Rezeliowate

Rezeliowate (Nolidae) to rodzina motyli, do której zaliczamy około 1400 gatunków, z czego w Polsce mamy 16 gatunków. Wspólną cechą gatunków jest budowa kokonu o łódeczkowatym kształcie z pionową szczeliną na końcu.

To motyle o niewielkich rozmiarach, bez wyraźnego dymorfizmu płciowego. Na skrzydłach pierwszej pary występują czasem zadarte łuski.

Gatunki

To wykaz gatunków, przynależących do danej rodziny. Kliknij nazwę gatunkową, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Inne gatunki

Występowanie i środowisko

Motyle te są obecne na całym świecie, większość gatunków w rejonach tropikalnych. Motyle te żyją pośród drzew i krzewów.

Tryb życia i zachowanie

To motyle o nocnej aktywności.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Okres lotu niekreślanki zielonki
          Okres lotu rezelii paskowicy.
        Okres lotu zielonki dwubarwnej.Jaki jest największy motyl świata?
Jakie gatunki motyli są uznawane za największe na świecie? Czy motyl taki żyje w Polsce? To motyle dzienne czy ćmy? Poznaj największe motyle świata.
Czy gąsienice są nudne?
Mówiąc o motylach mamy na myśli przede wszystkim postać imago. Przeglądając atlasy motyli, często w ogóle pomija się gąsienice. Dlaczego? Czyżby były nudne?
Co to jest efekt motyla?
Co motyl ma wspólnego z efektem motyla? Czy rzeczywiście drobna zmiana w układzie może wywołać katastrofalne skutki? Co ma wspólnego efekt motyla z teorią chaosu?
Jak szybko latają owady?
Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.

© medianauka.pl, 2019-03-30, RODZ-884©® Media Nauka 2008-2023 r.