Papugi wschodnie

Papugi wschodnie (Psittaculidae) to rodzina ptaków papugowych, do której zaliczamy 189 gatunków (w tym 10 wymarłych).

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Aleksandretta chińskaAleksandretta chińska

Psittacula derbiana

Aleksandretta chińska (Psittacula derbiana) to gatunek azjatyckiej papugi. Dymorfizm płciowy nie jest wyraźny. Papuga ta ma dużą głowę i długi ogon. Z wierzchu ptak jest zielony, zielone są również skrzydła.


Aleksandretta himalajskaAleksandretta himalajska

Psittacula himalayana

Aleksandretta himalajska (Psittacula himalayana) to gatunek papugi wschodniej. Głowa czarna. Reszta upierzenia zielona poza żółtawym końcem ogona i czerwoną plamą na skrzydłach u samców. Skrzydła i wierzch ciemniejsze.


Aleksandretta obrożnaAleksandretta obrożna

Psittacula krameri

Aleksandretta obrożna (Psittacula krameri) to gatunek papugi z Indii, dość często spotykany w hodowlach. Brak dymorfizmu płciowego, poza różnicami w ubarwieniu głowy i szyi. Gatunek nominatywny jest zielony z ciemną obrożą.


Aleksandretta różanaAleksandretta różana

Psittacula alexandri

Aleksandretta różana (Psittacula alexandri) to gatunek papugi wschodniej. Głowa szaroniebieska z czarną linią między oczami. Gardło czarne, pierś różowa. Ogon niebiesko-zielony. Reszta upierzenia zielona.


Aleksandretta śliwogłowaAleksandretta śliwogłowa

Psittacula cyanocephala

Aleksandretta śliwogłowa (Psittacula cyanocephala) to gatunek papugi. Samiec ma fioletowoczerwoną głowę i plamy na skrzydłach w tym samym kolorze. Poza tym upierzenie jest zielone.


Aleksandretta większaAleksandretta większa

Psittacula eupatria

Aleksandretta większa (Psittacula eupatria) to gatunek papugi o zielonym upierzeniu z czarno-różową obrożą na szyi. Kark i policzki mają niebieskawy odcień. Charakterystyczne są też czerwonawe plamy na skrzydłach.


Dama czerwonobrzuchaDama czerwonobrzucha

Lorius domicella

Dama czerwonobrzucha (Lorius domicella) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie ciała czerwone, skrzydeł - zielone. Na głowie czarna czapeczka. Wokół oczu szara plama. Dziób pomarańczowy.


Dama gwarliwaDama gwarliwa

Lorius garrulus

Dama gwarliwa (Lorius garrulus) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie ciała czerwone, skrzydeł - purpurowo-zielone, lotki i sterówki ciemne. Na plecach żółta plama.


Dama niebieskobrzuchaDama niebieskobrzucha

Lorius lory

Dama niebieskobrzucha (Lorius lory) to gatunek ptaka z rodziny papug wschodnich. Upierzenie niebiesko-czerwone, skrzydła zielone z brązowym przyprószeniem. Ogon czewono-niebieski.


Figówka zmiennaFigówka zmienna

Cyclopsitta diophthalma

Figówka zmienna (Cyclopsitta diophthalma) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie zmienne, w przeważającej części zielone z czerwonymi, żółtymi i niebieskimi plamami na głowie i skrzydłach.


Krasnopiórka czerwonoskrzydłaKrasnopiórka czerwonoskrzydła

Aprosmictus erythropterus

Krasnopiórka czerwonoskrzydła (Aprosmictus erythropterus) to gatunek ptaka z rodziny papug wschodnich. Upierzenie zielone, skrzydła ciemnozielone z dużą, czerwoną plamą. Dziób różowawy.


Księżniczka tarczowaKsiężniczka tarczowa

Polytelis swainsonii

Księżniczka tarczowa (Polytelis swainsonii) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie w dużej części zielone. Czoło, gardło żółte u samca. Pod żółtą plamą na gardle czerwona opaska.


Księżniczka wspaniałaKsiężniczka wspaniała

Polytelis alexandrae

Księżniczka wspaniała (Polytelis alexandrae) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie w dużej części zielone, także żółtawe. Śliniak różowy, dziób czerwonawy. Wierzch głowy niebieskawy. Lotki różnobarwne.


Lora czarnaLora czarna

Chalcopsitta atra

Lora czarna (Chalcopsitta atra) to gatunek papugi o czarnym upierzeniu z żółto-brązowym lub żółto-czerwonym ogonem. Nogi i dziób są czarne.


Lora moręgowanaLora moręgowana

Pseudeos fuscata

Lora moręgowana (Pseudeos fuscata) to gatunek papugi wschodniej o niezwykłym upierzeniu. Upierzenie pomarańczowo-czarne w pasy, pręgi. Nogi czarne, dziób pomarańczowy.


Lora oliwkowaLora oliwkowa

Chalcopsitta duivenbodei

Lora oliwkowa (Chalcopsitta duivenbodei) to gatunek papugi o brązowo-żółtym, oliwkowym upierzeniu. Nogi i dziób są czarne. Czoło i obszar wokół nasady dzioba żółtawe.


Lora szkarłatnaLora szkarłatna

Pseudeos cardinalis

Lora szkarłatna (Pseudeos cardinalis) to gatunek papugi wschodniej i czerwonym upierzeniu, z brązową częścią twarzową i skrzydłami. Dziób ciemnożółty, nogi czarne.


Loreczka pustelniczaLoreczka pustelnicza

Vini solitarius

Loreczka pustelnicza (Vini solitarius) to gatunek papugi wschodniej o barwnym upierzeniu. Głowa z wierzchu czarna, kark zielony, skrzydła także, pierś i głowa od wysokości oczu - czerwone. Część brzuszna - czarna.


Lorysa górskaLorysa górska

Trichoglossus haematodus

Lorysa górska to bardzo kolorowa papuga pochodząca z Australii i okolicznych wysp, biorąca znaczący udział w zapylaniu roślin. Wierzch ciała i spód zielony, podgardle niebiesko-czerwone. Na skrzydłach niebieskie i czerwone pióra.


Lorysa karmazynowaLorysa karmazynowa

Eos bornea

Karmazynka to papuga z podrodziny lor o jaskrawo-czerwonym upierzeniu. Pochodzi z Indonezji. Ma język przystosowany do pobierania nektaru z kwiatów. Dziób pomarańczowy, mocno zakrzywiony.


Lorysa niebieskobrzuchaLorysa niebieskobrzucha

Trichoglossus moluccanus

Lorysa tęczowa to bardzo kolorowa papuga z podrodziny lor. Ma niebieską głowę, wierzch ciała i ogon zielony, spód niebieski, pierś pomarańczowo-żółta, dziób czerwonawy.


Lorysa ozdobnaLorysa ozdobna

Saudareos ornatus

Lorysa ozdobna (Saudareos ornatus) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie ciała zielone. Głowa z wierzchu ciemna, wokół oczu czarna, pokrywy policzkowe, gardło czerwone. Pierś czerwona, ciemno prążkowana.


Lorysa piżmowaLorysa piżmowa

Glossopsitta concinna

Lorysa piżmowa (Glossopsitta concinna) to gatunek wschodniej papugi o zielonym upierzeniu z czerwoną plamą za okiem i na czole, żółtawą po bokach, niebieskawym nalotem nad okiem.


Łąkówka liliowaŁąkówka liliowa

Neopsephotus bourkii

Łąkówka liliowa (Neopsephotus bourkii) to gatunek papugi wschodniej o liliowym, różowawym upierzeniu. Kuper, część skrzydeł i ogona żółtawe. Pióra na skrzydłach ciemne z jasnym skrajem.


Łąkówka turkusowaŁąkówka turkusowa

Neophema pulchella

Łąkówka turkusowa (Neophema pulchella) to gatunek australijskiej papugi. Upierzenie głowy i wierzchu oraz skrzydeł niebiesko-zielone. Spód żółtawy, u samicy bardziej zielony. Samiec ma czerwone plamy na skrzydłach.


Łąkówka wspaniałaŁąkówka wspaniała

Neophema splendida

Łąkówka wspaniała (Neophema splendida) to gatunek papugi wschodniej o niebiesko-brudnozielonym upierzeniu, czerwonym śliniaku u samca i żółtym spodzie. Dziób czarny.


Modrolotka czerwonoczelnaModrolotka czerwonoczelna

Cyanoramphus novaezelandiae

Modrolotka czerwonoczelna (Cyanoramphus novaezelandiae) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie zielone z niebieskimi lotkami, czerwoną plamą na czole i za okiem.


Modrolotka zielonaModrolotka zielona

Cyanoramphus unicolor

Modrolotka zielona (Cyanoramphus unicolor) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie zielone z niebieskimi lotkami.


Modrolotka żółtoczapkowaModrolotka żółtoczapkowa

Cyanoramphus auriceps

Modrolotka żółtoczapkowa (Cyanoramphus auriceps) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie zielone z niebieskimi lotkami, żółtą czapeczką na głowie, czerwoną plamą nad dziobem i żółtą za okiem.


Nierozłączka czarnogłowaNierozłączka czarnogłowa

Agapornis personatus

Nierozłączka czarnogłowa (Agapornis personatus) to gatunek papugi. Głowa ma ciemne upierzenie, wokół oczu występuje biała obwódka, szyja żółta, dziób czerwony, reszta zielona.


Nierozłączka czarnoskrzydłaNierozłączka czarnoskrzydła

Agapornis taranta

Nierozłączka czarnoskrzydła (Agapornis taranta) to gatunek papugi z rodziny papug wschodnich. Upierzenie w większości zielone. Na czole czerwona plama. Część piór na skrzydłach jest czarna.


Nierozłączka czerwonoczelnaNierozłączka czerwonoczelna

Agapornis roseicollis

Nierozłączka czerwonoczelna (Agapornis roseicollis) to gatunek papugi, spotykanej często w hodowli. Dziób jest żółty. Upierzenie zielonkawe z niebieskim ogonem, lica i czoło są brzoskwiniowoczerwone.


Nierozłączka krasnogłowaNierozłączka krasnogłowa

Agapornis lilianae

Nierozłączka krasnogłowa (Agapornis lilianae) to gatunek papugi z rodziny papug wschodnich. Upierzenie z wierzchu i spodu zielone, głowa i pierś pomarańczowe. Dziób czerwony.


Nierozłączka rudogłowaNierozłączka rudogłowa

Agapornis fischeri

Nierozłączka Fischera to piękna papuga z podrodziny papug właściwych pochodząca z Tanzanii. Wierzch ciała jest zielony, spód - jasnozielony, dziób i głowa są czerwone, szyja oraz pierś - pomarańczowe, pokrywy nadogonowe są ultramarynowe.


Papużka falistaPapużka falista

Melopsittacus undulatus

Papużka falista (Melopsittacus undulatus) to gatunek najbardziej popularnej papugi hodowanej w domach. Brak dymorfizmu płciowego w upierzeniu. Samica ma szarą woskówkę, samiec niebieską. Przez podgardle przechodzi rząd ciemnych korali.


Papużka ostrosternaPapużka ostrosterna

Lathamus discolor

Papużka ostrosterna (Lathamus discolor) to gatunek papugi wschodniej. Upierzenie zielone z czerwonymi plamami na czole i gardle, z żółtawym obrzeżeniem tych plam. Lotki ciemne, sterówki również, ostro zakończone.


Rozella białolicaRozella białolica

Platycercus eximius

Rozella białolica (Platycercus eximius) to australijska papuga. To bardzo kolorowy ptak. Głowa i pierś oraz kuper są jaskrawoczerwone, na policzkach występuje kontrastująca biała plama. Spód i boki mają kolory od żółtego do zielonego.


Rozella czarnogłowaRozella czarnogłowa

Barnardius zonarius

Rozella czarnogłowa to piękna papuga australijska zamieszkująca obszary porośnięte luźno drzewami. To piękna papuga o zielonym ubarwieniu za wyjątkiem czarnej głowy i niebieskiego ogona. Samiec i samica mają podobne ubarwienie.


Rozella królewskaRozella królewska

Platycercus elegans

Rozella królewska (Platycercus elegans) to gatunek papugi o intensywnie czerwonym upierzeniu na głowie, szyi, piersi oraz podbrzuszu, niebieskim na policzkach, skrzydłach i ogonie. To jedna z najbardziej popularnych papug hodowlanych.


Rozella żółtolicaRozella żółtolica

Platycercus icterotis

Rozella żółtolica (Platycercus icterotis) to gatunek ptaka z rodziny papug wschodnich. Głowa, szyja i spód czerwone poza żółtą plamą na policzkach. Wierzch zielonkawy z fioletowymi przebarwieniami u samicy, zaś wielobarwny u samca.


SępicaSępica

Psittrichas fulgidus

Sępica (Psittrichas fulgidus) to gatunek ptaka z rodziny papug wschodnich. To papuga o nietypowym wyglądzie. Upierzenie czarne poza czerwonym spodem i częścią lotek. Część twarzowa głowy nieopierzona, czarna.


Szkarłatka królewskaSzkarłatka królewska

Alisterus scapularis

Szkarłatka królewska to piękna papuga pochodząca z Australii. Występuje tu dymorfizm płciowy, przejawiający się różnym ubarwieniem piór. W ubarwieniu przeważa kolor czerwony i zielony.


Świergotka czarnogłowa
Świergotka czarnogłowa

Psephotellus dissimilis

Świergotka czarnogłowa (Psephotellus dissimilis) to gatunek papugi wschodniej. Samiec o turkusowym upierzeniu z czarną głową do wysokości oczu, ciemnymi, brązowymi plecami i częścią skrzydeł, na których znajduje się też duża, żółta plama.


Świergotka seledynowaŚwiergotka seledynowa

Psephotus haematonotus

Świergotka seledynowa to papuga pochodząca z Australii o wyraźnie zaznaczonym dymorfizmie płciowym, często hodowana w domach. Samiec ma kolorowe upierzenie z czerwonymi plecami, samice są szare z seledynowym odcieniem, bardziej matowe.


Zwisogłówka wiosennaZwisogłówka wiosenna

Loriculus vernalis

Zwisogłówka wiosenna (Loriculus vernalis) to gatunek papugi wschodniej o zielonym upierzeniu, z czerwonym kuprem. Tęczówka oka jasna. Dziób pomarańczowy.

Inne gatunki

 • nierozłączka siwogłowa (Agapornis canus)
 • nierozłączka czarnolica (Agapornis nigrigenis)
 • nierozłączka czerwonogłowa (Agapornis pullarius)
 • nierozłączka obrożna (Agapornis swindernianus)
 • szkarłatka niebieskogrzbieta (Alisterus amboinensis)
 • szkarłatka żółtoskrzydła (Alisterus chloropterus)
 • krasnopiórka timorska (Aprosmictus jonquillaceus)
 • kusogonka (Bolbopsittacus lunulatus)
 • lora zielona (Chalcopsitta scintillata)
 • lorika malutka (Charminetta wilhelminae)
 • lorika ostrosterna (Charmosyna josefinae)
 • lorika kreskowana (Charmosyna multistriata)
 • lorika długosterna (Charmosyna papou)
 • lorika ognista (Charmosynopsis pulchella)
 • lorika szmaragdowa (Charmosynopsis toxopei)
 • papuzica seszelska (Coracopsis barklyi)
 • papuzica mała (Coracopsis nigra)
 • papuzica duża (Coracopsis vasa)
 • modrolotka kozia (Cyanoramphus cookii)
 • modrolotka szmaragdowa (Cyanoramphus forbesi)
 • modrolotka mała (Cyanoramphus malherbi)
 • modrolotka żółtawa (Cyanoramphus saisseti)
 • modrolotka brązowogłowa (Cyanoramphus ulietanus)
 • modrolotka czarnoczelna (Cyanoramphus zealandicus)
 • figówka czarnolica (Cyclopsitta gulielmitertii)
 • figówka maskowa (Cyclopsitta melanogenia)
 • figówka czarnoczelna (Cyclopsitta nigrifrons)
 • barwnica pacyficzna (Eclectus infectus)
 • barwnica (zwyczajna) (Eclectus roratus)
 • lorysa czarnoskrzydła (Eos cyanogenia)
 • lorysa przepasana (Eos histrio)
 • lorysa kreskowana (Eos reticulata)
 • lorysa mała (Eos semilarvata)
 • lorysa modrobrzucha (Eos squamata)
 • modrolotka czubata (Eunymphicus cornutus)
 • modrolotka zielonoczuba (Eunymphicus uvaeensis)
 • śpiewaczka krasnogłowa (Geoffroyus geoffroyi)
 • śpiewaczka żółtogłowa (Geoffroyus heteroclitus)
 • śpiewaczka zielonogłowa (Geoffroyus simplex)
 • lorysa czarnodzioba (Glossoptilus goldiei)
 • lorika krasnolica (Hypocharmosyna placentis)
 • lorika czerwonoczelna (Hypocharmosyna rubronotata)
 • papuga maurytyjska (Lophopsittacus mauritianus)
 • zwisogłówka molucka (Loriculus amabilis)
 • zwisogłówka złotoczelna (Loriculus aurantiifrons)
 • zwisogłówka złotawa (Loriculus beryllinus)
 • zwisogłówka czerwonorzytna (Loriculus catamene)
 • zwisogłówka zielona (Loriculus exilis)
 • zwisogłówka zbroczona (Loriculus flosculus)
 • zwisogłówka koroniasta (Loriculus galgulus)
 • zwisogłówka czerwonoczelna (Loriculus philippensis)
 • zwisogłówka żółtogardła (Loriculus pusillus)
 • zwisogłówka złotogrzbieta (Loriculus sclateri)
 • zwisogłówka diademowa (Loriculus stigmatus)
 • zwisogłówka żółtorzytna (Loriculus tener)
 • dama białokryza (Lorius albidinucha)
 • dama żółtowstęga (Lorius chlorocercus)
 • dama fioletowobrzucha (Lorius hypoinochrous)
 • papuga maskareńska (Mascarinus mascarinus)
 • karłówka górska (Micropsitta bruijnii)
 • karłówka zielona (Micropsitta finschii)
 • karłówka brązowolica (Micropsitta geelvinkiana)
 • karłówka skromna (Micropsitta keiensis)
 • karłówka żółtobrzucha (Micropsitta meeki)
 • karłówka płowolica (Micropsitta pusio)
 • papuga rodrigueska (Necropsittacus rodricanus)
 • łąkówka krasnobrzucha (Neophema chrysogaster)
 • łąkówka modroskrzydła (Neophema chrysostoma)
 • łąkówka modrobrewa (Neophema elegans)
 • łąkówka skalna (Neophema petrophila)
 • irianka duża (Neopsittacus musschenbroekii)
 • irianka mała (Neopsittacus pullicauda)
 • świergotka ognistobrzucha (Northiella haematogaster)
 • arfakianka (Oreopsittacus arfaki)
 • nektarynka złotoucha (Parvipsitta porphyrocephala)
 • nektarynka mała (Parvipsitta pusilla)
 • papużka trawna (Pezoporus flaviventris)
 • papużka żółtobrzucha (Pezoporus occidentalis)
 • papużka ziemna (Pezoporus wallicus)
 • rozella blada (Platycercus adscitus)
 • rozella tasmańska (Platycercus caledonicus)
 • rozella żółtawa (Platycercus venustus)
 • księżniczka słoneczna (Polytelis anthopeplus)
 • listkogonka niebieskoczapkowa (Prioniturus discurus)
 • listkogonka duża (Prioniturus flavicans)
 • listkogonka zielona (Prioniturus luconensis)
 • listkogonka fioletowa (Prioniturus mada)
 • listkogonka mindorska (Prioniturus mindorensis)
 • listkogonka niebieskolica (Prioniturus montanus)
 • listkogonka modrogłowa (Prioniturus platenae)
 • listkogonka złotogrzbieta (Prioniturus platurus)
 • listkogonka czerwonoczapkowa (Prioniturus verticalis)
 • listkogonka uboga (Prioniturus waterstradti)
 • fidżyjka ognistobrzucha (Prosopeia personata)
 • fidżyjka czerwona (Prosopeia splendens)
 • fidżyjka kasztanowata (Prosopeia tabuensis)
 • świergotka złotoskrzydła (Psephotellus chrysopterygius)
 • świergotka rajska (Psephotellus pulcherrimus)
 • świergotka wielobarwna (Psephotellus varius)
 • brązogłówka prążkowana (Psittacella brehmii)
 • brązogłówka mała (Psittacella madaraszi)
 • brązogłówka oliwkowa (Psittacella modesta)
 • brązogłówka obrożna (Psittacella picta)
 • aleksandretta szara (Psittacula bensoni)
 • aleksandretta zielonoszyja (Psittacula calthrapae)
 • aleksandretta siwogłowa (Psittacula caniceps)
 • aleksandretta seledynowa (Psittacula columboides)
 • aleksandretta krótkosterna (Psittacula eques)
 • aleksandretta maskareńska (Psittacula exsul)
 • aleksandretta szarogłowa (Psittacula finschii)
 • aleksandretta długosterna (Psittacula longicauda)
 • aleksandretta różowogłowa (Psittacula roseata)
 • aleksandretta seszelska (Psittacula wardi)
 • figówka tęczowa (Psittaculirostris desmarestii)
 • figówka czerwonobroda (Psittaculirostris edwardsii)
 • figówka żółtobroda (Psittaculirostris salvadorii)
 • nektarynka białooka (Psitteuteles versicolor)
 • modrorzytka (Psittinus cyanurus)
 • pąsogłówka (Purpureicephalus spurius)
 • lorysa falista (Saudareos flavoviridis)
 • lorysa krasnogłowa (Saudareos iris)
 • lorysa łuskowana (Saudareos johnstoniae)
 • papuga czarnokantarowa (Tanygnathus gramineus)
 • papuga modroczapkowa (Tanygnathus lucionensis)
 • papuga wielkodzioba (Tanygnathus megalorynchos)
 • papuga zielona (Tanygnathus sumatranus)
 • lorysa timorska (Trichoglossus capistratus)
 • lorysa zielonogłowa (Trichoglossus chlorolepidotus)
 • lorysa oliwkowogłowa (Trichoglossus euteles)
 • lorysa większa (Trichoglossus forsteni)
 • lorysa wiśniowa (Trichoglossus rubiginosus)
 • lorysa obrożna (Trichoglossus rubritorquis)
 • lorysa zielona (Trichoglossus weberi)
 • lorika czerwonogardła (Vini amabilis)
 • loreczka modroczapkowa (Vini australis)
 • lorika żółtolica (Vini diadema)
 • loreczka rubinowa (Vini kuhlii)
 • lorika żółtowstęga (Vini margarethae)
 • lorika zielona (Vini meeki)
 • lorika palmowa (Vini palmarum)
 • loreczka białogardła (Vini peruviana)
 • lorika czerwonobroda (Vini rubrigularis)
 • loreczka przepasana (Vini stepheni)
 • loreczka błękitna (Vini ultramarina)

Wykresy poniżej przedstawiają strukturę zagrożenia wymarcia gatunków z danej rodziny. Pierwszy diagram uwzględnia gatunki, których nie opisano w naszym serwisie (jeżeli taka sytuacja ma miejsce), drugi diagram uwzględnia wyłącznie gatunki, które opisano w portalu, trzeci diagram uwzględnia tylko gatunki rodzime.

Struktura zagrożenia wymarciem
(wszystkie wymienione gatunki rodziny)

Struktura zagrożenia wymarciem
(wszystkie opisane w serwisie gatunki rodziny)


Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć o statusach zagrożenia wymarciem i zapoznać się z opisami poszczególnych statusów, kliknij tutaj.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

         Papużka falista: Okres rozrodu papużki falistej.
Pokaż tylko bieżące wydarzeniaBibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

 • IUCN - Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, ISSN 2307-8235 https://www.iucnredlist.org
 • Mielczarek Paweł, Kuziemko Marek - Kompletna lista ptaków świata, Wydział Biologii : Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego 2019 http://listaptakow.eko.uj.edu.pl/

Największe gniazda ptaków

Największe gniazda ptaków

Jak duże może być gniazdo ptaka? Jakie ptaki są rekordzistami pod tym względem? Oto krótki przegląd rekordzistów wśród ptasich budowniczych gniazd na świecie i w Polsce.

Jak dokarmiać ptaki?

Jak dokarmiać ptaki?

Czym i jak mądrze dokarmiać ptaki, aby im nie zaszkodzić?

Najmniejsze ptaki na świecie

Najmniejsze ptaki na świecie

Jaki jest najmniejszy ptak na świecie? Jaki polski ptak jest najmniejszy?

Największe ptaki na świecie

Największe ptaki na świecie

Jaki ptak jest największy na świecie, a jaki w Polsce? Jakie gatunki są najcięższe, które mają największą rozpiętość skrzydeł i które są najwyższe?


© medianauka.pl, 2021-10-07, RODZ-1698Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.