Oecophoridae
Oecophoridae to rodzina motyli, do której zaliczamy w Polsce 38 gatunków.
Gatunki
To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.

Oecophora bractella
Oecophora bractella to motyl z rodziny Oecophoridae. Jest kontrastowo ubarwiony. Przednia część skrzydeł pierwszej pary jest ciemno-żółta, a na ciemnym polu znajdują się niebieskawe, połyskujące metalicznie plamy.

Alabonia geoffrella
Alabonia geoffrella to gatunek motyla z rodziny Oecophoridae. Ma piękne ubarwienie. Od ciemnobrązowego po bladożółty, poprzecinane ciemnymi kreskami.

Harpella forficella
Harpella forficella to gatunek motyla z rodziny Oecophoridae. Ubarwienie żółto-brązowe.

Esperia sulphurella
Esperia sulphurella to gatunek motyla z rodziny Oecophoridae. Ubarwienie ciemne z żółtą przepaska, długimi czułkami z białym prążkiem w środku.

Eratophyes amasiella
Eratophyes amasiella to gatunek motyla z rodziny Oecophoridae. Ubarwienie ciemne z żółtymi plamami.
© medianauka.pl, 2019-03-29, RODZ-885
Jak szybko latają owady?

Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.
Co to jest efekt motyla?

Co motyl ma wspólnego z efektem motyla? Czy rzeczywiście drobna zmiana w układzie może wywołać katastrofalne skutki? Co ma wspólnego efekt motyla z teorią chaosu?