Matematyka

Chyba jedyna dziedzina nauki, dla której można znaleźć obszary, których nie da się zastosować w życiu codziennym - to matematyka, piękna sama w sobie. Z drugiej strony bez jej osiągnięć nie byłoby rozwoju myśli technicznej, nauk przyrodniczych, ekonomicznych, filozofii czy nawet sztuki (długo by wymieniać nauki korzystające z osiągnięć matematyki). Nielubiana przez jednych za to, że jest trudna, uwielbiana przez innych za to, że jest konsekwentna, że nie podlega dyskusjom i manipulacjom. Matematyka - to sztuka uogólniania, to wnioskowanie, stosowanie myśli i kreowanie abstrakcyjnych światów gdzieś w ludzkich umysłach, czyniąc z nas wyjątkowe istoty - istoty rozumne.

Kurs matematyki

Poniżej znajdują się linki do rozdziałów, tematów i artykułów z dziedziny matematyki. Materiały te są przygotowane tak, aby uczeń gimnazjum oraz szkoły średniej nie miał problemu z ich zrozumieniem. Powinny one też być przydatne dla studentów różnych kierunków studiów. Artykuły te są bardzo często wzbogacone przykładami zadań z pełnymi rozwiązaniami. Nie brakuje tu też animacji, filmów instruktażowych i interakcji w przyswajaniu wiedzy z zakresu matematyki. Jest to praktycznie pełne kompendium wiedzy z matematyki.

Spis działów

Logika i zbiory

Logika i zbiory

ikona
Liczby

Liczby

ikona
Funkcje

Funkcje

ikona
Równania i nierówności

Równania

ikona
Analiza matematyczna

Analiza

ikona
Geometria

Geometria

ikona
Rachunek prawdopodobieństwa

Probabilistyka

ikona

Logika, liczby, działania i zbiory

Spis treści

Oblicz, rozwiąż ...

Tablice matematyczne


Funkcje

Spis treści

Równania i nierówności, układy równań

Spis treści

Oblicz, rozwiąż ...


Analiza matematyczna

Spis treści

Geometria

Spis treści

Tablice matematyczne


Rachunek prawdopodobieństwa

Spis treści

Oblicz, rozwiąż ...

Tablice matematyczneMatura z matematyki

Logo CKE
Klikając na logo Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat matury nie tylko z matematyki. Jest to najlepsza baza wiedzy na temat zeszłych jak i przyszłych egzaminów maturalnych. Poniżej prezentujemy linki do najbardziej przydatnych informacji.

Szkoła podstawowa

pociąg - ikona

Poniżej znajduje się zestaw quizów, które pomagają utrwalić wiedzę z zakresu matematyki w szkole podstawowej od klasy pierwszej do szóstej. Są to proste testy z wykorzystaniem interakcyjnej grafiki. Rozwiązując je, możesz także porównać swoje wyniki z innymi użytkownikami tego serwisu. Gorąco zachęcam do ćwiczeń z tabliczką mnożenia, działaniami, geometrii i posługiwania się procentami i innymi umiejętnościami. Powodzenia!


Wybrane quizy© Media Nauka, 2014-01-05, ART-2153