • Bagiennik plamisty (Xenospiza baileyi)
        • Pasówka białogardła (Zonotrichia albicollis)
        • Pasówka złotołbista (Zonotrichia atricapilla)
        • Pasówka obrożna (Zonotrichia capensis)
        • Pasówka białobrewa (Zonotrichia leucophrys)
        • Pasówka czarnogardła (Zonotrichia querula)
      • Rodzina: Wróble (Passeridae)
        • Wróbel krótkopalcowy (Carpospiza brachydactyla)
        • Wróbel płowy (Gymnoris dentata)
        • Wróbel ubogi (Gymnoris pyrgita)
        • Wróbel białobrewy (Gymnoris superciliaris)
        • Wróbel żółtogardły (Gymnoris xanthocollis)
        • Cynamończyk (Hypocryptadius cinnamomeus)
        • Śnieżka czarnoskrzydła (Montifringilla adamsi)
        • Śnieżka tybetańska (Montifringilla henrici)
        • Śnieżka zwyczajna (Montifringilla nivalis)
        • Śnieżka białorzytna (Onychostruthus taczanowskii)
        • Wróbel mongolski (Passer ammodendri)
        • Wróbel rudogłowy (Passer castanopterus)
        • Wróbel cynamonowy (Passer cinnamomeus)
        • Wróbel sudański (Passer cordofanicus)
        • Wróbel blady (Passer diffusus)
        • Wróbel, wróbel domowy, wróbel zwyczajny (Passer domesticus) (PL)
        • Wróbel kasztanowaty (Passer eminibey)
        • Wróbel złoty (Passer euchlorus)
        • Wróbel oliwkowy (Passer flaveolus)
        • Wróbel siwogłowy (Passer griseus)
        • Wróbel śródziemnomorski (Passer hispaniolensis)
        • Wróbel rudogrzbiety (Passer iagoensis)
        • Wróbel szarogrzbiety (Passer insularis)
        • Wróbel apeniński (Passer italiae)
        • Wróbel cytrynowy (Passer luteus)
        • Wróbel czarnogłowy (Passer melanurus)
        • Wróbel palestyński (Passer moabiticus)
        • Mazurek (Passer montanus) (PL)
        • Wróbel rdzawy (Passer motitensis)
        • Wróbel pakistański (Passer pyrrhonotus)
        • Wróbel pustynny (Passer simplex)
        • Wróbel afgański (Passer yatii)
        • Wróbel popielaty (Passer zarudnyi)
        • Wróbel skalny (Petronia petronia)
        • Śnieżka płowa (Pyrgilauda blanfordi)
        • Śnieżka mongolska (Pyrgilauda davidiana)
        • Śnieżka rdzawoszyja (Pyrgilauda ruficollis)
        • Śnieżka maskowa (Pyrgilauda theresae)
      • Rodzina: Dżunglaki (Pellorneidae)
        • Dzierzbodżunglak (Gampsorhynchus rufulus)
        • Trawiarek (Graminicola bengalensis)
        • Kusotymalek szarolicy (Gypsophila brevicaudata)
        • Kusotymalek górski (Gypsophila crassa)
        • Kusotymalek zmienny (Gypsophila crispifrons)
        • Wyżynniak łuskowany (Illadopsis albipectus)
        • Wyżynniak czarnołbisty (Illadopsis cleaveri)
        • Wyżynniak płowy (Illadopsis fulvescens)
        • Wyżynniak rdzawoboczny (Illadopsis puveli)
        • Wyżynniak ubogi (Illadopsis pyrrhoptera)
        • Wyżynniak rdzawoskrzydły (Illadopsis rufescens)
        • Wyżynniak szarolicy (Illadopsis rufipennis)
        • Wyżynniak drozdowaty (Illadopsis turdina)
        • Pstrotymalek (Kenopia striata)
        • Kępkownik (Laticilla burnesii)
        • Ziemnotymalia (Leonardina woodi)
        • Kusotymalek skromny (Malacocincla abbotti)
        • Kusotymalek czarnobrewy (Malacocincla perspicillata)
        • Kusotymalek sundajski (Malacocincla sepiaria)
        • Sundajek ciemnołbisty (Malacopteron affine)
        • Sundajek białobrewy (Malacopteron albogulare)
        • Sundajek łuskogłowy (Malacopteron cinereum)
        • Sundajek wąsaty (Malacopteron magnirostre)
        • Sundajek rdzawoczelny (Malacopteron magnum)
        • Sundajek rdzawołbisty (Malacopteron palawanense)
        • Łuskodżunglak (Napothera epilepidota)
        • Dżunglak czarnogłowy (Pellorneum capistratum)
        • Dżunglak cynamonowy (Pellorneum fuscocapillus)
        • Dżunglak bagienny (Pellorneum palustre)
        • Dżunglak rudogłowy (Pellorneum ruficeps)
        • Białopiórek rdzawogłowy (Ptilocichla falcata)
        • Białopiórek kasztanowaty (Ptilocichla leucogrammica)
        • Białopiórek brązowy (Ptilocichla mindanensis)
        • Sierpotymalek rdzaworzytny (Rimator albostriatus)
        • Sierpotymalek indochiński (Rimator danjoui)
        • Sierpotymalek cienkodzioby (Rimator malacoptilus)
        • Sierpotymalek długodzioby (Rimator naungmungensis)
        • Buszosikornik szarouchy (Schoeniparus brunneus)
        • Buszosikornik rdzawoskrzydły (Schoeniparus castaneceps)
        • Buszosikornik żółtogardły (Schoeniparus cinereus)
        • Buszosikornik rdzawołbisty (Schoeniparus dubius)
        • Buszosikornik obrożny (Schoeniparus rufogularis)
        • Buszosikornik złotoczelny (Schoeniparus variegaticeps)
        • Dżunglak białobrzuchy (Trichastoma albiventre)
        • Dżunglak rdzawy (Trichastoma bicolor)
        • Dżunglak sumatrzański (Trichastoma buettikoferi)
        • Dżunglak białogardły (Trichastoma celebense)
        • Dżunglak szarogłowy (Trichastoma cinereiceps)
        • Dżunglak kusy (Trichastoma malaccense)
        • Dżunglak przepasany (Trichastoma pyrrogenys)
        • Dżunglak rdzaworzytny (Trichastoma rostratum)
        • Dżunglak płowy (Trichastoma tickelli)
        • Drozdodżunglak czarnogardły (Turdinus atrigularis)
        • Drozdodżunglak białogardły (Turdinus macrodactylus)
        • Drozdodżunglak rdzawouchy (Turdinus marmoratus)
        • Drozdodżunglak rdzawobrzuchy (Turdinus rufipectus)
      • Rodzina: Skalinkowate (Petroicidae)
        • Piechotek mały (Amalocichla incerta)
        • Piechotek duży (Amalocichla sclateriana)
        • Muchóweczka nowokaledońska (Cryptomicroeca flaviventris)
        • Muchóweczka kanarkowa (Devioeca papuana)
        • Krzakor brązowogrzbiety (Drymodes beccarii)
        • Krzakor ciemnolicy (Drymodes brunneopygia)
        • Krzakor jasnolicy (Drymodes superciliaris)
        • Gwizdacz żółty (Eopsaltria australis)
        • Gwizdacz szaropierśny (Eopsaltria griseogularis)
        • Gwizdóweczka (Eugerygone rubra)
        • Gwizdacz przepasany (Gennaeodryas placens)
        • Gwizdacz popielaty (Heteromyias albispecularis)
        • Gwizdacz szarołbisty (Heteromyias cinereifrons)
        • Muchóweczka oliwkowa (Kempiella flavovirescens)
        • Muchóweczka żółtonoga (Kempiella griseoceps)
        • Eukaliptusek srokaty (Melanodryas cucullata)
        • Eukaliptusek brunatny (Melanodryas vittata)
        • Eukaliptusek mały (Melanodryas westralensis)
        • Muchóweczka bura (Microeca fascinans)
        • Muchóweczka żółtobrzucha (Microeca flavigaster)
        • Muchóweczka tanimbarska (Microeca hemixantha)
        • Muchóweczka dwubarwna (Monachella muelleriana)
        • Gwizdówka oliwkowa (Pachycephalopsis hattamensis)
        • Gwizdówka szara (Pachycephalopsis poliosoma)
        • Smolarka białorzytna (Peneothello bimaculata)
        • Smolarka okopcona (Peneothello cryptoleuca)
        • Smolarka jednobarwna (Peneothello cyanus)
        • Smolarka namorzynowa (Peneothello pulverulenta)
        • Smolarka białoskrzydła (Peneothello sigillata)
        • Skalinek tarczowy (Petroica archboldi)
        • Skalinek wielki (Petroica australis)
        • Skalinek żałobny (Petroica bivittata)
        • Skalinek białoskrzydły (Petroica boodang)
        • Skalinek czerwonoczelny (Petroica goodenovii)
        • Skalinek plamisty (Petroica longipes)
        • Skalinek wielkogłowy (Petroica macrocephala)
        • Skalinek szkarłatny (Petroica multicolor)
        • Skalinek czerwonogardły (Petroica phoenicea)
        • Skalinek czarnosterny (Petroica rodinogaster)
        • Skalinek różowy (Petroica rosea)
        • Skalinek czarny (Petroica traversi)
        • Gwizdacz czarnogardły (Plesiodryas albonotata)
        • Gwizdacz czarnobrody (Poecilodryas brachyura)
        • Gwizdacz ciemnouchy (Poecilodryas cerviniventris)
        • Gwizdacz żałobny (Poecilodryas hypoleuca)
        • Gwizdacz białobrewy (Poecilodryas superciliosa)
        • Gwizdacz białopierśny (Quoyornis georgianus)
        • Gwizdacz białogardły (Tregellasia capito)
        • Gwizdacz białolicy (Tregellasia leucops)
      • Rodzina: Złotogłówki (Peucedramidae)
        • Złotogłówka (Peucedramus taeniatus)
      • Rodzina: Hispaniolczyki (Phaenicophilidae)
        • Gąszczarka (Microligea palustris)
        • Hispaniolczyk czarnołbisty (Phaenicophilus palmarum)
        • Hispaniolczyk szarołbisty (Phaenicophilus poliocephalus)
        • Hispaniolka (Xenoligea montana)
      • Rodzina: Brodawniki (Philepittidae)
        • Gołoliczka długodzioba (Neodrepanis coruscans)
        • Gołoliczka krótkodzioba (Neodrepanis hypoxantha)
        • Brodawnik aksamitny (Philepitta castanea)
        • Brodawnik żółtobrzuchy (Philepitta schlegeli)
      • Rodzina: Świstunki (Phylloscopidae)
        • Świstunka nepalska (Abrornis chloronotus)
        • Świstunka świerkowa (Abrornis forresti)
        • Świstunka ałtajska (Abrornis humei) (PL)
        • Świstunka żółtawa (Abrornis inornatus) (PL)
        • Świstunka chińska (Abrornis kansuensis)
        • Świstunka szarogardła (Abrornis maculipennis)
        • Świstunka złotawa (Abrornis proregulus) (PL)
        • Świstunka rdzawopręga (Abrornis pulcher)
        • Świstunka żółto-zielona (Abrornis subviridis)
        • Świstunka syczuańska (Abrornis yunnanensis)
        • Świstunka słoneczna (Phylloscopus affinis)
        • Świstunka wierzbowa (Phylloscopus armandii)
        • Świstunka kanaryjska (Phylloscopus canariensis)
        • Pierwiosnek (Phylloscopus collybita) (PL)
        • Świstunka okopcona (Phylloscopus fuligiventer)
        • Świstunka brunatna (Phylloscopus fuscatus) (PL)
        • Świstunka żółtobrzucha (Phylloscopus griseolus)
        • Świstunka iberyjska (Phylloscopus ibericus) (PL)
        • Świstunka gruzińska (Phylloscopus lorenzii)
        • Świstunka afgańska (Phylloscopus neglectus)
        • Świstunka turniowa (Phylloscopus occisinensis)
        • Świstunka grubodzioba (Phylloscopus schwarzi) (PL)
        • Świstunka szarawa (Phylloscopus sindianus)
        • Świstunka płowobrzucha (Phylloscopus subaffinis)
        • Piecuszek (Phylloscopus trochilus) (PL)
        • Świstunka cienkodzioba (Phylloscopus tytleri)
        • Świstunka górska (Rhadina bonelli) (PL)
        • Świstunka złotorzytna (Rhadina orientalis)
        • Świstunka leśna (Rhadina sibilatrix) (PL)
        • Świstunka okularowa (Seicercus affinis)
        • Świstunka posępna (Seicercus amoenus)
        • Świstunka północna (Seicercus borealis) (PL)
        • Świstunka sachalińska (Seicercus borealoides)
        • Świstunka szerokobrewa (Seicercus budongoensis)
        • Świstunka złotookularowa (Seicercus burkii)
        • Świstunka indochińska (Seicercus calciatilis)
        • Świstunka żółtolica (Seicercus cantator)
        • Świstunka szarolica (Seicercus castaniceps)
        • Świstunka cytrynowa (Seicercus cebuensis)
        • Świstunka zielona (Seicercus claudiae)
        • Świstunka oliwkowa (Seicercus coronatus)
        • Świstunka zielonogrzbieta (Seicercus emeiensis)
        • Świstunka żółtoucha (Seicercus emilsalimi)
        • Świstunka kamczacka (Seicercus examinandus)
        • Świstunka nizinna (Seicercus goodsoni)
        • Świstunka białobrzucha (Seicercus grammiceps)
        • Świstunka hajnańska (Seicercus hainanus)
        • Świstunka czarnołbista (Seicercus herberti)
        • Świstunka wyspowa (Seicercus ijimae)
        • Świstunka rdzawolica (Seicercus laetus)
        • Świstunka katangijska (Seicercus laurae)
        • Świstunka atolowa (Seicercus maforensis)
        • Świstunka wielkodzioba (Seicercus magnirostris)
        • Świstunka uboga (Seicercus makirensis)
        • Świstunka żółtopierśna (Seicercus montis)
        • Świstunka białosterna (Seicercus muleyitensis)
        • Świstunka kaukaska (Seicercus nitidus)
        • Świstunka zielono-siwa (Seicercus occipitalis)
        • Świstunka żółtowstęga (Seicercus ogilviegranti)
        • Świstunka żółtobrewa (Seicercus olivaceus)
        • Świstunka zielonolica (Seicercus omeiensis)
        • Świstunka amurska (Seicercus plumbeitarsus)
        • Świstunka ciemnogłowa (Seicercus poliogenys)
        • Świstunka białogardła (Seicercus presbytes)
        • Świstunka rododendronowa (Seicercus reguloides)
        • Świstunka czarnobrewa (Seicercus ricketti)
        • Świstunka długodzioba (Seicercus rotiensis)
        • Świstunka żółtogardła (Seicercus ruficapilla)
        • Świstunka celebeska (Seicercus sarasinorum)
        • Świstunka gładka (Seicercus soror)
        • Świstunka jasnolica (Seicercus suaramerdu)
        • Świstunka brązowa (Seicercus tenellipes)
        • Świstunka birmańska (Seicercus tephrocephalus)
        • Świstunka paskogłowa (Seicercus trivirgatus)
        • Wójcik (Seicercus trochiloides) (PL)
        • Świstunka ciemna (Seicercus umbrovirens)
        • Świstunka dębowa (Seicercus valentini)
        • Świstunka himalajska (Seicercus whistleri)
        • Świstunka japońska (Seicercus xanthodryas)
        • Świstunka szarogłowa (Seicercus xanthoschistos)
      • Rodzina: Gorzykowate (Pipridae)
        • Gorzyk wachlarzykowaty (Ceratopipra chloromeros)
        • Gorzyk rogaty (Ceratopipra cornuta)
        • Gorzyk złotogłowy (Ceratopipra erythrocephala)
        • Gorzyk czerwonogłowy (Ceratopipra mentalis)
        • Gorzyk purpurowogłowy (Ceratopipra rubrocapilla)
        • Hełmogłowik biały (Chiroxiphia bokermanni)
        • Modrogrzbiecik czerwonogłowy (Chiroxiphia boliviana)
        • Modrogrzbiecik tęposterny (Chiroxiphia caudata)
        • Hełmogłowik czarny (Chiroxiphia galeata)
        • Modrogrzbiecik ostrosterny (Chiroxiphia lanceolata)
        • Modrogrzbiecik długosterny (Chiroxiphia linearis)
        • Modrogrzbiecik trójbarwny (Chiroxiphia pareola)
        • Gorzynek cytrynowy (Chloropipo flavicapilla)
        • Gorzynek jednobarwny (Chloropipo unicolor)
        • Białobrodzik panamski (Corapipo altera)
        • Białobrodzik amazoński (Corapipo gutturalis)
        • Białobrodzik kolumbijski (Corapipo leucorrhoa)
        • Gorzynek zielonawy (Cryptopipo holochlora)
        • Manakin andyjski (Heterocercus aurantiivertex)
        • Manakin żółtogłowy (Heterocercus flavivertex)
        • Manakin ognisty (Heterocercus linteatus)
        • Szpicogonek (Ilicura militaris)
        • Gorzyczek peruwiański (Lepidothrix coeruleocapilla)
        • Gorzyczek czapeczkowy (Lepidothrix coronata)
        • Gorzyczek srebrnogłowy (Lepidothrix iris)
        • Gorzyczek modrorzytny (Lepidothrix isidorei)
        • Gorzyczek białorzytny (Lepidothrix nattereri)
        • Gorzyczek białoczelny (Lepidothrix serena)
        • Gorzyczek żółtobrzuchy (Lepidothrix suavissima)
        • Gorzyczek zielonkawy (Lepidothrix vilasboasi)
        • Kusogorzyk miotlasty (Machaeropterus deliciosus)
        • Kusogorzyk barwny (Machaeropterus eckelberryi)
        • Kusogorzyk płomienny (Machaeropterus pyrocephalus)
        • Kusogorzyk czerwonogłowy (Machaeropterus regulus)
        • Kusogorzyk kreskowany (Machaeropterus striolatus)
        • Manakin brodaty (Manacus manacus)
        • Złotogłowik (Masius chrysopterus)
        • Skoczek złotoczelny (Neopelma aurifrons)
        • Skoczek żółtoczuby (Neopelma chrysocephalum)
        • Skoczek bambusowy (Neopelma chrysolophum)
        • Skoczek jasnobrzuchy (Neopelma pallescens)
        • Skoczek żółtobrzuchy (Neopelma sulphureiventer)
        • Gorzyk szkarłatny (Pipra aureola)
        • Gorzyk ognisty (Pipra fasciicauda)
        • Gorzyk drutosterny (Pipra filicauda)
        • Gorzyk białogłowy (Pseudopipra pipra)
        • Skoczek Sztolcmana (Tyranneutes stolzmanni)
        • Skoczek karłowaty (Tyranneutes virescens)
        • Gorzynek czarny (Xenopipo atronitens)
        • Gorzynek oliwkowy (Xenopipo uniformis)
      • Rodzina: Krzykaczyki (Pipritidae)
        • Krzykaczyk oliwkowy (Piprites chloris)
        • Krzykaczyk szarogłowy (Piprites griseiceps)
        • Krzykaczyk czarnołbisty (Piprites pileata)
      • Rodzina: Muchotyranikowate (Pipromorphidae)
        • Cienkodziobek białolicy (Ceratotriccus albifacies)
        • Cienkodziobek czarno-biały (Ceratotriccus capitalis)
        • Cienkodziobek widłosterny (Ceratotriccus furcatus)
        • Krętolotek brunatny (Cnipodectes subbrunneus)
        • Krętolotek rdzawy (Cnipodectes superrufus)
        • Świergoczek południowy (Corythopis delalandi)
        • Świergoczek obrożny (Corythopis torquatus)
        • Smukłodziobek żółtobrzuchy (Euscarthmornis iohannis)
        • Smukłodziobek brązowogrzbiety (Euscarthmornis margaritaceiventer)
        • Smukłodziobek brazylijski (Euscarthmornis nidipendulus)
        • Smukłodziobek kreskowany (Euscarthmornis striaticollis)
        • Smukłodziobek cynamonowy (Hemitriccus cinnamomeipectus)
        • Smukłodziobek szaropierśny (Hemitriccus diops)
        • Smukłodziobek płowy (Hemitriccus flammulatus)
        • Smukłodziobek czarnobrody (Hemitriccus granadensis)
        • Smukłodziobek gujański (Hemitriccus josephinae)
        • Smukłodziobek bury (Hemitriccus kaempferi)
        • Smukłodziobek oliwkowy (Hemitriccus mirandae)
        • Smukłodziobek bambusowy (Hemitriccus obsoletus)
        • Smukłodziobek okularowy (Hemitriccus orbitatus)
        • Smukłodziobek andyjski (Hemitriccus rufigularis)
        • Muchotyranik brązowogłowy (Leptopogon amaurocephalus)
        • Muchotyranik rdzawogardły (Leptopogon rufipectus)
        • Muchotyranik andyjski (Leptopogon superciliaris)
        • Muchotyranik inkaski (Leptopogon taczanowskii)
        • Muchotyranik rdzawy (Mionectes macconnelli)
        • Muchotyranik ochrowy (Mionectes oleagineus)
        • Muchotyranik oliwkowy (Mionectes olivaceus)
        • Muchotyranik zielonawy (Mionectes roraimae)
        • Muchotyranik szarogłowy (Mionectes rufiventris)
        • Muchotyranik cętkowany (Mionectes striaticollis)
        • Tyraneczek białobrzuchy (Myiornis albiventris)
        • Tyraneczek uszaty (Myiornis auricularis)
        • Tyraneczek samotny (Myiornis inornatus)
        • Tyraneczek amazoński (Myiornis minimus)
        • Zgiętodziobek północny (Oncostoma cinereigulare)
        • Tyraneczek zielonogrzbiety (Oncostoma cohnhafti)
        • Łuskoczubek długopióry (Oncostoma eulophotes)
        • Łuskoczubek hełmiasty (Oncostoma galeatum)
        • Tyraneczek szaropierśny (Oncostoma griseipectus)
        • Tyraneczek brazylijski (Oncostoma minus)
        • Zgiętodziobek południowy (Oncostoma olivaceum)
        • Żółtooczek (Oncostoma pilare)
        • Łuskoczubek rdzawopióry (Oncostoma pileatum)
        • Tyraneczek reliktowy (Oncostoma senex)
        • Tyraneczek boliwijski (Oncostoma spodiops)
        • Łuskoczubek czarnopióry (Oncostoma vitiosum)
        • Tyraneczek szlarnikowy (Oncostoma zosterops)
        • Smukłodziobek czarnołbisty (Perissotriccus atricapillus)
        • Smukłodziobek krótkosterny (Perissotriccus ecaudatus)
        • Tyrańczyk brazylijski (Phylloscartes beckeri)
        • Tyrańczyk maskowy (Phylloscartes ceciliae)
        • Tyrańczyk żółtobrzuchy (Phylloscartes flaviventris)
        • Tyrańczyk panamski (Phylloscartes flavovirens)
        • Tyrańczyk ekwadorski (Phylloscartes gualaquizae)
        • Tyrańczyk żółtolicy (Phylloscartes kronei)
        • Tyrańczyk czarnoczelny (Phylloscartes nigrifrons)
        • Tyrańczyk złotooki (Phylloscartes oustaleti)
        • Tyrańczyk skryty (Phylloscartes parkeri)
        • Tyrańczyk rdzawoczelny (Phylloscartes roquettei)
        • Tyrańczyk rdzawobrewy (Phylloscartes superciliaris)
        • Tyrańczyk rudooki (Phylloscartes sylviolus)
        • Tyrańczyk skromny (Phylloscartes ventralis)
        • Tyrańczyk gujański (Phylloscartes virescens)
        • Cienkodziobek złotoskrzydły (Poecilotriccus calopterus)
        • Cienkodziobek ubogi (Poecilotriccus fumifrons)
        • Cienkodziobek rdzawoczelny (Poecilotriccus latirostris)
        • Cienkodziobek złotobrzuchy (Poecilotriccus luluae)
        • Cienkodziobek rudolicy (Poecilotriccus plumbeiceps)
        • Cienkodziobek ozdobny (Poecilotriccus pulchellus)
        • Cienkodziobek rudogłowy (Poecilotriccus ruficeps)
        • Cienkodziobek rdzawy (Poecilotriccus russatus)
        • Cienkodziobek siwogłowy (Poecilotriccus sylvia)
        • Tyrańczyk oliwkowy (Pogonotriccus chapmani)
        • Tyrańczyk białooki (Pogonotriccus difficilis)
        • Tyrańczyk białobrewy (Pogonotriccus eximius)
        • Tyrańczyk kolumbijski (Pogonotriccus lanyoni)
        • Tyrańczyk łuskolicy (Pogonotriccus ophthalmicus)
        • Tyrańczyk okularowy (Pogonotriccus orbitalis)
        • Tyrańczyk mały (Pogonotriccus paulista)
        • Tyrańczyk rdzawopręgi (Pogonotriccus poecilotis)
        • Tyrańczyk wenezuelski (Pogonotriccus venezuelanus)
        • Tyranulek brunatny (Pseudotriccus pelzelni)
        • Tyranulek rudogłowy (Pseudotriccus ruficeps)
        • Tyranulek rdzawolicy (Pseudotriccus simplex)
        • Oliwiak okularowy (Rhynchocyclus brevirostris)
        • Oliwiak rdzawogardły (Rhynchocyclus fulvipectus)
        • Oliwiak zielonawy (Rhynchocyclus olivaceus)
        • Oliwiak kolumbijski (Rhynchocyclus pacificus)
        • Rdzawoliczek (Taeniotriccus andrei)
        • Klinodziobek żółtobrewy (Todirostrum chrysocrotaphum)
        • Klinodziobek szary (Todirostrum cinereum)
        • Klinodziobek plamisty (Todirostrum maculatum)
        • Klinodziobek czarnogłowy (Todirostrum nigriceps)
        • Klinodziobek białogardły (Todirostrum pictum)
        • Klinodziobek żółtokantarowy (Todirostrum poliocephalum)
        • Klinodziobek wenezuelski (Todirostrum viridanum)
        • Oliwiak żółtobrzuchy (Tolmomyias assimilis)
        • Oliwiak żółty (Tolmomyias flaviventris)
        • Oliwiak Taczanowskiego (Tolmomyias poliocephalus)
        • Oliwiak jasnogardły (Tolmomyias sulphurescens)
        • Oliwiak żółtooki (Tolmomyias traylori)
      • Rodzina: Kurtaczki (Pittidae)
        • Kurtaczek modropręgi (Erythropitta arquata)
        • Kurtaczek czerwonobrzuchy (Erythropitta erythrogaster)
        • Kurtaczek granatowy (Erythropitta granatina)
        • Kurtaczek wąsaty (Erythropitta kochi)
        • Kurtaczek czarnogłowy (Erythropitta venusta)
        • Kurtaczek modrogłowy (Hydrornis baudii)
        • Kurtaczek olbrzymi (Hydrornis caeruleus)
        • Kurtaczek niebieski (Hydrornis cyaneus)
        • Kurtaczek prążkowany (Hydrornis elliotii)
        • Kurtaczek prążkobrzuchy (Hydrornis guajanus)
        • Kurtaczek czarnobrzuchy (Hydrornis gurneyi)
        • Kurtaczek modrokarkowy (Hydrornis nipalensis)
        • Kurtaczek rudy (Hydrornis oatesi)
        • Kurtaczek uszaty (Hydrornis phayrei)
        • Kurtaczek rdzawogłowy (Hydrornis schneideri)
        • Kurtaczek niebieskorzytny (Hydrornis soror)
        • Kurtaczek czarnolicy (Pitta anerythra)
        • Kurtaczek angolski (Pitta angolensis)
        • Kurtaczek bengalski (Pitta brachyura)
        • Kurtaczek ozdobny (Pitta elegans)
        • Kurtaczek tęczowy (Pitta iris)
        • Kurtaczek wielki (Pitta maxima)
        • Kurtaczek namorzynowy (Pitta megarhyncha)
        • Kurtaczek modroskrzydły (Pitta moluccensis)
        • Kurtaczek blady (Pitta nympha)
        • Kurtaczek kapturowy (Pitta sordida)
        • Kurtaczek sinopierśny (Pitta steerii)
        • Kurtaczek wspaniały (Pitta superba)
        • Kurtaczek hałaśliwy (Pitta versicolor)
      • Rodzina: Gołogłowy (Pityriasidae)
        • Gołogłów (Pityriasis gymnocephala)
      • Rodzina: Szerokodziobki (Platyrinchidae)
        • Bławatniczek (Calyptura cristata)
        • Szerokodziobek północny (Platyrinchus cancrominus)
        • Szerokodziobek złotogłowy (Platyrinchus coronatus)
        • Szerokodziobek żółtobrzuchy (Platyrinchus flavigularis)
        • Szerokodziobek rdzawoskrzydły (Platyrinchus leucoryphus)
        • Szerokodziobek żółtogłowy (Platyrinchus mystaceus)
        • Szerokodziobek białogłowy (Platyrinchus platyrhynchos)
        • Szerokodziobek rdzawogłowy (Platyrinchus saturatus)
      • Rodzina: Krępaczki (Platysteiridae)
        • Krępnik rdzawoskrzydły (Batis capensis)
        • Krępnik ciemny (Batis crypta)
        • Krępnik żałobny (Batis diops)
        • Krępnik białobrewy (Batis erlangeri)
        • Krępnik rdzawopierśny (Batis fratrum)
        • Krępnik czarnogrzbiety (Batis ituriensis)
        • Krępnik puszysty (Batis margaritae)
        • Krępnik gaboński (Batis minima)
        • Krępnik ciemnogłowy (Batis minor)
        • Krępnik białogardły (Batis minulla)
        • Krępnik krótkosterny (Batis mixta)
        • Krępnik czarnopierśny (Batis molitor)
        • Krępnik akacjowy (Batis orientalis)
        • Krępnik malutki (Batis perkeo)
        • Krępnik czarnogłowy (Batis poensis)
        • Krępnik szaroboczny (Batis pririt)
        • Krępnik uwieńczony (Batis senegalensis)
        • Krępnik czarnowstęgi (Batis soror)
        • Krępaczek modrooki (Dyaphorophyia blissetti)
        • Krępaczek białoszyi (Dyaphorophyia castanea)
        • Krępaczek czarnogardły (Dyaphorophyia chalybea)
        • Krępaczek złotobrzuchy (Dyaphorophyia concreta)
        • Krępaczek lśniący (Dyaphorophyia jamesoni)
        • Krępaczek białorzytny (Dyaphorophyia tonsa)
        • Dzierzbokos (Lanioturdus torquatus)
        • Krępaczek białoczelny (Platysteira albifrons)
        • Krępaczek rubinobrewy (Platysteira cyanea)
        • Krępaczek obrożny (Platysteira laticincta)
        • Krępaczek białogardły (Platysteira peltata)
      • Rodzina: Wikłaczowate (Ploceidae)
        • Brunatniczka (Amblyospiza albifrons)
        • Bawolik białodzioby (Bubalornis albirostris)
        • Bawolik czerwonodzioby (Bubalornis niger)
        • Bawolik białogłowy (Dinemellia dinemelli)
        • Wikłacz słoneczny (Euplectes afer)
        • Wikłacz białoskrzydły (Euplectes albonotatus)
        • Wikłacz kusy (Euplectes anomalus)
        • Wikłacz półobrożny (Euplectes ardens)
        • Wikłacz ozdobny (Euplectes aureus)
        • Wikłacz wachlarzowaty (Euplectes axillaris)
        • Wikłacz przylądkowy (Euplectes capensis)
        • Wikłacz diademowy (Euplectes diadematus)
        • Wikłacz płomienisty (Euplectes franciscanus)
        • Wikłacz kryzowany (Euplectes gierowii)
        • Wikłacz płomiennoskrzydły (Euplectes hartlaubi)
        • Wikłacz czarnoskrzydły (Euplectes hordeaceus)
        • Baletnik (Euplectes jacksoni)
        • Wikłacz płaszczowy (Euplectes macroura)
        • Wikłacz ognisty (Euplectes orix)
        • Wikłacz olbrzymi (Euplectes progne)
        • Wikłacz płowoskrzydły (Euplectes psammacromius)
        • Wikłacz aldabrański (Foudia aldabrana)
        • Wikłacz reunioński (Foudia delloni)
        • Wikłacz komorski (Foudia eminentissima)
        • Wikłacz maskareński (Foudia flavicans)
        • Wikłacz czerwony (Foudia madagascariensis)
        • Wikłacz leśny (Foudia omissa)
        • Wikłacz maurytyjski (Foudia rubra)
        • Wikłacz seszelski (Foudia sechellarum)
        • Sawannik (Histurgops ruficauda)
        • Wikłacz posępny (Malimbus albinucha)
        • Wikłacz brązowopierśny (Malimbus alienus)
        • Wikłacz angolski (Malimbus angolensis)
        • Wikłacz złoty (Malimbus aurantius)
        • Wikłacz złotoszyi (Malimbus aureonucha)
        • Wikłacz cynamonowy (Malimbus badius)
        • Wikłacz złotoczelny (Malimbus baglafecht)
        • Wikłacz wspaniały (Malimbus ballmanni)
        • Wikłacz kameruński (Malimbus bannermani)
        • Wikłacz dżunglowy (Malimbus batesi)
        • Wikłacz masajski (Malimbus bertrandi)
        • Wikłacz dwubarwny (Malimbus bicolor)
        • Wikłacz pomarańczowy (Malimbus bojeri)
        • Wikłacz rzeczny (Malimbus burnieri)
        • Wikłacz złotolicy (Malimbus capensis)
        • Wikłacz czarnorzytny (Malimbus cassini)
        • Wikłacz rdzawogłowy (Malimbus castaneiceps)
        • Wikłacz papirusowy (Malimbus castanops)
        • Wikłacz koroniasty (Malimbus coronatus)
        • Wikłacz zmienny (Malimbus cucullatus)
        • Wikłacz żółtogrzbiety (Malimbus dichrocephalus)
        • Wikłacz kongijski (Malimbus dorsomaculatus)
        • Wikłacz czerwonobrzuchy (Malimbus erythrogaster)
        • Wikłacz żółtonogi (Malimbus flavipes)
        • Wikłacz rdzawolicy (Malimbus galbula)
        • Wikłacz nadbrzeżny (Malimbus golandi)
        • Wikłacz wielki (Malimbus grandis)
        • Wikłacz czarnolicy (Malimbus heuglini)
        • Wikłacz krasnoszyi (Malimbus ibadanensis)
        • Wikłacz brązowogłowy (Malimbus insignis)
        • Wikłacz sawannowy (Malimbus intermedius)
        • Wikłacz złotogrzbiety (Malimbus jacksoni)
        • Wikłacz katangijski (Malimbus katangae)
        • Wikłacz mały (Malimbus luteolus)
        • Wikłacz czubaty (Malimbus malimbicus)
        • Wikłacz czarnogłowy (Malimbus melanocephalus)
        • Wikłacz żółtogłowy (Malimbus melanogaster)
        • Wikłacz górski (Malimbus nicolli)
        • Wikłacz czarny (Malimbus nigerrimus)
        • Wikłacz czarnogardły (Malimbus nigricollis)
        • Wikłacz czarnobrody (Malimbus nigrimentus)
        • Wikłacz czerwonogardły (Malimbus nitens)
        • Wikłacz okularowy (Malimbus ocularis)
        • Wikłacz oliwkowogłowy (Malimbus olivaceiceps)
        • Wikłacz ciemnodzioby (Malimbus pelzelni)
        • Wikłacz nigeryjski (Malimbus preussi)
        • Wikłacz zatokowy (Malimbus princeps)
        • Wikłacz żółtopierśny (Malimbus racheliae)
        • Wikłacz tanzański (Malimbus reichardi)
        • Wikłacz kasztanowaty (Malimbus rubiginosus)
        • Wikłacz czerwonogłowy (Malimbus rubriceps)
        • Wikłacz pąsowogłowy (Malimbus rubricollis)
        • Wikłacz bagienny (Malimbus ruweti)
        • Wikłacz wyspowy (Malimbus sanctithomae)
        • Wikłacz obrożny (Malimbus scutatus)
        • Wikłacz łuskowany (Malimbus spekei)
        • Wikłacz łuskogrzbiety (Malimbus spekeoides)
        • Wikłacz żółty (Malimbus subaureus)
        • Wikłacz gaboński (Malimbus subpersonatus)
        • Wikłacz jeziorowy (Malimbus taeniopterus)
        • Wikłacz buszmeński (Malimbus temporalis)
        • Wikłacz trójbarwny (Malimbus tricolor)
        • Wikłacz maskowy (Malimbus velatus)
        • Wikłacz akacjowy (Malimbus vitellinus)
        • Wikłacz żałobny (Malimbus weynsi)
        • Wikłacz złotawy (Malimbus xanthops)
        • Wikłacz śliniaczkowy (Malimbus xanthopterus)
        • Wikłacz potokowy (Nelicurvius nelicourvi)
        • Wikłacz nizinny (Nelicurvius sakalava)
        • Wikłacz grubodzioby (Pachyphantes superciliosus)
        • Tkacz (Philetairus socius)
        • Dziergacz łuskowany (Plocepasser donaldsoni)
        • Dziergacz białobrewy (Plocepasser mahali)
        • Dziergacz kasztanowaty (Plocepasser rufoscapulatus)
        • Dziergacz wąsaty (Plocepasser superciliosus)
        • Wikłacz bengalski (Ploceus benghalensis)
        • Wikłacz złotobrzuchy (Ploceus hypoxanthus)
        • Wikłacz kreskowany (Ploceus manyar)
        • Wikłacz wielkodzioby (Ploceus megarhynchus)
        • Wikłacz złotogłowy (Ploceus philippinus)
        • Gromadnik siwogłowy (Pseudonigrita arnaudi)
        • Gromadnik czarnogłowy (Pseudonigrita cabanisi)
        • Wikłacz kardynalski (Quelea cardinalis)
        • Wikłacz czerwonolicy (Quelea erythrops)
        • Wikłacz czerwonodzioby (Quelea quelea)
        • Łuskogłowik rdzawoszyi (Sporopipes frontalis)
        • Łuskogłowik czarnobrody (Sporopipes squamifrons)
      • Rodzina: Skąpoogonki (Pnoepygidae)
        • Tymalek płowy (Pnoepyga albiventer)
        • Tymalek nepalski (Pnoepyga immaculata)
        • Tymalek mały (Pnoepyga pusilla)
      • Rodzina: Siwuszki (Polioptilidae)
        • Gnomik rdzawouchy (Microbates cinereiventris)
        • Gnomik obrożny (Microbates collaris)
        • Siwuszka białolica (Polioptila albiloris)
        • Siwuszka jukatańska (Polioptila albiventris)
        • Siwuszka popielata (Polioptila attenboroughi)
        • Siwuszka białobrewa (Polioptila bilineata)
        • Siwuszka ciemnobrewa (Polioptila caerulea)
        • Siwuszka kalifornijska (Polioptila californica)
        • Siwuszka samotna (Polioptila clementsi)
        • Siwuszka maskowa (Polioptila dumicola)
        • Siwuszka wenezuelska (Polioptila facilis)
        • Siwuszka uboga (Polioptila guianensis)
        • Siwuszka żółtawa (Polioptila lactea)
        • Siwuszka kubańska (Polioptila lembeyei)
        • Siwuszka czarnosterna (Polioptila melanura)
        • Siwuszka czarnołbista (Polioptila nigriceps)
        • Siwuszka brazylijska (Polioptila paraensis)
        • Siwuszka tropikalna (Polioptila plumbea)
        • Siwuszka szarogardła (Polioptila schistaceigula)
        • Gnomik długodzioby (Ramphocaenus melanurus)
        • Gnomik białosterny (Ramphocaenus sticturus)
      • Rodzina: Stadniaki (Pomatostomidae)
        • Stadniak rdzawy (Garritornis isidorei)
        • Stadniak skromny (Pomatostomus halli)
        • Stadniak rdzawołbisty (Pomatostomus ruficeps)
        • Stadniak białobrewy (Pomatostomus superciliosus)
        • Stadniak siwogłowy (Pomatostomus temporalis)
      • Rodzina: Dudkowce (Promeropidae)
        • Dudkowiec kafryjski (Promerops cafer)
        • Dudkowiec natalski (Promerops gurneyi)
      • Rodzina: Płochacze (Prunellidae)
        • Płochacz czarnogardły (Prunella atrogularis)
        • Płochacz halny (Prunella collaris) (PL)
        • Płochacz płowy (Prunella fulvescens)
        • Płochacz himalajski (Prunella himalayana)
        • Płochacz kasztanowaty (Prunella immaculata)
        • Płochacz mongolski (Prunella koslowi)
        • Pokrzywnica (Prunella modularis) (PL)
        • Płochacz syberyjski (Prunella montanella) (PL)
        • Płochacz pstry (Prunella ocularis)
        • Płochacz rudopierśny (Prunella rubeculoides)
        • Płochacz śniady (Prunella rubida)
        • Płochacz rdzawobrewy (Prunella strophiata)
      • Rodzina: Jedwabniczki (Ptiliogonatidae)
        • Atłasowiec czarny (Phainopepla nitens)
        • Atłasowiec żółtoboczny (Phainoptila melanoxantha)
        • Jedwabniczka długosterna (Ptilogonys caudatus)
        • Jedwabniczka szara (Ptilogonys cinereus)
      • Rodzina: Altanniki (Ptilonorhynchidae)
        • Miauczek białouchy (Ailuroedus buccoides)
        • Miauczek zielony (Ailuroedus crassirostris)
        • Ogrodnik złotoczuby (Amblyornis flavifrons)
        • Ogrodnik brunatny (Amblyornis inornata)
        • Ogrodnik długoczuby (Amblyornis macgregoriae)
        • Ogrodnik krótkoczuby (Amblyornis subalaris)
        • Parkietnik (Archboldia papuensis)
        • Jedwabnica płowobrzucha (Chlamydera cerviniventris)
        • Jedwabnica ciemna (Chlamydera guttata)
        • Jedwabnica rdzawołbista (Chlamydera lauterbachi)
        • Jedwabnica plamista (Chlamydera maculata)
        • Jedwabnica szara (Chlamydera nuchalis)
        • Budnik (Prionodura newtoniana)
        • Altannik lśniący (Ptilonorhynchus violaceus)
        • Zębatek (Scenopoeetes dentirostris)
        • Altannik ognisty (Sericulus ardens)
        • Altannik złotokryzy (Sericulus aureus)
        • Altannik żółtoskrzydły (Sericulus bakeri)
        • Altannik królewski (Sericulus chrysocephalus)
      • Rodzina: Bilbile (Pycnonotidae)
        • Szczeciak złotolicy (Acritillas indica)
        • Bilbil kreskowany (Alcurus striatus)
        • Szczeciak brązowolicy (Alophoixus bres)
        • Szczeciak białogardły (Alophoixus flaveolus)
        • szczeciak palawański (Alophoixus frater)
        • Szczeciak czubaty (Alophoixus ochraceus)
        • Szczeciak płowy (Alophoixus pallidus)
        • Szczeciak żółtobrzuchy (Alophoixus phaeocephalus)
        • Szczeciak rdzaworzytny (Alophoixus ruficrissus)
        • Szczeciak szarolicy (Alophoixus tephrogenys)
        • Bilbil zuchwały (Andropadus importunus)
        • Górobilbil czarnobrewy (Arizelocichla fusciceps)
        • Górobilbil zielonawy (Arizelocichla masukuensis)
        • Górobilbil ciemnouchy (Arizelocichla milanjensis)
        • Górobilbil oliwkowy (Arizelocichla montana)
        • Górobilbil ciemnołbisty (Arizelocichla nigriceps)
        • Górobilbil gwinejski (Arizelocichla tephrolaema)
        • Bilbilak (Atimastillas flavicollis)
        • Kongowiec ciemnooki (Baeopogon clamans)
        • Kongowiec jasnooki (Baeopogon indicator)
        • Bleda szarogłowa (Bleda canicapillus)
        • Bleda zielonosterna (Bleda eximius)
        • Bleda kongijska (Bleda notatus)
        • Bleda rudosterna (Bleda syndactylus)
        • Bilbil plamisty (Bonapartia leucogrammica)
        • Bilbil sumatrzański (Bonapartia tympanistrigus)
        • Bilbil czarnogłowy (Brachypodius atriceps)
        • Bilbil andamański (Brachypodius fuscoflavescens)
        • Bilbil niebieskooki (Brachypodius nieuwenhuisii)
        • Bilbil szarogłowy (Brachypodius priocephalus)
        • Bilbil kanarkowy (Calyptocichla serinus)
        • Żółtobrzuch czerwonooki (Chlorocichla falkensteini)
        • Żółtobrzuch okularowy (Chlorocichla flaviventris)
        • Żółtobrzuch złoty (Chlorocichla laetissima)
        • Żółtobrzuch oliwkowy (Chlorocichla prigoginei)
        • Żółtobrzuch białogardły (Chlorocichla simplex)
        • Szczeciobrodacz płowy (Criniger barbatus)
        • Szczeciobrodacz rdzawosterny (Criniger calurus)
        • Szczeciobrodacz zielony (Criniger chloronotus)
        • Szczeciobrodacz białogardły (Criniger ndussumensis)
        • Szczeciobrodacz żółtogardły (Criniger olivaceus)
        • Bilbil brązowy (Euptilotus eutilotus)
        • Brązownik mały (Eurillas ansorgei)
        • Brązownik krzywodzioby (Eurillas curvirostris)
        • Brązownik szarawy (Eurillas gracilis)
        • Brązownik wąsaty (Eurillas latirostris)
        • Brązownik zielony (Eurillas virens)
        • Szczeciak zmienny (Hemixos flavala)
        • Szczeciak złotawy (Hypsipetes affinis)
        • Szczeciak rudouchy (Hypsipetes amaurotis)
        • Szczeciak reunioński (Hypsipetes borbonicus)
        • Szczeciak grubodzioby (Hypsipetes crassirostris)
        • Szczeciak żółtawy (Hypsipetes everetti)
        • Szczeciak wyspowy (Hypsipetes guimarasensis)
        • Szczeciak granatowy (Hypsipetes leucocephalus)
        • Szczeciak ciemny (Hypsipetes madagascariensis)
        • Szczeciak mindorski (Hypsipetes mindorensis)
        • Szczeciak okopcony (Hypsipetes moheliensis)
        • Szczeciak maurytyjski (Hypsipetes olivaceus)
        • Szczeciak śniady (Hypsipetes parvirostris)
        • Szczeciak rdzawopierśny (Hypsipetes philippinus)
        • szczeciak rdzawogardły (Hypsipetes rufigularis)
        • Szczeciak ciemnołbisty (Hypsipetes siquijorensis)
        • Szczeciak białogłowy (Hypsipetes thompsoni)
        • Szczeciak brązowy (Iole charlottae)
        • Szczeciak ubogi (Iole finschii)
        • Szczeciak rdzawoskrzydły (Iole palawanensis)
        • Szczeciak indochiński (Iole propinqua)
        • Szczeciak oliwkowy (Iole viridescens)
        • Plamolotek (Ixonotus guttatus)
        • Szczeciak smugowany (Ixos malaccensis)
        • Szczeciak rdzawogłowy (Ixos mcclellandii)
        • Szczeciak nikobarski (Ixos nicobariensis)
        • Szczeciak sundajski (Ixos virescens)
        • Bilbil żałobny (Microtarsus melanoleucos)
        • Obręczak (Neolestes torquatus)
        • Bilbil łysy (Nok hualon)
        • Jasnobrzuch tanzański (Phyllastrephus albigula)
        • Jasnobrzuch łuskogłowy (Phyllastrephus albigularis)
        • Jasnobrzuch oliwkowy (Phyllastrephus baumanni)
        • Jasnobrzuch płowy (Phyllastrephus cabanisi)
        • Jasnobrzuch szarawy (Phyllastrephus cerviniventris)
        • Jasnobrzuch mały (Phyllastrephus debilis)
        • Jasnobrzuch rdzawosterny (Phyllastrephus fischeri)
        • Jasnobrzuch kreskowany (Phyllastrephus flavostriatus)
        • Jasnobrzuch blady (Phyllastrephus fulviventris)
        • Jasnobrzuch bury (Phyllastrephus hypochloris)
        • Jasnobrzuch żółto-zielony (Phyllastrephus icterinus)
        • Jasnobrzuch pstrogłowy (Phyllastrephus lorenzi)
        • Jasnobrzuch górski (Phyllastrephus poensis)
        • Jasnobrzuch żółty (Phyllastrephus poliocephalus)
        • Jasnobrzuch siwogłowy (Phyllastrephus scandens)
        • Jasnobrzuch rudy (Phyllastrephus strepitans)
        • Jasnobrzuch ziemny (Phyllastrephus terrestris)
        • Jasnobrzuch żółtogardły (Phyllastrephus xavieri)
        • Bilbil żółtooki (Poliolophus urostictus)
        • Bilbil złotoplamy (Pycnonotus aurigaster)
        • Bilbil ogrodowy (Pycnonotus barbatus)
        • Bilbil złotobrewy (Pycnonotus bimaculatus)
        • Bilbil kreskouchy (Pycnonotus blanfordi)
        • Bilbil jednobarwny (Pycnonotus brunneus)
        • Bilbil czerwonoplamy (Pycnonotus cafer)
        • Bilbil białooki (Pycnonotus capensis)
        • Bilbil szaroczelny (Pycnonotus cinereifrons)
        • Bilbil szarobrzuchy (Pycnonotus cyaniventris)
        • Bilbil złotooki (Pycnonotus erythrophthalmos)
        • Bilbil złotolicy (Pycnonotus finlaysoni)
        • Bilbil żółtawy (Pycnonotus flavescens)
        • Bilbil ubogi (Pycnonotus goiavier)
        • Bilbil zbroczony (Pycnonotus jocosus)
        • Bilbil białolicy (Pycnonotus leucogenis)
        • Bilbil białouchy (Pycnonotus leucotis)
        • Bilbil białobrewy (Pycnonotus luteolus)
        • Bilbil czarnoczuby (Pycnonotus melanicterus)
        • Bilbil czerwonooki (Pycnonotus nigricans)
        • Bilbil żółtouchy (Pycnonotus penicillatus)
        • Bilbil oliwkowy (Pycnonotus plumosus)
        • Bilbil jasnooki (Pycnonotus pseudosimplex)
        • Bilbil okularowy (Pycnonotus simplex)
        • Bilbil chiński (Pycnonotus sinensis)
        • Bilbil łuskowany (Pycnonotus squamatus)
        • Bilbil tajwański (Pycnonotus taivanus)
        • Bilbil żółtogardły (Pycnonotus xantholaemus)
        • Bilbil arabski (Pycnonotus xanthopygos)
        • Bilbil białogardły (Pycnonotus xanthorrhous)
        • Bilbil żółtogłowy (Pycnonotus zeylanicus)
        • Szczeciak hakodzioby (Setornis criniger)
        • Ziębodziób czubaty (Spizixos canifrons)
        • Ziębodziób obrożny (Spizixos semitorques)
        • Bilbil cienkodzioby (Stelgidillas gracilirostris)
        • Bilbilowiec (Thescelocichla leucopleura)
        • Szczeciak włochaty (Tricholestes criniger)
      • Rodzina: Mysikróliki (Regulidae)
        • Ogniczek (Corthylio calendula)
        • Mysikrólik płomienny (Regulus goodfellowi)
        • Zniczek (Regulus ignicapillus) (PL)
        • Zniczek maderski (Regulus madeirensis)
        • Mysikrólik (Regulus regulus) (PL)
        • Mysikrólik złotogłowy (Regulus satrapa)
      • Rodzina: Remizy (Remizidae)
        • Remizek zmienny (Anthoscopus caroli)
        • Remizek złotoczelny (Anthoscopus flavifrons)
        • Remizek żółtobrzuchy (Anthoscopus minutus)
        • Remizek blady (Anthoscopus musculus)
        • Remizek żółtawy (Anthoscopus parvulus)
        • Remizek sudański (Anthoscopus punctifrons)
        • Żółtoliczek (Auriparus flaviceps)
        • Remiz wschodni (Remiz consobrinus)
        • Remiz jasnogłowy (Remiz coronatus)
        • Remiz, remiz zwyczajny (Remiz pendulinus) (PL)
      • Rodzina: Łuskowczyki (Rhagologidae)
        • Łuskowczyk (Rhagologus leucostigma)
      • Rodzina: Krytonosy (Rhinocryptidae)
        • Szponniczek (Acropternis orthonyx)
        • Krytonosek południowy (Eugralla paradoxa)
        • Krytonos kasztanowaty (Liosceles thoracicus)
        • Obrożnik ozdobny (Melanopareia elegans)
        • Obrożnik peruwiański (Melanopareia maranonica)
        • Obrożnik oliwkowy (Melanopareia maximiliani)
        • Obrożnik rdzawokarkowy (Melanopareia torquata)
        • Kominiarek ciemny (Merulaxis ater)
        • Kominiarek śniady (Merulaxis stresemanni)
        • Krytonosek północny (Myornis senilis)
        • Kropiatek (Psilorhamphus guttatus)
        • Turko kasztanowaty (Pteroptochos castaneus)
        • Turko wąsaty (Pteroptochos megapodius)
        • Turko czarnogardły (Pteroptochos tarnii)
        • Krytonos czubaty (Rhinocrypta lanceolata)
        • Krytonos białogardły (Scelorchilus albicollis)
        • Krytonos rudogardły (Scelorchilus rubecula)
        • Krytonosek srebrnoczelny (Scytalopus argentifrons)
        • Krytonosek okopcony (Scytalopus chocoensis)
        • Krytonosek zmienny (Scytalopus femoralis)
        • Krytonosek białogardły (Scytalopus indigoticus)
        • Krytonosek brunatny (Scytalopus latebricola)
        • Krytonosek duży (Scytalopus macropus)
        • Krytonosek andyjski (Scytalopus magellanicus)
        • Krytonosek brazylijski (Scytalopus novacapitalis)
        • Krytonosek panamski (Scytalopus panamensis)
        • Krytonosek długoskrzydły (Scytalopus parkeri)
        • Krytonosek rdzawoboczny (Scytalopus psychopompus)
        • Krytonosek ekwadorski (Scytalopus robbinsi)
        • Krytonosek diademowy (Scytalopus schulenbergi)
        • Krytonosek śniady (Scytalopus speluncae)
        • Krytonosek białobrewy (Scytalopus superciliaris)
        • Krytonosek jednobarwny (Scytalopus unicolor)
        • Krytonosek ponury (Scytalopus vicinior)
        • Krytonos piaskowy (Teledromas fuscus)
      • Rodzina: Wachlarzówki (Rhipiduridae)
        • Wachlarzówka białogardła (Rhipidura albicollis)
        • Wachlarzówka szara (Rhipidura albiscapa)
        • Wachlarzówka jasnobrzucha (Rhipidura albiventris)
        • Wachlarzówka białoucha (Rhipidura albolimbata)
        • Wachlarzówka czarna (Rhipidura atra)
        • Wachlarzówka białobrewa (Rhipidura aureola)
        • Wachlarzówka papuaska (Rhipidura brachyrhyncha)
        • Wachlarzówka białoskrzydła (Rhipidura cockerelli)
        • Wachlarzówka sinogłowa (Rhipidura cyaniceps)
        • Wachlarzówka szarogardła (Rhipidura dahli)
        • Wachlarzówka smugowana (Rhipidura dedemi)
        • Wachlarzówka brązowogłowa (Rhipidura diluta)
        • Wachlarzówka melanezyjska (Rhipidura drownei)
        • Wachlarzówka maskowa (Rhipidura dryas)
        • Wachlarzówka białobrzucha (Rhipidura euryura)
        • Wachlarzówka posępna (Rhipidura fuliginosa)
        • Wachlarzówka rdzawosterna (Rhipidura fuscorufa)
        • Wachlarzówka samotna (Rhipidura habibiei)
        • Wachlarzówka rudobrzucha (Rhipidura hyperythra)
        • Wachlarzówka srokata (Rhipidura javanica)
        • Wachlarzówka rdzawogrzbieta (Rhipidura lepida)
        • Wachlarzówka smolista (Rhipidura leucophrys)
        • Wachlarzówka plamista (Rhipidura leucothorax)
        • Wachlarzówka białowąsa (Rhipidura maculipectus)
        • Wachlarzówka rudawa (Rhipidura malaitae)
        • Wachlarzówka czarnopierśna (Rhipidura matthiae)
        • Wachlarzówka popielata (Rhipidura nebulosa)
        • Wachlarzówka czarnogrzbieta (Rhipidura nigritorquis)
        • Wachlarzówka czarnogłowa (Rhipidura nigrocinnamomea)
        • Wachlarzówka płowa (Rhipidura opistherythra)
        • Wachlarzówka perlista (Rhipidura perlata)
        • Wachlarzówka czarnowstęga (Rhipidura personata)
        • Wachlarzówka namorzynowa (Rhipidura phasiana)
        • Wachlarzówka rdzaworzytna (Rhipidura phoenicura)
        • Wachlarzówka wyspowa (Rhipidura rennelliana)
        • Wachlarzówka mała (Rhipidura rufidorsa)
        • Wachlarzówka rdzawa (Rhipidura rufifrons)
        • Wachlarzówka zmienna (Rhipidura rufiventris)
        • Wachlarzówka czerwonawa (Rhipidura semirubra)
        • Wachlarzówka cynamonowa (Rhipidura sulaensis)
        • Wachlarzówka modra (Rhipidura superciliaris)
        • Wachlarzówka płomienna (Rhipidura superflua)
        • Wachlarzówka ciemna (Rhipidura tenebrosa)
        • Wachlarzówka przepasana (Rhipidura teysmanni)
        • Wachlarzówka białobroda (Rhipidura threnothorax)
        • Wachlarzówka kreskowana (Rhipidura verreauxi)
      • Rodzina: Tangarzce (Rhodinocichlidae)
        • Tanagrzec (Rhodinocichla rosea)
      • Rodzina: Oliwczyki (Sapayoidae)
        • Oliwczyk (Sapayoa aenigma)
      • Rodzina: Liściarki (Scleruridae)
        • Dróżniczek krótkodzioby (Geositta antarctica)
        • Dróżniczek grubodzioby (Geositta crassirostris)
        • Dróżniczek białobrzuchy (Geositta cunicularia)
        • Dróżniczek płowy (Geositta isabellina)
        • Dróżniczek skromny (Geositta maritima)
        • Dróżniczek brzegowy (Geositta peruviana)
        • Dróżniczek kusy (Geositta poeciloptera)
        • Dróżniczek andyjski (Geositta punensis)
        • Dróżniczek rdzawosterny (Geositta rufipennis)
        • Dróżniczek ciemnoskrzydły (Geositta saxicolina)
        • Dróżniczek cienkodzioby (Geositta tenuirostris)
        • Liściarek siwawy (Sclerurus albigularis)
        • Liściarek białogardły (Sclerurus caudacutus)
        • Liściarek łuskowany (Sclerurus guatemalensis)
        • Liściarek rdzawy (Sclerurus mexicanus)
        • Liściarek krótkodzioby (Sclerurus rufigularis)
        • Liściarek brazylijski (Sclerurus scansor)
      • Rodzina: Skotniczkowate (Scotocercidae)
        • Skrytoczub rdzawolicy (Abroscopus albogularis)
        • Skrytoczub ciemnolicy (Abroscopus schisticeps)
        • Skrytoczub białobrewy (Abroscopus superciliaris)
        • Wierzbówka himalajska (Cettia brunnifrons)
        • Wierzbówka żółtobrzucha (Cettia castaneocoronata)
        • Wierzbówka (zwyczajna) (Cettia cetti)
        • Wierzbówka rdzawoczelna (Cettia major)
        • Oliweczka cytrynowa (Erythrocercus holochlorus)
        • Oliweczka siwogłowa (Erythrocercus livingstonei)
        • Oliweczka rdzawa (Erythrocercus mccallii)
        • Kusaczynka żółtogardła (Hemitesia neumanni)
        • Kusaczynka bladonoga (Hemitesia pallidipes)
        • Wierzbownik rdzawoboczny (Horornis acanthizoides)
        • Wierzbownik oliwkowy (Horornis annae)
        • Wierzbownik drobny (Horornis brunnescens)
        • Wierzbownik duży (Horornis canturians)
        • Wierzbownik rdzawołbisty (Horornis carolinae)
        • Wierzbownik japoński (Horornis diphone)
        • Wierzbownik żółtawy (Horornis flavolivaceus)
        • Wierzbownik płowy (Horornis fortipes)
        • Wierzbownik jasnogardły (Horornis haddeni)
        • Wierzbownik melanezyjski (Horornis parens)
        • Wierzbownik ciemny (Horornis ruficapilla)
        • Wierzbownik filipiński (Horornis seebohmi)
        • Wierzbownik sundajski (Horornis vulcanius)
        • Krawczynek (Phyllergates cucullatus)
        • Skotniczka (Scotocerca inquieta)
        • Kusaczynka szarobrzucha (Tesia cyaniventer)
        • Kusaczynka rdzawogłowa (Tesia everetti)
        • Kusaczynka złotogłowa (Tesia olivea)
        • Kusaczynka skąposterna (Tesia superciliaris)
        • Bambusóweczka (Tickellia hodgsoni)
        • Kusaczynka północna (Urosphena squameiceps)
        • Kusaczynka białobrewa (Urosphena subulata)
        • Kusaczynka brązowa (Urosphena whiteheadi)
      • Rodzina: Kowaliki (Sittidae)
        • Kowalik białoczelny (Sitta arctica)
        • Kowalik okularowy (Sitta azurea)
        • Kowalik czarnogłowy (Sitta canadensis)
        • Kowalik karoliński (Sitta carolinensis)
        • Kowalik kaszmirski (Sitta cashmirensis)
        • Kowalik kasztanowaty (Sitta castanea)
        • Kowalik (zwyczajny) (Sitta europaea) (PL)
        • Kowalik wspaniały (Sitta formosa)
        • Kowalik krasnodzioby (Sitta frontalis)
        • Kowalik himalajski (Sitta himalayensis)
        • Kowalik bahamski (Sitta insularis)
        • Kowalik turecki (Sitta krueperi)
        • Kowalik algierski (Sitta ledanti)
        • Kowalik białolicy (Sitta leucopsis)
        • Kowalik wielki (Sitta magna)
        • Kowalik tybetański (Sitta nagaensis)
        • Kowalik skalny (Sitta neumayer)
        • Kowalik liliowy (Sitta oenochlamys)
        • Kowalik malutki (Sitta pusilla)
        • Kowalik mały (Sitta pygmaea)
        • Kowalik żółtodzioby (Sitta solangiae)
        • Kowalik duży (Sitta tephronota)
        • Kowalik białobrewy (Sitta victoriae)
        • Kowalik płowy (Sitta villosa)
        • Kowalik korsykański (Sitta whiteheadi)
        • Kowalik skromny (Sitta yunnanensis)
      • Rodzina: Owadówki (Stenostiridae)
        • Komarówka szarogłowa (Culicicapa ceylonensis)
        • Komarówka żółtawa (Culicicapa helianthea)
        • Muchodławik niebieskawy (Elminia albicauda)
        • Muchodławik białobrzuchy (Elminia albiventris)
        • Muchodławik białosterny (Elminia albonotata)
        • Muchodławik błękitny (Elminia longicauda)
        • Muchodławik ciemny (Elminia nigromitrata)
        • Białobrzeżek (Stenostira scita)
      • Rodzina: Szpaki (Sturnidae)
        • Majna obrożna (Acridotheres albocinctus)
        • Majna birmańska (Acridotheres burmannicus)
        • Majna popielata (Acridotheres cinereus)
        • Majna czubata (Acridotheres cristatellus)
        • Majna szara (Acridotheres fuscus)
        • Majna norowa (Acridotheres ginginianus)
        • Majna żałobna (Acridotheres grandis)
        • Majna jawajska (Acridotheres javanicus)
        • Majna czarnoskrzydła (Acridotheres melanopterus)
        • Majna brunatna (Acridotheres tristis)
        • Szpak rdzawolicy (Agropsar philippensis)
        • Szpak mandżurski (Agropsar sturninus)
        • Gwarek złotoczuby (Ampeliceps coronatus)
        • Skworczyk samoański (Aplonis atrifusca)
        • Skworczyk białooki (Aplonis brunneicapillus)
        • Skworczyk śpiewny (Aplonis cantoroides)
        • Skworczyk szarawy (Aplonis cinerascens)
        • Skworczyk kruczy (Aplonis corvina)
        • Skworczyk stalowy (Aplonis crassa)
        • Skworczyk brązowoskrzydły (Aplonis dichroa)
        • Skworczyk atolowy (Aplonis feadensis)
        • Skworczyk ogorzały (Aplonis fusca)
        • Skworczyk duży (Aplonis grandis)
        • Skworczyk wyspowy (Aplonis insularis)
        • Skworczyk długosterny (Aplonis magna)
        • Skworczyk skromny (Aplonis mavornata)
        • Skworczyk towarzyski (Aplonis metallica)
        • Skworczyk krótkosterny (Aplonis minor)
        • Skworczyk molucki (Aplonis mysolensis)
        • Skworczyk żółtooki (Aplonis mystacea)
        • Skworczyk mikronezyjski (Aplonis opaca)
        • Skworczyk zielony (Aplonis panayensis)
        • Skworczyk karoliński (Aplonis pelzelni)
        • Skworczyk górski (Aplonis santovestris)
        • Skworczyk marmurkowy (Aplonis striata)
        • Skworczyk polinezyjski (Aplonis tabuensis)
        • Skworczyk wulkaniczny (Aplonis ulietensis)
        • Skworczyk rdzawoskrzydły (Aplonis zelandica)
        • Perukarz krótkoczuby (Basilornis celebensis)
        • Perukarz długoczuby (Basilornis corythaix)
        • Perukarz hełmiasty (Basilornis galeatus)
        • Ametyszczak (Cinnyricinclus leucogaster)
        • Szpak ozdobny (Creatophora cinerea)
        • Pąsobrewik (Enodes erythrophris)
        • Szpak reunioński (Fregilupus varius)
        • Perukarz białorzytny (Goodfellowia miranda)
        • Gwarek malabarski (Gracula indica)
        • Gwarek cejloński (Gracula ptilogenys)
        • Gwarek czczony (Gracula religiosa)
        • Szpak srokaty (Gracupica contra)
        • Szpak czarnoszyi (Gracupica nigricollis)
        • Błyszczak białopierśny (Grafisia torquata)
        • Malgaszczyk (Hartlaubius auratus)
        • Błyszczak miedzianosterny (Hylopsar cupreocauda)
        • Błyszczak purpurowogłowy (Hylopsar purpureiceps)
        • Błyszczak ostrosterny (Lamprotornis acuticaudus)
        • Błyszczak białogłowy (Lamprotornis albicapillus)
        • Błyszczak krępy (Lamprotornis australis)
        • Błyszczak brunatny (Lamprotornis bicolor)
        • Błyszczak długosterny (Lamprotornis caudatus)
        • Błyszczak spiżowosterny (Lamprotornis chalcurus)
        • Błyszczak stalowy (Lamprotornis chalybaeus)
        • Błyszczak niebieskouchy (Lamprotornis chloropterus)
        • Błyszczak szarawy (Lamprotornis fischeri)
        • Błyszczak półobrożny (Lamprotornis hildebrandti)
        • Błyszczak tęczowy (Lamprotornis iris)
        • Błyszczak ciemny (Lamprotornis mevesii)
        • Błyszczak lśniący (Lamprotornis nitens)
        • Błyszczak ozdobny (Lamprotornis ornatus)
        • Błyszczak kasztanowobrzuchy (Lamprotornis pulcher)
        • Błyszczak purpurowy (Lamprotornis purpureus)
        • Błyszczak purpurowosterny (Lamprotornis purpuroptera)
        • Błyszczak królewski (Lamprotornis regius)
        • Błyszczak strojny (Lamprotornis shelleyi)
        • Błyszczak wspaniały (Lamprotornis splendidus)
        • Błyszczak rudobrzuchy (Lamprotornis superbus)
        • Błyszczak jednobarwny (Lamprotornis unicolor)
        • Szpak balijski (Leucopsar rothschildi)
        • Gwarek złoty (Mino anais)
        • Gwarek złotolicy (Mino dumontii)
        • Gwarek białorzytny (Mino kreffti)
        • Szpak maskareński (Necropsar rodericanus)
        • Błyszczak białoskrzydły (Neocichla gutturalis)
        • Błyszczak czarnobrzuchy (Notopholia corusca)
        • Czarnotek białodzioby (Onychognathus albirostris)
        • Czarnotek somalijski (Onychognathus blythii)
        • Czarnotek sokotrzański (Onychognathus frater)
        • Czarnotek kasztanowoskrzydły (Onychognathus fulgidus)
        • Czarnotek rudoskrzydły (Onychognathus morio)
        • Czarnotek białoskrzydły (Onychognathus nabouroup)
        • Czarnotek pluszogłowy (Onychognathus salvadorii)
        • Czarnotek cienkodzioby (Onychognathus tenuirostris)
        • Czarnotek arabski (Onychognathus tristramii)
        • Czarnotek krótkosterny (Onychognathus walleri)
        • Pasterz (Pastor roseus) (PL)
        • Błyszczak rdzawobrzuchy (Pholia sharpii)
        • Błyszczak żałobny (Poeoptera femoralis)
        • Błyszczak czarny (Poeoptera kenricki)
        • Błyszczak smukły (Poeoptera lugubris)
        • Błyszczak górski (Poeoptera stuhlmanni)
        • Filipińczyk gładki (Rhabdornis inornatus)
        • Filipińczyk wąsaty (Rhabdornis mystacalis)
        • Łysak (Sarcops calvus)
        • Błyszczak himalajski (Saroglossa spilopterus)
        • Szpakownik (Scissirostrum dubium)
        • Błyszczak dwubarwny (Speculipastor bicolor)
        • Szpak szary (Spodiopsar cineraceus)
        • Szpak jedwabisty (Spodiopsar sericeus)
        • Celebesiak gołolicy (Streptocitta albertinae)
        • Celebesiak białoszyi (Streptocitta albicollis)
        • Szpak białogłowy (Sturnia erythropygia)
        • Szpak szarogłowy (Sturnia malabarica)
        • Szpak bramiński (Sturnia pagodarum)
        • Szpak chiński (Sturnia sinensis)
        • Szpak białolicy (Sturnornis albofrontatus)
        • Szpak jednobarwny (Sturnus unicolor)
        • Szpak (zwyczajny) (Sturnus vulgaris) (PL)
      • Rodzina: Pokrzewkowate (Sylviidae)
        • Pokrzewka balearska (Curruca balearica)
        • Pokrzewka obrożna (Curruca boehmi)
        • Pokrzewka jemeńska (Curruca buryi)
        • Pokrzewka wąsata (Curruca cantillans) (PL)
        • Cierniówka (Curruca communis) (PL)
        • Pokrzewka okularowa (Curruca conspicillata)
        • Lutniczka wschodnia (Curruca crassirostris)
        • Piegża (Curruca curruca) (PL)
        • Pokrzewka saharyjska (Curruca deserti)
        • Pokrzewka algierska (Curruca deserticola)
        • lutniczka zachodnia (Curruca hortensis)
        • Pokrzewka iberyjska (Curruca iberiae)
        • Pokrzewka przylądkowa (Curruca layardi)
        • Pokrzewka arabska (Curruca leucomelaena)
        • Pokrzewka brązowa (Curruca lugens)
        • Pokrzewka aksamitna (Curruca melanocephala) (PL)
        • Pokrzewka cypryjska (Curruca melanothorax)
        • Pokrzewka kaspijska (Curruca mystacea)
        • Pokrzewka pustynna (Curruca nana)
        • Jarzębatka (Curruca nisoria) (PL)
        • Pokrzewka czarnogardła (Curruca ruppeli)
        • Pokrzewka czarniawa (Curruca sarda)
        • Pokrzewka różowobrzucha (Curruca subalpina)
        • Pokrzewka złowroga (Curruca subcoerulea)
        • Pokrzewka kasztanowata (Curruca undata)
        • Pokrzewka szarogłowa (Sylvia abyssinica)
        • Kapturka (Sylvia atricapilla) (PL)
        • Gajówka (Sylvia borin) (PL)
        • Żabotnik (Sylvia dohrni)
        • Jałowczyk (Sylvia galinieri)
        • Kapturniczek (Sylvia nigricapillus)
      • Rodzina: Tęczaki (Tachurisidae)
        • Tęczak (Tachuris rubrigastra)
      • Rodzina: Chronkowate (Thamnophilidae)
        • Czarnomrowik czerwonooki (Akletos goeldii)
        • Czarnomrowik epoletowy (Akletos melanoceps)
        • Ściółkowczyk szarobrzuchy (Ammonastes pelzelni)
        • Andomrowiniec (Ampelornis griseiceps)
        • Ściółkowczyk białobrzuchy (Aprositornis disjuncta)
        • Batara (Batara cinerea)
        • Śliniacznik (Biatas nigropectus)
        • Mrówkowodzik brazylijski (Cercomacra brasiliana)
        • Mrówkowodzik smolisty (Cercomacra carbonaria)
        • Mrówkowodzik szary (Cercomacra cinerascens)
        • Mrówkowodzik rzeczny (Cercomacra ferdinandi)
        • Mrówkowodzik peruwiański (Cercomacra manu)
        • Mrówkowodzik lśniący (Cercomacra melanaria)
        • Mrówkowodzik żałobny (Cercomacra nigricans)
        • Mrówinek wąwozowy (Cercomacroides fuscicauda)
        • Mrówinek śniady (Cercomacroides laeta)
        • Mrówinek czarniawy (Cercomacroides nigrescens)
        • Mrówinek samotny (Cercomacroides parkeri)
        • Mrówinek czarny (Cercomacroides serva)
        • Mrówinek ciemny (Cercomacroides tyrannina)
        • Zebrzak wielkodzioby (Cymbilaimus lineatus)
        • Zebrzak czubaty (Cymbilaimus sanctaemariae)
        • Szperaczek (Dichrozona cincta)
        • Leśnica długosterna (Drymophila caudata)
        • Leśnica kreskowana (Drymophila devillei)
        • Leśnica rdzawa (Drymophila ferruginea)
        • Leśnica rudosterna (Drymophila genei)
        • Leśnica stokowa (Drymophila hellmayri)
        • Leśnica wenezuelska (Drymophila klagesi)
        • Leśnica uboga (Drymophila malura)
        • Leśnica szarawa (Drymophila ochropyga)
        • Leśnica bambusowa (Drymophila rubricollis)
        • Leśnica łuskowana (Drymophila squamata)
        • Leśnica andyjska (Drymophila striaticeps)
        • Krępomrowiec ponury (Dysithamnus leucostictus)
        • Krępomrowiec czarnolicy (Dysithamnus mentalis)
        • Krępomrowiec stokowy (Dysithamnus occidentalis)
        • Krępomrowiec ołowiowy (Dysithamnus plumbeus)
        • Krępomrowiec perlisty (Dysithamnus puncticeps)
        • Krępomrowiec piegowaty (Dysithamnus stictothorax)
        • Krępomrowiec smugogłowy (Dysithamnus striaticeps)
        • Krępomrowiec rdzawogrzbiety (Dysithamnus xanthopterus)
        • Gardlinek amazoński (Epinecrophylla amazonica)
        • Gardlinek rudosterny (Epinecrophylla erythrura)
        • Gardlinek brunatny (Epinecrophylla fulviventris)
        • Gardlinek płowy (Epinecrophylla gutturalis)
        • Gardlinek rudogrzbiety (Epinecrophylla haematonota)
        • Gardlinek białooki (Epinecrophylla leucophthalma)
        • Gardlinek ozdobny (Epinecrophylla ornata)
        • Gardlinek stokowy (Epinecrophylla spodionota)
        • Mrówkowiec rdzaworzytny (Euchrepomis callinota)
        • Mrówkowiec białobrzuchy (Euchrepomis humeralis)
        • Mrówkowiec żółtorzytny (Euchrepomis sharpei)
        • Mrówkowiec rdzawogrzbiety (Euchrepomis spodioptila)
        • Mrówkodławik bagienny (Formicivora acutirostris)
        • Mrówkodławik czarnogłowy (Formicivora erythronotos)
        • Mrówkodławik skalny (Formicivora grantsaui)
        • Mrówkodławik białowstęgi (Formicivora grisea)
        • Mrówkodławik cienkodzioby (Formicivora iheringi)
        • Mrówkodławik jednobarwny (Formicivora littoralis)
        • Mrówkodławik czarnobrzuchy (Formicivora melanogaster)
        • Mrówkodławik rdzawogrzbiety (Formicivora rufa)
        • Mrówkodławik górski (Formicivora serrana)
        • Mrówkodzierzb czubaty (Frederickena fulva)
        • Mrówkodzierzb falisty (Frederickena unduliger)
        • Mrówkodzierzb czarnogardły (Frederickena viridis)
        • Gołoczółek (Gymnocichla nudiceps)
        • Mrówczyk dwubarwny (Gymnopithys bicolor)
        • Mrówczyk białobrzuchy (Gymnopithys leucaspis)
        • Mrówczyk okularowy (Gymnopithys rufigula)
        • Czarnomrowik okopcony (Hafferia fortis)
        • Czarnomrowik andyjski (Hafferia immaculata)
        • Czarnomrowik panamski (Hafferia zeledoni)
        • Mrówczynek czarnogłowy (Herpsilochmus atricapillus)
        • Mrówczynek oliwkowy (Herpsilochmus axillaris)
        • Mrówczynek szary (Herpsilochmus dorsimaculatus)
        • Mrówczynek amazoński (Herpsilochmus dugandi)
        • Mrówczynek szarogrzbiety (Herpsilochmus frater)
        • Mrówczynek żółtobrewy (Herpsilochmus gentryi)
        • Mrówczynek wielkodzioby (Herpsilochmus longirostris)
        • Mrówczynek żółtobrzuchy (Herpsilochmus motacilloides)
        • Mrówczynek maskowy (Herpsilochmus parkeri)
        • Mrówczynek obrożny (Herpsilochmus pectoralis)
        • Mrówczynek brazylijski (Herpsilochmus pileatus)
        • Mrówczynek białopióry (Herpsilochmus praedictus)
        • Mrówczynek popielaty (Herpsilochmus roraimae)
        • Mrówczynek rdzawoskrzydły (Herpsilochmus rufimarginatus)
        • Mrówczynek gujański (Herpsilochmus stictocephalus)
        • Mrówczynek siwy (Herpsilochmus sticturus)
        • Mrówczynek plamisty (Herpsilochmus stotzi)
        • Leśniczka czarnogłowa (Hylophylax naevioides)
        • Leśniczka plamista (Hylophylax naevius)
        • Leśniczka kropkowana (Hylophylax punctulatus)
        • Jaguarek szczebiotliwy (Hypocnemis cantator)
        • Jaguarek żółtawy (Hypocnemis flavescens)
        • Jaguarek żółtobrewy (Hypocnemis hypoxantha)
        • Jaguarek boliwijski (Hypocnemis ochrogyna)
        • Jaguarek plamisty (Hypocnemis peruviana)
        • Jaguarek oliwkowy (Hypocnemis rondoni)
        • Jaguarek łuskowany (Hypocnemis striata)
        • Jaguarek rdzawoboczny (Hypocnemis subflava)
        • Szarook białosterny (Hypocnemoides maculicauda)
        • Szarook czarnogardły (Hypocnemoides melanopogon)
        • Perlinek (Hypoedaleus guttatus)
        • Kusomrówiaczek rudobrzuchy (Isleria guttata)
        • Kusomrówiaczek popielaty (Isleria hauxwelli)
        • Sadzak perlisty (Mackenziaena leachii)
        • Sadzak posępny (Mackenziaena severa)
        • perliczek (Megastictus margaritatus)
        • Cynamonik (Microrhopias quixensis)
        • Mrowiniec (Myrmeciza longipes)
        • Szaromrowik inkaski (Myrmelastes brunneiceps)
        • Szaromrowik wenezuelski (Myrmelastes caurensis)
        • Szaromrowik amazoński (Myrmelastes humaythae)
        • Szaromrowik ołowiany (Myrmelastes hyperythrus)
        • Szaromrowik plamkoskrzydły (Myrmelastes leucostigma)
        • Szaromrowik brazylijski (Myrmelastes rufifacies)
        • Szaromrowik czarniawy (Myrmelastes saturatus)
        • Szaromrowik ciemny (Myrmelastes schistaceus)
        • Czarnoliczek białobrewy (Myrmoborus leucophrys)
        • Czarnoliczek czubaty (Myrmoborus lophotes)
        • Czarnoliczek żałobny (Myrmoborus lugubris)
        • Czarnoliczek ciemnobrzuchy (Myrmoborus melanurus)
        • Czarnoliczek białobrzuchy (Myrmoborus myotherinus)
        • Mrówkołowik żółtogardły (Myrmochanes ambiguus)
        • Mrówkołowik mały (Myrmochanes brachyurus)
        • Mrówkołowik pstry (Myrmochanes cherriei)
        • Mrówkołowik dwubarwny (Myrmochanes hemileucus)
        • Mrówkołowik wąsaty (Myrmochanes ignotus)
        • Mrówkołowik rzeczny (Myrmochanes klagesi)
        • Mrówkołowik amazoński (Myrmochanes longipennis)
        • Mrówkołowik brazylijski (Myrmochanes multostriatus)
        • Mrówkołowik pacyficzny (Myrmochanes pacificus)
        • Mrówkołowik żółtawy (Myrmochanes sclateri)
        • Mrówkołowik pasiasty (Myrmochanes surinamensis)
        • Mrowik andyjski (Myrmoderus eowilsoni)
        • Mrowik modrooki (Myrmoderus ferrugineus)
        • Mrowik białogardły (Myrmoderus loricatus)
        • Mrowik czarnolicy (Myrmoderus ruficauda)
        • Mrowik łuskowany (Myrmoderus squamosus)
        • Ściółkowczyk czarnogardły (Myrmophylax atrothorax)
        • Posuszek (Myrmorchilus strigilatus)
        • Mrówczak (Myrmornis torquata)
        • Mrówiaczek szary (Myrmotherula assimilis)
        • Mrówiaczek białoboczny (Myrmotherula axillaris)
        • Mrówiaczek skromny (Myrmotherula behni)
        • Mrówiaczek czarnobrzuchy (Myrmotherula fluminensis)
        • Mrówiaczek boliwijski (Myrmotherula grisea)
        • Mrówiaczek ciemny (Myrmotherula iheringi)
        • Mrówiaczek srokaty (Myrmotherula longicauda)
        • Mrówiaczek siwy (Myrmotherula menetriesii)
        • Mrówiaczek ubogi (Myrmotherula minor)
        • Mrówiaczek łupkowy (Myrmotherula schisticolor)
        • Mrówiaczek ciemnoskrzydły (Myrmotherula snowi)
        • Mrówiaczek śniady (Myrmotherula sunensis)
        • Mrówiaczek jednobarwny (Myrmotherula unicolor)
        • Mrówiaczek białosterny (Myrmotherula urosticta)
        • Łódkodziób kolumbijski (Neoctantes alixii)
        • Łódkodziób czarnogardły (Neoctantes atrogularis)
        • Łódkodziób czarny (Neoctantes niger)
        • Mrówczyk szary (Oneillornis lunulatus)
        • Mrówczyk białogardły (Oneillornis salvini)
        • Białobrzeżek peruwiański (Percnostola arenarum)
        • Białobrzeżek czarnogłowy (Percnostola rufifrons)
        • Modroliczek (Phaenostictus mcleannani)
        • Gołook białoczelny (Phlegopsis borbae)
        • Gołook czarny (Phlegopsis erythroptera)
        • Gołook plamisty (Phlegopsis nigromaculata)
        • Dziwaczek maskowy (Pithys albifrons)
        • Dziwaczek kasztanowaty (Pithys castaneus)
        • Gołoliczek (Poliocrania exsul)
        • Plamkówka (Pygiptila stellaris)
        • Węglarz czarny (Pyriglena atra)
        • Węglarz białokarkowy (Pyriglena leuconota)
        • Węglarz białoskrzydły (Pyriglena leucoptera)
        • Węglarz czarnogłowy (Pyriglena maura)
        • Węglarz amazoński (Pyriglena similis)
        • Mrówczaczek (Radinopsyche sellowi)
        • Okularek maskowy (Rhegmatorhina berlepschi)
        • Okularek rdzawoczuby (Rhegmatorhina cristata)
        • Okularek czarnogłowy (Rhegmatorhina gymnops)
        • Okularek białogardły (Rhegmatorhina hoffmannsi)
        • Okularek białoczuby (Rhegmatorhina melanosticta)
        • Mrówieńczyk (Rhopias gularis)
        • Gajowiec (Rhopornis ardesiacus)
        • Tarczomrowiec (Sakesphoroides cristatus)
        • Mrowiec czarnoczuby (Sakesphorus canadensis)
        • Mrowiec żałobny (Sakesphorus luctuosus)
        • Rudogonka andyjska (Sciaphylax castanea)
        • Rudogonka amazońska (Sciaphylax hemimelaena)
        • Potoczak (Sclateria naevia)
        • Czerwonook czarny (Sipia berlepschi)
        • Czerwonook śniady (Sipia laemosticta)
        • Czerwonook łupkowy (Sipia nigricauda)
        • Czerwonook płaszczowy (Sipia palliata)
        • Taraba (Taraba major)
        • Zebrogłowik rdzawogrzbiety (Terenura maculata)
        • Zebrogłowik popielaty (Terenura sicki)
        • Rudzielik północny (Thamnistes anabatinus)
        • Rudzielik południowy (Thamnistes rufescens)
        • Ciemnotek amazoński (Thamnomanes ardesiacus)
        • Ciemnotek szary (Thamnomanes caesius)
        • Ciemnotek czarnogardły (Thamnomanes saturninus)
        • Ciemnotek niebieskawy (Thamnomanes schistogynus)
        • Chronka kropkowana (Thamnophilus aethiops)
        • Chronka amazońska (Thamnophilus amazonicus)
        • Chronka atlantycka (Thamnophilus ambiguus)
        • Chronka wyżynna (Thamnophilus aroyae)
        • Chronka nizinna (Thamnophilus atrinucha)
        • Chronka obrożna (Thamnophilus bernardi)
        • Chronka żałobna (Thamnophilus bridgesi)
        • Chronka zmienna (Thamnophilus caerulescens)
        • Chronka smolista (Thamnophilus cryptoleucus)
        • Chronka kukająca (Thamnophilus divisorius)
        • Chronka pręgowana (Thamnophilus doliatus)
        • Chronka wenezuelska (Thamnophilus insignis)
        • Chronka czarnogłowa (Thamnophilus melanonotus)
        • Chronka białosterna (Thamnophilus melanothorax)
        • Chronka pasiasta (Thamnophilus multistriatus)
        • Chronka mysia (Thamnophilus murinus)
        • Chronka czarna (Thamnophilus nigriceps)
        • Chronka ciemna (Thamnophilus nigrocinereus)
        • Chronka rdzawogrzbieta (Thamnophilus palliatus)
        • Chronka białobrzucha (Thamnophilus pelzelni)
        • Chronka ekwadorska (Thamnophilus praecox)
        • Chronka plamista (Thamnophilus punctatus)
        • Chronka rdzawogłowa (Thamnophilus ruficapillus)
        • Chronka czarnoskrzydła (Thamnophilus schistaceus)
        • Chronka plamkoskrzydła (Thamnophilus stictocephalus)
        • Chronka boliwijska (Thamnophilus sticturus)
        • Chronka andyjska (Thamnophilus tenuepunctatus)
        • Chronka brazylijska (Thamnophilus torquatus)
        • Chronka jednobarwna (Thamnophilus unicolor)
        • Chronka jasnobrzucha (Thamnophilus zarumae)
        • Pręgopiórek północny (Willisornis poecilinotus)
        • Pręgopiórek brazylijski (Willisornis vidua)
        • Brązowiaczek (Xenornis setifrons)
      • Rodzina: Tanagry (Thraupidae)
        • Andagra czerwonoucha (Anisognathus igniventris)
        • Andagra żółtoucha (Anisognathus lacrymosus)
        • Andagra czarnolica (Anisognathus melanogenys)
        • Andagra złotobrzucha (Anisognathus notabilis)
        • Andagra żółtołbista (Anisognathus somptuosus)
        • Ziębówka ciemna (Asemospiza fuliginosa)
        • Ziębówka skromna (Asemospiza obscura)
        • Tanagra dwubarwna (Bangsia arcaei)
        • Tanagra złotołbista (Bangsia aureocincta)
        • Tanagra złotołbista (Bangsia aureocincta)
        • Tanagra modrolica (Bangsia edwardsi)
        • Tanagra modrolica (Bangsia edwardsi)
        • Tanagra oliwkowa (Bangsia flavovirens)
        • Tanagra czarno-złota (Bangsia melanochlamys)
        • Tanagra złotopierśna (Bangsia rothschildi)
        • Andotanager kapturowy (Buthraupis montana)
        • Cynoberek (Calochaetes coccineus)
        • Kłowacz namorzynowy (Camarhynchus heliobates)
        • Kłowacz kaktusowy (Camarhynchus pallidus)
        • Kłowacz mały (Camarhynchus parvulus)
        • Kłowacz ciemnogłowy (Camarhynchus pauper)
        • Kłowacz papugodzioby (Camarhynchus psittacula)
        • Melodnik (Castanozoster thoracicus)
        • Pluszogłówka (Catamblyrhynchus diadema)
        • Myszatka mała (Catamenia analis)
        • Myszatka śniada (Catamenia homochroa)
        • Myszatka płowa (Catamenia inornata)
        • Owadziarka szara (Certhidea fusca)
        • Owadziarka zielona (Certhidea olivacea)
        • Tangarka błękitna (Chalcothraupis ruficervix)
        • Czarnoczubek (Charitospiza eucosma)
        • Szmaragdotanagra czarnogardła (Chlorochrysa calliparaea)
        • Szmaragdotanagra wspaniała (Chlorochrysa nitidissima)
        • Szmaragdotanagra lśniąca (Chlorochrysa phoenicotis)
        • Seledynek (Chlorophanes spiza)
        • Andotanager zielony (Chlorornis riefferii)
        • Tanagerek żółtogłowy (Chrysothlypis chrysomelas)
        • Tanagerek szkarłatny (Chrysothlypis salmoni)
        • Srokotanager (Cissopis leverianus)
        • Andotanager złoty (Cnemathraupis aureodorsalis)
        • Andotanager czarnogardły (Cnemathraupis eximia)
        • Andokapturnik (Cnemoscopus rubrirostris)
        • Cukrzyk (Coereba flaveola)
        • Katingowczyk (Compsothraupis loricata)
        • Prostodziobek białoczelny (Conirostrum albifrons)
        • Prostodziobek dwubarwny (Conirostrum bicolor)
        • Prostodziobek wielki (Conirostrum binghami)
        • Prostodziobek szary (Conirostrum cinereum)
        • Prostodziobek białobrewy (Conirostrum ferrugineiventre)
        • Prostodziobek białouchy (Conirostrum leucogenys)
        • Prostodziobek amazoński (Conirostrum margaritae)
        • Prostodziobek rdzawy (Conirostrum rufum)
        • Prostodziobek czarnogłowy (Conirostrum sitticolor)
        • Prostodziobek rdzaworzytny (Conirostrum speciosum)
        • Prostodziobek rdzawobrewy (Conirostrum tamarugense)
        • Żałobnik stożkodzioby (Conothraupis mesoleuca)
        • Żałobnik białobrzuchy (Conothraupis speculigera)
        • Chórzyk (Coryphaspiza melanotis)
        • Krasnoczubek ognisty (Coryphospingus cucullatus)
        • Krasnoczubek siwy (Coryphospingus pileatus)
        • Beretnik szarobrzuchy (Creurgops dentatus)
        • Beretnik rdzawobrzuchy (Creurgops verticalis)
        • Błękitniczek purpurowy (Cyanerpes caeruleus)
        • Błękitniczek czerwononogi (Cyanerpes cyaneus)
        • Błękitniczek lśniący (Cyanerpes lucidus)
        • Błękitniczek krótkodzioby (Cyanerpes nitidus)
        • Modrotanager (Cyanicterus cyanicterus)
        • Tanagrówka (Cypsnagra hirundinacea)
        • Cukrownik białobrzuchy (Dacnis albiventris)
        • Cukrownik strojny (Dacnis berlepschi)
        • Cukrownik niebieski (Dacnis cayana)
        • Cukrownik żółtobrzuchy (Dacnis flaviventer)
        • Cukrownik turkusowy (Dacnis hartlaubi)
        • Cukrownik modrołbisty (Dacnis lineata)
        • Cukrownik czarnobrody (Dacnis nigripes)
        • Cukrownik modrolicy (Dacnis venusta)
        • Cukrownik seledynowy (Dacnis viguieri)
        • Haczykodziobek białoboczny (Diglossa albilatera)
        • Haczykodziobek cynamonowy (Diglossa baritula)
        • Haczykodziobek czarnogardły (Diglossa brunneiventris)
        • Haczykodziobek modry (Diglossa caerulescens)
        • Haczykodziobek szarobrzuchy (Diglossa carbonaria)
        • Haczykodziobek maskowy (Diglossa cyanea)
        • Haczykodziobek łuskowany (Diglossa duidae)
        • Haczykodziobek jednobarwny (Diglossa glauca)
        • Haczykodziobek ciemny (Diglossa gloriosa)
        • Haczykodziobek epoletowy (Diglossa gloriosissima)
        • Haczykodziobek czarniawy (Diglossa humeralis)
        • Haczykodziobek indygowy (Diglossa indigotica)
        • Haczykodziobek lśniący (Diglossa lafresnayii)
        • Haczykodziobek duży (Diglossa major)
        • Haczykodziobek wąsaty (Diglossa mystacalis)
        • Haczykodziobek śniady (Diglossa plumbea)
        • Haczykodziobek rdzawobrzuchy (Diglossa sittoides)
        • Haczykodziobek wenezuelski (Diglossa venezuelensis)
        • Diuka (Diuca diuca)
        • Trzcinowiec (Donacospiza albifrons)
        • Andomodraszek rdzawobrzuchy (Dubusia castaneoventris)
        • Andomodraszek sędziwy (Dubusia taeniata)
        • Trznadlówka duża (Emberizoides duidae)
        • Trznadlówka ostrosterna (Emberizoides herbicola)
        • Trznadlówka mała (Emberizoides ypiranganus)
        • Pampasówka szarogłowa (Embernagra longicauda)
        • Pampasówka szarolica (Embernagra platensis)
        • Szczotkogłówka (Eucometis penicillata)
        • Gardlik (Euneornis campestris)
        • Darwinka szydłodzioba (Geospiza acutirostris)
        • Darwinka grubodzioba (Geospiza conirostris)
        • Darwinka czarna (Geospiza fortis)
        • Darwinka mała (Geospiza fuliginosa)
        • Darwinka wielkodzioba (Geospiza magnirostris)
        • Darwinka duża (Geospiza propinqua)
        • Darwinka kaktusowa (Geospiza scandens)
        • Darwinka północna (Geospiza septentrionalis)
        • Andochruściak mniejszy (Geospizopsis plebejus)
        • Andochruściak większy (Geospizopsis unicolor)
        • Kardynałka (Gubernatrix cristata)
        • Bambusozięb łupkowaty (Haplospiza rustica)
        • Bambusozięb jednobarwny (Haplospiza unicolor)
        • Cudotanagerek żółtogardły (Hemithraupis flavicollis)
        • Cudotanagerek czarnolicy (Hemithraupis guira)
        • Cudotanagerek rudogłowy (Hemithraupis ruficapilla)
        • Czubkobrewik ubogi (Heterospingus rubrifrons)
        • Czubkobrewik żałobny (Heterospingus xanthopygius)
        • Punańczyk szary (Idiopsar brachyurus)
        • Punańczyk rdzawogrzbiety (Idiopsar dorsalis)
        • Punańczyk białobrody (Idiopsar erythronotus)
        • Punańczyk białoskrzydły (Idiopsar speculifer)
        • Ineczka wąsata (Incaspiza laeta)
        • Ineczka szaroskrzydła (Incaspiza ortizi)
        • Ineczka maskowa (Incaspiza personata)
        • Ineczka wspaniała (Incaspiza pulchra)
        • Ineczka mała (Incaspiza watkinsi)
        • Złotoszyjnik (Iridophanes pulcherrimus)
        • Modraszek żółtogardły (Iridosornis analis)
        • Modraszek Jelskiego (Iridosornis jelskii)
        • Modraszek złotogardły (Iridosornis porphyrocephalus)
        • Modraszek inkaski (Iridosornis reinhardti)
        • Modraszek złotołbisty (Iridosornis rufivertex)
        • Tangarka kropkowana (Ixothraupis guttata)
        • Tangarka plamista (Ixothraupis punctata)
        • Tangarka rdzawogardła (Ixothraupis rufigula)
        • Tangarka zielona (Ixothraupis varia)
        • Tangarka żółtawa (Ixothraupis xanthogastra)
        • Zieleńczyk czarnołbisty (Kleinothraupis atropileus)
        • Zieleńczyk białobrewy (Kleinothraupis auricularis)
        • Zieleńczyk złotobrewy (Kleinothraupis calophrys)
        • Zieleńczyk stokowy (Kleinothraupis parodii)
        • Zieleńczyk szarołbisty (Kleinothraupis reyi)
        • Lanio czarnogardły (Lanio aurantius)
        • Lanio rdzaworzytny (Lanio fulvus)
        • Lanio białogardły (Lanio leucothorax)
        • Lanio białoskrzydły (Lanio versicolor)
        • Szarzynek jednobarwny (Lophospingus griseocristatus)
        • Szarzynek maskowy (Lophospingus pusillus)
        • Żałobnik ognistoczuby (Loriotus cristatus)
        • Żałobnik białoskrzydły (Loriotus luctuosus)
        • Żałobnik rdzawobrzuchy (Loriotus rufiventer)
        • Ziębołuszcz barbadoski (Loxigilla barbadensis)
        • Ziębołuszcz rdzawobrody (Loxigilla noctis)
        • Jamajczyk (Loxipasser anoxanthus)
        • Magelańczyk żółtoskrzydły (Melanodera melanodera)
        • Magelańczyk żółtowąsy (Melanodera xanthogramma)
        • Ziębołuszcz ciemnolicy (Melanospiza bicolor)
        • Ziębołuszcz czarny (Melanospiza richardsoni)
        • Gilówka duża (Melopyrrha grandis)
        • Gilówka czarna (Melopyrrha nigra)
        • Gilówka rdzawoczelna (Melopyrrha portoricensis)
        • Gilówka rudobrewa (Melopyrrha violacea)
        • Świergoszczyk szarosterny (Microspingus alticola)
        • Świergoszczyk kasztanowaty (Microspingus cabanisi)
        • Świergoszczyk popielaty (Microspingus cinereus)
        • Świergoszczyk rudobrewy (Microspingus erythrophrys)
        • Świergoszczyk rdzaworzytny (Microspingus lateralis)
        • Świergoszczyk czarnogłowy (Microspingus melanoleucus)
        • Świergoszczyk obrożny (Microspingus torquatus)
        • Świergoszczyk płowy (Microspingus trifasciatus)
        • Polańczyk maskowy (Nemosia pileata)
        • Polańczyk rubinowy (Nemosia rourei)
        • Dzierzbotanagra (Neothraupis fasciata)
        • Ochrówka (Nephelornis oneilli)
        • Tristanik mały (Nesospiza acunhae)
        • Tristanik duży (Nesospiza wilkinsi)
        • Cynamonówka (Orchesticus abeillei)
        • Amazonek (Parkerthraustes humeralis)
        • Kardynałek rdzawoczelny (Paroaria baeri)
        • Kardynałek żółtodzioby (Paroaria capitata)
        • Kardynałek czubaty (Paroaria coronata)
        • Kardynałek krasnogłowy (Paroaria dominicana)
        • Kardynałek czarnogardły (Paroaria gularis)
        • Kardynałek czarnouchy (Paroaria nigrogenis)
        • Ziębołuszcz kubański (Phonipara canora)
        • Chruściak czarnogłowy (Phrygilus atriceps)
        • Chruściak szarogłowy (Phrygilus gayi)
        • Chruściak magellański (Phrygilus patagonicus)
        • Chruściak punański (Phrygilus punensis)
        • Ineczka grubodzioba (Piezorina cinerea)
        • Kokośnik (Pinaroloxias inornata)
        • Modrotanagra płowobrzucha (Pipraeidea melanonota)
        • Wegetariańczyk (Platyspiza crassirostris)
        • Tangarka lazurowa (Poecilostreptus cabanisi)
        • Tangarka srokata (Poecilostreptus palmeri)
        • Rudoliczka szarobrzucha (Poospiza baeri)
        • Czywik białogardły (Poospiza boliviana)
        • Rudoliczka rdzawobrzucha (Poospiza garleppi)
        • Złotogardlik białobrewy (Poospiza goeringi)
        • Czywik maskowy (Poospiza hispaniolensis)
        • Czywik białowąsy (Poospiza nigrorufa)
        • Czywik ozdobny (Poospiza ornata)
        • Czywik czarnolicy (Poospiza rubecula)
        • Złotogardlik rdzawobrewy (Poospiza rufosuperciliaris)
        • Czywik mahoniowy (Poospiza whitii)
        • Andoczywik duży (Poospizopsis caesar)
        • Andoczywik rdzawoboczny (Poospizopsis hypocondria)
        • Andomodraszek białobrewy (Pseudosaltator rufiventris)
        • Andołuszczek kapturowy (Pseudospingus verticalis)
        • Andołuszczek ubogi (Pseudospingus xanthophthalmus)
        • Tapiranga purpurowa (Ramphocelus bresilia)
        • Tapiranga ciemna (Ramphocelus carbo)
        • Tapiranga szkarłatna (Ramphocelus dimidiatus)
        • Tapiranga ognista (Ramphocelus flammigerus)
        • Tapiranga kreskowana (Ramphocelus melanogaster)
        • Tapiranga czarnobrzucha (Ramphocelus nigrogularis)
        • Tapiranga szkarłatno-czarna (Ramphocelus passerinii)
        • Tapiranga maskowa (Ramphocelus sanguinolentus)
        • Modrotanagra żółtobrzucha (Rauenia bonariensis)
        • Karminka (Rhodospingus cruentus)
        • Żółtonos pręgosterny (Rhopospina alaudina)
        • Żółtonos lazurowy (Rhopospina caerulescens)
        • Żółtonos okopcony (Rhopospina carbonaria)
        • Żółtonos śniady (Rhopospina fruticeti)
        • Wyspiarczyk (Rowettia goughensis)
        • Ziarnołusk białobrewy (Saltator albicollis)
        • Ziarnołusk ciemnogłowy (Saltator atriceps)
        • Ziarnołusk czarnoskrzydły (Saltator atripennis)
        • Ziarnołusk złotodzioby (Saltator aurantiirostris)
        • Ziarnołusk maskowy (Saltator cinctus)
        • Ziarnołusk szary (Saltator coerulescens)
        • Ziarnołusk okopcony (Saltator fuliginosus)
        • Ziarnołusk białogardły (Saltator grossus)
        • Ziarnołusk grubodzioby (Saltator maxillosus)
        • Ziarnołusk płowogardły (Saltator maximus)
        • Ziarnołusk kapturowy (Saltator nigriceps)
        • Ziarnołusk rdzawoboczny (Saltator orenocensis)
        • Ziarnołusk zielonawy (Saltator similis)
        • Ziarnołusk kreskowany (Saltator striatipectus)
        • Ziarnołusk czarnogardły (Saltatricula atricollis)
        • Ziarnołusk wspaniały (Saltatricula multicolor)
        • Szarogrzbiet czarnolicy (Schistochlamys melanopis)
        • Szarogrzbiet cynamonowy (Schistochlamys ruficapillus)
        • Śnieżnogłowik (Sericossypha albocristata)
        • Szafranka duża (Sicalis auriventris)
        • Szafranka kanarkowa (Sicalis citrina)
        • Szafranka czerwonoczelna (Sicalis columbiana)
        • Szafranka złotogłowa (Sicalis flaveola)
        • Szafranka patagońska (Sicalis lebruni)
        • Szafranka żółta (Sicalis lutea)
        • Szafranka żółtogłowa (Sicalis luteocephala)
        • Szafranka skromna (Sicalis luteola)
        • Szafranka pustynna (Sicalis mendozae)
        • Szafranka oliwkowa (Sicalis olivascens)
        • Szafranka peruwiańska (Sicalis raimondii)
        • Szafranka Taczanowskiego (Sicalis taczanowskii)
        • Szafranka szaroucha (Sicalis uropigyalis)
        • Andolasówka oliwkowa (Sphenopsis frontalis)
        • Andolasówka czarnoucha (Sphenopsis melanotis)
        • Andagra modrogłowa (Sporathraupis cyanocephala)
        • Ziarnojadek białogardły (Sporophila albogularis)
        • Ziarnojadek plamoskrzydły (Sporophila americana)
        • Ziarnojadek kasztanowobrzuchy (Sporophila angolensis)
        • Ziarnojadek czarnodzioby (Sporophila atrirostris)
        • Ziarnojadek araukariowy (Sporophila beltoni)
        • Ziarnojadek cynamonowy (Sporophila bouvreuil)
        • Ziarnojadek łuskowany (Sporophila bouvronides)
        • Ziarnojadek dwuobrożny (Sporophila caerulescens)
        • Ziarnojadek brązowobrzuchy (Sporophila castaneiventris)
        • Ziarnojadek kasztanowaty (Sporophila cinnamomea)
        • Ziarnojadek maskowy (Sporophila collaris)
        • Ziarnojadek kruczy (Sporophila corvina)
        • Ziarnojadek grubodzioby (Sporophila crassirostris)
        • Ziarnojadek sierpodzioby (Sporophila falcirostris)
        • Ziarnojadek białorzytny (Sporophila fringilloides)
        • Ziarnojadek duży (Sporophila frontalis)
        • Ziarnojadek samotny (Sporophila funerea)
        • Ziarnojadek rdzaworzytny (Sporophila hypochroma)
        • Ziarnojadek płowy (Sporophila hypoxantha)
        • Ziarnojadek ciemnonogi (Sporophila intermedia)
        • Ziarnojadek białobrzuchy (Sporophila leucoptera)
        • Ziarnojadek wąsaty (Sporophila lineola)
        • Ziarnojadek żałobny (Sporophila luctuosa)
        • Ziarnojadek wielkodzioby (Sporophila maximiliani)
        • Ziarnojadek czarnobrzuchy (Sporophila melanogaster)
        • Ziarnojadek rudobrzuchy (Sporophila minuta)
        • Ziarnojadek czarnowstęgi (Sporophila morelleti)
        • Ziarnojadek białobrody (Sporophila murallae)
        • Ziarnojadek czarnolicy (Sporophila nigricollis)
        • Ziarnojadek czarnogrzbiety (Sporophila nigrorufa)
        • Ziarnojadek czarny (Sporophila nuttingi)
        • Ziarnojadek bagienny (Sporophila palustris)
        • Ziarnojadek papugodzioby (Sporophila peruviana)
        • Ziarnojadek melodyjny (Sporophila pileata)
        • Ziarnojadek siwy (Sporophila plumbea)
        • Ziarnojadek moczarowy (Sporophila ruficollis)
        • Ziarnojadek popielaty (Sporophila schistacea)
        • Ziarnojadek Taczanowskiego (Sporophila simplex)
        • Ziarnojadek rudobrody (Sporophila telasco)
        • Ziarnojadek obrożny (Sporophila torqueola)
        • Diademik (Stephanophorus diadematus)
        • Tangarka jasnogrzbieta (Stilpnia argyrofenges)
        • Tangarka płowa (Stilpnia cayana)
        • Tangarka antylska (Stilpnia cucullata)
        • Tangarka niebieskoszyja (Stilpnia cyanicollis)
        • Tangarka czarnogłowa (Stilpnia cyanoptera)
        • Tangarka czarnołbista (Stilpnia heinei)
        • Tangarka modrolica (Stilpnia larvata)
        • Tangarka skromna (Stilpnia meyerdeschauenseei)
        • Tangarka czarnowstęga (Stilpnia nigrocincta)
        • Tangarka rajska (Stilpnia peruviana)
        • Tangarka modrogardła (Stilpnia phillipsi)
        • Tangarka ozdobna (Stilpnia preciosa)
        • Tangarka siwogrzbieta (Stilpnia viridicollis)
        • Tangarka maskowa (Stilpnia vitriolina)
        • Żałobnik koroniasty (Tachyphonus coronatus)
        • Żałobnik nadbrzeżny (Tachyphonus delatrii)
        • Żałobnik epoletowy (Tachyphonus phoenicius)
        • Żałobnik czarny (Tachyphonus rufus)
        • Żałobnik płowoczuby (Tachyphonus surinamus)
        • Tangarka złota (Tangara arthus)
        • Tangarka hiacyntowa (Tangara callophrys)
        • Tangarka zielonogłowa (Tangara chilensis)
        • Tangarka złotoucha (Tangara chrysotis)
        • Tangarka czerwonoszyja (Tangara cyanocephala)
        • Tangarka modrobrewa (Tangara cyanotis)
        • Tangarka czarnogardła (Tangara cyanoventris)
        • Tangarka czarnoczelna (Tangara desmaresti)
        • Tangarka łuskowana (Tangara dowii)
        • Tangarka wspaniała (Tangara fastuosa)
        • Tangarka szmaragdowa (Tangara florida)
        • Tangarka zielonoucha (Tangara fucosa)
        • Tangarka rudogłowa (Tangara gyrola)
        • Tangarka cytrynowa (Tangara icterocephala)
        • Tangarka szara (Tangara inornata)
        • Tangarka modrowąsa (Tangara johannae)
        • Tangarka lśniąca (Tangara labradorides)
        • Tangarka rdzawoskrzydła (Tangara lavinia)
        • Tangarka żółtobrzucha (Tangara mexicana)
        • Tangarka berylowa (Tangara nigroviridis)
        • Tangarka ognistogłowa (Tangara parzudakii)
        • Tangarka rdzawolica (Tangara rufigenis)
        • Tangarka złoto-zielona (Tangara schrankii)
        • Tangarka seledynowa (Tangara seledon)
        • Tangarka modra (Tangara vassorii)
        • Tangarka jasnorzytna (Tangara velia)
        • Tangarka żółtoucha (Tangara xanthocephala)
        • Andagra maskowa (Tephrophilus wetmorei)
        • Tersyna (Tersina viridis)
        • Kapturzyk kasztanowaty (Thlypopsis fulviceps)
        • Kapturzyk Taczanowskiego (Thlypopsis inornata)
        • Kapturzyk cynamonowy (Thlypopsis ornata)
        • Kapturzyk inkaski (Thlypopsis pectoralis)
        • Kapturzyk rudy (Thlypopsis pyrrhocoma)
        • Kapturzyk żółtobrzuchy (Thlypopsis ruficeps)
        • Kapturzyk pomarańczowy (Thlypopsis sordida)
        • Kapturzyk szarouchy (Thlypopsis superciliaris)
        • Tangarka żółtoskrzydła (Thraupis abbas)
        • Tangarka niebieska (Thraupis episcopus)
        • Tangarka sina (Thraupis glaucocolpa)
        • Tangarka chabrowa (Thraupis ornata)
        • Tangarka palmowa (Thraupis palmarum)
        • Tangarka modroskrzydła (Thraupis sayaca)
        • Kubanik (Tiaris olivaceus)
        • Żałobnik płowy (Trichothraupis melanops)
        • Sztolcmanka (Urothraupis stolzmanni)
        • Polniczka (Volatinia jacarina)
        • Tanagra złotogardła (Wetmorethraupis sterrhopteron)
        • Niebieszczek (Xenodacnis parina)
        • Ineczka szara (Xenospingus concolor)
      • Rodzina: Pomurniki (Tichodromidae)
      • Rodzina: Tymaliowate (Timaliidae)
        • Kolcodziób bengalski (Cyanoderma ambiguum)
        • Kolcodziób złoty (Cyanoderma chrysaeum)
        • Kolcodziób modrooki (Cyanoderma erythropterum)
        • Kolcodziób czarnopręgi (Cyanoderma melanothorax)
        • Kolcodziób czarnobrody (Cyanoderma pyrrhops)
        • Kolcodziób rdzawołbisty (Cyanoderma ruficeps)
        • Kolcodziób rdzawoczelny (Cyanoderma rufifrons)
        • Kurtnik rdzawy (Dumetia hyperythra)
        • Sierpodziób plamisty (Erythrogenys erythrocnemis)
        • Sierpodziób rudolicy (Erythrogenys erythrogenys)
        • Sierpodziób wielki (Erythrogenys hypoleucos)
        • Tymalka czarnogardła (Macronus ptilosus)
        • Tymalka brązowa (Macronus striaticeps)
        • Czarnotymal łysy (Melanocichla calva)
        • Czarnotymal żałobny (Melanocichla lugubris)
        • Gromadniczek szarouchy (Mixornis flavicollis)
        • Gromadniczek żółtobrzuchy (Mixornis gularis)
        • Gromadniczek szarolicy (Mixornis kelleyi)
        • Łączniak maskowy (Pomatorhinus ferruginosus)
        • Łączniak żółtodzioby (Pomatorhinus horsfieldii)
        • Łączniak kasztanowaty (Pomatorhinus montanus)
        • Łączniak złotodzioby (Pomatorhinus ochraceiceps)
        • Łączniak rudoszyi (Pomatorhinus ruficollis)
        • Łączniak siwogłowy (Pomatorhinus schisticeps)
        • Łączniak sierpodzioby (Pomatorhinus superciliaris)
        • Kurtnik czarnoczelny (Rhopocichla atriceps)
        • Tymalek asamski (Spelaeornis badeigularis)
        • Tymalek rdzawogardły (Spelaeornis caudatus)
        • Tymalek ogoniasty (Spelaeornis chocolatinus)
        • Tymalek jasnogardły (Spelaeornis kinneari)
        • Tymalek szarouchy (Spelaeornis longicaudatus)
        • Tymalek czarnoplamy (Spelaeornis oatesi)
        • Tymalek białoplamy (Spelaeornis reptatus)
        • Tymalek strzyżykowaty (Spelaeornis troglodytoides)
        • Cierniodziób białobrzuchy (Stachyris grammiceps)
        • Cierniodziób okopcony (Stachyris herberti)
        • Cierniodziób czarnolicy (Stachyris humei)
        • Cierniodziób szarolicy (Stachyris leucotis)
        • Cierniodziób rdzaworzytny (Stachyris maculata)
        • Cierniodziób płowy (Stachyris nigriceps)
        • Cierniodziób czarnogardły (Stachyris nigricollis)
        • Cierniodziób chiński (Stachyris nonggangensis)
        • Cierniodziób maskowy (Stachyris oglei)
        • Cierniodziób sędziwy (Stachyris poliocephala)
        • Cierniodziób brązowolicy (Stachyris roberti)
        • Cierniodziób plamkoszyi (Stachyris strialata)
        • Cierniodziób białowstęgi (Stachyris thoracica)
        • Tymalia (Timalia pileata)
      • Rodzina: Bekardowate (Tityridae)
        • Bławatek czarnolicy (Iodopleura fusca)
        • Bławatek białobrewy (Iodopleura isabellae)
        • Bławatek prążkowany (Iodopleura pipra)
        • Łuskowik (Laniisoma elegans)
        • Bekardzik purpurowogardły (Pachyramphus aglaiae)
        • Bekardzik szary (Pachyramphus albogriseus)
        • Bekardzik rdzawy (Pachyramphus castaneus)
        • Bekardzik cynamonowy (Pachyramphus cinnamomeus)
        • Bekardzik jednobarwny (Pachyramphus homochrous)
        • Bekardzik białogardły (Pachyramphus major)
        • Bekardzik czarnołbisty (Pachyramphus marginatus)
        • Bekardzik różowogardły (Pachyramphus minor)
        • Bekardzik czarny (Pachyramphus niger)
        • Bekardzik białopręgi (Pachyramphus polychopterus)
        • Bekardzik białoczelny (Pachyramphus rufus)
        • Bekardzik okopcony (Pachyramphus spodiurus)
        • Bekardzik białobrzuchy (Pachyramphus surinamus)
        • Bekardzik czubaty (Pachyramphus validus)
        • Bekardzik falisty (Pachyramphus versicolor)
        • Bekardzik zielony (Pachyramphus viridis)
        • Gwizdowik rdzawy (Schiffornis major)
        • Bekarda czarnosterna (Tityra cayana)
        • Bekarda czarnogłowa (Tityra inquisitor)
        • Bekarda maskowa (Tityra semifasciata)
      • Rodzina: Strzyżyki (Troglodytidae)
        • Strzyż białogłowy (Campylorhynchus albobrunneus)
        • Strzyż kaktusowy (Campylorhynchus brunneicapillus)
        • Strzyż wielki (Campylorhynchus chiapensis)
        • Strzyż zebrowany (Campylorhynchus fasciatus)
        • Strzyż dwubarwny (Campylorhynchus griseus)
        • Strzyż dębowy (Campylorhynchus gularis)
        • Strzyż białolicy (Campylorhynchus jocosus)
        • Strzyż jarzębaty (Campylorhynchus megalopterus)
        • Strzyż plamisty (Campylorhynchus nuchalis)
        • Strzyż rdzawokarkowy (Campylorhynchus rufinucha)
        • Strzyż drozdowaty (Campylorhynchus turdinus)
        • Strzyż jukatański (Campylorhynchus yucatanicus)
        • Strzyż rdzawobrzuchy (Campylorhynchus zonatus)
        • Pręgostrzyżyk żółtooki (Cantorchilus elutus)
        • Pręgostrzyżyk szary (Cantorchilus griseus)
        • Pręgostrzyżyk boliwijski (Cantorchilus guarayanus)
        • Pręgostrzyżyk płowy (Cantorchilus leucopogon)
        • Pręgostrzyżyk amazoński (Cantorchilus leucotis)
        • Pręgostrzyżyk długodzioby (Cantorchilus longirostris)
        • Pręgostrzyżyk skromny (Cantorchilus modestus)
        • Pręgostrzyżyk maskowy (Cantorchilus nigricapillus)
        • Pręgostrzyżyk rzeczny (Cantorchilus semibadius)
        • Pręgostrzyżyk białolicy (Cantorchilus superciliaris)
        • Pręgostrzyżyk ciemny (Cantorchilus thoracicus)
        • Pręgostrzyżyk nizinny (Cantorchilus zeledoni)
        • Skalik ostrodzioby (Catherpes mexicanus)
        • Rudzielczyk jasnolicy (Cinnycerthia fulva)
        • Rudzielczyk zmiennogłowy (Cinnycerthia olivascens)
        • Rudzielczyk prążkowany (Cinnycerthia peruana)
        • Rudzielczyk jednobarwny (Cinnycerthia unirufa)
        • Strzyżyk stokowy (Cistothorus apolinari)
        • Strzyżyk smugogrzbiety (Cistothorus meridae)
        • Strzyżyk błotny (Cistothorus palustris)
        • Strzyżyk nadrzeczny (Cistothorus platensis)
        • Strzyżyk turzycowy (Cistothorus stellaris)
        • Strzyżoń melodyjny (Cyphorhinus arada)
        • Strzyżoń śpiewny (Cyphorhinus phaeocephalus)
        • Strzyżoń andyjski (Cyphorhinus thoracicus)
        • Strzyżyk kubański (Ferminia cerverai)
        • Stokowczyk samotny (Henicorhina anachoreta)
        • Stokowczyk szaropierśny (Henicorhina leucophrys)
        • Stokowczyk prążkoskrzydły (Henicorhina leucoptera)
        • Stokowczyk białopierśny (Henicorhina leucosticta)
        • Stokowczyk rdzaworzytny (Henicorhina negreti)
        • Skalik wielkodzioby (Hylorchilus navai)
        • Skalik ciemny (Hylorchilus sumichrasti)
        • Fletniczek prążkoskrzydły (Microcerculus bambla)
        • Fletniczek białogardły (Microcerculus marginatus)
        • Fletniczek północny (Microcerculus philomela)
        • Fletniczek kasztanowaty (Microcerculus ustulatus)
        • Popielak andyjski (Odontorchilus branickii)
        • Popielak amazoński (Odontorchilus cinereus)
        • Strzyżal czarnogardły (Pheugopedius atrogularis)
        • Strzyżal ciemnolicy (Pheugopedius coraya)
        • Strzyżal inkaski (Pheugopedius eisenmanni)
        • Strzyżal rdzawogrzbiety (Pheugopedius euophrys)
        • Strzyżal czarnobrzuchy (Pheugopedius fasciatoventris)
        • Strzyżal płowy (Pheugopedius felix)
        • Strzyżal wąsaty (Pheugopedius genibarbis)
        • Strzyżal pstry (Pheugopedius maculipectus)
        • Strzyżal białobrewy (Pheugopedius mystacalis)
        • Strzyżal epifitowy (Pheugopedius rutilus)
        • Strzyżal plamisty (Pheugopedius sclateri)
        • Strzyżal rdzawobrzuchy (Pheugopedius spadix)
        • Skalik złotorzytny (Salpinctes obsoletus)
        • Strzyżyk myszaty (Thryomanes bewickii)
        • Pręgostrzyżyk brązowy (Thryophilus nicefori)
        • Pręgostrzyżyk czarnoplamy (Thryophilus pleurostictus)
        • Pręgostrzyżyk rdzawy (Thryophilus rufalbus)
        • Pręgostrzyżyk cynamonowy (Thryophilus sernai)
        • Pręgostrzyżyk kreskoszyi (Thryophilus sinaloa)
        • Strzyżyk gajowy (Thryorchilus browni)
        • Strzyżyk karoliński (Thryothorus ludovicianus)
        • Strzyżyk śpiewny (Troglodytes aedon)
        • Strzyżyk falklandzki (Troglodytes cobbi)
        • Strzyżyk amerykański (Troglodytes hiemalis)
        • Strzyżyk górski (Troglodytes monticola)
        • Strzyżyk ochrowy (Troglodytes ochraceus)
        • Strzyżyk kordylierski (Troglodytes pacificus)
        • Strzyżyk rdzawobrewy (Troglodytes rufociliatus)
        • Strzyżyk wenezuelski (Troglodytes rufulus)
        • Strzyżyk blady (Troglodytes sissonii)
        • Strzyżyk andyjski (Troglodytes solstitialis)
        • Strzyżyk wyspowy (Troglodytes tanneri)
        • Strzyżyk (zwyczajny) (Troglodytes troglodytes) (PL)
        • Strzyżyczek (Uropsila leucogastra)
      • Rodzina: Drozdowate (Turdidae)
        • Droździak (Cataponera turdoides)
        • Drozdek żółtodzioby (Catharus aurantiirostris)
        • Drozdek wędrowny (Catharus bicknelli)
        • Drozdek czarnogłowy (Catharus dryas)
        • Drozdek rdzawogłowy (Catharus frantzii)
        • Drozdek szarogrzbiety (Catharus fuscater)
        • Drozdek brunatny (Catharus fuscescens)
        • Drozdek cienkodzioby (Catharus gracilirostris)
        • Drozdek samotny (Catharus guttatus)
        • Drozdek andyjski (Catharus maculatus)
        • Drozdek meksykański (Catharus mexicanus)
        • Drozdek szarolicy (Catharus minimus)
        • Drozdek rdzawy (Catharus occidentalis)
        • Drozdek okularowy (Catharus ustulatus)
        • Kruczodrozd (Chlamydochaera jefferyi)
        • Klarnetowiec (Cichlopsis leucogenys)
        • Liliogłów lazurowy (Cochoa azurea)
        • Liliogłów szafirowy (Cochoa beccarii)
        • Liliogłów purpurowy (Cochoa purpurea)
        • Liliogłów zielony (Cochoa viridis)
        • Białoliczka czarna (Entomodestes coracinus)
        • Białoliczka rdzawa (Entomodestes leucotis)
        • Drozdaczek czarnouchy (Geokichla camaronensis)
        • Drozdaczek pasiasty (Geokichla cinerea)
        • Drozdaczek ognistogłowy (Geokichla citrina)
        • Drozdaczek ciemnolicy (Geokichla crossleyi)
        • Drozdaczek czarnoszyi (Geokichla dohertyi)
        • Drozdaczek brunatny (Geokichla dumasi)
        • Drozdaczek zmienny (Geokichla erythronota)
        • Drozdaczek pomarańczowogardły (Geokichla gurneyi)
        • Drozdaczek plamisty (Geokichla guttata)
        • Drozdaczek kasztanowołbisty (Geokichla interpres)
        • Drozdaczek brązowogrzbiety (Geokichla oberlaenderi)
        • Drozdaczek białogardły (Geokichla peronii)
        • Drozdaczek okularowy (Geokichla piaggiae)
        • Drozdaczek szary (Geokichla princei)
        • Drozdaczek białouchy (Geokichla schistacea)
        • Drozaczek ciemny (Geokichla sibirica) (PL)
        • Drozdaczek plamoskrzydły (Geokichla spiloptera)
        • Drozdaczek srokaty (Geokichla wardii)
        • Celebesik (Geomalia heinrichi)
        • Turnica (Grandala coelicolor)
        • Drozdek rudy (Hylocichla mustelina)
        • Rudodrozd (Ixoreus naevius)
        • Klarnetnik okopcony (Myadestes coloratus)
        • Klarnetnik kubański (Myadestes elisabeth)
        • Klarnetnik rdzawogardły (Myadestes genibarbis)
        • Klarnetnik blady (Myadestes lanaiensis)
        • Klarnetnik czarnolicy (Myadestes melanops)
        • Klarnetnik krótkodzioby (Myadestes myadestinus)
        • Klarnetnik siwy (Myadestes obscurus)
        • Klarnetnik brązowoskrzydły (Myadestes occidentalis)
        • Klarnetnik wąsaty (Myadestes palmeri)
        • Klarnetnik andyjski (Myadestes ralloides)
        • Klarnetnik północny (Myadestes townsendi)
        • Klarnetnik jednobarwny (Myadestes unicolor)
        • Wahal białosterny (Neocossyphus poensis)
        • Wahal cynamonowy (Neocossyphus rufus)
        • Drozd chiński (Otocichla mupinensis)
        • Drozd kroplisty (Psophocichla litsitsirupa)
        • Drozdek aztecki (Ridgwayia pinicola)
        • Błękitnik górski (Sialia currucoides)
        • Błękitnik meksykański (Sialia mexicana)
        • Błękitnik rudogardły (Sialia sialis)
        • Wahal rudy (Stizorhina fraseri)
        • Drozd abisyński (Turdus abyssinicus)
        • Drozd białoszyi (Turdus albicollis)
        • Drozd białowstęgi (Turdus albocinctus)
        • Drozd kremowy (Turdus amaurochalinus)
        • Drozd gujański (Turdus arthuri)
        • Drozd białogardły (Turdus assimilis)
        • Drozd czarnogardły (Turdus atrogularis)
        • Drozd białobrody (Turdus aurantius)
        • Drozd płowopierśny (Turdus bewsheri)
        • Drozd jasnoskrzydły (Turdus boulboul)
        • Drozd japoński (Turdus cardis)
        • Drozd czarnogłowy (Turdus celaenops)
        • Drozd bury (Turdus chiguanco)
        • Drozd kurylski (Turdus chrysolaus)
        • Drozd czarnopierśny (Turdus dissimilis)
        • Drozd plamisty (Turdus eremita)
        • Drozd rdzawoskrzydły (Turdus eunomus)
        • Drozd falklandzki (Turdus falcklandii)
        • Drozd szaroboczny (Turdus feae)
        • Drozd żółtonogi (Turdus flavipes)
        • Drozd kordylierski (Turdus fulviventris)
        • Drozd rudy (Turdus fumigatus)
        • Drozd duży (Turdus fuscater)
        • Drozd brązowawy (Turdus grayi)
        • Drozd jednobarwny (Turdus haplochrous)
        • Drozd płowy (Turdus hauxwelli)
        • Drozd białobrzuchy (Turdus helleri)
        • Drozd szarogrzbiety (Turdus hortulorum)
        • Drozd czarnodzioby (Turdus ignobilis)
        • Droździk (Turdus iliacus) (PL)
        • Drozd czarny (Turdus infuscatus)
        • Drozd białooki (Turdus jamaicensis)
        • Drozd jasnogrzbiety (Turdus kessleri)
        • Drozd brunatny (Turdus lawrencii)
        • Drozd płowo-szary (Turdus leucomelas)
        • Drozd jasnooki (Turdus leucops)
        • Drozd łuskowany (Turdus lherminieri)
        • Drozd szaropierśny (Turdus libonyana)
        • Drozd szarobrzuchy (Turdus ludoviciae)
        • Drozd żółtooki (Turdus maculirostris)
        • Drozd okopcony (Turdus mandarinus)
        • Drozd Taczanowskiego (Turdus maranonicus)
        • Drozd himalajski (Turdus maximus)
        • Drozd jemeński (Turdus menachensis)
        • Kos (Turdus merula) (PL)
        • Drozd wędrowny (Turdus migratorius)
        • Drozd myszaty (Turdus murinus)
        • Drozd rdzawy (Turdus naumanni) (PL)
        • Drozd smolisty (Turdus nigrescens)
        • Drozd stalowy (Turdus nigriceps)
        • Drozd rdzawobrzuchy (Turdus niveiceps)
        • Drozd gołooki (Turdus nudigenis)
        • Drozd oliwkowy (Turdus obscurus) (PL)
        • Drozd jasnobrzuchy (Turdus obsoletus)
        • Drozd prążkobrzuchy (Turdus olivaceofuscus)
        • Drozd ogorzały (Turdus olivaceus)
        • Drozd kapturowy (Turdus olivater)
        • Drozd blady (Turdus pallidus)
        • Drozd żółtodzioby (Turdus pelios)
        • Śpiewak (Turdus philomelos) (PL)
        • Kwiczoł (Turdus pilaris) (PL)
        • Drozd górski (Turdus plebejus)
        • Drozd karaibski (Turdus plumbeus)
        • Drozd wyspowy (Turdus poliocephalus)
        • Drozd reliktowy (Turdus ravidus)
        • Drozd płowobrzuchy (Turdus reevei)
        • Drozd jasnobrody (Turdus roehli)
        • Drozd kasztanowaty (Turdus rubrocanus)
        • Drozd rdzawogardły (Turdus ruficollis)
        • Drozd rdzawoszyi (Turdus rufitorques)
        • Drozd rudobrzuchy (Turdus rufiventris)
        • Drozd rudogrzbiety (Turdus rufopalliatus)
        • Drozd nadrzeczny (Turdus sanchezorum)
        • Drozd andyjski (Turdus serranus)
        • Drozd indyjski (Turdus simillimus)
        • Drozd przylądkowy (Turdus smithi)
        • Drozd brazylijski (Turdus subalaris)
        • Drozd białowąsy (Turdus swalesi)
        • Drozd okularowy (Turdus tephronotus)
        • Drozd obrożny (Turdus torquatus) (PL)
        • Drozd śniady (Turdus unicolor)
        • Paszkot (Turdus viscivorus) (PL)
        • Drozd falisty (Turdus xanthorhynchus)
        • Drozdoń łuskowany (Zoothera andromedae)
        • Drozdoń tajgowy (Zoothera aurea)
        • Drozdoń pstry (Zoothera dauma) (PL)
        • Drozdoń długosterny (Zoothera dixoni)
        • Drozdoń rdzawopierśny (Zoothera everetti)
        • Drozdoń syczuański (Zoothera griseiceps)
        • Drozdoń rdzaworzytny (Zoothera heinei)
        • Drozdoń australijski (Zoothera lunulata)
        • Drozdoń płowy (Zoothera machiki)
        • Drozdoń wschodni (Zoothera major)
        • Drozdoń palmowy (Zoothera margaretae)
        • Drozdoń himalajski (Zoothera marginata)
        • Drozdoń łuskobrzuchy (Zoothera mollissima)
        • Drozdoń długodzioby (Zoothera monticola)
        • Drozdoń tybetański (Zoothera salimalii)
        • Drozdoń melanezyjski (Zoothera talaseae)
        • Drozdoń boniński (Zoothera terrestris)
      • Rodzina: Tyrankowate, tyranki (Tyrannidae)
        • Dzierzbotyran białosterny (Agriornis albicauda)
        • Dzierzbotyran duży (Agriornis lividus)
        • Dzierzbotyran szary (Agriornis micropterus)
        • Dzierzbotyran czarnodzioby (Agriornis montanus)
        • Dzierzbotyran mały (Agriornis murinus)
        • Figlarz flagosterny (Alectrurus risora)
        • Figlarz szczotkosterny (Alectrurus tricolor)
        • Czuprynek peruwiański (Anairetes alpinus)
        • Czuprynek wyspowy (Anairetes fernandezianus)
        • Czuprynek żółtodzioby (Anairetes flavirostris)
        • Czuprynek czarnoczuby (Anairetes nigrocristatus)
        • Czuprynek czubaty (Anairetes parulus)
        • Czuprynek rogaty (Anairetes reguloides)
        • Tyranula czarnodzioba (Aphanotriccus audax)
        • Tyranula białogardła (Aphanotriccus capitalis)
        • Tyranula brązowawa (Aphanotriccus euleri)
        • Tyranula szaropierśna (Aphanotriccus griseipectus)
        • Wodopławik białogłowy (Arundinicola leucocephala)
        • Rudotyran białooki (Attila bolivianus)
        • Rudotyran cynamonowy (Attila cinnamomeus)
        • Rudotyran płowy (Attila citriniventris)
        • Rudotyran szarogłowy (Attila phoenicurus)
        • Rudotyran siwogłowy (Attila rufus)
        • Rudotyran oliwkowy (Attila spadiceus)
        • Rudotyran ekwadorski (Attila torridus)
        • Koszykotyranik północny (Camptostoma imberbe)
        • Koszykotyranik czubaty (Camptostoma obsoletum)
        • Cytrynówka (Capsiempis flaveola)
        • Andotyran rdzawobrzuchy (Cnemarchus erythropygius)
        • Andotyran białobrzuchy (Cnemarchus rufipennis)
        • Empidon (Cnemotriccus fuscatus)
        • Białogłowik (Colonia colonus)
        • Szarogłowik (Colorhamphus parvirostris)
        • Bentewi koroniasty (Conopias albovittatus)
        • Bentewi żółtobrewy (Conopias cinchoneti)
        • Bentewi żółtogardły (Conopias parvus)
        • Bentewi oliwkowy (Conopias trivirgatus)
        • Piwik białogardły (Contopus albogularis)
        • Piwik karaibski (Contopus caribaeus)
        • Piwik ubogi (Contopus cinereus)
        • Piwik północny (Contopus cooperi)
        • Piwik szary (Contopus fumigatus)
        • Piwik hispaniolski (Contopus hispaniolensis)
        • Piwik antylski (Contopus latirostris)
        • Piwik żałobny (Contopus lugubris)
        • Piwik czarniawy (Contopus nigrescens)
        • Piwik płowy (Contopus ochraceus)
        • Piwik jamajski (Contopus pallidus)
        • Piwik ciemny (Contopus pertinax)
        • Piwik brunatny (Contopus sordidulus)
        • Piwik leśny (Contopus virens)
        • Trawniczek (Culicivora caudacuta)
        • Elenia białoczuba (Elaenia albiceps)
        • Elenia mała (Elaenia brachyptera)
        • Elenia cienkodzioba (Elaenia chiriquensis)
        • Elenia płowa (Elaenia cristata)
        • Elenia duża (Elaenia dayi)
        • Elenia antylska (Elaenia fallax)
        • Elenia żółtobrzucha (Elaenia flavogaster)
        • Elenia górska (Elaenia frantzii)
        • Elenia czubata (Elaenia gigas)
        • Elenia karaibska (Elaenia martinica)
        • Elenia oliwkowa (Elaenia mesoleuca)
        • Elenia wyżynna (Elaenia obscura)
        • Elenia wenezuelska (Elaenia olivina)
        • Elenia andyjska (Elaenia pallatangae)
        • Elenia krótkodzioba (Elaenia parvirostris)
        • Elenia brązowa (Elaenia pelzelni)
        • Elenia szarogardła (Elaenia ridleyana)
        • Elenia rudogłowa (Elaenia ruficeps)
        • Elenia wielka (Elaenia sordida)
        • Elenia skromna (Elaenia spectabilis)
        • Elenia szara (Elaenia strepera)
        • Empidonka sosnowa (Empidonax affinis)
        • Empidonka białogardła (Empidonax albigularis)
        • Empidonka olchowa (Empidonax alnorum)
        • Empidonka czarnogłowa (Empidonax atriceps)
        • Empidonka stokowa (Empidonax difficilis)
        • Empidonka żółtawa (Empidonax flavescens)
        • Empidonka żółtobrzucha (Empidonax flaviventris)
        • Empidonka płowa (Empidonax fulvifrons)
        • Empidonka jodłowa (Empidonax hammondii)
        • Empidonka mała (Empidonax minimus)
        • Empidonka ciemna (Empidonax oberholseri)
        • Empidonka kordylierska (Empidonax occidentalis)
        • Empidonka wierzbowa (Empidonax traillii)
        • Empidonka grądowa (Empidonax virescens)
        • Empidonka zielna (Empidonax wrightii)
        • Bentewi zmienny (Empidonomus varius)
        • Rdzawik jasnobrzuchy (Euscarthmus meloryphus)
        • Rdzawik białogardły (Euscarthmus rufomarginatus)
        • Wodopławik czarnogrzbiety (Fluvicola albiventer)
        • Wodopławik białorzytkowy (Fluvicola nengeta)
        • Wodopławik srokaty (Fluvicola pica)
        • Bentewi ciemny (Griseotyrannus aurantioatrocristatus)
        • Tyranol (Gubernetes yetapa)
        • Jasnoliczek (Guyramemua affinis)
        • Czarnopiórek (Heteroxolmis dominicana)
        • Tyranówka klifowa (Hirundinea ferruginea)
        • Smolik (Hymenops perspicillatus)
        • Pręgówek gujański (Inezia caudata)
        • Pręgówek ubogi (Inezia inornata)
        • Pręgówek płowy (Inezia subflava)
        • Pręgówek cienkodzioby (Inezia tenuirostris)
        • Wdowik białopręgi (Knipolegus aterrimus)
        • Wdowik ołowiany (Knipolegus cabanisi)
        • Wdowik modrodzioby (Knipolegus cyanirostris)
        • Wdowik brazylijski (Knipolegus franciscanus)
        • Wdowik argentyński (Knipolegus hudsoni)
        • Wdowik czubaty (Knipolegus lophotes)
        • Wdowik czarny (Knipolegus nigerrimus)
        • Wdowik szary (Knipolegus orenocensis)
        • Wdowik amazoński (Knipolegus poecilocercus)
        • Wdowik rdzawosterny (Knipolegus poecilurus)
        • Wdowik andyjski (Knipolegus signatus)
        • Wdowik okopcony (Knipolegus striaticeps)
        • Tyranopiracik (Legatus leucophaius)
        • Negrzyk andyjski (Lessonia oreas)
        • Negrzyk patagoński (Lessonia rufa)
        • Krowiarek (Machetornis rixosa)
        • Tyranek białogardły (Mecocerculus leucophrys)
        • Bentewi wielkodzioby (Megarynchus pitangua)
        • Czubogłowik oliwkowy (Mitrephanes olivaceus)
        • Czubogłowik ochrowy (Mitrephanes phaeocercus)
        • Ziemnotyranka (Muscigralla brevicauda)
        • Mucharek (Muscipipra vetula)
        • Skałotyran białoczelny (Muscisaxicola albifrons)
        • Skałotyran białobrewy (Muscisaxicola albilora)
        • Skałotyran ubogi (Muscisaxicola alpinus)
        • Skałotyran płowy (Muscisaxicola capistratus)
        • Skałotyran popielaty (Muscisaxicola cinereus)
        • Skałotyran żółtołbisty (Muscisaxicola flavinucha)
        • Skałotyran czarnoczelny (Muscisaxicola frontalis)
        • Skałotyran szary (Muscisaxicola griseus)
        • Skałotyran punański (Muscisaxicola juninensis)
        • Skałotyran ciemnolicy (Muscisaxicola maclovianus)
        • Skałotyran plamkodzioby (Muscisaxicola maculirostris)
        • Skałotyran rdzawołbisty (Muscisaxicola rufivertex)
        • Muchołap antylski (Myiarchus antillarum)
        • Muchołap kolumbijski (Myiarchus apicalis)
        • Muchołap jamajski (Myiarchus barbirostris)
        • Muchołap andyjski (Myiarchus cephalotes)
        • Muchołap mysi (Myiarchus cinerascens)
        • Muchołap czubaty (Myiarchus crinitus)
        • Muchołap czarnodzioby (Myiarchus ferox)
        • Muchołap wielkodzioby (Myiarchus magnirostris)
        • Muchołap grenadyjski (Myiarchus nugator)
        • Muchołap jasnogardły (Myiarchus nuttingi)
        • Muchołap rdzawoskrzydły (Myiarchus oberi)
        • Muchołap panamski (Myiarchus panamensis)
        • Muchołap ekwadorski (Myiarchus phaeocephalus)
        • Muchołap szary (Myiarchus sagrae)
        • Muchołap rdzawy (Myiarchus semirufus)
        • Muchołap pręgoskrzydły (Myiarchus stolidus)
        • Muchołap zmienny (Myiarchus swainsoni)
        • Muchołap ciemnogłowy (Myiarchus tuberculifer)
        • Muchołap tyranowaty (Myiarchus tyrannulus)
        • Muchołap rudosterny (Myiarchus validus)
        • Muchołap wenezuelski (Myiarchus venezuelensis)
        • Muchołap jukatański (Myiarchus yucatanensis)
        • Bentewi czarnoczelny (Myiodynastes bairdii)
        • Bentewi płowy (Myiodynastes chrysocephalus)
        • Bentewi maskowy (Myiodynastes hemichrysus)
        • Bentewi żółtobrzuchy (Myiodynastes luteiventris)
        • Bentewi kreskowany (Myiodynastes maculatus)
        • Tyranik popielaty (Myiopagis caniceps)
        • Tyranik jamajski (Myiopagis cotta)
        • Tyranik żółtociemieniowy (Myiopagis flavivertex)
        • Tyranik leśny (Myiopagis gaimardii)
        • Tyranik jasnolicy (Myiopagis olallai)
        • Tyranik białobrewy (Myiopagis subplacens)
        • Tyranik szarogardły (Myiopagis viridicata)
        • Tyranka kreskowana (Myiophobus cryptoxanthus)
        • Tyranka smugowana (Myiophobus fasciatus)
        • Kopciuch ciemny (Myiotheretes fumigatus)
        • Kopciuch rdzawoskrzydły (Myiotheretes fuscorufus)
        • Kopciuch kolumbijski (Myiotheretes pernix)
        • Kopciuch smugoszyi (Myiotheretes striaticollis)
        • Tyranówka ozdobna (Myiotriccus ornatus)
        • Bentewi złotociemieniowy (Myiozetetes cayanensis)
        • Bentewi szarogłowy (Myiozetetes granadensis)
        • Bentewi ciemnolicy (Myiozetetes luteiventris)
        • Bentewi krasnociemieniowy (Myiozetetes similis)
        • Mniszek czarnowąsy (Nengetus cinereus)
        • Mniszek czarnołbisty (Nengetus coronatus)
        • Mniszek rdzawy (Nengetus rubetra)
        • Mniszek przepasany (Nengetus rufiventris)
        • Mniszek mały (Nengetus salinarum)
        • Tyranówka żółtobrzucha (Nephelomyias lintoni)
        • Tyranówka rdzawoszyja (Nephelomyias ochraceiventris)
        • Tyranówka nadobna (Nephelomyias pulcher)
        • Mysityranik (Nesotriccus murinus)
        • Kokosanka (Nesotriccus ridgwayi)
        • Kląszczyk ciemnogrzbiety (Ochthoeca cinnamomeiventris)
        • Kląszczyk rdzawy (Ochthoeca fumicolor)
        • Kląszczyk białobrewy (Ochthoeca leucophrys)
        • Kląszczyk siwogardły (Ochthoeca oenanthoides)
        • Kląszczyk peruwiański (Ochthoeca piurae)
        • Kląszczyk rudopierśny (Ochthoeca rufipectoralis)
        • Tumbezja (Ochthoeca salvini)
        • Wodotyranek (Ochthornis littoralis)
        • Brewinek brązowogłowy (Ornithion brunneicapillus)
        • Brewinek amazoński (Ornithion inerme)
        • Brewinek żółtobrzuchy (Ornithion semiflavum)
        • Bentewiak (Phelpsia inornata)
        • Bentewi amazoński (Philohydor lictor)
        • Oliwiarek jasnogardły (Phyllomyias fasciatus)
        • Oliwiarek okopcony (Phyllomyias griseiceps)
        • Oliwiarek szarolicy (Phyllomyias weedeni)
        • Bentewi wielki (Pitangus sulphuratus)
        • Białoczuprynka (Pseudelaenia leucospodia)
        • Mokradnik andyjski (Pseudocolopteryx acutipennis)
        • Tyranek szary (Pseudocolopteryx cinerea)
        • Mokradnik cytrynowy (Pseudocolopteryx citreola)
        • Mokradnik argentyński (Pseudocolopteryx dinelliana)
        • Mokradnik szczebiotliwy (Pseudocolopteryx flaviventris)
        • Tyranek ciemny (Pseudocolopteryx nigricans)
        • Mokradnik czubaty (Pseudocolopteryx sclateri)
        • Żarek galapagoski (Pyrocephalus nanus)
        • Żarek rubinowy (Pyrocephalus rubinus)
        • Mniszek ognistooki (Pyrope pyrope)
        • Tyranówka cynamonowa (Pyrrhomyias cinnamomeus)
        • Mimozowiec (Ramphotrigon flammulatum)
        • Głowiak ciemnosterny (Ramphotrigon fuscicauda)
        • Głowiak mały (Ramphotrigon megacephalum)
        • Głowiak rudosterny (Ramphotrigon ruficauda)
        • Rdzaweczka białogardła (Rhytipterna fusca)
        • Pokutnik rdzawy (Rhytipterna holerythra)
        • Pokutnik jasnobrzuchy (Rhytipterna immunda)
        • Rdzaweczka jednobarwna (Rhytipterna rufa)
        • Pokutnik szary (Rhytipterna simplex)
        • Satrapa (Satrapa icterophrys)
        • Fibik czarny (Sayornis nigricans)
        • Fibik oliwkowy (Sayornis phoebe)
        • Fibik północny (Sayornis saya)
        • Smugogłówka oliwkowa (Scotomyias flavicans)
        • Smugogłówka skromna (Scotomyias inornatus)
        • Smugogłówka stokowa (Scotomyias phoenicomitra)
        • Smugogłówka brązowa (Scotomyias roraimae)
        • Tyranek popielaty (Serpophaga griseicapilla)
        • Tyranek rzeczny (Serpophaga hypoleuca)
        • Tyranek białobrzuchy (Serpophaga munda)
        • Murawnik brodaty (Serpophaga pectoralis)
        • Tyranek szarogłowy (Serpophaga subcristata)
        • Murawnik białobrody (Serpophaga superciliaris)
        • Kląszczyk żółtobrzuchy (Silvicultrix diadema)
        • Kląszczyk szarobrzuchy (Silvicultrix frontalis)
        • Kląszczyk Jelskiego (Silvicultrix jelskii)
        • Kląszczyk złotobrewy (Silvicultrix pulchella)
        • Gwizdaczek białorzytny (Sirystes albocinereus)
        • Gwizdaczek białoskrzydły (Sirystes albogriseus)
        • Gwizdaczek dziuplowy (Sirystes sibilator)
        • Gwizdaczek ciemnoskrzydły (Sirystes subcanescens)
        • Pliszkogonek duży (Stigmatura budytoides)
        • Pliszkogonek mały (Stigmatura napensis)
        • Szaroliczek północny (Sublegatus arenarum)
        • Szaroliczek zaroślowy (Sublegatus modestus)
        • Szaroliczek ciemny (Sublegatus obscurior)
        • Siwogłowik (Suiriri suiriri)
        • Skałotyran mały (Syrtidicola fluviatilis)
        • Pręgotyranik włochaty (Tyranniscus burmeisteri)
        • Pręgotyranik siwogłowy (Tyranniscus cinereiceps)
        • Pręgotyranik czarnogłowy (Tyranniscus nigrocapillus)
        • Pręgotyranik rdzaworzytny (Tyranniscus uropygialis)
        • Bentewi palmowy (Tyrannopsis sulphurea)
        • Tyranik żółtogłowy (Tyrannulus elatus)
        • Tyran białogardły (Tyrannus albogularis)
        • Tyran zadziorny (Tyrannus caudifasciatus)
        • Tyran teksaski (Tyrannus couchii)
        • Tyran grubodzioby (Tyrannus crassirostris)
        • Tyran kubański (Tyrannus cubensis)
        • Tyran szary (Tyrannus dominicensis)
        • Tyran różany (Tyrannus forficatus)
        • Tyran melancholijny (Tyrannus melancholicus)
        • Tyran szarogrzbiety (Tyrannus niveigularis)
        • Tyran widłosterny (Tyrannus savana)
        • Tyran północny (Tyrannus tyrannus)
        • Tyran zachodni (Tyrannus verticalis)
        • Tyran krzykliwy (Tyrannus vociferans)
        • Czuprynek kreskowany (Uromyias agilis)
        • Czuprynek brązowoskrzydły (Uromyias agraphia)
        • Andotyranek rdzawoskrzydły (Xanthomyias calopterus)
        • Andotyranek boliwijski (Xanthomyias hellmayri)
        • Andotyranek żółtawy (Xanthomyias minor)
        • Pręgotyranik ciemnogłowy (Xanthomyias plumbeiceps)
        • Andotyranek białosterny (Xanthomyias poecilocercus)
        • Pręgotyranik brazylijski (Xanthomyias reiseri)
        • Pręgotyranik stokowy (Xanthomyias sclateri)
        • Andotyranek białopręgi (Xanthomyias stictopterus)
        • Pręgotyranik wenezuelski (Xanthomyias urichi)
        • Pręgotyranik zielonawy (Xanthomyias virescens)
        • Czubotyranka rdzawopierśna (Xenotriccus callizonus)
        • Czubotyranka meksykańska (Xenotriccus mexicanus)
        • Mniszek biały (Xolmis irupero)
        • Mniszek białorzytny (Xolmis velatus)
        • Oliwiaczek płowy (Zimmerius acer)
        • Oliwiaczek stokowy (Zimmerius albigularis)
        • Oliwiaczek ciemnolicy (Zimmerius bolivianus)
        • Oliwiaczek jemiołowy (Zimmerius chicomendesi)
        • Oliwiaczek złotolicy (Zimmerius chrysops)
        • Oliwiaczek czerwonodzioby (Zimmerius cinereicapilla)
        • Oliwiaczek smukłonogi (Zimmerius gracilipes)
        • Oliwiaczek szarogłowy (Zimmerius griseocapilla)
        • Oliwiaczek ubogi (Zimmerius improbus)
        • Oliwiaczek mały (Zimmerius parvus)
        • Oliwiaczek białobrewy (Zimmerius petersi)
        • Oliwiaczek gwatemalski (Zimmerius vilissimus)
        • Oliwiaczek skryty (Zimmerius villarejoi)
        • Oliwiaczek złotobrewy (Zimmerius viridiflavus)
      • Rodzina: Tybetańczyki (Urocynchramidae)
        • Tybetańczyk (Urocynchramus pylzowi)
      • Rodzina: Wangowate (Vangidae)
        • Wanga białogłowa (Artamella viridis)
        • Kongowczyk czubaty (Bias musicus)
        • Wanga krasnosterna (Calicalicus madagascariensis)
        • Wanga maskowa (Calicalicus rufocarpalis)
        • Wanga błękitna (Cyanolanius madagascarinus)
        • Hełmodziób (Euryceros prevostii)
        • Wanga sierpodzioba (Falculea palliata)
        • Kruczynek czarnoskrzydły (Hemipus hirundinaceus)
        • Kruczynek białoskrzydły (Hemipus picatus)
        • Koralodziób (Hypositta corallirostris)
        • Wanga srokata (Leptopterus chabert)
        • Kongowczyk białogardły (Megabyas flammulatus)
        • Wanga białowąsa (Mystacornis crossleyi)
        • Lemurka ciemna (Newtonia amphichroa)
        • Lemurka samotna (Newtonia archboldi)
        • Lemurka szara (Newtonia brunneicauda)
        • Lemurka rdzawosterna (Newtonia fanovanae)
        • Wanga stalowa (Oriolia bernieri)
        • Filentoma rdzawoskrzydła (Philentoma pyrhoptera)
        • Filentoma czarnolica (Philentoma velata)
        • Czołoczub żółtogłowy (Prionops alberti)
        • Czołoczub płowobrzuchy (Prionops caniceps)
        • Czołoczub czerwonodzioby (Prionops gabela)
        • Czołoczub żółtooki (Prionops plumatus)
        • Czołoczub duży (Prionops poliolophus)
        • Czołoczub czerwonooki (Prionops retzii)
        • Czołoczub modrooki (Prionops scopifrons)
        • Wanga żałobna (Pseudobias wardi)
        • Wanga rdzawa (Schetba rufa)
        • Kruczodzierzb mały (Tephrodornis pondicerianus)
        • Kruczodzierzb duży (Tephrodornis virgatus)
        • Tylas (Tylas eduardi)
        • Wanga hakodzioba (Vanga curvirostris)
        • Wanga białogardła (Xenopirostris damii)
        • Wanga grubodzioba (Xenopirostris polleni)
        • Wanga czarnolica (Xenopirostris xenopirostris)
      • Rodzina: Wdówki (Viduidae)
        • Kukulnik (Anomalospiza imberbis)
        • Wdówka sahelska (Vidua camerunensis)
        • Wdówka atłasowa (Vidua chalybeata)
        • Wdówka ciemna (Vidua codringtoni)
        • Wdówka płowosterna (Vidua fischeri)
        • Wdówka czarna (Vidua funerea)
        • Wdówka szafirowa (Vidua hypocherina)
        • Wdówka długosterna (Vidua interjecta)
        • Wdówka uboga (Vidua larvaticola)
        • Wdówka białobrzucha (Vidua macroura)
        • Wdówka skalna (Vidua maryae)
        • Wdówka nigeryjska (Vidua nigeriae)
        • Wdówka szerokosterna (Vidua obtusa)
        • Wdówka ozdobna (Vidua orientalis)
        • Wdówka rajska (Vidua paradisaea)
        • Wdówka purpurowa (Vidua purpurascens)
        • Wdówka samotna (Vidua raricola)
        • Wdówka królewska (Vidua regia)
        • Wdówka rdzawoszyja (Vidua togoensis)
        • Wdówka ogrodowa (Vidua wilsoni)
      • Rodzina: Wireonkowate (Vireonidae)
        • Cyklara gujańska (Cyclarhis gujanensis)
        • Cyklara czarnodzioba (Cyclarhis nigrirostris)
        • Czupurniczek (Erpornis zantholeuca)
        • Leśniak brazylijski (Hylophilus amaurocephalus)
        • Leśniak brązowogłowy (Hylophilus brunneiceps)
        • Leśniak ubogi (Hylophilus flavipes)
        • Leśniak oliwkowy (Hylophilus olivaceus)
        • Leśniak siwogłowy (Hylophilus pectoralis)
        • Leśniak rdzawołbisty (Hylophilus poicilotis)
        • Leśniak szaroszyi (Hylophilus semicinereus)
        • Leśniak żółtopierśny (Hylophilus thoracicus)
        • Leśniak złotoczelny (Pachysylvia aurantiifrons)
        • Leśniak białobrzuchy (Pachysylvia decurtata)
        • Leśniak złoty (Pachysylvia hypochrysea)
        • Leśniak płowy (Pachysylvia hypoxantha)
        • Leśniak płowolicy (Pachysylvia muscicapina)
        • Leśniak amazoński (Pachysylvia semibrunnea)
        • Dzierzbogłów rdzawoczelny (Pteruthius aenobarbus)
        • Dzierzbogłów rododendronowy (Pteruthius aeralatus)
        • Dzierzbogłów annamski (Pteruthius annamensis)
        • Dzierzbogłów białobrewy (Pteruthius flaviscapis)
        • Dzierzbogłów trzaskający (Pteruthius intermedius)
        • Dzierzbogłów rdzawogardły (Pteruthius melanotis)
        • Dzierzbogłów himalajski (Pteruthius ripleyi)
        • Dzierzbogłów czarnogłowy (Pteruthius rufiventer)
        • Dzierzbogłów zielony (Pteruthius xanthochlorus)
        • Leśniak rdzawoczelny (Tunchiornis ochraceiceps)
        • Wireonek wąsaty (Vireo altiloquus)
        • Wireonek czarnogłowy (Vireo atricapilla)
        • Wireonek brązowy (Vireo bairdi)
        • Wireonek skromny (Vireo bellii)
        • Wireonek stalowy (Vireo brevipennis)
        • Wireonek karaibski (Vireo caribaeus)
        • Wireonek żółtawy (Vireo carmioli)
        • Wireonek oliwkowogrzbiety (Vireo cassinii)
        • Wireonek białobrewy (Vireo chivi)
        • Wireonek grubodzioby (Vireo crassirostris)
        • Wireonek żółtogardły (Vireo flavifrons)
        • Wireonek białobrzuchy (Vireo flavoviridis)
        • Wireonek szary (Vireo gilvus)
        • Wireonek cienkodzioby (Vireo gracilirostris)
        • Wireonek białooki (Vireo griseus)
        • Wireonek kubański (Vireo gundlachii)
        • Wireonek zielonkawy (Vireo huttoni)
        • Wireonek płowy (Vireo latimeri)
        • Wireonek brązowogłowy (Vireo leucophrys)
        • Wireonek wielkodzioby (Vireo magister)
        • Wireonek jasnoskrzydły (Vireo masteri)
        • Wireonek posępny (Vireo modestus)
        • Wireonek płaskodzioby (Vireo nanus)
        • Wireonek mały (Vireo nelsoni)
        • Wireonek czerwonooki (Vireo olivaceus) (PL)
        • Wireonek szarogłowy (Vireo osburni)
        • Wireonek namorzynowy (Vireo pallens)
        • Wireonek cytrynowy (Vireo philadelphicus)
        • Wireonek ołowiany (Vireo plumbeus)
        • Wireonek szaroskrzydły (Vireo sclateri)
        • Wireonek siwy (Vireo solitarius)
        • Wireonek popielaty (Vireo vicinior)
        • Gwizdodzierzba żółtobrewa (Vireolanius eximius)
        • Gwizdodzierzba zmienna (Vireolanius leucotis)
        • Gwizdodzierzba obrożna (Vireolanius melitophrys)
        • Gwizdodzierzba szmaragdowa (Vireolanius pulchellus)
      • Rodzina: Zeledonki (Zeledoniidae)
        • Zeledonka (Zeledonia coronata)
      • Rodzina: Szlarniki (Zosteropidae)
        • Boninka (Apalopteron familiare)
        • Złotoszlarnik (Cleptornis marchei)
        • Cierniofilipinek mały (Dasycrotapha plateni)
        • Cierniofilipinek złotoczelny (Dasycrotapha speciosa)
        • Okularowiec grubodzioby (Heleia crassirostris)
        • Okularowiec czubaty (Heleia dohertyi)
        • Okularowiec maskowy (Heleia goodfellowi)
        • Okularowiec żółtobrzuchy (Heleia javanica)
        • Okularowiec plamisty (Heleia muelleri)
        • Okularowiec szarogłowy (Heleia pinaiae)
        • Okularowiec łuskogłowy (Heleia squamiceps)
        • Okularowiec żółtobrewy (Heleia squamiceps)
        • Okularowiec malutki (Heleia squamifrons)
        • Okularowiec żółtobrewy (Heleia superciliaris)
        • Okularowiec żółtooki (Heleia wallacei)
        • Okularowiec oliwkowy (Megazosterops palauensis)
        • Czupurnik diademowy (Parayuhina diademata)
        • Okularowiec długodzioby (Rukia longirostra)
        • Okularowiec brunatny (Rukia ruki)
        • Czupurnik zmienny (Staphida castaniceps)
        • Czupurnik rdzawogłowy (Staphida everetti)
        • Cierniofilipinek rdzawołbisty (Sterrhoptilus capitalis)
        • Cierniofilipinek złotołbisty (Sterrhoptilus dennistouni)
        • Cierniofilipinek czarnołbisty (Sterrhoptilus nigrocapitatus)
        • Szlarnik dwubarwny (Tephrozosterops stalkeri)
        • Czupurnik białokarkowy (Yuhina bakeri)
        • Czupurnik białolicy (Yuhina brunneiceps)
        • Czupurnik wąsaty (Yuhina flavicollis)
        • Czupurnik plamkogardły (Yuhina gularis)
        • Czupurnik brązowy (Yuhina humilis)
        • Czupurnik czarnobrody (Yuhina nigrimenta)
        • Czupurnik szaroczuby (Yuhina occipitalis)
        • Szlarnik sawannowy (Zosterops abyssinicus)
        • Szlarnik białopierśny (Zosterops albogularis)
        • Szlarnik zielonoboczny (Zosterops anderssoni)
        • Szlarnik czarnooki (Zosterops anomalus)
        • Szlarnik czarnogłowy (Zosterops atricapilla)
        • Szlarnik ciemnołbisty (Zosterops atriceps)
        • Szlarnik czarnoczelny (Zosterops atrifrons)
        • Szlarnik białorzytny (Zosterops borbonicus)
        • Szlarnik brunatny (Zosterops brunneus)
        • Szlarnik szafranowy (Zosterops buruensis)
        • Szlarnik cejloński (Zosterops ceylonensis)
        • Szlarnik cytrynowy (Zosterops chloris)
        • Szlarnik maurytyjski (Zosterops chloronothos)
        • Szlarnik szary (Zosterops cinereus)
        • Szlarnik jasny (Zosterops citrinella)
        • Szlarnik jasnobrzuchy (Zosterops consobrinorum)
        • Szlarnik pacyficzny (Zosterops conspicillatus)
        • Szlarnik żółtodzioby (Zosterops emiliae)
        • Szlarnik syberyjski (Zosterops erythropleurus)
        • Szlarnik tanzański (Zosterops eurycricotus)
        • Szlarnik szaroboczny (Zosterops everetti)
        • Szlarnik krótkosterny (Zosterops explorator)
        • Szlarnik malowany (Zosterops feae)
        • Szlarnik zatokowy (Zosterops ficedulinus)
        • Szlarnik żółtoczelny (Zosterops flavifrons)
        • Szlarnik krępy (Zosterops flavilateralis)
        • Szlarnik żółty (Zosterops flavus)
        • Szlarnik okopcony (Zosterops fuscicapilla)
        • Szlarnik długodzioby (Zosterops gibbsi)
        • Szlarnik perłowy (Zosterops grayi)
        • Szlarnik papuaski (Zosterops griseotinctus)
        • Szlarnik szaro-zielony (Zosterops griseovirescens)
        • Szlarnik zielonawy (Zosterops hypolais)
        • Szlarnik melanezyjski (Zosterops hypoxanthus)
        • Szlarnik skromny (Zosterops inornatus)
        • Szlarnik japoński (Zosterops japonicus)
        • Szlarnik żółtolicy (Zosterops kikuyuensis)
        • Szlarnik cytrynowogardły (Zosterops kuehni)
        • Szlarnik nadobny (Zosterops kulambangrae)
        • Szlarnik masywny (Zosterops lacertosus)
        • Szlarnik rdzawoboczny (Zosterops lateralis)
        • Szlarnik srebrny (Zosterops leucophaeus)
        • Szlarnik żałobny (Zosterops lugubris)
        • Szlarnik złotodzioby (Zosterops luteirostris)
        • Szlarnik australijski (Zosterops luteus)
        • Szlarnik malgaski (Zosterops maderaspatanus)
        • Szlarnik popielaty (Zosterops mauritianus)
        • Szlarnik wulkaniczny (Zosterops mbuluensis)
        • Szlarnik białogardły (Zosterops meeki)
        • Szlarnik czarnołbisty (Zosterops melanocephalus)
        • Szlarnik sundajski (Zosterops melanurus)
        • Szlarnik archipelagowy (Zosterops metcalfii)
        • Szlarnik nizinny (Zosterops meyeni)
        • Szlarnik ubogi (Zosterops minor)
        • Szlarnik mrówczy (Zosterops minutus)
        • Szlarnik seszelski (Zosterops modestus)
        • Szlarnik górski (Zosterops montanus)
        • Szlarnik kraterowy (Zosterops mouroniensis)
        • Szlarnik pustelniczy (Zosterops murphyi)
        • Szlarnik szarobrzuchy (Zosterops mysorensis)
        • Szlarnik szarouchy (Zosterops natalis)
        • Szlarnik jasnodzioby (Zosterops nehrkorni)
        • Szlarnik złotawy (Zosterops nigrorum)
        • Szlarnik nowogwinejski (Zosterops novaeguineae)
        • Szlarnik jasnonogi (Zosterops oleagineus)
        • Szlarnik krzywodzioby (Zosterops olivaceus)
        • Szlarnik indyjski (Zosterops palpebrosus)
        • Szlarnik białooki (Zosterops poliogastrus)
        • Szlarnik angolski (Zosterops quanzae)
        • Szlarnik rajski (Zosterops rendovae)
        • Szlarnik samotny (Zosterops rennellianus)
        • Szlarnik żółtawy (Zosterops rotensis)
        • Szlarnik żółtogardły (Zosterops salvadorii)
        • Szlarnik samoański (Zosterops samoensis)
        • Szlarnik jednobarwny (Zosterops sanctaecrucis)
        • Szlarnik złotobrewy (Zosterops semiflavus)
        • Szlarnik oliwkowy (Zosterops semperi)
        • Szlarnik senegalski (Zosterops senegalensis)
        • Szlarnik ciemnobrzuchy (Zosterops silvanus)
        • Szlarnik chiński (Zosterops simplex)
        • Szlarnik sokotrzański (Zosterops socotranus)
        • Szlarnik maskowy (Zosterops somadikartai)
        • Szlarnik szlachetny (Zosterops splendidus)
        • Szlarnik seramski (Zosterops stalkeri)
        • Szlarnik kameruński (Zosterops stenocricotus)
        • Szlarnik wyspowy (Zosterops strenuus)
        • Szlarnik atolowy (Zosterops stresemanni)
        • Szlarnik zielonkawy (Zosterops stuhlmanni)
        • Szlarnik gołooki (Zosterops superciliosus)
        • Szlarnik cienkodzioby (Zosterops tenuirostris)
        • Szlarnik koralowy (Zosterops ugiensis)
        • Szlarnik złotobrzuchy (Zosterops uropygialis)
        • Szlarnik pembański (Zosterops vaughani)
        • Szlarnik pręgowany (Zosterops vellalavella)
        • Szlarnik przylądkowy (Zosterops virens)
        • Szlarnik bagienny (Zosterops winifredae)
        • Szlarnik zielonogrzbiety (Zosterops xanthochroa)
        • Filipinek szarolicy (Zosterornis hypogrammicus)
        • Filipinek białolicy (Zosterornis latistriatus)
        • Filipinek oliwkowy (Zosterornis nigrorum)
        • Filipinek kreskowany (Zosterornis striatus)
        • Filipinek rdzawolicy (Zosterornis whiteheadi)
    • Rząd: Dzięciołowe (Piciformes)
      • Rodzina: Drzymy (Bucconidae)
        • Drzym obrożny (Bucco capensis)
        • Drzym jarzębaty (Bucco macrodactylus)
        • Drzym kolumbijski (Bucco noanamae)
        • Drzym wąsaty (Bucco tamatia)
        • Drzym jaskółczy (Chelidoptera tenebrosa)
        • Drzym białolicy (Hapaloptila castanea)
        • Drzym przepasany (Hypnelus ruficollis)
        • Drzym płowy (Malacoptila fulvogularis)
        • Drzym pstry (Malacoptila fusca)
        • Drzym rdzawogardły (Malacoptila mystacalis)
        • Drzym białowąsy (Malacoptila panamensis)
        • Drzym rdzawoszyi (Malacoptila rufa)
        • Drzym półobrożny (Malacoptila semicincta)
        • Drzym kreskowany (Malacoptila striata)
        • Drzym mały (Micromonacha lanceolata)
        • Drzym czarny (Monasa atra)
        • Drzym żółtodzioby (Monasa flavirostris)
        • Drzym białoczelny (Monasa morphoeus)
        • Drzym czarnoczelny (Monasa nigrifrons)
        • Drzym kasztanowogłowy (Nonnula amaurocephala)
        • Drzym brązowy (Nonnula brunnea)
        • Drzym szarolicy (Nonnula frontalis)
        • Drzym rdzawy (Nonnula rubecula)
        • Drzym rudoczapkowy (Nonnula ruficapilla)
        • Drzym brazylijski (Nonnula sclateri)
        • Drzym białoszyi (Notharchus hyperrhynchus)
        • Drzym wielkodzioby (Notharchus macrorhynchos)
        • Drzym czarnoczapkowy (Notharchus ordii)
        • Drzym białobrody (Notharchus pectoralis)
        • Drzym płowobrzuchy (Notharchus swainsoni)
        • Drzym maskowy (Notharchus tectus)
        • Drzym białouchy (Nystalus chacuru)
        • Drzym plamisty (Nystalus maculatus)
        • Drzym ciemnopióry (Nystalus obamai)
        • Drzym prążkowany (Nystalus radiatus)
        • Drzym białogardły (Nystalus striolatus)
      • Rodzina: Złotopióry (Galbulidae)
        • Złotopiór białogardły (Brachygalba albogularis)
        • Złotopiór przepasany (Brachygalba goeringi)
        • Złotopiór żałobny (Brachygalba lugubris)
        • Złotopiór ciemny (Brachygalba salmoni)
        • Złotopiór białouchy (Galbalcyrhynchus leucotis)
        • Złotopiór kasztanowaty (Galbalcyrhynchus purusianus)
        • Złotopiór żółtodzioby (Galbula albirostris)
        • Złotopiór purpurowy (Galbula chalcothorax)
        • Złotopiór modroczelny (Galbula cyanescens)
        • Złotopiór niebieskoszyi (Galbula cyanicollis)
        • Złotopiór wspaniały (Galbula dea)
        • Złotopiór zielony (Galbula galbula)
        • Złotopiór białobrzuchy (Galbula leucogastra)
        • Złotopiór lśniący (Galbula pastazae)
        • Złotopiór rudosterny (Galbula ruficauda)
        • Złotopiór białobrody (Galbula tombacea)
        • Złotopiór trójpalczasty (Jacamaralcyon tridactyla)
        • Złotopiór wielki (Jacamerops aureus)
      • Rodzina: Miodowody (Indicatoridae)
        • Miodowód malajski (Indicator archipelagicus)
        • Miodowód brodaty (Indicator exilis)
        • Miodowód duży (Indicator indicator)
        • Miodowód plamisty (Indicator maculatus)
        • Miodowód ubogi (Indicator meliphilus)
        • Miodowód szarogłowy (Indicator minor)
        • Miodowód mały (Indicator pumilio)
        • Miodowód łuskogardły (Indicator variegatus)
        • Miodowód oliwkowy (Indicator willcocksi)
        • Miodowód himalajski (Indicator xanthonotus)
        • Miodowód lirosterny (Melichneutes robustus)
        • Miodziarz żółtostopy (Melignomon eisentrauti)
        • Miodziarz ciemny (Melignomon zenkeri)
        • Miodowodzik ciemny (Prodotiscus insignis)
        • Miodowodzik jasnobrzuchy (Prodotiscus regulus)
        • Miodowodzik szarogłowy (Prodotiscus zambesiae)
      • Rodzina: Dzięciołowate (Picidae)
        • Drewniak kasztanowaty (Blythipicus pyrrhotis)
        • Drewniak ciemny (Blythipicus rubiginosus)
        • Dzięcioł pręgogrzbiety (Campephilus gayaquilensis)
        • Dzięcioł jasnodzioby (Campephilus guatemalensis)
        • Dzięcioł wspaniały (Campephilus haematogaster)
        • Dzięcioł cesarski (Campephilus imperialis)
        • Dzięcioł płowogrzbiety (Campephilus leucopogon)
        • Dzięcioł magellański (Campephilus magellanicus)
        • Dzięcioł szkarłatnoczuby (Campephilus melanoleucos)
        • Dzięcioł białowstęgi (Campephilus pollens)
        • Dzięcioł wielkodzioby (Campephilus principalis)
        • Dzięcioł jasnogrzbiety (Campephilus robustus)
        • Dzięcioł czerwonoszyi (Campephilus rubricollis)
        • Dzięcioł jasnogłowy (Celeus castaneus)
        • Dzięcioł kasztanowaty (Celeus elegans)
        • Dzięcioł żółtawy (Celeus flavescens)
        • Dzięcioł kremowy (Celeus flavus)
        • Dzięcioł hełmiasty (Celeus galeatus)
        • Dzięcioł łuskowany (Celeus grammicus)
        • Dzięcioł czerwonobrody (Celeus loricatus)
        • Dzięcioł jasnoczuby (Celeus lugubris)
        • Dzięcioł brazylijski (Celeus obrieni)
        • Dzięcioł ochrowy (Celeus ochraceus)
        • Dzięcioł rdzawoczuby (Celeus spectabilis)
        • Dzięcioł obrożny (Celeus torquatus)
        • Dzięcioł tygrysi (Celeus undatus)
        • Dzięcioł sawannowy (Chloropicus namaquus)
        • Dzięcioł czerwonobrzuchy (Chloropicus pyrrhogaster)
        • Dzięcioł złotociemieniowy (Chloropicus xantholophus)
        • Sułtan białogrzbiety (Chrysocolaptes festivus)
        • Sułtan złotogrzbiety (Chrysocolaptes lucidus)
        • Dzięcioł złotoczuby (Chrysophlegma flavinucha)
        • Dzięcioł ozdobny (Chrysophlegma mentale)
        • Dzięcioł ognisty (Chrysophlegma miniaceum)
        • Dzięcioł czarnogardły (Colaptes atricollis)
        • Dzięcioł różowoszyi (Colaptes auratus)
        • Dzięcioł czerwonowąsy (Colaptes auricularis)
        • Dzięcioł łąkowy (Colaptes campestris)
        • Dzięcioł pustynny (Colaptes chrysoides)
        • Dzięcioł krzywodzioby (Colaptes fernandinae)
        • Dzięcioł czarnoczelny (Colaptes melanochloros)
        • Dzięcioł bermudzki (Colaptes oceanicus)
        • Dzięcioł chilijski (Colaptes pitius)
        • Dzięcioł czarnoplamy (Colaptes punctigula)
        • Dzięcioł strojny (Colaptes rivolii)
        • Dzięcioł oliwkowy (Colaptes rubiginosus)
        • Dzięcioł andyjski (Colaptes rupicola)
        • Dzięcioł pakistański (Dendrocopos assimilis)
        • Dzięcioł birmański (Dendrocopos atratus)
        • Dzięcioł żółtouchy (Dendrocopos darjellensis)
        • Dzięcioł himalajski (Dendrocopos himalayensis)
        • Dzięcioł rdzawobrzuchy (Dendrocopos hyperythrus)
        • Dzięcioł białoskrzydły (Dendrocopos leucopterus)
        • Dzięcioł białogrzbiety (Dendrocopos leucotos) (PL)
        • Dzięcioł płowy (Dendrocopos macei)
        • Dzięcioł duży (Dendrocopos major) (PL)
        • Okinawiak (Dendrocopos noguchii)
        • Dzięcioł białoszyi (Dendrocopos syriacus) (PL)
        • Dzięcioł nepalski (Dendrocoptes auriceps)
        • Dzięcioł arabski (Dendrocoptes dorae)
        • Dzięcioł średni (Dendrocoptes medius) (PL)
        • Dzięcioł abisyński (Dendropicos abyssinicus)
        • Dzięcioł szary (Dendropicos elachus)
        • Dzięcioł zmienny (Dendropicos elliotii)
        • Dzięcioł jasnolicy (Dendropicos fuscescens)
        • Dzięcioł pręgouchy (Dendropicos gabonensis)
        • Dzięcioł popielaty (Dendropicos goertae)
        • Dzięcioł ciemnogłowy (Dendropicos griseocephalus)
        • Dzięcioł brązowogrzbiety (Dendropicos obsoletus)
        • Dzięcioł równikowy (Dendropicos poecilolaemus)
        • Dzięcioł szarogłowy (Dendropicos spodocephalus)
        • Dzięcioł tanzański (Dendropicos stierlingi)
        • Sułtanik żółtogrzbiety (Dinopium benghalense)
        • Sułtanik czerwonorzytny (Dinopium javanense)
        • Sułtanik oliwkowy (Dinopium rafflesii)
        • Sułtanik himalajski (Dinopium shorii)
        • Dzięcioł czerwonopierśny (Dryobates cathpharius)
        • Dzięciołek (Dryobates minor) (PL)
        • Dzięcioł kalifornijski (Dryobates nuttallii)
        • Dzięcioł kosmaty (Dryobates pubescens)
        • Dzięcioł pasiasty (Dryobates scalaris)
        • Dzięcioł andamański (Dryocopus hodgei)
        • Dzięcioł białobrzuchy (Dryocopus javensis)
        • Dzięcioł czerwonoczuby (Dryocopus lineatus)
        • Dzięcioł czarny (Dryocopus martius) (PL)
        • Dzięcioł smugoszyi (Dryocopus pileatus)
        • Dzięcioł żałobny (Dryocopus schulzii)
        • Bambusowiec rdzawogrzbiety (Gecinulus grantia)
        • Bambusowiec zielony (Gecinulus viridis)
        • Dzięciolik złotosterny (Geocolaptes abingoni)
        • Dzięciolik akacjowy (Geocolaptes bennettii)
        • Dzięciolik zielonogrzbiety (Geocolaptes cailliautii)
        • Dzięciolik brązowouchy (Geocolaptes caroli)
        • Dzięciolik czarnosterny (Geocolaptes maculosus)
        • Dzięciolik cętkowany (Geocolaptes mombassicus)
        • Dzięciolik mały (Geocolaptes nivosus)
        • Dzięciolik łuskowany (Geocolaptes notatus)
        • Dzięciolik moręgowany (Geocolaptes nubicus)
        • Dzięciolik łuskowany (Geocolaptes nubicus)
        • Dzięciolik ziemny (Geocolaptes olivaceus)
        • Dzięciolik kropkowany (Geocolaptes punctuligerus)
        • Dzięciolik górski (Geocolaptes tullbergi)
        • Kusodrwal żałobny (Hemicircus canente)
        • Kusodrwal czerwonoczuby (Hemicircus concretus)
        • Krętogłów afrykański (Jynx ruficollis)
        • Krętogłów (zwyczajny) (Jynx torquilla) (PL)
        • Dzięcioł żółtoczelny (Leiopicus mahrattensis)
        • Dzięcioł białogłowy (Leuconotopicus albolarvatus)
        • Dzięcioł arizoński (Leuconotopicus arizonae)
        • Dzięcioł skromny (Leuconotopicus borealis)
        • Dzięcioł jednobarwny (Leuconotopicus fumigatus)
        • Dzięcioł brunatny (Leuconotopicus stricklandi)
        • Dzięcioł włochaty (Leuconotopicus villosus)
        • Łuskodrwal białoszyi (Meiglyptes jugularis)
        • Łuskodrwal mały (Meiglyptes tristis)
        • Łuskodrwal sundajski (Meiglyptes tukki)
        • Dzięciur złotoczelny (Melanerpes aurifrons)
        • Dzięciur białoczelny (Melanerpes cactorum)
        • Dzięciur biały (Melanerpes candidus)
        • Dzięciur czerwonobrzuchy (Melanerpes carolinus)
        • Dzięciur żółtokarkowy (Melanerpes chrysauchen)
        • Dzięciur złotolicy (Melanerpes chrysogenys)
        • Dzięciur czarnoszyi (Melanerpes cruentatus)
        • Dzięciur krasnogłowy (Melanerpes erythrocephalus)
        • Dzięciur żółtoczelny (Melanerpes flavifrons)
        • Dzięciur żołędziowy (Melanerpes formicivorus)
        • Dzięciur ciemny (Melanerpes herminieri)
        • Dzięciur płomiennogłowy (Melanerpes hoffmannii)
        • Dzięciur łzawy (Melanerpes hypopolius)
        • Dzięciur różowobrzuchy (Melanerpes lewis)
        • Dzięciur czerwonogardły (Melanerpes portoricensis)
        • Dzięciur pstry (Melanerpes pucherani)
        • Dzięciur żółtogłowy (Melanerpes pulcher)
        • Dzięciur jukatański (Melanerpes pygmaeus)
        • Dzięciur białolicy (Melanerpes radiolatus)
        • Dzięciur czerwonołbisty (Melanerpes rubricapillus)
        • Dzięciur płowy (Melanerpes striatus)
        • Dzięciur antylski (Melanerpes superciliaris)
        • Dzięciur kaktusowy (Melanerpes uropygialis)
        • Rdzawodrwal (Micropternus brachyurus)
        • Mohun krótkodzioby (Mulleripicus fuliginosus)
        • Mohun szary (Mulleripicus fulvus)
        • Mohun czarniawy (Mulleripicus funebris)
        • Mohun wielki (Mulleripicus pulverulentus)
        • Hispaniolak (Nesoctites micromegas)
        • Dzięcioł północny (Picoides arcticus)
        • Dzięcioł kordylierski (Picoides dorsalis)
        • Dzięcioł trójpalczasty (Picoides tridactylus) (PL)
        • Dzięcioł złotogardły (Piculus aurulentus)
        • Dzięcioł panamski (Piculus callopterus)
        • Dzięcioł złotowąsy (Piculus chrysochloros)
        • Dzięcioł żółtolicy (Piculus flavigula)
        • Dzięcioł wąsaty (Piculus leucolaemus)
        • Dzięcioł kolumbijski (Piculus litae)
        • Dzięcioł rdzawoskrzydły (Piculus simplex)
        • Dzięciolnik perłoszyi (Picumnus albosquamatus)
        • Dzięciolnik złotoczelny (Picumnus aurifrons)
        • Dzięciolnik andyjski (Picumnus castelnau)
        • Dzięciolnik kasztanowaty (Picumnus cinnamomeus)
        • Dzięciolnik zebrowany (Picumnus cirratus)
        • Dzięciolnik płowy (Picumnus dorbignyanus)
        • Dzięciolnik prążkowany (Picumnus exilis)
        • Dzięciolnik obrożny (Picumnus fuscus)
        • Dzięciolnik szary (Picumnus granadensis)
        • Dzięciolnik himalajski (Picumnus innominatus)
        • Dzięciolnik zmienny (Picumnus lafresnayi)
        • Dzięciolnik czerwonoczelny (Picumnus limae)
        • Dzięciolnik gujański (Picumnus minutissimus)
        • Dzięciolnik czerwonoczapkowy (Picumnus nebulosus)
        • Dzięciolnik oliwkowy (Picumnus olivaceus)
        • Dzięciolnik skromny (Picumnus pumilus)
        • Dzięciolnik plamkowany (Picumnus pygmaeus)
        • Dzięciolnik rdzawoszyi (Picumnus rufiventris)
        • Dzięciolnik blady (Picumnus sclateri)
        • Dzięciolnik białobrzuchy (Picumnus spilogaster)
        • Dzięciolnik łuskowany (Picumnus squamulatus)
        • Dzięciolnik Taczanowskiego (Picumnus steindachneri)
        • Dzięciolnik marmurkowy (Picumnus subtilis)
        • Dzięciolnik płowokarkowy (Picumnus temminckii)
        • Dzięciolnik ciemny (Picumnus varzeae)
        • Dzięcioł japoński (Picus awokera)
        • Dzięcioł zielonosiwy (Picus canus) (PL)
        • Dzięcioł żółtoczuby (Picus chlorolophus)
        • Dzięcioł maskowy (Picus erythropygius)
        • Dzięcioł czerwonoskrzydły (Picus puniceus)
        • Dzięcioł wietnamski (Picus rabieri)
        • Dzięcioł łuskobrzuchy (Picus squamatus)
        • Dzięcioł algierski (Picus vaillantii)
        • Dzięcioł tajlandzki (Picus viridanus)
        • Dzięcioł zielony (Picus viridis) (PL)
        • Dzięcioł żółtoszyi (Picus vittatus)
        • Dzięcioł białobrewy (Picus xanthopygaeus)
        • Czubodrwal (Reinwardtipicus validus)
        • Dzięciolnik rdzawolicy (Sasia abnormis)
        • Dzięciolnik białobrewy (Sasia ochracea)
        • Oskomik pstrogłowy (Sphyrapicus nuchalis)
        • Oskomik czerwonogłowy (Sphyrapicus ruber)
        • Oskomik ciemnogłowy (Sphyrapicus thyroideus)
        • Oskomik czerwonogardły (Sphyrapicus varius)
        • Dzięcioł czerwonoplamy (Veniliornis affinis)
        • Dzięcioł szkarłatny (Veniliornis callonotus)
        • Dzięcioł gujański (Veniliornis cassini)
        • Dzięcioł krótkodzioby (Veniliornis chocoensis)
        • Dzięcioł czerwonokarkowy (Veniliornis dignus)
        • Dzięcioł falisty (Veniliornis frontalis)
        • Dzięcioł krasnorzytny (Veniliornis kirkii)
        • Dzięcioł kreskowany (Veniliornis lignarius)
        • Dzięcioł złotokarkowy (Veniliornis maculifrons)
        • Dzięcioł piaskowy (Veniliornis mixtus)
        • Dzięcioł prążkowany (Veniliornis nigriceps)
        • Dzięcioł jarzębaty (Veniliornis passerinus)
        • Dzięcioł krwisty (Veniliornis sanguineus)
        • Dzięcioł pstrokaty (Veniliornis spilogaster)
        • Dzięciolnik afrykański (Verreauxia africana)
        • Kubańczyk (Xiphidiopicus percussus)
        • Dzięcioł drobny (Yungipicus canicapillus)
        • Dzięcioł brązowolicy (Yungipicus kizuki)
        • Dzięcioł plamkowany (Yungipicus maculatus)
        • Dzięcioł orientalny (Yungipicus moluccensis)
        • Dzięcioł smugowany (Yungipicus temminckii)
      • Rodzina: Tukanowate (Ramphastidae)
        • Andotukan czarnogłowy (Andigena cucullata)
        • Andotukan niebieski (Andigena hypoglauca)
        • Andotukan pstrodzioby (Andigena laminirostris)
        • Andotukan czarnodzioby (Andigena nigrirostris)
        • Pieprzojad zielony (Aulacorhynchus albivitta)
        • Pieprzojad andyjski (Aulacorhynchus coeruleicinctis)
        • Pieprzojad hakodzioby (Aulacorhynchus derbianus)
        • Pieprzojad czerwonorzytny (Aulacorhynchus haematopygus)
        • Pieprzojad żółtobrewy (Aulacorhynchus huallagae)
        • Pieprzojad szmaragdowy (Aulacorhynchus prasinus)
        • Pieprzojad zmienny (Aulacorhynchus sulcatus)
        • Pieprzojad wyżynny (Aulacorhynchus whitelianus)
        • Wąsalik (Buccanodon duchaillui)
        • Gołodziób (Caloramphus fuliginosus)
        • Brodacz złocisty (Capito auratus)
        • Brodacz krasnoczapkowy (Capito aurovirens)
        • Brodacz brązowawy (Capito brunneipectus)
        • Brodacz czarnowstęgi (Capito dayi)
        • Brodacz białogrzbiety (Capito hypoleucus)
        • Brodacz jasnoczapkowy (Capito maculicoronatus)
        • Brodacz czarnoplamy (Capito niger)
        • Brodacz pięciobarwny (Capito quinticolor)
        • Brodacz ognistoczelny (Capito squamatus)
        • Brodacz krasnopręgi (Capito wallacei)
        • Oliwkobrodal (Cryptolybia olivacea)
        • Brodacz czerwonogłowy (Eubucco bourcierii)
        • Brodacz żółtogardły (Eubucco richardsoni)
        • Brodacz szkarłatnogłowy (Eubucco tucinkae)
        • Brodacz pstry (Eubucco versicolor)
        • Łysoń siwogłowy (Gymnobucco bonapartei)
        • Łysoń kreskowany (Gymnobucco calvus)
        • Łysoń jasnodzioby (Gymnobucco peli)
        • Łysoń ciemny (Gymnobucco sladeni)
        • Wąsal czerwonobrewy (Lybius chaplini)
        • Wąsal czerwonogardły (Lybius guifsobalito)
        • Wąsal białogłowy (Lybius leucocephalus)
        • Wąsal czerwonolicy (Lybius rubrifacies)
        • Wąsal obrożny (Lybius torquatus)
        • Wąsal etiopski (Lybius undatus)
        • Wąsal zbroczony (Lybius vieilloti)
        • Wąsaczek czerwonorzytny (Pogoniulus atroflavus)
        • Wąsaczek żółtorzytny (Pogoniulus bilineatus)
        • Wąsaczek żółtoczelny (Pogoniulus chrysoconus)
        • Wąsaczek żółtogrzbiety (Pogoniulus coryphaea)
        • Wąsaczek zielony (Pogoniulus leucomystax)
        • Wąsaczek czerwonoczelny (Pogoniulus pusillus)
        • Wąsaczek plamisty (Pogoniulus scolopaceus)
        • Wąsaczek zielonawy (Pogoniulus simplex)
        • Wąsaczek żółtogardły (Pogoniulus subsulphureus)
        • Wąsal szkarłatny (Pogonornis bidentatus)
        • Wąsal żółtooki (Pogonornis dubius)
        • Wąsal czerwonogłowy (Pogonornis melanopterus)
        • Wąsal płomiennobrzuchy (Pogonornis minor)
        • Wąsal niebieskooki (Pogonornis rolleti)
        • Pstrogłów okularowy (Psilopogon armillaris)
        • Pstrogłów niebieskolicy (Psilopogon asiaticus)
        • Pstrogłów zmienny (Psilopogon australis)
        • Pstrogłów złotawy (Psilopogon chrysopogon)
        • Pstrogłów brązowogardły (Psilopogon corvinus)
        • Pstrogłów czarnogardły (Psilopogon eximius)
        • Pstrogłów hajnański (Psilopogon faber)
        • Pstrogłów zielonolicy (Psilopogon faiostrictus)
        • Pstrogłów żółtoczelny (Psilopogon flavifrons)
        • Pstrogłów złotobrody (Psilopogon franklinii)
        • Pstrogłów żółtogardły (Psilopogon haemacephalus)
        • Pstrogłów złotoczelny (Psilopogon henricii)
        • Pstrogłów czarnowąsy (Psilopogon incognitus)
        • Pstrogłów obrożny (Psilopogon javensis)
        • Pstrogłów błękitnobrewy (Psilopogon lagrandieri)
        • Pstrogłów plamkowany (Psilopogon lineatus)
        • Pstrogłów malabarski (Psilopogon malabaricus)
        • Pstrogłów górski (Psilopogon monticola)
        • Pstrogłów czerwonogardły (Psilopogon mystacophanos)
        • Pstrogłów tajwański (Psilopogon nuchalis)
        • Pstrogłów czarnobrewy (Psilopogon oorti)
        • Pstrogłów złotokarkowy (Psilopogon pulcherrimus)
        • Pstrogłów żaroczuby (Psilopogon pyrolophus)
        • Pstrogłów krasnoczapkowy (Psilopogon rafflesii)
        • Pstrogłów czerwonoczelny (Psilopogon rubricapillus)
        • Pstrogłów żółtodzioby (Psilopogon virens)
        • Pstrogłów białolicy (Psilopogon viridis)
        • Pstrogłów nakrapiany (Psilopogon zeylanicus)
        • Arasari czarnoszyi (Pteroglossus aracari)
        • Arasari amazoński (Pteroglossus azara)
        • Tukaniec (Pteroglossus bailloni)
        • Arasari kędzierzawy (Pteroglossus beauharnaisii)
        • Arasari rdzawoszyi (Pteroglossus bitorquatus)
        • Arasari brązowouchy (Pteroglossus castanotis)
        • Arasari żółtobrzuchy (Pteroglossus inscriptus)
        • Arasari wielopręgi (Pteroglossus pluricinctus)
        • Arasari obrożny (Pteroglossus torquatus)
        • Arasari czarnogłowy (Pteroglossus viridis)
        • Tukan czarnodzioby (Ramphastos ambiguus)
        • Tukan górski (Ramphastos brevis)
        • Tukan zielonodzioby (Ramphastos dicolorus)
        • Tukan tęczodzioby (Ramphastos sulfuratus)
        • Tukan wielki (Ramphastos toco)
        • Tukan czerwonodzioby (Ramphastos tucanus)
        • Tukan żółtogardły (Ramphastos vitellinus)
        • Tukanik brazylijski (Selenidera gouldii)
        • Tukanik plamodzioby (Selenidera maculirostris)
        • Tukanik żółtolicy (Selenidera nattereri)
        • Tukanik gujański (Selenidera piperivora)
        • Tukanik czarnopierśny (Selenidera reinwardtii)
        • Tukanik złotouchy (Selenidera spectabilis)
        • Tęgogłowik skromny (Semnornis frantzii)
        • Tęgogłowik wielobarwny (Semnornis ramphastinus)
        • Brodacznik żółtolicy (Stactolaema anchietae)
        • Brodacznik białouchy (Stactolaema leucotis)
        • Brodacznik białoskrzydły (Stactolaema whytii)
        • Żółtodziób (Trachylaemus purpuratus)
        • Brodal czarnogardły (Trachyphonus darnaudii)
        • Brodal czerwonouchy (Trachyphonus erythrocephalus)
        • Brodal perełkowany (Trachyphonus margaritatus)
        • Brodal czubaty (Trachyphonus vaillantii)
        • Głowaczek białogardły (Tricholaema diademata)
        • Głowaczek plamisty (Tricholaema frontata)
        • Kosmatek (Tricholaema hirsuta)
        • Głowaczek czarnopierśny (Tricholaema lacrymosa)
        • Głowaczek białolicy (Tricholaema leucomelas)
        • Głowaczek mały (Tricholaema melanocephala)
    • Rząd: Paszczakowe (Podargiformes)
      • Rodzina: Paszczaki (Podargidae)
        • Gębal uszaty (Batrachostomus auritus)
        • Gębal sundajski (Batrachostomus cornutus)
        • Gębal oczkowany (Batrachostomus harterti)
        • Gębal długosterny (Batrachostomus hodgsoni)
        • Gębal jawajski (Batrachostomus javensis)
        • Gębal cejloński (Batrachostomus moniliger)
        • Gębal krótkosterny (Batrachostomus poliolophus)
        • Gębal cynamonowy (Batrachostomus septimus)
        • Gębal łuskowany (Batrachostomus stellatus)
        • Paszczak marmurkowy (Podargus ocellatus)
        • Paszczak papuaski (Podargus papuensis)
        • Paszczak australijski (Podargus strigoides)
        • Paszczak cynamonowy (Rigidipenna inexpectata)
    • Rząd: Perkozowe (Podicipediformes)
      • Rodzina: Perkozy (Podicipedidae)
        • Perkoz żółtodzioby (Aechmophorus clarkii)
        • Perkoz wielki (Aechmophorus occidentalis)
        • Perkoz kolumbijski (Podiceps andinus)
        • Perkoz rogaty (Podiceps auritus) (PL)
        • Perkoz dwuczuby (Podiceps cristatus) (PL)
        • Perkoz argentyński (Podiceps gallardoi)
        • Perkoz rdzawoszyi (Podiceps grisegena) (PL)
        • perkoz olbrzymi (Podiceps major)
        • Zausznik (Podiceps nigricollis) (PL)
        • Perkoz złotoczuby (Podiceps occipitalis)
        • Perkoz Taczanowskiego (Podiceps taczanowskii)
        • Perkozek gwatemalski (Podilymbus gigas)
        • Perkozek grubodzioby (Podilymbus podiceps) (PL)
        • Perkoz sędziwy (Poliocephalus poliocephalus)
        • perkoz maoryski (Poliocephalus rufopectus)
        • perkoz krótkoskrzydły (Rollandia microptera)
        • perkoz białoczuby (Rollandia rolland)
        • Perkozek białoskrzydły (Tachybaptus dominicus)
        • Perkozek australijski (Tachybaptus novaehollandiae)
        • Perkozek białosmugi (Tachybaptus pelzelnii)
        • Perkozek (zwyczajny) (Tachybaptus ruficollis) (PL)
        • Perkozek długodzioby (Tachybaptus rufolavatus)
    • Rząd: Rurkonose (Procellariiformes)
      • Rodzina: Nawałniki (Hydrobatidae)
        • Nawałnik białorzytny (Hydrobates castro)
        • Nawałnik zimowy (Hydrobates cheimomnestes)
        • Nawałnik popielaty (Hydrobates furcatus)
        • Nawałnik bury (Hydrobates homochroa)
        • Nawałnik obrożny (Hydrobates hornbyi)
        • Nawałnik zielonoprzylądkowy (Hydrobates jabejabe)
        • Nawałnik duży (Hydrobates leucorhous) (PL)
        • Nawałnik reliktowy (Hydrobates macrodactylus)
        • Nawałnik ciemny (Hydrobates markhami)
        • Nawałnik wędrowny (Hydrobates matsudairae)
        • Nawałnik czarny (Hydrobates melania)
        • Nawałnik malutki (Hydrobates microsoma)
        • Nawałnik brunatny (Hydrobates monorhis)
        • Nawałnik azorski (Hydrobates monteiroi)
        • Nawałnik burzowy (Hydrobates pelagicus)
        • Nawałnik meksykański (Hydrobates socorroensis)
        • Nawałnik galapagoski (Hydrobates tethys)
        • Nawałnik żałobny (Hydrobates tristrami)
      • Rodzina: Oceanniki (Oceanitidae)
        • Oceannik białobrzuchy (Fregetta grallaria)
        • Oceannik maoryski (Fregetta maoriana)
        • Oceannik czarnobrzuchy (Fregetta tropica)
        • Oceannik szarogrzbiety (Garrodia nereis)
        • Oceannik białogardły (Nesofregetta fuliginosa)
        • Oceannik krótkodzioby (Oceanites gracilis)
        • Oceannik żółtopłetwy (Oceanites oceanicus)
        • Oceannik białoskrzydły (Oceanites pincoyae)
        • Oceannik białobrewy (Pelagodroma marina)
      • Rodzina: Burzykowate (Procellariidae)
        • Petrelek popielaty (Aphrodroma brevirostris)
        • Burzyk szarogrzbiety (Ardenna bulleri)
        • Burzyk bladodzioby (Ardenna carneipes)
        • Burzyk różowonogi (Ardenna creatopus)
        • Burzyk wielki (Ardenna gravis)
        • Burzyk szary (Ardenna grisea)
        • Burzyk klinosterny (Ardenna pacifica)
        • Burzyk cienkodzioby (Ardenna tenuirostris)
        • Tajfunnik mały (Bulweria bifax)
        • Tajfunnik cienkodzioby (Bulweria bulwerii)
        • tajfunnik grubodzioby (Bulweria fallax)
        • Burzyk duży (Calonectris borealis)
        • Burzyk żółtodzioby (Calonectris diomedea)
        • burzyk zielonoprzylądkowy (Calonectris edwardsii)
        • burzyk kreskowany (Calonectris leucomelas)
        • warcabnik (Daption capense)
        • Fulmar (zwyczajny) (Fulmarus glacialis) (PL)
        • Fulmar południowy (Fulmarus glacialoides)
        • Petrelek modry (Halobaena caerulea)
        • Petrelec olbrzymi (Macronectes giganteus)
        • petrelec wielki (Macronectes halli)
        • petrelek cienkodzioby (Pachyptila belcheri)
        • petrelek grubodzioby (Pachyptila crassirostris)
        • petrelek antarktyczny (Pachyptila desolata)
        • petrelek subantarktyczny (Pachyptila salvini)
        • petrelek krótkodzioby (Pachyptila turtur)
        • petrelek szerokodzioby (Pachyptila vittata)
        • Petrel śnieżny (Pagodroma nivea)
        • Nurzec peruwiański (Pelecanoides garnotii)
        • Nurzec mały (Pelecanoides georgicus)
        • Nurzec magellański (Pelecanoides magellani)
        • Nurzec czarnoskrzydły (Pelecanoides urinatrix)
        • Burzyk białobrody (Procellaria aequinoctialis)
        • burzyk bury (Procellaria cinerea)
        • Burzyk okularowy (Procellaria conspicillata)
        • burzyk czarny (Procellaria parkinsoni)
        • Burzyk ciemny (Procellaria westlandica)
        • Burzyk maskareński (Pseudobulweria aterrima)
        • Burzyk melanezyjski (Pseudobulweria becki)
        • Burzyk fidżyjski (Pseudobulweria macgillivrayi)
        • Burzyk tahitański (Pseudobulweria rostrata)
        • petrel polinezyjski (Pterodroma alba)
        • petrel oceaniczny (Pterodroma arminjoniana)
        • Petrel samotny (Pterodroma atrata)
        • Petrel czarnopręgi (Pterodroma axillaris)
        • petrel wulkaniczny (Pterodroma baraui)
        • Petrel obrożny (Pterodroma brevipes)
        • Petrel bermudzki (Pterodroma cahow)
        • petrel białoszyi (Pterodroma cervicalis)
        • petrel nowozelandzki (Pterodroma cookii)
        • petrel chilijski (Pterodroma defilippiana)
        • petrel wędrowny (Pterodroma externa)
        • petrel wyspowy (Pterodroma feae)
        • Petrel wielkoskrzydły (Pterodroma gouldi)
        • petrel antylski (Pterodroma hasitata)
        • Petrel pacyficzny (Pterodroma heraldica)
        • petrel boniński (Pterodroma hypoleuca)
        • petrel białobrzuchy (Pterodroma incerta)
        • petrel szarobrzuchy (Pterodroma inexpectata)
        • petrel białogłowy (Pterodroma lessonii)
        • petrel białolicy (Pterodroma leucoptera)
        • petrel długodzioby (Pterodroma longirostris)
        • petrel długoskrzydły (Pterodroma macroptera)
        • petrel maderski (Pterodroma madeira)
        • Petrel reliktowy (Pterodroma magentae)
        • petrel miękkopióry (Pterodroma mollis)
        • petrel południowy (Pterodroma neglecta)
        • petrel czarnoskrzydły (Pterodroma nigripennis)
        • Petrel galapagoski (Pterodroma phaeopygia)
        • petrel klifowy (Pterodroma pycrofti)
        • Petrel atlantycki (Pterodroma rupinarum)
        • Petrel hawajski (Pterodroma sandwichensis)
        • petrel brunatny (Pterodroma solandri)
        • petrel ciemny (Pterodroma ultima)
        • burzyk mały (Puffinus assimilis)
        • Burzyk białorzytny (Puffinus auricularis)
        • Burzyk tropikalny (Puffinus bailloni)
        • Burzyk boniński (Puffinus bannermani)
        • Burzyk malutki (Puffinus baroli)
        • Burzyk siodłaty (Puffinus bryani)
        • burzyk nowozelandzki (Puffinus gavia)
        • Burzyk podbielały (Puffinus heinrothi)
        • burzyk wędrowny (Puffinus huttoni)
        • Burzyk równikowy (Puffinus lherminieri)
        • Burzyk polinezyjski (Puffinus myrtae)
        • burzyk brunatny (Puffinus nativitatis)
        • Burzyk hawajski (Puffinus newelli)
        • burzyk kalifornijski (Puffinus opisthomelas)
        • Burzyk północny (Puffinus puffinus) (PL)
        • Burzyk galapagoski (Puffinus subalaris)
        • burzyk śródziemnomorski (Puffinus yelkouan)
        • petrel antarktyczny (Thalassoica antarctica)
    • Rząd: Papugowe, papugi (Psittaciformes)
      • Rodzina: Papugowate (Psittacidae)
        • Żółtogłówka (Alipiopsitta xanthops)
        • Amazonka niebieskoczelna (Amazona aestiva)
        • Amazonka mała (Amazona agilis)
        • Amazonka białoczelna (Amazona albifrons)
        • Amazonka modrobrewa (Amazona amazonica)
        • Amazonka dominikańska (Amazona arausiaca)
        • Amazonka żółtoszyja (Amazona auropalliata)
        • Amazonka zmienna (Amazona autumnalis)
        • Amazonka wenezuelska (Amazona barbadensis)
        • Amazonka płomiennosterna (Amazona brasiliensis)
        • Amazonka jamajska (Amazona collaria)
        • Amazonka niebieskolica (Amazona dufresniana)
        • Amazonka skromna (Amazona farinosa)
        • Amazonka czerwonoczelna (Amazona festiva)
        • Amazonka liliowogłowa (Amazona finschi)
        • Amazonka królewska (Amazona guildingii)
        • Amazonka cesarska (Amazona imperialis)
        • Amazonka białolica (Amazona kawalli)
        • Amazonka kubańska (Amazona leucocephala)
        • Amazonka zielona (Amazona mercenarius)
        • Amazonka żółtogłowa (Amazona ochrocephala)
        • Amazonka żółtogardła (Amazona oratrix)
        • Amazonka czerwonouda (Amazona pretrei)
        • Amazonka tęczowa (Amazona rhodocorytha)
        • Amazonka żółtouda (Amazona tucumana)
        • Amazonka czarnoucha (Amazona ventralis)
        • Amazonka modrogłowa (Amazona versicolor)
        • Amazonka pąsowa (Amazona vinacea)
        • Amazonka fioletowa (Amazona violacea)
        • Amazonka krasnogłowa (Amazona viridigenalis)
        • Amazonka niebieskoskrzydła (Amazona vittata)
        • Amazonka żółtokantarowa (Amazona xantholora)
        • Modroara turkusowa (Anodorhynchus glaucus)
        • Modroara hiacyntowa (Anodorhynchus hyacinthinus)
        • Modroara błękitna (Anodorhynchus leari)
        • Ara oliwkowa (Ara ambiguus)
        • Ara zwyczajna, ararauna zwyczajna (Ara ararauna)
        • Ara zielonoskrzydła (Ara chloropterus)
        • Ara szafirowa (Ara glaucogularis)
        • Ara żółtoskrzydła (Ara macao)
        • Ara zielona (Ara militaris)
        • Ara różowooka (Ara rubrogenys)
        • Ara kasztanowoczelna (Ara severus)
        • Ara trójbarwna (Ara tricolor)
        • Konura złotoczelna (Aratinga auricapillus)
        • Konura ognistobrzucha (Aratinga jandaya)
        • Konura żółta (Aratinga maculata)
        • Konura czarnogłowa (Aratinga nenday)
        • Konura słoneczna (Aratinga solstitialis)
        • Konura łuskogłowa (Aratinga weddellii)
        • Stokówka rdzawoczelna (Bolborhynchus ferrugineifrons)
        • Stokówka prążkowana (Bolborhynchus lineola)
        • Stokówka andyjska (Bolborhynchus orbygnesius)
        • Stadniczka żółtoskrzydła (Brotogeris chiriri)
        • Stadniczka złotoskrzydła (Brotogeris chrysoptera)
        • Stadniczka niebieskosterna (Brotogeris cyanoptera)
        • Stadniczka brązowoskrzydła (Brotogeris jugularis)
        • Stadniczka siwolica (Brotogeris pyrrhoptera)
        • Stadniczka żółtoczelna (Brotogeris sanctithomae)
        • Stadniczka spiżowa (Brotogeris tirica)
        • Stadniczka białoskrzydła (Brotogeris versicolurus)
        • Papuga karolińska (Conuropsis carolinensis)
        • Patagonka (Cyanoliseus patagonus)
        • Ara modra (Cyanopsitta spixii)
        • Kapturnica (Deroptyus accipitrinus)
        • Epoletówka (Diopsittaca nobilis)
        • Krasnogonka krótkodzioba (Enicognathus ferrugineus)
        • Krasnogonka długodzioba (Enicognathus leptorhynchus)
        • Konura brazylijska (Eupsittula aurea)
        • Konura kaktusowa (Eupsittula cactorum)
        • Konura pomarańczowoczelna (Eupsittula canicularis)
        • Konura oliwkowa (Eupsittula nana)
        • Konura brązowogardła (Eupsittula pertinax)
        • Wróbliczka zielonolica (Forpus coelestis)
        • Wróbliczka modrobrewa (Forpus conspicillatus)
        • Wróbliczka Taczanowskiego (Forpus crassirostris)
        • Wróbliczka turkusowa (Forpus cyanopygius)
        • Wróbliczka amazońska (Forpus modestus)
        • Wróbliczka zielonorzytna (Forpus passerinus)
        • Wróbliczka niebieskorzytna (Forpus spengeli)
        • Wróbliczka żółtolica (Forpus xanthops)
        • Wróbliczka niebieskoskrzydła (Forpus xanthopterygius)
        • Szmaragdówka (Graydidascalus brachyurus)
        • Złotniczka (Guaruba guarouba)
        • Amazoneczka ognistogłowa (Hapalopsittaca amazonina)
        • Amazoneczka żółtolica (Hapalopsittaca fuertesi)
        • Amazoneczka czarnoskrzydła (Hapalopsittaca melanotis)
        • Amazoneczka czerwonolica (Hapalopsittaca pyrrhops)
        • Złotopiórka (Leptosittaca branickii)
        • Mnicha (Myiopsitta monachus)
        • Stokóweczka szmaragdowa (Nannopsittaca dachilleae)
        • Stokóweczka żółtooka (Nannopsittaca panychlora)
        • Żółtoliczka (Ognorhynchus icterotis)
        • Ara żółtolica (Orthopsittaca manilatus)
        • Białobrzuszka złotogłowa (Pionites leucogaster)
        • Białobrzuszka czarnogłowa (Pionites melanocephalus)
        • Krasnogłówka (Pionopsitta pileata)
        • Piona brązowoskrzydła (Pionus chalcopterus)
        • Piona brunatna (Pionus fuscus)
        • Piona łuskowana (Pionus maximiliani)
        • Piona niebieskogłowa (Pionus menstruus)
        • Piona białoczelna (Pionus senilis)
        • Piona koralodzioba (Pionus sordidus)
        • Piona śliwogłowa (Pionus tumultuosus)
        • Afrykanka kapturowa (Poicephalus crassus)
        • Afrykanka brunatnogłowa (Poicephalus cryptoxanthus)
        • Afrykanka żółtogłowa (Poicephalus flavifrons)
        • Afrykanka czerwonoczelna (Poicephalus gulielmi)
        • Afrykanka złotoplama (Poicephalus meyeri)
        • Afrykanka zielonorzytna (Poicephalus robustus)
        • Afrykanka niebieskorzytna (Poicephalus rueppellii)
        • Afrykanka krasnopierśna (Poicephalus rufiventris)
        • Afrykanka żółtobrzucha (Poicephalus senegalus)
        • Ara żółtoszyja (Primolius auricollis)
        • Ara niebieskogłowa (Primolius couloni)
        • (ara) marakana (Primolius maracana)
        • Stokówka żółtoczelna (Psilopsiagon aurifrons)
        • Stokówka ciemnogłowa (Psilopsiagon aymara)
        • Szmaragdolotka wyspowa (Psittacara brevipes)
        • Szmaragdolotka haitańska (Psittacara chloropterus)
        • Szmaragdolotka krasnolica (Psittacara erythrogenys)
        • Szmaragdolotka kubańska (Psittacara euops)
        • Szmaragdolotka czerwonoczelna (Psittacara finschi)
        • Szmaragdolotka meksykańska (Psittacara holochlorus)
        • Szmaragdolotka białodzioba (Psittacara labati)
        • Szmaragdolotka białooka (Psittacara leucophthalmus)
        • Szmaragdolotka portorykańska (Psittacara maugei)
        • Szmaragdolotka maskowa (Psittacara mitratus)
        • Szmaragdolotka pacyficzna (Psittacara strenuus)
        • Szmaragdolotka andyjska (Psittacara wagleri)
        • Żako (Psittacus erithacus)
        • Barwinka gołogłowa (Pyrilia aurantiocephala)
        • Barwinka złotolica (Pyrilia barrabandi)
        • Barwinka kapturowa (Pyrilia caica)
        • Barwinka okularowa (Pyrilia haematotis)
        • Barwinka różowolica (Pyrilia pulchra)
        • Barwinka złotogłowa (Pyrilia pyrilia)
        • Barwinka sępia (Pyrilia vulturina)
        • Rudosterka białoszyja (Pyrrhura albipectus)
        • Rudosterka amazońska (Pyrrhura amazonum)
        • Rudosterka brązowogardła (Pyrrhura calliptera)
        • Rudosterka błękitnoszyja (Pyrrhura cruentata)
        • Rudosterka brązowoucha (Pyrrhura devillei)
        • Rudosterka rdzawoucha (Pyrrhura egregia)
        • Rudosterka kasztanowobrzucha (Pyrrhura frontalis)
        • Rudosterka szaropierśna (Pyrrhura griseipectus)
        • Rudosterka krasnoucha (Pyrrhura hoematotis)
        • Rudosterka żółtoskrzydła (Pyrrhura hoffmanni)
        • Rudosterka perlista (Pyrrhura lepida)
        • Rudosterka rdzawolica (Pyrrhura leucotis)
        • Rudosterka brązowogłowa (Pyrrhura lucianii)
        • Rudosterka łuskowana (Pyrrhura melanura)
        • Rudosterka zielonolica (Pyrrhura molinae)
        • Rudosterka czerwonoczelna (Pyrrhura orcesi)
        • Rudosterka czerwonobrzucha (Pyrrhura perlata)
        • Rudosterka kasztanowolica (Pyrrhura pfrimeri)
        • Rudosterka barwna (Pyrrhura picta)
        • Rudosterka czerwonogłowa (Pyrrhura rhodocephala)
        • Rudosterka różowogłowa (Pyrrhura roseifrons)
        • Rudosterka czarnogłowa (Pyrrhura rupicola)
        • Rudosterka zielona (Pyrrhura viridicata)
        • Meksykana czerwonoczelna (Rhynchopsitta pachyrhyncha)
        • Meksykana kasztanowoczelna (Rhynchopsitta terrisi)
        • Szmaragdzianka (Thectocercus acuticaudatus)
        • Barwniczka liliowosterna (Touit batavicus)
        • Barwniczka czerwonoczelna (Touit costaricensis)
        • Barwniczka niebieskoczelna (Touit dilectissimus)
        • Barwniczka czarnoczelna (Touit huetii)
        • Barwniczka brunatnogrzbieta (Touit melanonotus)
        • Barwniczka brązowogłowa (Touit purpuratus)
        • Barwniczka plamkoskrzydła (Touit stictopterus)
        • Barwniczka żółtosterna (Touit surdus)
        • Malachitka (Triclaria malachitacea)
      • Rodzina: Papugi wschodnie (Psittaculidae)
        • Nierozłączka siwogłowa (Agapornis canus)
        • Nierozłączka rudogłowa (Agapornis fischeri)
        • Nierozłączka krasnogłowa (Agapornis lilianae)
        • Nierozłączka czarnolica (Agapornis nigrigenis)
        • Nierozłączka czarnogłowa (Agapornis personatus)
        • Nierozłączka czerwonogłowa (Agapornis pullarius)
        • Nierozłączka czerwonoczelna (Agapornis roseicollis)
        • Nierozłączka obrożna (Agapornis swindernianus)
        • Nierozłączka czarnoskrzydła (Agapornis taranta)
        • Szkarłatka niebieskogrzbieta (Alisterus amboinensis)
        • Szkarłatka żółtoskrzydła (Alisterus chloropterus)
        • Szkarłatka królewska (Alisterus scapularis)
        • Krasnopiórka czerwonoskrzydła (Aprosmictus erythropterus)
        • Krasnopiórka timorska (Aprosmictus jonquillaceus)
        • Rozella czarnogłowa (Barnardius zonarius)
        • Kusogonka (Bolbopsittacus lunulatus)
        • Lora czarna (Chalcopsitta atra)
        • Lora oliwkowa (Chalcopsitta duivenbodei)
        • Lora zielona (Chalcopsitta scintillata)
        • Lorika malutka (Charminetta wilhelminae)
        • Lorika ostrosterna (Charmosyna josefinae)
        • Lorika kreskowana (Charmosyna multistriata)
        • Lorika długosterna (Charmosyna papou)
        • Lorika ognista (Charmosynopsis pulchella)
        • Lorika szmaragdowa (Charmosynopsis toxopei)
        • Papuzica seszelska (Coracopsis barklyi)
        • Papuzica mała (Coracopsis nigra)
        • Papuzica duża (Coracopsis vasa)
        • Modrolotka żółtoczapkowa (Cyanoramphus auriceps)
        • Modrolotka kozia (Cyanoramphus cookii)
        • Modrolotka szmaragdowa (Cyanoramphus forbesi)
        • Modrolotka mała (Cyanoramphus malherbi)
        • Modrolotka czerwonoczelna (Cyanoramphus novaezelandiae)
        • Modrolotka żółtawa (Cyanoramphus saisseti)
        • Modrolotka brązowogłowa (Cyanoramphus ulietanus)
        • Modrolotka zielona (Cyanoramphus unicolor)
        • Modrolotka czarnoczelna (Cyanoramphus zealandicus)
        • Figówka zmienna (Cyclopsitta diophthalma)
        • Figówka czarnolica (Cyclopsitta gulielmitertii)
        • Figówka maskowa (Cyclopsitta melanogenia)
        • Figówka czarnoczelna (Cyclopsitta nigrifrons)
        • Barwnica pacyficzna (Eclectus infectus)
        • Barwnica (zwyczajna) (Eclectus roratus)
        • Lorysa karmazynowa (Eos bornea)
        • Lorysa czarnoskrzydła (Eos cyanogenia)
        • Lorysa przepasana (Eos histrio)
        • Lorysa kreskowana (Eos reticulata)
        • Lorysa mała (Eos semilarvata)
        • Lorysa modrobrzucha (Eos squamata)
        • Modrolotka czubata (Eunymphicus cornutus)
        • Modrolotka zielonoczuba (Eunymphicus uvaeensis)
        • Śpiewaczka krasnogłowa (Geoffroyus geoffroyi)
        • Śpiewaczka żółtogłowa (Geoffroyus heteroclitus)
        • Śpiewaczka zielonogłowa (Geoffroyus simplex)
        • Lorysa piżmowa (Glossopsitta concinna)
        • Lorysa czarnodzioba (Glossoptilus goldiei)
        • Lorika krasnolica (Hypocharmosyna placentis)
        • Lorika czerwonoczelna (Hypocharmosyna rubronotata)
        • Papużka ostrosterna (Lathamus discolor)
        • Papuga maurytyjska (Lophopsittacus mauritianus)
        • Zwisogłówka molucka (Loriculus amabilis)
        • Zwisogłówka złotoczelna (Loriculus aurantiifrons)
        • Zwisogłówka złotawa (Loriculus beryllinus)
        • Zwisogłówka czerwonorzytna (Loriculus catamene)
        • Zwisogłówka zielona (Loriculus exilis)
        • Zwisogłówka zbroczona (Loriculus flosculus)
        • Zwisogłówka koroniasta (Loriculus galgulus)
        • Zwisogłówka czerwonoczelna (Loriculus philippensis)
        • Zwisogłówka żółtogardła (Loriculus pusillus)
        • Zwisogłówka złotogrzbieta (Loriculus sclateri)
        • Zwisogłówka diademowa (Loriculus stigmatus)
        • Zwisogłówka żółtorzytna (Loriculus tener)
        • Zwisogłówka wiosenna (Loriculus vernalis)
        • Dama białokryza (Lorius albidinucha)
        • Dama żółtowstęga (Lorius chlorocercus)
        • Dama czerwonobrzucha (Lorius domicella)
        • Dama gwarliwa (Lorius garrulus)
        • Dama fioletowobrzucha (Lorius hypoinochrous)
        • Dama niebieskobrzucha (Lorius lory)
        • Papuga maskareńska (Mascarinus mascarinus)
        • Papużka falista (Melopsittacus undulatus)
        • Karłówka górska (Micropsitta bruijnii)
        • Karłówka zielona (Micropsitta finschii)
        • Karłówka brązowolica (Micropsitta geelvinkiana)
        • Karłówka skromna (Micropsitta keiensis)
        • Karłówka żółtobrzucha (Micropsitta meeki)
        • Karłówka płowolica (Micropsitta pusio)
        • Papuga rodrigueska (Necropsittacus rodricanus)
        • Łąkówka krasnobrzucha (Neophema chrysogaster)
        • Łąkówka modroskrzydła (Neophema chrysostoma)
        • Łąkówka modrobrewa (Neophema elegans)
        • Łąkówka skalna (Neophema petrophila)
        • Łąkówka turkusowa (Neophema pulchella)
        • Łąkówka wspaniała (Neophema splendida)
        • Łąkówka liliowa (Neopsephotus bourkii)
        • Irianka duża (Neopsittacus musschenbroekii)
        • Irianka mała (Neopsittacus pullicauda)
        • Świergotka ognistobrzucha (Northiella haematogaster)
        • Arfakianka (Oreopsittacus arfaki)
        • Nektarynka złotoucha (Parvipsitta porphyrocephala)
        • Nektarynka mała (Parvipsitta pusilla)
        • Papużka trawna (Pezoporus flaviventris)
        • Papużka żółtobrzucha (Pezoporus occidentalis)
        • Papużka ziemna (Pezoporus wallicus)
        • Rozella blada (Platycercus adscitus)
        • Rozella tasmańska (Platycercus caledonicus)
        • Rozella królewska (Platycercus elegans)
        • Rozella białolica (Platycercus eximius)
        • Rozella żółtolica (Platycercus icterotis)
        • Rozella żółtawa (Platycercus venustus)
        • Księżniczka wspaniała (Polytelis alexandrae)
        • Księżniczka słoneczna (Polytelis anthopeplus)
        • Księżniczka tarczowa (Polytelis swainsonii)
        • Listkogonka niebieskoczapkowa (Prioniturus discurus)
        • Listkogonka duża (Prioniturus flavicans)
        • Listkogonka zielona (Prioniturus luconensis)
        • Listkogonka fioletowa (Prioniturus mada)
        • Listkogonka mindorska (Prioniturus mindorensis)
        • Listkogonka niebieskolica (Prioniturus montanus)
        • Listkogonka modrogłowa (Prioniturus platenae)
        • Listkogonka złotogrzbieta (Prioniturus platurus)
        • Listkogonka czerwonoczapkowa (Prioniturus verticalis)
        • Listkogonka uboga (Prioniturus waterstradti)
        • Fidżyjka ognistobrzucha (Prosopeia personata)
        • Fidżyjka czerwona (Prosopeia splendens)
        • Fidżyjka kasztanowata (Prosopeia tabuensis)
        • Świergotka złotoskrzydła (Psephotellus chrysopterygius)
        • Świergotka czarnogłowa (Psephotellus dissimilis)
        • Świergotka rajska (Psephotellus pulcherrimus)
        • Świergotka wielobarwna (Psephotellus varius)
        • Świergotka seledynowa (Psephotus haematonotus)
        • Lora szkarłatna (Pseudeos cardinalis)
        • Lora moręgowana (Pseudeos fuscata)
        • Brązogłówka prążkowana (Psittacella brehmii)
        • Brązogłówka mała (Psittacella madaraszi)
        • Brązogłówka oliwkowa (Psittacella modesta)
        • Brązogłówka obrożna (Psittacella picta)
        • Aleksandretta różana (Psittacula alexandri)
        • Aleksandretta szara (Psittacula bensoni)
        • Aleksandretta zielonoszyja (Psittacula calthrapae)
        • Aleksandretta siwogłowa (Psittacula caniceps)
        • Aleksandretta seledynowa (Psittacula columboides)
        • Aleksandretta śliwogłowa (Psittacula cyanocephala)
        • Aleksandretta chińska (Psittacula derbiana)
        • Aleksandretta krótkosterna (Psittacula eques)
        • Aleksandretta większa (Psittacula eupatria)
        • Aleksandretta maskareńska (Psittacula exsul)
        • Aleksandretta szarogłowa (Psittacula finschii)
        • Aleksandretta himalajska (Psittacula himalayana)
        • Aleksandretta obrożna (Psittacula krameri)
        • Aleksandretta długosterna (Psittacula longicauda)
        • Aleksandretta różowogłowa (Psittacula roseata)
        • Aleksandretta seszelska (Psittacula wardi)
        • Figówka tęczowa (Psittaculirostris desmarestii)
        • Figówka czerwonobroda (Psittaculirostris edwardsii)
        • Figówka żółtobroda (Psittaculirostris salvadorii)
        • Nektarynka białooka (Psitteuteles versicolor)
        • Modrorzytka (Psittinus cyanurus)
        • Sępica (Psittrichas fulgidus)
        • Pąsogłówka (Purpureicephalus spurius)
        • Lorysa falista (Saudareos flavoviridis)
        • Lorysa krasnogłowa (Saudareos iris)
        • Lorysa łuskowana (Saudareos johnstoniae)
        • Lorysa ozdobna (Saudareos ornatus)
        • Papuga czarnokantarowa (Tanygnathus gramineus)
        • Papuga modroczapkowa (Tanygnathus lucionensis)
        • Papuga wielkodzioba (Tanygnathus megalorynchos)
        • Papuga zielona (Tanygnathus sumatranus)
        • Lorysa timorska (Trichoglossus capistratus)
        • Lorysa zielonogłowa (Trichoglossus chlorolepidotus)
        • Lorysa oliwkowogłowa (Trichoglossus euteles)
        • Lorysa większa (Trichoglossus forsteni)
        • Lorysa górska (Trichoglossus haematodus)
        • Lorysa niebieskobrzucha (Trichoglossus moluccanus)
        • Lorysa wiśniowa (Trichoglossus rubiginosus)
        • Lorysa obrożna (Trichoglossus rubritorquis)
        • Lorysa zielona (Trichoglossus weberi)
        • Lorika czerwonogardła (Vini amabilis)
        • Loreczka modroczapkowa (Vini australis)
        • Lorika żółtolica (Vini diadema)
        • Loreczka rubinowa (Vini kuhlii)
        • Lorika żółtowstęga (Vini margarethae)
        • Lorika zielona (Vini meeki)
        • Lorika palmowa (Vini palmarum)
        • Loreczka białogardła (Vini peruviana)
        • Lorika czerwonobroda (Vini rubrigularis)
        • Loreczka pustelnicza (Vini solitarius)
        • Loreczka przepasana (Vini stepheni)
        • Loreczka błękitna (Vini ultramarina)
      • Rodzina: Kakapowate (Strigopidae)
        • Kaka (Nestor meridionalis)
        • Kea (Nestor notabilis)
        • Nestor skalny (Nestor productus)
        • Kakapo (Strigops habroptila)
    • Rząd: Stepówki (Pterocliformes)
      • Rodzina: Stepówki (Pteroclidae)
        • Stepówka białobrzucha (Pterocles alchata)
        • Stepówka dwuwstęgowa (Pterocles bicinctus)
        • Stepówka kalaharyjska (Pterocles burchelli)
        • Stepówka piaskowa (Pterocles coronatus)
        • Stepówka czarnolica (Pterocles decoratus)
        • Stepówka brunatnobrzucha (Pterocles exustus)
        • Stepówka żółtogardła (Pterocles gutturalis)
        • Stepówka indyjska (Pterocles indicus)
        • Stepówka prążkowana (Pterocles lichtensteinii)
        • Stepówka namibijska (Pterocles namaqua)
        • Stepówka czarnobrzucha (Pterocles orientalis)
        • Stepówka madagaskarska (Pterocles personatus)
        • Stepówka czterowstęgowa (Pterocles quadricinctus)
        • Stepówka rudogardła (Pterocles senegallus)
        • Pustynnik (Syrrhaptes paradoxus)
        • Pustynnik tybetański (Syrrhaptes tibetanus)
    • Rząd: Tłuszczakowe (Steatornithiformes)
      • Rodzina: Tłuszczaki (Steatornithidae)
    • Rząd: Sowy (Strigiformes)
      • Rodzina: Puszczykowate (Strigidae)
        • Włochatka mała (Aegolius acadicus)
        • Włochatka (zwyczajna) (Aegolius funereus) (PL)
        • Włochatka bermudzka (Aegolius gradyi)
        • Włochatka obrożna (Aegolius harrisii)
        • Włochatka białolica (Aegolius ridgwayi)
        • Uszatka etiopska (Asio abyssinicus)
        • Uszatka mauretańska (Asio capensis)
        • Uszatka krzykliwa (Asio clamator)
        • Uszatka błotna (Asio flammeus) (PL)
        • Uszatka jamajska (Asio grammicus)
        • Uszatka madagaskarska (Asio madagascariensis)
        • Uszatka (zwyczajna) (Asio otus) (PL)
        • Uszatka kreskowana (Asio solomonensis)
        • Uszatka ciemna (Asio stygius)
        • Pójdźka leśna (Athene blewitti)
        • Pójdźka bramińska (Athene brama)
        • Pójdźka ziemna (Athene cunicularia)
        • Pójdźka melanezyjska (Athene jacquinoti)
        • Pójdźka (zwyczajna) (Athene noctua) (PL)
        • Pójdźka białobrewa (Athene superciliaris)
        • Puchacz plamisty (Bubo africanus)
        • Puchacz pustynny (Bubo ascalaphus)
        • Puchacz indyjski (Bubo bengalensis)
        • Puchacz japoński (Bubo blakistoni)
        • Rybiarka marmurkowa (Bubo bouvieri)
        • Puchacz (zwyczajny) (Bubo bubo) (PL)
        • Puchacz przylądkowy (Bubo capensis)
        • Puchacz brunatny (Bubo coromandus)
        • Ketupa rdzawa (Bubo flavipes)
        • Ketupa płowa (Bubo ketupu)
        • Puchacz mleczny (Bubo lacteus)
        • Puchacz białoplamy (Bubo leucostictus)
        • Puchacz jarzębaty (Bubo nipalensis)
        • Rybiarka duża (Bubo peli)
        • Puchacz kreskowany (Bubo philippensis)
        • Puchacz ciemnolicy (Bubo poensis)
        • Puchacz śnieżny (Bubo scandiacus) (PL)
        • Puchacz prążkowany (Bubo shelleyi)
        • Puchacz malajski (Bubo sumatranus)
        • Rybiarka kreskowana (Bubo ussheri)
        • Puchacz wirginijski (Bubo virginianus)
        • Ketupa bosonoga (Bubo zeylonensis)
        • Sóweczka szara (Glaucidium bolivianum)
        • Sóweczka kreskowana (Glaucidium brasilianum)
        • Sóweczka plamobrzucha (Glaucidium capense)
        • Sóweczka jawajska (Glaucidium castanopterum)
        • Sóweczka cejlońska (Glaucidium castanotum)
        • Sóweczka kostarykańska (Glaucidium costaricanum)
        • Sóweczka falista (Glaucidium cuculoides)
        • Sóweczka dwuplamista (Glaucidium gnoma)
        • Sóweczka lilipucia (Glaucidium griseiceps)
        • Sóweczka brazylijska (Glaucidium hardyi)
        • Sóweczka andyjska (Glaucidium jardinii)
        • Sóweczka karłowata (Glaucidium minutissimum)
        • Sóweczka kasztanowata (Glaucidium mooreorum)
        • Sóweczka magellańska (Glaucidium nana)
        • Sóweczka ekwadorska (Glaucidium nubicola)
        • Sóweczka palmowa (Glaucidium palmarum)
        • Sóweczka ciemna (Glaucidium parkeri)
        • Sóweczka (zwyczajna) (Glaucidium passerinum) (PL)
        • Sóweczka sawannowa (Glaucidium perlatum)
        • Sóweczka peruwiańska (Glaucidium peruanum)
        • Sóweczka prążkowana (Glaucidium radiatum)
        • Sóweczka meksykańska (Glaucidium sanchezi)
        • Sóweczka kubańska (Glaucidium siju)
        • Sóweczka białobroda (Glaucidium sjostedti)
        • Sóweczka rdzawopierśna (Glaucidium tephronotum)
        • Bosonóg (Gymnasio nudipes)
        • Puchaczyk grzywiasty (Jubula lettii)
        • Puchaczyk czubaty (Lophostrix cristata)
        • Gołonóg (Margarobyas lawrencii)
        • Syczoń atlantycki (Megascops alagoensis)
        • Syczoń białogardły (Megascops albogularis)
        • Syczoń krzykliwy (Megascops asio)
        • Syczoń brunatny (Megascops ater)
        • Syczoń ciemnogłowy (Megascops atricapilla)
        • Syczoń oczkowany (Megascops barbarus)
        • Syczoń białoplamy (Megascops centralis)
        • Syczoń tropikalny (Megascops choliba)
        • Syczoń panamski (Megascops clarkii)
        • Syczoń namorzynowy (Megascops cooperi)
        • Syczoń stokowy (Megascops gilesi)
        • Syczoń zmienny (Megascops guatemalae)
        • Syczoń argentyński (Megascops hoyi)
        • Syczoń włochaty (Megascops ingens)
        • Syczoń zachodni (Megascops kennicottii)
        • Syczoń andyjski (Megascops koepckeae)
        • Syczoń prążkowany (Megascops marshalli)
        • Syczoń jarzębaty (Megascops petersoni)
        • Syczoń peruwiański (Megascops roboratus)
        • Syczoń wyżynny (Megascops roraimae)
        • Syczoń długodzioby (Megascops sanctaecatarinae)
        • Syczoń samotny (Megascops seductus)
        • Syczoń ciemny (Megascops stangiae)
        • Syczoń plamisty (Megascops trichopsis)
        • Syczoń dżunglowy (Megascops usta)
        • Syczoń amazoński (Megascops watsonii)
        • Kaktusówka (Micrathene whitneyi)
        • Sowica namorzynowa (Ninox affinis)
        • Sowica białolica (Ninox albifacies)
        • Sowica australijska (Ninox boobook)
        • Sowica samotna (Ninox burhani)
        • Sowica szczekliwa (Ninox connivens)
        • Sowica ognista (Ninox forbesi)
        • Sowica ciemnogłowa (Ninox hypogramma)
        • Sowica cynobrowa (Ninox ios)
        • Sowica północna (Ninox japonica)
        • Sowica tasmańska (Ninox leucopsis)
        • Sowica białogardła (Ninox leventisi)
        • Sowica rdzawa (Ninox lurida)
        • Sowica kroplista (Ninox meeki)
        • Sowica jarzębata (Ninox mindorensis)
        • Sowica prążkowana (Ninox natalis)
        • Sowica ciemnolica (Ninox novaeseelandiae)
        • Sowica ochrowa (Ninox ochracea)
        • Sowica cynamonowa (Ninox odiosa)
        • Sowica filipińska (Ninox philippensis)
        • Sowica obrożna (Ninox punctulata)
        • Sowica czekoladowa (Ninox randi)
        • Sowica suluska (Ninox reyi)
        • Sowica plamkogłowa (Ninox rudolfi)
        • Sowica maskowa (Ninox rufa)
        • Sowica białorzytna (Ninox rumseyi)
        • Sowica brunatna (Ninox scutulata)
        • Sowica paskowana (Ninox spilocephala)
        • Sowica plamista (Ninox spilonotus)
        • Sowica molucka (Ninox squamipila)
        • Sowica wielka (Ninox strenua)
        • Sowica szarolica (Ninox sumbaensis)
        • Sowica papuaska (Ninox theomacha)
        • Sowica cętkowana (Ninox variegata)
        • Syczek rdzawy (Otus alfredi)
        • Syczek nikobarski (Otus alius)
        • Syczek jawajski (Otus angelinae)
        • Syczek długouchy (Otus bakkamoena)
        • Syczek andamański (Otus balli)
        • Syczek papuaski (Otus beccarii)
        • Syczek białouchy (Otus brookii)
        • Syczek arabski (Otus brucei)
        • Syczek krótkouchy (Otus capnodes)
        • Syczek długoskrzydły (Otus collari)
        • Syczek wschodni (Otus elegans)
        • Syczek wyspowy (Otus everetti)
        • Syczek palawański (Otus fuliginosus)
        • Uszatnik mały (Otus grucheti)
        • Syczek wielki (Otus gurneyi)
        • Syczek groźny (Otus hartlaubi)
        • Syczek cynamonowy (Otus icterorhynchus)
        • Syczek seszelski (Otus insularis)
        • Syczek brunatny (Otus ireneae)
        • Syczek kraterowy (Otus jolandae)
        • Syczek luzoński (Otus longicornis)
        • Syczek molucki (Otus magicus)
        • Syczek jasnobrzuchy (Otus manadensis)
        • Syczek rafowy (Otus mantananensis)
        • Syczek komorski (Otus mayottensis)
        • Syczek duży (Otus megalotis)
        • Syczek atolowy (Otus mentawi)
        • Syczek wyżynny (Otus mindorensis)
        • Syczek osobliwy (Otus mirus)
        • Syczek złowrogi (Otus moheliensis)
        • Uszatnik średni (Otus murivorus)
        • Syczek rdzawogłowy (Otus nigrorum)
        • Syczek białobrewy (Otus pamelae)
        • Syczek stokowy (Otus pauliani)
        • Syczek ognisty (Otus pembaensis)
        • Syczek mikronezyjski (Otus podarginus)
        • Syczek sundajski (Otus rufescens)
        • Syczek malgaski (Otus rutilus)
        • Syczek białoczelny (Otus sagittatus)
        • Uszatnik duży (Otus sauzieri)
        • Syczek (zwyczajny) (Otus scops) (PL)
        • Syczek afrykański (Otus senegalensis)
        • Syczek płowy (Otus silvicola)
        • Syczek sokotrzański (Otus socotranus)
        • Syczek górski (Otus spilocephalus)
        • Syczek indyjski (Otus sunia)
        • Syczek cejloński (Otus thilohoffmanni)
        • Syczek mroczny (Otus umbra)
        • Sosnolub (Psiloscops flammeolus)
        • Szlarogłówka południowa (Ptilopsis granti)
        • Szlarogłówka północna (Ptilopsis leucotis)
        • Puchaczyk obrożny (Pulsatrix koeniswaldiana)
        • Puchaczyk maskowy (Pulsatrix melanota)
        • Puchaczyk żółtobrzuchy (Pulsatrix perspicillata)
        • Puszczyk tygrysi (Strix albitarsis)
        • Puszczyk (zwyczajny) (Strix aluco) (PL)
        • Puszczyk arabski (Strix butleri)
        • Puszczyk jarzębaty (Strix chacoensis)
        • Puszczyk płowy (Strix fulvescens)
        • Puszczyk pustynny (Strix hadorami)
        • Puszczyk zebrowany (Strix huhula)
        • Puszczyk brazylijski (Strix hylophila)
        • Puszczyk brunatny (Strix leptogrammica)
        • Puszczyk mszarny (Strix nebulosa) (PL)
        • Puszczyk czarnolicy (Strix nigrolineata)
        • Puszczyk plamisty (Strix occidentalis)
        • Puszczyk falisty (Strix ocellata)
        • Puszczyk patagoński (Strix rufipes)
        • Puszczyk wielkoplamy (Strix sartorii)
        • Puszczyk płowolicy (Strix seloputo)
        • Puszczyk uralski (Strix uralensis) (PL)
        • Puszczyk kreskowany (Strix varia)
        • Puszczyk pstry (Strix virgata)
        • Puszczyk pręgowany (Strix woodfordii)
        • Sowa jarzębata (Surnia ulula) (PL)
        • Obrożynka (Taenioptynx brodiei)
        • Sowica jastrzębia (Uroglaux dimorpha)
        • Wąsówka (Xenoglaux loweryi)
      • Rodzina: Płomykówki (Tytonidae)
        • Puchówka (Phodilus badius)
        • Płomykówka (zwyczajna) (Tyto alba) (PL)
        • Płomykówka seramska (Tyto almae)
        • Płomykówka złotawa (Tyto aurantia)
        • Płomykówka ziemna (Tyto capensis)
        • Płomykówka tasmańska (Tyto castanops)
        • Płomykówka nadobna (Tyto delicatula)
        • Płomykówka andamańska (Tyto deroepstorffi)
        • Płomykówka szarolica (Tyto glaucops)
        • Płomykówka rdzawolica (Tyto inexspectata)
        • Płomykówka długonoga (Tyto longimembris)
        • Płomykówka atolowa (Tyto manusi)
        • Płomykówka falista (Tyto multipunctata)
        • Płomykówka brunatna (Tyto nigrobrunnea)
        • Płomykówka duża (Tyto novaehollandiae)
        • Płomykówka malutka (Tyto prigoginei)
        • Płomykówka szarogłowa (Tyto rosenbergii)
        • Płomykówka molucka (Tyto sororcula)
        • Płomykówka madagaskarska (Tyto soumagnei)
        • Płomykówka przydymiona (Tyto tenebricosa)
    • Rząd: Głuptakowe (Suliformes)
      • Rodzina: Fregaty (Fregatidae)
        • Fregata białobrzucha (Fregata andrewsi)
        • Fregata orla (Fregata aquila)
        • Fregata mała (Fregata ariel)
        • Fregata wielka (Fregata magnificens)
        • Fregata średnia (Fregata minor)
      • Rodzina: Kormorany (Phalacrocoracidae)
        • Kormoran czubaty (Gulosus aristotelis) (PL)
        • Kormoran niebieskooki (Leucocarbo atriceps)
        • Kormoran peruwiański (Leucocarbo bougainvilliorum)
        • Kormoran czarnoszyi (Leucocarbo campbelli)
        • Kormoran szorstkodzioby (Leucocarbo carunculatus)
        • Kormoran skalny (Leucocarbo magellanicus)
        • Kormoran kergueleński (Leucocarbo verrucosus)
        • Kormoran etiopski (Microcarbo africanus)
        • Kormoran koroniasty (Microcarbo coronatus)
        • Kormoran białolicy (Microcarbo melanoleucos)
        • Kormoran skromny (Microcarbo niger)
        • Kormoran mały (Microcarbo pygmaeus) (PL)
        • Kormoran rogaty (Nannopterum auritum)
        • Kormoran oliwkowy (Nannopterum brasilianum)
        • Kormoran nielotny (Nannopterum harrisi)
        • Kormoran przylądkowy (Phalacrocorax capensis)
        • Kormoran japoński (Phalacrocorax capillatus)
        • Kormoran czarny (Phalacrocorax carbo) (PL)
        • Kormoran zielonolicy (Phalacrocorax featherstoni)
        • Kormoran czarnoczelny (Phalacrocorax fuscescens)
        • Kormoran indyjski (Phalacrocorax fuscicollis)
        • Kormoran białorzytny (Phalacrocorax neglectus)
        • Kormoran arabski (Phalacrocorax nigrogularis)
        • Kormoran nakrapiany (Phalacrocorax punctatus)
        • Kormoran bruzdodzioby (Phalacrocorax sulcirostris)
        • Kormoran srokaty (Phalacrocorax varius)
        • Kormoran czerwononogi (Poikilocarbo gaimardi)
        • Kormoran krasnolicy (Urile pelagicus)
        • Kormoran modrogardły (Urile penicillatus)
        • Kormoran okularowy (Urile perspicillatus)
        • Kormoran czerwonoczelny (Urile urile)
    • Rząd: Kusaki (Tinamiformes)
      • Rodzina: Kusacze (Tinamidae)
        • Kusacz kapturowy (Crypturellus atrocapillus)
        • Kusacz płowy (Crypturellus bartletti)
        • Kusacz brunatny (Crypturellus berlepschi)
        • Kusacz okopcony (Crypturellus boucardi)
        • Kusacz rdzawy (Crypturellus brevirostris)
        • Kusacz prążkowany (Crypturellus casiquiare)
        • Kusacz popielaty (Crypturellus cinereus)
        • Kusacz cynamonowy (Crypturellus cinnamomeus)
        • Kusacz szaronogi (Crypturellus duidae)
        • Kusacz czerwononogi (Crypturellus erythropus)
        • Kusacz ciemny (Crypturellus kerriae)
        • Kusacz żółtonogi (Crypturellus noctivagus)
        • Kusacz kasztanowaty (Crypturellus obsoletus)
        • Kusacz krótkodzioby (Crypturellus parvirostris)
        • Kusacz białooki (Crypturellus ptaritepui)
        • Kusacz czarnogłowy (Crypturellus soui)
        • Kusacz rdzawoszyi (Crypturellus strigulosus)
        • Kusacz śniady (Crypturellus tataupa)
        • Kusacz jasnobrewy (Crypturellus transfasciatus)
        • Kusacz falisty (Crypturellus undulatus)
        • Kusacz pstry (Crypturellus variegatus)
        • Kusacz pampasowy (Eudromia elegans)
        • Kusacz leśny (Eudromia formosa)
        • Kusacz górski (Nothocercus bonapartei)
        • Kusacz rdzawogłowy (Nothocercus julius)
        • Kusacz ciemnogłowy (Nothocercus nigrocapillus)
        • Kusacz zaroślowy (Nothoprocta cinerascens)
        • Kusacz krzywodzioby (Nothoprocta curvirostris)
        • Kusacz ozdobny (Nothoprocta ornata)
        • Kusacz andyjski (Nothoprocta pentlandii)
        • Kusacz chilijski (Nothoprocta perdicaria)
        • Kusacz Taczanowskiego (Nothoprocta taczanowskii)
        • Kusacz białobrzuchy (Nothura boraquira)
        • Kusacz Darwina (Nothura darwinii)
        • Kusacz kreskowany (Nothura maculosa)
        • Kusacz mały (Nothura minor)
        • Kusacz plamkoszyi (Rhynchotus maculicollis)
        • Kusacz rdzawoskrzydły (Rhynchotus rufescens)
        • Kusacz karłowaty (Taoniscus nanus)
        • Kusoń patagoński (Tinamotis ingoufi)
        • Kusoń andyjski (Tinamotis pentlandii)
        • Kusacz kropkowany (Tinamus guttatus)
        • Kusacz duży (Tinamus major)
        • Kusacz czarny (Tinamus osgoodi)
        • Kusacz samotny (Tinamus solitarius)
        • Kusacz szary (Tinamus tao)
    • Rząd: Trogony (Trogoniformes)
      • Rodzina: Trogony (Trogonidae)
        • Sędzioł sumatrzański (Apalharpactes mackloti)
        • Sędzioł cytrynowy (Apalharpactes reinwardtii)
        • Afrotrogon żółtolicy (Apaloderma aequatoriale)
        • Afrotrogon zielony (Apaloderma narina)
        • Afrotrogon prążkowany (Apaloderma vittatum)
        • Kwezal ciemny (Euptilotis neoxenus)
        • Sędzioł filipiński (Harpactes ardens)
        • Sędzioł obrożny (Harpactes diardii)
        • Sędzioł czerwonorzytny (Harpactes duvaucelii)
        • Sędzioł czerwonogłowy (Harpactes erythrocephalus)
        • Sędzioł malabarski (Harpactes fasciatus)
        • Sędzioł czarnoszyi (Harpactes kasumba)
        • Sędzioł złotobrzuchy (Harpactes oreskios)
        • Sędzioł czarnogłowy (Harpactes orrhophaeus)
        • Sędzioł asamski (Harpactes wardi)
        • Sędzioł czarnobrody (Harpactes whiteheadi)
        • Kwezal czubaty (Pharomachrus antisianus)
        • Kwezal złotogłowy (Pharomachrus auriceps)
        • Kwezal białosterny (Pharomachrus fulgidus)
        • Kwezal herbowy (Pharomachrus mocinno)
        • Kwezal pawi (Pharomachrus pavoninus)
        • Pilik żółtodzioby (Priotelus roseigaster)
        • Pilik czerwonodzioby (Priotelus temnurus)
        • Trogon panamski (Trogon bairdii)
        • Trogon wyżynny (Trogon caligatus)
        • Trogon niebieskogrzbiety (Trogon chionurus)
        • Trogon cytrynowy (Trogon citreolus)
        • Trogon kostarykański (Trogon clathratus)
        • Trogon obrożny (Trogon collaris)
        • Trogon białooki (Trogon comptus)
        • Trogon niebieskogłowy (Trogon curucui)
        • Trogon nadobny (Trogon elegans)
        • Trogon krasnodzioby (Trogon massena)
        • Trogon czarnogłowy (Trogon melanocephalus)
        • Trogon czarnosterny (Trogon melanurus)
        • Trogon ekwadorski (Trogon mesurus)
        • Trogon górski (Trogon mexicanus)
        • Trogon maskowy (Trogon personatus)
        • Trogon amazoński (Trogon ramonianus)
        • Trogon rdzawy (Trogon rufus)
        • Trogon czerwonobrzuchy (Trogon surrucura)
        • Trogon fioletowogłowy (Trogon violaceus)
        • Trogon białosterny (Trogon viridis)





Polecamy w naszym sklepie

Biblioteczka Montessori. Przyroda
kolorowe skarpetki góra lodowa
Księga zwierząt niemalże niemożliwych
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Kubek zwierzęta Bałtyku
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.