logo

Enchelycore anatina

Enchelycore anatina to gatunek mureny o pięknym ubarwieniu ciała, które ma brązowe tło,a na nim żółtawe plamy. Plamy te są bardziej gęste i nieregularne, a także mniejsze na głowie. Głowa jest znacznie jaśniejsza od reszty ciała. Paszcza wydłużona, zaopatrzona w ostre i liczne zęby.

Zdjęcia - galeria

Kliknij w obrazek, aby go powiększyć lub wyświetlić galerię, pokaz slajdów i dodatkowe opisy zdjęć.


Występowanie i środowisko

Występuje w wielu miejscach świata w dużym rozproszeniu. Murena ta jest obecna miedzy innymi w Morzu Śródziemnym u wybrzeży Chorwacji, Grecji, Turcji, Cypru, Izraela. Można ją spotkać w okolicy Wysp Kanaryjskich, Azorów, Florydy, Bermudów, Georgetown, Wyspy Świętej Heleny, a nawet w pobliżu Rio de Janeiro.

Tryb życia i zachowanie

Brak danych.

Ochrona i zagrożenia LC

Gatunek ten nie jest zagrożony wymarciem. Ma status LC w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych.© medianauka.pl, 2020-04-19, GAT-633077
Pokrewne gatunki ryb

Murenowate
Murenowate

Zobacz inne gatunki
z tej rodziny.Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • IUCN - Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, ISSN 2307-8235 IUCN
Polecamy w naszym sklepie

Ryby labiryntowe
Kolorowe skarpetki urodzinowe
Mapa świata Puzzle
Zoologia Szkarłupnie-płazy
Kolorowe skarpetki Miasto
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.