Logo Media Nauka

FacebookKrążkownicowate

Krążkownicowate (Discinaceae) to rodzina grzybów z rzędu kustrzebkowców.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Piestrzenica kasztanowataPiestrzenica kasztanowata PL

Gyromitra esculenta

Piestrzenica kasztanowata (Gyromitra esculenta) to gatunek śmiertelnie trującego grzyba z rzędu kustrzebkowców. Pachnie orzechami.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

         Piestrzenica kasztanowata: W lesie i na zrębach można spotkać piestrzenicę kasztanowatą.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-01-27, RODZ-1570Polecamy w naszym sklepie

Grzybownik i mapa
Grzyby lecznicze
Praktyczny atlas grzybów
Atlas grzybów
Atlas grzybów - ponad 200 polskich gatunków
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.