Papilio isidorus
Papilio isidorus to gatunek tropikalnego motyla z rodziny paziowatych. Ubarwienie skrzydeł niemalże czarne, z jaśniejszymi obszarami na przednich skrzydłach, z widocznymi czarnymi żyłkami. Na tylnych skrzydłach kilka różowawych plam, układających się w przepaskę. Skraj tylnych skrzydeł głęboko powcinany z ogonkami, z dwoma białawymi plamkami.
Zdjęcia – galeria
W galerii publikujemy zdjęcia, grafiki i mapy związane z danym gatunkiem. Klikając na dowolną ikonkę podglądu grafik na końcu galerii, możesz zobaczyć prezentowane tu materiały w trybie prezentacji multimedialnej.

© junrong – stock.adobe.com
Kliknijk na dowolną miniaturę grafiki aby zobaczyć materiały w trybie prezentacji multimedialnej.
Występowanie i środowisko
Motyl ten występuje w Ameryce Południowej i Środkowej.
Tryb życia i zachowanie
Brak danych.
Pożywienie
Gąsienice żerują na cytrusach.
Ochrona i zagrożenia
Brak danych.
Pokrewne gatunki owadów
- (Papilio thoas)
- (Papilio lowi)
- (Papilio troilus)
- (Papilio aegeus)
- (Papilio antimachus)
- (Papilio lormieri)
- (Papilio nobilis)
- (Papilio zalmoxis)
- (Papilio demolion)
- (Papilio phorcas)
- Paź królowej (Papilio machaon)
Jaki jest największy motyl świata?
Jakie gatunki motyli są uznawane za największe na świecie? Czy motyl taki żyje w Polsce? To motyle dzienne czy ćmy? Poznaj największe motyle świata.
Czy gąsienice są nudne?
Mówiąc o motylach mamy na myśli przede wszystkim postać imago. Przeglądając atlasy motyli, często w ogóle pomija się gąsienice. Dlaczego? Czyżby były nudne?
Jak szybko latają owady?
Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.
Bibliografia
Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:
- Janusz Masłowski, Krzysztof Fiołek – Motyle Świata – Paziowate – Papilionidae, 978-83-925150-8-1, Koliber 2010
© medianauka.pl, 2020-07-05, GAT-636182