Logo Media Nauka

FacebookPyronemataceae

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Dzieżka pomarańczowaDzieżka pomarańczowa PL

Aleuria aurantia

Dzieżka pomarańczowa (Aleuria aurantia) to gatunek niejadalnego grzyba z rzędu kustrzebkowców. Owocnik ma czarkowaty kształt i pomarańczowy lub czerwonawy kolor z wierzchu, jaśniejszy, białawy, mączny od spodu.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Dzieżka pomarańczowa: W lasach pojawia się grzyb dzieżka pomarańczowa.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-01-26, RODZ-1568Polecamy w naszym sklepie

Grzyby lecznicze
Grzybownik i mapa
Praktyczny atlas grzybów
Botanika
Atlas grzybów - kieszonkowy
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.