Neon czerwony, neonek Axelroda

Neon czerwony, neonek Axelroda (Paracheirodon axelrodi) to gatunek małej ryby z rodziny kąsaczowatych, bardzo popularnej w domowych akwariach. Cechą charakterystyczna jest błyszcząca, niebieska pręga biegnąca od oczu do nasady ogona oraz czerwony spód.


Neon czerwony, neonek Axelroda (Paracheirodon axelrodi)
© Andriy Baranovskiy - Fotolia.com

Występowanie i środowisko

Neon czerwony pochodzi z dorzecza amazonki w Ameryce Południowej.

Tryb życia i zachowanie

Prowadzi stadny tryb życia.

Morfologia i anatomia

Osiąga około 5 cm długości ciała.

Pożywienie

Brak danych.

Rozmnażanie

Brak danych.

Ochrona i zagrożenia

Brak danych.


Zdjęcia - galeria

akwarium

Hodowla - informacje dla akwarystów

Informacje ogólne o gatunku: To łatwa w hodowli, łagodna i spokojna ryba ławicowa. Trzymamy co najmniej 6-8 osobników, im więcej, tym lepszy efekt.

Rodzaj akwarium i wyposażenie: Wystarczy akwarium o pojemności 40 l dla 6-8 osobników, z gęstą roślinnością, ciemnym podłożem, kawałkami drewna na dnie, szyszkami lub liści dębowych, bukowych. Oświetlenie mocne, rozproszone przez rośliny pływające.

Inne warunki chowu: Woda o twardości 3-8°n. Woda o odczynie pH 5-6,5, dobrze filtrowana. Wodę podmieniamy raz w tygodniu (15%).

Temperatura: 24-27 °C.

Pokarm: Jest wszystkożerna. Podajemy drobny pokarm żywy, mrożonki, płatki.

Ograniczenia prawne:
Czytaj więcej.
(UWAGA! Zawsze sprawdź samodzielnie aktualność przepisów w zakresie hodowli zwierząt. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za działania użytkowników w tym zakresie.)


© medianauka.pl, 2018-08-26, GAT-14966


Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© Media Nauka 2008-2019 r.