Papilio lormieri
Papilio lormieri to gatunek motyla z rodziny paziowatych. Samica jest większa od samca, ale rysunek na skrzydłach jest podobny. Tło ciemnobrązowe. Białe plamy układają się w szerszą przepaskę na obu parach skrzydeł i węższą na zewnętrznej części. Plamy są od siebie wyraźnie odseparowane poza szerszą przepaską na tylnych skrzydłach. Tutaj też po dwa kolorowe oka. Białe plamy występują też na skraju skrzydeł, druga para ma pofalowane brzegi i okazały ogonek.
Zdjęcia – galeria
Kliknij obrazek, aby go powiększyć lub wyświetlić galerię, pokaz slajdów i dodatkowe opisy zdjęć.

© Oleksandr – stock.adobe.com
⤢ POWIĘKSZWystępowanie i środowisko
Motyl ten występuje w tropikalnej części Afryki.
Tryb życia i zachowanie
Brak danych.
Pożywienie
Rośliny pokarmowe to gatunki z rodzaju Clausema.
Ochrona i zagrożenia
Brak danych.
Pokrewne gatunki owadów
Jaki jest największy motyl świata?

Jakie gatunki motyli są uznawane za największe na świecie? Czy motyl taki żyje w Polsce? To motyle dzienne czy ćmy? Poznaj największe motyle świata.
Czy gąsienice są nudne?

Mówiąc o motylach mamy na myśli przede wszystkim postać imago. Przeglądając atlasy motyli, często w ogóle pomija się gąsienice. Dlaczego? Czyżby były nudne?
Jak szybko latają owady?

Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Część owadów porusza się w powietrzu lotem spadochronowym, szybowcowym, pływnym lub stojącym. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.
Bibliografia
Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:
- Janusz Masłowski, Krzysztof Fiołek – Motyle Świata – Paziowate – Papilionidae, 978-83-925150-8-1, Koliber 2010
© medianauka.pl, 2020-07-05, GAT-636183