logoSolenostomidae

Solenostomidae to rodzina ryb kostnoszkieletowych z rzędu igliczniokształtnych, do której zaliczamy 4 gatunki w jednym rodzaju.

Wygląd

Ryby te upodabniają się do wodorostów. Ubarwienie różnorodne, często jaskrawe.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Solenostomus paradoxusSolenostomus paradoxus

Solenostomus paradoxus

Solenostomus paradoxus to ryba rzędu iglicznokształtnych o bardzo oryginalnym wyglądzie. Ryba ta przypomina wodorosty. Ubarwienie białe lub niebieskawe z żółtymi, nieregularnymi plamami z czerwoną obwódką.

Inne gatunki

  • Solenostomus armatus
  • Solenostomus cyanopterus
  • Solenostomus halimeda

Występowanie i środowisko

Ryby te występują w tropikalnych wodach od Azji po Afrykę.

Rozmnażanie

Samica nosi jaja na płetwach brzusznych.
© medianauka.pl, 2019-06-23, RODZ-1019 
Polecamy w naszym sklepie

Ilustrowana encyklopedia ryb Polski - Atlas
Zoologia Szkarłupnie-płazy
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Kolorowe skarpetki wędkarza
Kolorowe skarpetki Kostka
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.