Logo Media Nauka

FacebookTruflowate

Truflowate (Tuberaceae) to rodzina grzybów z rzędu kustrzebkowców.

Wygląd

To grzyby o owocnikach bulwiastych, z cienką okrywą, popękaną, z jasnym wnętrzem, zwykle podziemne.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Trufla letniaTrufla letnia

Tuber aestivum

Trufla letnia (Tuber aestivum) to gatunek jadalnego grzyba z rodziny truflowatych, jednego z najcenniejszych grzybów w kuchni.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

     Trufla letnia: Okres zbioru trufli letniej.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-02-22, RODZ-1590Polecamy w naszym sklepie

Grzyby lecznicze
Grzybownik i mapa
Praktyczny atlas grzybów
Atlas grzybów
Botanika
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.