logoKakapowate

Kakapowate (Strigopidae) to rodzina papug, do której zaliczamy 4 gatunki z Nowej Zelandii. Gatunki te zebrane są w dwa rodzaju.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


KakaKaka

Nestor meridionalis

Kaka (Nestor meridionalis) to papuga zaliczana do nestorów. Upierzenie głównie oliwkowo-brązowe, zielonkawe, poza kuprem i brzuchem, które mają czerwonawy kolor.


KakapoKakapo

Strigops habroptila

Kakapo (Strigops habroptila) to ptak z rzędu papug. Przypomina bardzo sowę. Dziób jest niewielki, haczykowaty. Ubarwienie zielonkawe z żółtym odcieniem na spodzie. To jedyna nielotna papuga na świecie. To najcięższa papuga świata.


KeaKea

Nestor notabilis

Kea (Nestor notabilis) to dość duża papuga o długim i słabo zakrzywionym jak na papugowate dziobie. Upierzenie zielonkawe z purpurowymi spodami skrzydeł i kuprem. To endemit Wyspy Południowej na Nowej Zelandii.

Inne gatunki

  • nestor skalny (Nestor productus)

Występowanie i środowisko

Występują wyłącznie w Nowej Zelandii.
© medianauka.pl, 2019-05-07, RODZ-1458 
Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki urodzinowe
Księga zwierząt niemalże niemożliwych
Biblioteczka Montessori. Przyroda
Kolorowe skarpetki Miasto
Kolorowe skarpetki Kostka
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.