Logo Media Nauka

FacebookKaproszowate

Kaproszowate (Caproidae) to rodzina ryb kostnoszkieletowych z rzędu piotroszokształtnych. Zaliczamy do niej 11 gatunków w 2 rodzajach.

Wygląd

To ryby niewielkich rozmiarów, silnie bocznie spłaszczone, najczęściej czerwone lub pomarańczowe.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


KaproszKaprosz

Capros aper

Kaprosz (Capros aper) to gatunek morskiej ryby z rodziny kaproszowatych. Ciało bocznie spłaszczone, wysokie, o czerwonym ubarwieniu. Czasem widoczne żółtawe poprzeczne pręgi.

Inne gatunki

  • Antigonia capros
  • Antigonia combatia

Występowanie i środowisko

Większość występuje w tropikalnych morzach.Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • red. Dr John R. Paxton, Dr William N. Eschmeyer - Encyklopedia Zwierząt - Ryby, ISBN 83-85152-50-4, Elipsa 1994
  • IUCN - Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, ISSN 2307-8235 IUCN

© medianauka.pl, 2020-04-13, RODZ-1009 
Polecamy w naszym sklepie

Księga zwierząt niemalże niemożliwych
Kolorowe skarpetki wędkarza
kolorowe skarpetki ryby akwarium
Biblioteczka Montessori. Przyroda
Zoologia Szkarłupnie-płazy
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.