Logo Media Nauka

Wiechlinowate, trawy

Wiechlinowate, trawy (Poaceae) to rośliny z rzędu plewowców. To głównie gatunki trawiaste.

Gatunki

Wykaz wszystkich opublikowanych artykułów tematycznych.


Dmuszek jajowatyDmuszek jajowaty PL - obcy

Lagurus ovatus

Dmuszek jajowaty (Lagurus ovatus) to jednoroczna roślina z rodziny wiechlinowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Lagurus w Polsce. To trawa uprawiana dla atrakcyjnego wyglądu i miejscami dziczejąca.


Hakonechloa smukłaHakonechloa smukła PL - ogród

Hakonechloa macra

Hakonechloa smukła (Hakonechloa macra) to wieloletnia trawa z rodziny wiechlinowatych. Jest to jedyny przedstawiciel rodzaju Hakonechloa. Jest to cenna roślina okrywowa w ogrodach. Nadaje się do sadzenia w pojemnikach.


Imperata cylindrycznaImperata cylindryczna

Imperata cylindrica

Imperata cylindryczna (Imperata cylindrica)  to gatunek trawy z rodziny wiechlinowatych o wydłużonych kłączach o dużej zmienności. Osiąga wysokość 120 cm. Liście są równowąskie, wydłużone na szczycie, odziomkowe.


Jęczmień dwurzędowyJęczmień dwurzędowy PL

Hordeum distichon

Jęczmień dwurzędowy (Hordeum distichon) to gatunek trawy, zaliczanej do zbóż uprawnych. Kłoski boczne są płonne, z czego się bierze kłos dwurzędowy. Roślina powszechnie uprawiana w Polsce.


Jęczmień zwyczajnyJęczmień zwyczajny PL

Hordeum vulgare

Jęczmień zwyczajny, jęczmień wielorzędowy (Hordeum vulgare) to gatunek jednorocznej lub dwuletniej rośliny z rodziny wiechlinowatych, zaliczany do najbardziej pospolitych zbóż w Polsce.


Kłosówka miękkaKłosówka miękka PL

Holcus mollis

Kłosówka miękka (Holcus mollis) to roślina z rodziny wiechlinowatych. To trawa luźnokępkowa. Występuje w Europie.


Kostrzewa czerwonaKostrzewa czerwona PL

Festuca rubra

Kostrzewa czerwona (Festuca rubra) to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wiechlinowatych, trawa luźnokępkowa i gęstokępkowa uprawiana w mieszankach i do zadarniania terenów. Gatunek bardzo zmienny morfologicznie.


Kostrzewa łąkowaKostrzewa łąkowa PL

Festuca pratensis

Kostrzewa łąkowa (Festuca pratensis) to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wiechlinowatych, trawa luźnokępkowa. Czasem uprawiana, to cenna trawa pastewna i daje obfite plony.


Kostrzewa Maire'a, kostrzewa atlaskaKostrzewa Maire'a, kostrzewa atlaska

Festuca mairei

Kostrzewa Maire'a, kostrzewa atlaska (Festuca mairei) to trawa gęstokępkowa. Gatunek ten występuje w Maroku.


Kostrzewa różnolistnaKostrzewa różnolistna PL

Festuca heterophylla

Kostrzewa różnolistna (Festuca heterophylla) to gęstokępkowa trawa, pozbawiona rozłogów o wzniesionych źdźbłach. To gatunek wskaźnikowy starych lasów. Gatunek wykorzystywany w ogrodnictwie.


Kostrzewa sina, kostrzewa popielataKostrzewa sina, kostrzewa popielata PL - ogród

Festuca glauca

Kostrzewa sina (Festuca glauca) to gatunek wieloletniej trawy darniowej lub kępkowej. To trawa ozdobna spotykana w naszych ogrodach. Występuje w Europie Zachodniej. Porasta suche murawy. W Polsce spotykana jedynie w uprawach ozdobnych.


Kupkówka pospolita, rajgras niemieckiKupkówka pospolita, rajgras niemiecki PL

Dactylis glomerata

Kupkówka pospolita, rajgras niemiecki, rżniączka pospolita (Dactylis glomerata) to pospolity gatunek wieloletniej trawy kępkowej, bez rozłogów, uprawiana na łąkach. W Polsce pospolita na terenie całego kraju.


Miotła zbożowaMiotła zbożowa PL

Apera spica-venti

Miotła zbożowa (Apera spica-venti) to gatunek jednorocznej rośliny z rodziny wiechlinowatych, ozimej trawy i uciążliwego chwasta zbóż.


Miskant chińskiMiskant chiński PL - ogród

Miscanthus sinensis

Miskant chiński (Miscanthus sinensis) to gatunek trawy ozdobnej (rodzina wiechlinowate). Tworzy efektowne kępy. To obowiązkowy gość w ogrodzie, w którym trawy stanowią znaczący element dekoracyjny.


Miskant cukrowyMiskant cukrowy PL - ogród

Miscanthus sacchariflorus

Miskant cukrowy (Miscanthus sacchariflorus) to trawa należąca do rodziny wiechlinowatych. Osiąga wysokość 60-240 cm. Źdźbła są dość cienkie, nierozgałęzione, pełne. W Polsce bylina ta bywa uprawiana jako trawa ozdobna.


Miskant olbrzymiMiskant olbrzymi PL - ogród

Miscanthus ×giganteus

Miskant olbrzymi (Miscanthus ×giganteus) to wysoka trawa kępowa, mieszaniec innych gatunków. ie rozsiewa się sam, należy go rozmnażać przez podział. Osiąga wysokość 300 cm. Kwitnie bardzo rzadko w naszych warunkach późnym latem.


Mozga kanaryjska, kanarkowe siemięMozga kanaryjska, kanarkowe siemię PL - ogród

Phalaris canariensis

Mozga kanaryjska, kanarkowe siemię (Phalaris canariensis) to roślina jednoroczna z rodziny wiechlinowatych, rzadko uprawiana i dziczejąca. Kwiatostan jest kłosokształtny, krótki i szeroki.


Owies głuchyOwies głuchy PL - obcy

Avena fatua

Owies głuchy (Avena fatua) to gatunek rocznej rośliny z rodziny wiechlinowatych, chwast zbożowy, trawa kępkowa. Występuje w uprawach zbożowych i na przydrożach. Pospolity w Polsce, częściej na południu.


Owies zwyczajnyOwies zwyczajny PL

Avena sativa

Owies zwyczajny (Avena sativa) to gatunek zboża, powszechnie uprawianego w krajach strefy umiarkowanej. Ziarno to wartościowa pasza dla zwierząt. Owies znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym do produkcji płatków owsianych i kaszy


Owsica ParlatoregoOwsica Parlatorego

Helictotrichon parlatorei

Owsica Parlatorego (Helictotrichon parlatorei) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny wiechlinowatych o pełzającym, krótkim kłączu.


Owsica spłaszczonaOwsica spłaszczona PL

Helictochloa planiculmis

Owsica spłaszczona (Helictochloa planiculmis) to gatunek rośliny z rodziny wiechlinowatych.


Perz właściwyPerz właściwy PL

Elymus repens

Perz właściwy to trawa, pospolity chwast, trudny do wytępienia, a jednocześnie roślina zielna o właściwościach leczniczych. Jest podobny do życicy. Różni się od niej tym, że kłoski perzu są zorientowane szerszą stroną w kierunku osi kłosa.


Proso rózgowateProso rózgowate PL - ogród

Panicum virgatum

Proso rózgowate (Panicum virgatum) to bylina z rodziny wiechlinowatych (traw). Osiąga wysokość 60-200 cm. Źdźbła są wyprostowane, nierozgałęzione, czerwonawe w węzłach, poza tym zielone, omszone lub nagie.


Pszenica twardaPszenica twarda PL

Triticum durum

Pszenica twarda (Triticum durum) to gatunek jednorocznej trawy, zaliczanej do zbóż o luźnym kłosie. Zboże to zostało wyselekcjonowane ze względu na dużą zawartość glutenu.


Pszenica zwyczajnaPszenica zwyczajna PL

Triticum aestivum

Pszenica zwyczajna (Triticum aestivum) to gatunek trawy jednorocznej lub dwuletniej o wąskim kłosie, pospolicie uprawianej na całym świecie. To jedno z pospolitych zbóż o dużym znaczeniu gospodarczym.


Schizachyrium miotlasteSchizachyrium miotlaste

Schizachyrium scoparium

Schizachyrium miotlaste (Schizachyrium scoparium) to gatunek byliny z rodziny wiechlinowatych. To trawa kępkowa charakterystyczna dla amerykańskich prerii.


Sesleria błotnaSesleria błotna PL

Sesleria caerulea

Sesleria błotna (Sesleria caerulea) to roślina z rodziny wiechlinowatych, tworząca dość luźne darnie, które od środka obumierają, tworząc pierścień z trawy. W Polsce bardzo rzadka.


Sesleria SadleraSesleria Sadlera PL

Sesleria sadlerana

Sesleria Sadlera (Sesleria sadlerana) to gatunek trawy kępkowej o wyprostowanych źdźbłach. Osiąga wysokość 50 cm. Liście mają długość do 30 cm, są płaskie lub lekko pofałdowane. Liść zawiera ponad 17 nerwów.


Spartyna grzebieniastaSpartyna grzebieniasta

Spartina pectinata

Spartyna grzebieniasta (Spartina pectinata) to gatunek byliny z rodziny wiechlinowatych. To trawa gęstokępkowa.


Strzęplica sinaStrzęplica sina PL

Koeleria glauca

Strzęplica sina (Koeleria glauca) to gatunek trawy gęstokępkowej, pospolitej na niżu. Rośnie na piaskowych murawach, w sosnowych lasach w Europie oraz w zachodniej części Azji. W Polsce nie występuje w górach.


Szczotlicha siwa, kozia bródkaSzczotlicha siwa, kozia bródka PL

Corynephorus canescens

Szczotlicha siwa, kozia bródka (Corynephorus canescens) to roślina z rodziny wiechlinowatych, gęstokępkowa trawa. To trawa jednoroczna, dwuletnia lub wieloletnia. Jest wyjątkowo odporna na suszę.


Trzcina pospolitaTrzcina pospolita PL

Phragmites australis

Trzcina pospolita (Phragmites australis) to gatunek wysokiej, wieloletniej trawy, związany z wodnym środowiskiem. To roślina o zasięgu kosmopolitycznym. Trzcina porasta brzegi wód płynących i stojących, podmokłe łąki, torfowiska, pola i olsy.


Trzęślica modra, trzęślica jednokolankowaTrzęślica modra, trzęślica jednokolankowa PL

Molinia caerulea

Trzęślica modra, trzęślica jednokolankowa (Molinia caerulea) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny wiechlinowatych z krótkimi rozłogami, to trawa gęstokępkowa. Ma niską wartość pastewną - bez znaczenia w rolnictwie.


Turówka wonna, żubrówkaTurówka wonna, żubrówka PL §

Hierochloe odorata

Turówka wonna, żubrówka (Hierochloe odorata) to aromatyczna darniowa trawa z rodziny wiechlinowatych z długimi rozłogami. To rzadki gatunek trawy. znajduje się w Polsce pod ochroną ścisłą. To trawa wykorzystywana między innymi do aromatyzowania napojów.


Tymotka łąkowa, brzanka pastewnaTymotka łąkowa, brzanka pastewna PL

Phleum pratense

Tymotka łąkowa, brzanka pastewna (Phleum pratense) to wieloletnia trawa kępkowa, jedna z najcenniejszych traw pastewnych, odporna na suszę i mróz oraz zadeptywanie, choć nigdy nie jest rośliną dominującą w zbiorowiskach traw.


Wiechlina łąkowa, gęsia trawkaWiechlina łąkowa, gęsia trawka PL

Poa pratensis

Wiechlina łąkowa, gęsia trawka, wyklina łąkowa (Poa pratensis) to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wiechlinowatych. To trawa luźnokępkowa z podziemnymi rozłogami o bardzo dużej wartości pastewnej.


Wiechlina rocznaWiechlina roczna PL

Poa annua

Wiechlina roczna, wyklina roczna (Poa annua) to gatunek rośliny jednorocznej, rzadziej dwuletniej z rodziny wiechlinowatych, chwast polny. Tworzy niskie kępy. Mimo dużej wartości pastewnej daje małe plony.


Wiechlina zwyczajnaWiechlina zwyczajna PL

Poa trivialis

Wiechlina zwyczajna (Poa trivialis) to gatunek wieloletniej trawy luźnokępkowej. W Polsce to trawa pospolita na terenie całego kraju. Rośnie w lasach, na łąkach i w zaroślach, czasem uprawiana.


Wyczyniec łąkowyWyczyniec łąkowy PL

Alopecurus pratensis

Wyczyniec łąkowy (Alopecurus pratensis) to wieloletnia roślina z rodziny wiechlinowatych, trawa luźnokępkowa, jedna z najcenniejszych traw pastewnych, często uprawiana na pastwiskach.


Wydmuchrzyca piaskowaWydmuchrzyca piaskowa PL

Leymus arnarius

Wydmuchrzyca piaskowa (Leymus arnarius) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny wiechlinowatych, niebieskozielona trawa kępkowa, obecna na morskich piaskach. Ma wpływ na stabilizację nadmorskich wydm.


Życica trwałaŻycica trwała PL

Lolium perenne

Życica trwała, rajgras angielski (Lolium perenne) to wieloletnia trawa luźnokępkowa, cenna roślina pastewna, wysiewana na trawnikach, boiskach, placach rekreacyjnych. Jest bardzo odporna na zadeptywanie oraz wypas zwierząt.


Żyto zwyczajneŻyto zwyczajne PL

Secale cereale

Żyto zwyczajne (Secale cereale) to jednoroczna lub dwuletnia roślina z rodziny wiechlinowatych, zaliczana do zbóż. W Polsce uprawianych jest wiele odmian, w tym jare i ozime.Zdjęcia - galeriaInne gatunki

 • Egilops cylindryczny (Aegilops cylindrica)
 • Egilops orkiszowaty (Aegilops speltoides)
 • Perz grzebieniasty (Agropyron cristatum)
 • Mietlica psia (Agrostis canina)
 • Mietlica pospolita, mietliczka (Agrostis capillaris)
 • Mietlica kastylijska (Agrostis castellana)
 • Mietlica olbrzymia, mietlica biaława, perzówka (Agrostis gigantea)
 • Mietlica rozłogowa (Agrostis stolonifera)
 • Mietlica piaskowa (Agrostis vinealis)
 • Śmiałka goździkowa (Aira caryophyllea)
 • Śmiałka wczesna (Aira praecox)
 • Wyczyniec czerwonożółty (Alopecurus aequalis)
 • Wyczyniec pęcherzykowaty (Alopecurus arundinaceus)
 • Wyczyniec kolankowaty (Alopecurus geniculatus)
 • Wyczyniec polny (Alopecurus myosuroides)
 • Wyczyniec rozdęty (Alopecurus rendlei)
 • Piaskownica zwyczajna (Ammophila arenaria)
 • Tomka oścista (Anthoxanthum aristatum)
 • Tomka wonna (Anthoxanthum odoratum)
 • Rajgras wyniosły, owsik pastewny (Arrhenatherum elatius)
 • Owies brodaty (Avena barbata)
 • Owies nagoziarnowy (Avena nuda)
 • Owies spłaszczona (Avena planiculmis)
 • Owies łąkowa (Avena pratensis)
 • Owies płonny (Avena sterilis)
 • Owies szorstki (Avena strigosa)
 • Owsica omszona (Avenula pubescens)
 • Bekmannia robaczkowata (Beckmannia eruciformis)
 • Kłosownica dwukłosowa (Brachypodium distachyon)
 • Kłosownica pierzasta (Brachypodium pinnatum)
 • Kłosownica leśna (Brachypodium sylvaticum)
 • Drżączka większa (Briza maxima)
 • Drżączka średnia (Briza media)
 • Drżączka mniejsza (Briza minor)
 • Stokłosa polna (Bromus arvensis)
 • Stokłosa Benekena (Bromus benekenii)
 • Stokłosa łódkowata (Bromus carinatus)
 • Stokłosa zmienna (Bromus commutatus)
 • Stokłosa prosta (Bromus erectus)
 • Stokłosa wielokwiatowa (Bromus grossus)
 • Stokłosa miękka (Bromus hordeaceus)
 • Stokłosa bezostna (Bromus inermis)
 • Stokłosa pośrednia (Bromus intermedius)
 • Stokłosa japońska (Bromus japonicus)
 • Stokłosa długooścista (Bromus lanceolatus)
 • Stokłosa delikatna (Bromus lepidus)
 • Stokłosa madrycka (Bromus madritensis)
 • Stokłosa groniasta (Bromus racemosus)
 • Stokłosa gałęzista (Bromus ramosus)
 • Stokłosa sztywna (Bromus rigidus)
 • Stokłosa czerwonawa (Bromus rubens)
 • Stokłosa miotłowa (Bromus scoparius)
 • Stokłosa łuskowata (Bromus squarrosus)
 • Stokłosa płonna (Bromus sterilis)
 • Stokłosa dachowa (Bromus tectorum)
 • Stokłosa obiedkowata (Bromus willdenowii)
 • Trzcinnik leśny (Calamagrostis arundinacea)
 • Trzcinnik lancetowaty (Calamagrostis canescens)
 • Trzcinnik piaskowy (Calamagrostis epigejos)
 • Trzcinnik szuwarowy (Calamagrostis pseudophragmites)
 • Trzcinnik prosty (Calamagrostis stricta)
 • Trzcinnik pstry (Calamagrostis varia)
 • Trzcinnik owłosiony (Calamagrostis villosa)
 • Brodobrzanka rozpierzchła (Catabrosa aquatica)
 • Chlorynka (Chloris virgata)
 • Cynodon palczasty, trawa bermudzka (Cynodon dactylon)
 • Grzebienica pospolita (Cynosurus cristatus)
 • Grzebienica najeżona (Cynosurus echinatus)
 • Kupkówka Aschersona (Dactylis aschersoniana)
 • Dactyloctenium aegyptium
 • Izgrzyca przyziemna (Danthonia decumbens)
 • Dasypyrum villosum
 • Śmiałek darniowy (Deschampsia cespitosa)
 • Śmiałek pogięty (Deschampsia flexuosa)
 • Śmiałek szczeciniasty (Deschampsia setacea)
 • Skleropoa sztywna (Desmazeria rigida)
 • Palczatka kosmata (Dichantium ischaemum)
 • Palusznik nitkowaty (Digitaria ischaemum)
 • Palusznik krwawy, seroczeń (Digitaria sanguinalis)
 • Dinebra odgięta (Dinebra retroflexa)
 • Chwastnica jednostronna, kurze proso (Echinochloa colonum)
 • Manneczka indyjska (Eleusine indica)
 • Perz psi (Elymus caninus)
 • Perz siny (Elymus hispidus)
 • Perz nadmorski (Elymus pycnanthus)
 • Miłka egipska (Eragrostis aegyptiaca)
 • Miłka wielka (Eragrostis cilianensis)
 • Miłka drobna (Eragrostis minor)
 • Miłka wielołodygowa (Eragrostis multicaulis)
 • Miłka owłosiona (Eragrostis pilosa)
 • Włosówka wełnista (Eriochloa villosa)
 • Kostrzewa leśna (Festuca altissima)
 • Kostrzewa ametystowa (Festuca amethystina)
 • Kostrzewa trzcinowata (Festuca arundinacea)
 • Kostrzewa rozpierzchła (Festuca diffusa)
 • Kostrzewa Duvala (Festuca duvalii)
 • Kostrzewa olbrzymia (Festuca gigantea)
 • Kostrzewa długolistna (Festuca guestphalica)
 • Kostrzewa makutrzańska (Festuca makutrensis)
 • Kostrzewa czarniawa (Festuca nigrescens)
 • Kostrzewa owcza (Festuca ovina)
 • Kostrzewa blada (Festuca pallens)
 • Kostrzewa poleska (Festuca polesica)
 • Kostrzewa piaskowa (Festuca psammophila)
 • Kostrzewa nibydalmacka (Festuca pseudodalmatica)
 • Kostrzewa nibyowcza (Festuca pseudovina)
 • Kostrzewa bruzdkowana (Festuca rupicola)
 • Kostrzewa prosta (Festuca stricta)
 • Kostrzewa nitkowata (Festuca tenuifolia)
 • Kostrzewa szczeciniasta (Festuca trachyphylla)
 • Kostrzewa pochwiasta (Festuca vaginata)
 • Kostrzewa walezyjska (Festuca valesiaca)
 • Gastridium ventricosum
 • Gaudinia krucha (Gaudinia fragilis)
 • Manna długoząbkowa (Glyceria declinata)
 • Manna jadalna (Glyceria fluitans)
 • Manna litewska (Glyceria lithuanica)
 • Manna mielec (Glyceria maxima)
 • Manna gajowa (Glyceria nemoralis)
 • Manna fałdowana (Glyceria plicata)
 • Manna prążkowana (Glyceria striata)
 • Hainardia cylindrica
 • Turówka leśna (Hierochloe australis)
 • Turówka szorstka (Hierochloe hirta)
 • Turówka rozłogowa (Hierochloe repens)
 • Kłosówka wełnista (Holcus lanatus)
 • Jęczmieniec zwyczajny, wydmuchrzyca leśna (Hordelymus europaeus)
 • Jęczmień bulwiasty (Hordeum bulbosum)
 • Jęczmień grzywiasty (Hordeum jubatum)
 • Jęczmień nadmorski (Hordeum maritinum)
 • Jęczmień płonny (Hordeum murinum)
 • Jęczmień żytni (Hordeum secalinum)
 • Strzęplica polska (Koeleria grandis)
 • Strzęplica nadobna (Koeleria macrantha)
 • Strzęplica piramidalna (Koeleria pyramidata)
 • Zamokrzyca ryżowa (Leersia oryzoides)
 • Życica wielokwiatowa (Lolium multiflorum)
 • Życica lnowa (Lolium remotum)
 • Życica sztywna (Lolium rigidum)
 • Życica szydlasta (Lolium subulatum)
 • Życica roczna, przepad (Lolium temulentum)
 • Lophochloa cristata
 • Lophochloa hispida
 • Perłówka wyniosła (Melica altissima)
 • Perłówka orzęsiona (Melica ciliata)
 • Perłówka zwisła (Melica nutans)
 • Perłówka kolorowa (Melica picta)
 • Perłówka siedmiogrodzka (Melica transsilvanica)
 • Perłówka jednokwiatowa (Melica uniflora)
 • Prosownica rozpierzchła (Milium effusum)
 • Trzęślica trzcinowata (Molinia arundinacea)
 • Bliźniczka psia trawka (Nardus stricta)
 • Proso nitkowate (Panicum capillare)
 • Panicum dichotomiflorum
 • Proso zwyczajne (Panicum miliaceum)
 • Parapholis incurva
 • Paspalum racemosum
 • Mozga trzcinowata (Phalaris arundinacea)
 • Mozga krótkokłosa (Phalaris brachystachys)
 • Mozga błękitnawa (Phalaris coerulescens)
 • Mozga drobna (Phalaris minor)
 • Mozga osobliwa (Phalaris paradoxa)
 • Mozga ucięta (Phalaris truncata)
 • Tymotka piaskowa (Phleum arenarium)
 • Tymotka Boehmera (Phleum phleoides)
 • Pholiurus pannonicus
 • Wiechlina wąskolistna (Poa angustifolia)
 • Wiechlina cebulkowata (Poa bulbosa)
 • Wiechlina sudecka (Poa chaixii)
 • Wiechlina spłaszczona (Poa compresa)
 • Wiechlina gajowa (Poa nemoralis)
 • Wiechlina błotna (Poa palustris)
 • Wiechlina odległokłosa (Poa remota)
 • Wiechlina równoplewa (Poa subcaerulea)
 • Polipogon montpeliański (Polypogon monspeliensis)
 • Polipogon zielony (Polypogon viridis)
 • Mannica odstająca (Puccinellia distans)
 • Mannica nadmorska (Puccinellia maritima)
 • Schismus barbatus
 • Suchotraw roczny (Sclerochloa dura)
 • Skolochloa trzcinowata (Scolochloa festucacea)
 • Sesleria skalna (Sesleria albicans)
 • Włośnica zwodnicza (Setaria decipiens)
 • Włośnica Fabera (Setaria faberi)
 • Włośnica ber (Setaria italica)
 • Włośnica sina, brzyca (Setaria pumila)
 • Włośnica okółkowa (Setaria verticillata)
 • Włośnica zielona, dziki ber (Setaria viridis)
 • Sorgo alpejskie (Sorghum halepense)
 • Sporobolus cryptandrus
 • Ostnica włosowata (Stipa capillta)
 • Ostnica Jana (Stipa joannis)
 • Ostnica powabna (Stipa pulcherrima)
 • Ostnica piaskowa (Stipa sabulosa)
 • Konietlica łąkowa (Trisetum flavescens)
 • Konietlica syberyjska (Trisetum sibirica)
 • Pszenica zbita (Triticum compactum)
 • Pszenica płaskurka (Triticum dicoccon)
 • Pszenica samopsza (Triticum monococcum)
 • Pszenica polska (Triticum polonicum)
 • Pszenica orkisz (Triticum spelta)
 • Pszenica szorstka (Triticum turgidum)
 • Wentenanta zwodnicza (Ventenanta dubia)
 • Wulpia stokłosowata (Vulpia bromoides)
 • Wulpia orzęsiona (Vulpia ciliata)
 • Wulpia kolankowata (Vulpia geniculata)
 • Wulpia mysi ogon (Vulpia myuros)
 • Kukurydza zwyczajna (Zea mays)

Kalendarz przyrody

123456789101112

Opis

ukryj/pokaż
Dmuszek jajowaty
       

Kwitnie dmuszek jajowaty.

ukryj/pokaż
Hakonechloa smukła
          

Kwitnie hakonechloa smukła.

ukryj/pokaż
Jęczmień dwurzędowy
          

Kwitnie jęczmień dwurzędowy.

ukryj/pokaż
Jęczmień zwyczajny
          

Kwitnie jęczmień zwyczajny.

ukryj/pokaż
Kłosówka miękka
          

Kwitnie kłosówka miękka.

ukryj/pokaż
Kostrzewa czerwona
         

Kwitnie kostrzewa czerwona.

ukryj/pokaż
Kostrzewa łąkowa
          

Kwitnie kostrzewa łąkowa.

ukryj/pokaż
Kostrzewa Maire'a, kostrzewa atlaska
           

Kwitnie kostrzewa Maire'a.

ukryj/pokaż
Kostrzewa różnolistna
          

Kwitnie kostrzewa różnolistna.

ukryj/pokaż
Kupkówka pospolita, rajgras niemiecki
        

Kwitnie kupkówka pospolita.

ukryj/pokaż
Miotła zbożowa
          

Kwitnie miotła zbożowa.

ukryj/pokaż
Miskant chiński
         

Kwitnie miskant chiński.

ukryj/pokaż
Miskant cukrowy
          

Kwitnie miskant cukrowy.

ukryj/pokaż
Mozga kanaryjska, kanarkowe siemię
        

Kwitnie mozga kanaryjska.

ukryj/pokaż
Owies głuchy
         

Kwitnie owies głuchy.

ukryj/pokaż
Owsica Parlatorego
          

Kwitnie owsica Parlatorego.

ukryj/pokaż
Perz właściwy
        

Pora kwitnienia perzu właściwego.

ukryj/pokaż
Proso rózgowate
         

Kwitnie proso rózgowate.

ukryj/pokaż
Pszenica zwyczajna
           

Kwitnie pszenica zwyczajna.

ukryj/pokaż
Schizachyrium miotlaste
          

Kwitnie schizachyrium miotlaste.

ukryj/pokaż
Sesleria błotna
          

Kwitnie sesleria błotna.

ukryj/pokaż
Sesleria Sadlera
         

Kwitnie sesleria Sadlera.

ukryj/pokaż
Spartyna grzebieniasta
          

Kwitnie spartyna grzebieniasta.

ukryj/pokaż
Strzęplica sina
          

Kwitnie strzęplica sina.

ukryj/pokaż
Szczotlicha siwa, kozia bródka
        

Kwitnie szczotlicha siwa.

ukryj/pokaż
Trzcina pospolita
         

Kwitnie trzcina pospolita.

ukryj/pokaż
Trzęślica modra, trzęślica jednokolankowa
         

Kwitnie trzęślica modra.

ukryj/pokaż
Turówka wonna, żubrówka
         

Kwitnie żubrówka.

ukryj/pokaż
Tymotka łąkowa, brzanka pastewna
         

Kwitnie tymotka łąkowa.

ukryj/pokaż
Wiechlina łąkowa, gęsia trawka
        

Kwitnie wiechlina łąkowa.

ukryj/pokaż
Wiechlina roczna
  

Kwitnie wiechlina roczna.

ukryj/pokaż
Wiechlina zwyczajna
        

Kwitnie wiechlina zwyczajna.

ukryj/pokaż
Wyczyniec łąkowy
         

Kwitnie wyczyniec łąkowy.

ukryj/pokaż
Wydmuchrzyca piaskowa
          

Kwitnie wydmuchrzyca piaskowa.

ukryj/pokaż
Życica trwała
      

Kwitnie życica trwała.

ukryj/pokaż
Żyto zwyczajne
          

Kwitnie żyto zwyczajne.

Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2017-05-15, RODZ-1218Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© Media Nauka 2008-2020 r.