Tapir panamski
Tapir panamski (Tapirus bairdii) to ssak z rodziny tapirów. Widoczna jest grzywa jak u anta. Grzbiet zaokrąglony, ogon krótki. Ma gładką skórę, która ułatwia poruszanie się w gąszczu. Górna warga wraz z nosem tworzą krótką trąbę. Ubarwienie brązowawe.
Zdjęcia – galeria
W galerii publikujemy zdjęcia, grafiki i mapy związane z danym gatunkiem. Klikając na dowolną ikonkę podglądu grafik na końcu galerii, możesz zobaczyć prezentowane tu materiały w trybie prezentacji multimedialnej.

© salparadis – stock.adobe.com
Kliknijk na dowolną miniaturę grafiki aby zobaczyć materiały w trybie prezentacji multimedialnej.
Występowanie i środowisko
Występuje na południu Ameryki Północnej, w Ameryce Środkowej i w północnych rejonach Ameryki Południowej.
Tryb życia i zachowanie
Brak danych.
Morfologia i anatomia
Wysokość w kłębie wynosi 120 cm, a ciężar ciała ponad 300 kg.
Ochrona i zagrożenia EN
Gatunek ten jest zagrożony wyginięciem - przypisuje się mu bardzo wysokie ryzyko wymarcia w stanie dzikim w niedalekiej przyszłości. Ma status EN w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych.
Pokrewne gatunki ssaków



Bibliografia
Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:
- IUCN – Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, ISSN 2307-8235 https://www.iucnredlist.org
- Włodzimierz Cichocki, Agnieszka Ważna, Jan Cichocki, Ewa Rajska-Jurgiel, Artur Jasiński, Wiesław Bogdanowicz – Polskie nazewnictwo ssaków świata, 978-83-88147-15-9, Muzeum i Instytut Zoologii PAN 2015
© medianauka.pl, 2019-11-02, GAT-3946