Papilio lormieri

Papilio lormieri to gatunek motyla z rodziny paziowatych. Samica jest większa od samca, ale rysunek na skrzydłach jest podobny. Tło ciemnobrązowe. Białe plamy układają się w szerszą przepaskę na obu parach skrzydeł i węższą na zewnętrznej części. Plamy są od siebie wyraźnie odseparowane poza szerszą przepaską na tylnych skrzydłach. Tutaj też po dwa kolorowe oka. Białe plamy występują też na skraju skrzydeł, druga para ma pofalowane brzegi i okazały ogonek.

Zdjęcia – galeria

W galerii publikujemy zdjęcia, grafiki i mapy związane z danym gatunkiem. Klikając na dowolną ikonkę podglądu grafik na końcu galerii, możesz zobaczyć prezentowane tu materiały w trybie prezentacji multimedialnej.

 (Papilio lormieri)

© Oleksandr – stock.adobe.com


Kliknijk na dowolną miniaturę grafiki aby zobaczyć materiały w trybie prezentacji multimedialnej.

Występowanie i środowisko

Motyl ten występuje w tropikalnej części Afryki.

Tryb życia i zachowanie

Brak danych.

Pożywienie

Rośliny pokarmowe to gatunki z rodzaju Clausema.

Ochrona i zagrożenia

Brak danych.


Pokrewne gatunki owadów


Jaki jest największy motyl świata?
Jakie gatunki motyli są uznawane za największe na świecie? Czy motyl taki żyje w Polsce? To motyle dzienne czy ćmy? Poznaj największe motyle świata.
Czy gąsienice są nudne?
Mówiąc o motylach mamy na myśli przede wszystkim postać imago. Przeglądając atlasy motyli, często w ogóle pomija się gąsienice. Dlaczego? Czyżby były nudne?
Jak szybko latają owady?
Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.

Powiązane quizy

Motyle dzienne Polski — quiz

Liczba pytań: 21
Quiz szkolny
Średni wynik:
13.29 / 63.29%
2024-01-22Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Janusz Masłowski, Krzysztof Fiołek – Motyle Świata – Paziowate – Papilionidae, 978-83-925150-8-1, Koliber 2010

© medianauka.pl, 2020-07-05, GAT-636183
©® Media Nauka 2008-2023 r.