logoPersówki

Persówki (Hypocoliidae) to rodzina ptaków z rzędu wróblowych, do której zaliczamy jeden tylko gatunek. Persówka w Polsce nie występuje.

Wygląd

Upierzenie szare, na grzbiecie niebieskawe. Persówki mają krótkie skrzydła.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


PersówkaPersówka

Hypocolius ampelinus

Persówka (Hypocolius ampelinus) to gatunek ptaka wróblowego z rodziny persówek - jedyny przedstawiciel rodziny. Upierzenie szare, na grzbiecie niebieskawe. Klasyfikacja tego gatunku jest dyskusyjna.

Występowanie i środowisko

Persówki żyją na Bliskim Wschodzie oraz w Indiach. Można je spotkać na terenach pustynnych, pośród różnych suchych zarośli.

Tryb życia i zachowanie

Ptaki te podejmują krótkie wędrówki.

Morfologia i anatomia

Długość ciała wynosi około 23 cm.

Rozmnażanie

Samica składa 3-5 jaj.

Pożywienie

Persówki zjadają owoce, rzadziej polują na owady.
© medianauka.pl, 2019-01-12, RODZ-793 

Ile jest ptaków na świecie?

Ile jest ptaków na świecie?

Czy ptaków jest więcej niż ludzi na świecie? Ile jest gatunków ptaków na świecie a ile w Polsce? Które gatunki są najliczniejsze, a które rzadkie?

Jaki ptak znosi najwięcej jaj?

Jaki ptak znosi najwięcej jaj?

Wszystkie ptaki znoszą jaja i wysiadują je, aby zachować ciągłość gatunku. Które ptaki znoszą ich najwięcej? Czy są to nasze zwykłe kury domowe, czy też inne ptaki?
Polecamy w naszym sklepie

Paw Puzzle
Kolorowe skarpetki Kostka
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Kubek zwierzęta Bałtyku
Montessori - Zwierzęta
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.