Logo Media Nauka

Bobowate, motylkowate

Bobowate (Fabaceae) to rośliny z rzędu bobowców.

Gatunki

Wykaz wszystkich opublikowanych artykułów tematycznych.


Amorfa krzewiasta, indygowiecAmorfa krzewiasta, indygowiec PL - ogród

Amorpha fruticosa

Amorfa krzewiasta, indygowiec (Amorpha fruticosa) to krzew z rodziny motylkowatych, sadzony jako roślina ozdobna. Nadaje się na zieleń osiedlową, żywopłoty. W Polsce spotykana tylko w uprawach.


Baptysja błękitna, barwnica błękitnaBaptysja błękitna, barwnica błękitna

Baptisia australis

Baptysja błękitna, barwnica błękitna (Baptisia australis) to gatunek byliny z rodziny bobowatych. Roślina pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Porasta prerie oraz bagna. Osiąga wysokość 150 cm.


BóbBób PL - obcy

Vicia faba

Bób (Vicia faba) to jednoroczna roślina uprawna, strączkowa z rodziny motylkowatych, popularna na wszystkich kontynentach świata. Spożywa się nasiona bobu jako jarzynę. Nasiona są jasnozielone, duże, w strąkach.


Ciecierzyca pospolitaCiecierzyca pospolita PL

Cicer arietinum

Ciecierzyca pospolita (Cicer arietinum) to jednoroczna roślina uprawna z rodziny motylkowatych o nieregularnym kształcie.


Fasola wielokwiatowaFasola wielokwiatowa PL - obcy

Phaseolus coccineus

Fasola wielokwiatowa (Phaseolus coccineus) to roślina jednoroczna z rodziny motylkowatych, uprawiana jako warzywo.


Fasola zwyczajnaFasola zwyczajna PL

Phaseolus vulgaris

Fasola zwyczajna (Phaseolus vulgaris) to gatunek rośliny jednorocznej z rodziny bobowatych. To roślina uprawiana na całym świecie w wielu odmianach, które różni wysokość łodygi, kolor, wielkość nasion.


Glediczja trójcierniowa, iglicznia trójcierniowaGlediczja trójcierniowa, iglicznia trójcierniowa PL - ogród

Gleditsia triacanthos

Glediczja trójcierniowa, iglicznia trójcierniowa (Gleditsia triacanthos) to gatunek ciernistego drzewa z rodziny bobowatych. Ciernie są bardzo długie i rozgałęzione, w pękach. Długość cierni może wynosić nawet 15 cm.


Groch zwyczajnyGroch zwyczajny PL - obcy

Pisum sativum

Groch zwyczajny (Pisum sativum) to roślina jednoroczna, uprawna z rodziny motylkowatych. znana jest na całym świecie ze smacznych nasion.


Groszek pachnącyGroszek pachnący PL - ogród

Lathyrus odoratus

Groszek pachnący (Lathyrus odoratus) to gatunek jednorocznej, ozdobnej rośliny z rodziny bobowatych, dziczejącej przejściowo.


Groszek siewny, lędźwian siewnyGroszek siewny, lędźwian siewny PL - obcy

Lathyrus sativus

Groszek siewny, lędźwian siewny (Lathyrus sativus) to roślina jednoroczna z rodziny bobowatych. To u nas gatunek obcego pochodzenia. Kwiaty są niebieskobiałe.


Groszek żółtyGroszek żółty PL

Lathyrus pratensis

Groszek żółty, groszek łąkowy (Lathyrus pratensis) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny bobowatych. Ma dużą wartość pastewną. Ma gorzkawy smak. Kwiaty żółte, zebrane w grona.


Janowczyk skrzydlatyJanowczyk skrzydlaty PL

Chamaespartium sagittale

Janowczyk skrzydlaty (Chamaespartium sagittale) to półkrzew z rodziny motylkowatych. W Polsce rzadko spotykany, jako roślina zdziczała. Występuje na skrajach lasów i murawach.


Janowiec angielskiJanowiec angielski PL - obcy

Genista anglica

Janowiec angielski (Genista anglica) to gatunek rośliny z rodziny bobowatych. To sinozielony półkrzew, podnoszący się lub pokładający się, bez kolców.


Janowiec barwierski, żółcidłoJanowiec barwierski, żółcidło PL

Genista tinctoria

Janowiec barwierski, żółcidło (Genista tinctoria) to krzew lub krzewinka z rodziny bobowatych, niegdyś stosowana w barwierstwie. To roślina trująca o leczniczych właściwościach. Pędy są miotlasto rozgałęzione.


Janowiec ciernistyJanowiec ciernisty PL

Genista germanica

Janowiec ciernisty (Genista germanica) to gatunek ciernistego w dolnej części krzewu lub krzewinki z rodziny bobowatych, wzniesiony lub ponoszący się. To roślina trująca o leczniczych właściwościach.


Janowiec włosistyJanowiec włosisty PL

Genista pilosa

Janowiec włosisty (Genista pilosa) to gatunek krzewu lub krzewinki z rodziny bobowatych o pokładających się pędach. Rośnie na murawach, wrzosowiskach, lasach.


Karagana syberyjskaKaragana syberyjska PL - ogród

Caragana arborescens

Karagana syberyjska (Caragana arborescens) to ciernisty krzew lub niskie drzewo z rodziny bobowatych, niegdyś często używana na żywopłoty. Najczęściej sadzi się odmiany o zwisających pędach szczepione na pniu.


Komonica zwyczajnaKomonica zwyczajna PL

Lotus corniculatus

Komonica zwyczajna (Lotus corniculatus) to roślina wieloletnia z rodziny motylkowatych, cenna roślina miododajna i pastewna, dodawana często do mieszanek łąkowych i pastewnych.


Koniczyna biała, koniczyna rozesłanaKoniczyna biała, koniczyna rozesłana PL

Trifolium repens

Koniczyna biała, koniczyna rozesłana (Trifolium repens L.) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny motylkowatych (bobowatych), bardzo pospolitej w naszym kraju, o białych kwiatach i liściach złożonych z trzech listków.


Koniczyna gwiazdkowataKoniczyna gwiazdkowata PL - obcy

Trifolium stellatum

Koniczyna gwiazdkowata (Trifolium stellatum) to jednoroczna roślina z rodziny bobowatych o ostro ząbkowanych przylistkach. To roślina występująca dawniej w Opolu.


Koniczyna kasztanowataKoniczyna kasztanowata PL

Trifolium spadiceum

Koniczyna kasztanowata (Trifolium spadiceum) to gatunek jednorocznej rośliny z rodziny motylkowatych. Kwiaty są zebrane w główki, jajowato-walcowate. Po przekwitnięciu mają brązowawy kolor.


Koniczyna łąkowa, koniczyna czerwonaKoniczyna łąkowa, koniczyna czerwona PL

Trifolium pratense

Koniczyna łąkowa, koniczyna czerwona, kądziółka (Trifolium pratense L.) to roślina pastewna z rodziny bobowatych. W uprawach mamy kilka odmian. Jest to roślina uprawiana jako roślina pastewna.


Koniczyna pagórkowa, TargownikKoniczyna pagórkowa, Targownik PL

Trifolium montanum

Koniczyna pagórkowa, targownik (Trifolium montanum) to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny motylkowatych. Kłącze grube i zdrewniałe. Rośnie w miejscach suchych, na murawach, w zaroślach, lasach i na ich obrzeżach.


Koniczyna perska, koniczyna skręcona, PerkoKoniczyna perska, koniczyna skręcona, Perko PL - obcy

Trifolium resupinatum

Koniczyna perska, koniczyna skręcona, perko (Trifolium resupinatum) to gatunek jednorocznej rośliny uprawnej z rodziny motylkowatych. Perko to soczysta i wartościowa roślina na paszę dla zwierząt.


Koniczyna pogiętaKoniczyna pogięta PL

Trifolium medium

Koniczyna pogięta (Trifolium medium) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny motylkowatych. Łodyga jest powyginana zygzakowato, wznosząca się lub rozesłana, rozgałęziona.


Koniczyna polna, kotkiKoniczyna polna, kotki PL

Trifolium arvense

Koniczyna polna, kotki (Trifolium arvense) to gatunek jednorocznej lub dwuletniej rośliny z rodziny bobowatych, której kwiaty przypominają kotki i różnią się tym samym od roslin z tego rodzaju.


Koniczyna rozdęta, gardzielnikKoniczyna rozdęta, gardzielnik PL

Trifolium fragiferum

Koniczyna rozdęta, gardzielnik (Trifolium fragiferum) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny motylkowatych. W Polsce występuje na niżu i niskim partiach gór.


Koniczyna wąskolistnaKoniczyna wąskolistna PL - obcy

Trifolium angustifolium

Koniczyna wąskolistna (Trifolium angustifolium) to roczna roślina z rodziny motylkowatych. Kwiaty są zebrane w główki o długości 2-8 cm, różowe.


Koniczyna złocistożółtaKoniczyna złocistożółta PL

Trifolium aureum

Koniczyna złocistożółta (Trifolium aureum) to gatunek rośliny jednorocznej lub dwuletniej z rodziny bobowatych. Wartość pastewna jest klasy średniej.


Konikleca czubataKonikleca czubata PL - obcy

Hippocrepis comosa

Konikleca czubata (Hippocrepis comosa) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny bobowatych, zdrewniała u nasady. Gatunek zawlekany rzadko w naszym kraju.


Kozieradka pospolita, greckie sianoKozieradka pospolita, greckie siano PL - ogród

Trigonella foenum-graecum

Kozieradka pospolita, greckie siano (Trigonella foenum-graecum), zwana też kozieradką lekarską, to jednoroczna roślina zielna i lecznicza z rodziny motylkowatych, u nas rzadko uprawiana, składnik wielu dań kuchni indyjskiej.


Lucerna nerkowataLucerna nerkowata PL

Medicago lupulina

Lucerna nerkowata (Medicago lupulina) to gatunek jednorocznej lub dwuletniej rośliny z rodziny bobowatych. Preferuje glebę gliniastą, o zasadowym odczynie.


Lucerna sierpowata, dzięcielinaLucerna sierpowata, dzięcielina PL

Medicago falcata

Lucerna sierpowata, dzięcielina (Medicago falcata) to wieloletnia roślina z rodziny bobowatych, bardzo podobna do lucerny siewnej, powszechnie spotykanej w uprawach. Oba gatunki tworzą często mieszańce.


Lucerna siewnaLucerna siewna PL

Medicago sativa

Lucerna siewna (Medicago sativa) to cenna roślina pastewna z rodziny motylkowatych, uprawna na zielonkę, dziczejąca, z wysoką zawartością białka. Osiąga wysokość 30-130 cm. Spotykana na terenach ruderalnych.


Lukrecja gładkaLukrecja gładka PL - ogród

Glycyrrhiza glabra

Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra) to gatunek rośliny z rodziny bobowatych. Kwiaty są fioletowoniebieskie, zebrane w wydłużone grono.


Lukrecja najeżonaLukrecja najeżona PL - ogród

Glycyrrhiza echinata

Lukrecja najeżona (Glycyrrhiza echinata) to gatunek rośliny z rodziny bobowatych. W Polsce bywa rzadko zawlekana i uprawiana.


Łubin trwałyŁubin trwały PL - obcy

Lupinus polyphyllus

Łubin trwały (Lupinus polyphyllus) to roślina wieloletnia z rodziny bobowatych, często uprawiana jako roślina ozdobna, dziczejąca. Forma zdziczała występuje w wielu rejonach na świecie, w tym w Polsce.


Łubin wąskolistnyŁubin wąskolistny PL - obcy

Lupinus angustifolius

Łubin wąskolistny (Lupinus angustifolius) to roślina jednoroczna z rodziny motylkowatych, uprawiana. Kwiaty są motylkowe, niebieskie, fioletowe i białe.


Łubin zmiennyŁubin zmienny PL - obcy

Lupinus mutabilis

Łubin zmienny (Lupinus mutabilis) to roślina jednoroczna z rodziny motylkowatych. Roślina pochodzi z Ameryki Południowej.


Łubin żółtyŁubin żółty PL - ogród

Lupinus luteus

Łubin żółty (Lupinus luteus) to roślina jednoroczna z rodziny bobowatych, popularna roślina ozdobna, dziczejąca, mająca możliwość przyswajania azotu z powietrza. Kwiaty motylkowate tworzą grona, są pachnące, żółte.


Moszenki południoweMoszenki południowe PL - ogród

Colutea arborescens

Moszenki południowe (Colutea arborescens) to krzew z rodziny motylkowatych, sadzony jako roślina ozdobna. W Polsce roślina ta jest spotykana tylko w uprawach. Owoc to błoniasty i rozdęty strąk.


Moszenki wschodnieMoszenki wschodnie PL

Colutea orientalis

Moszenki wschodnie (Colutea orientalis) to gatunek krzewu rodziny bobowatych. Kwiaty są motylkowe, pomarańczowoczerwone. Owoc to strąk, wygięty i otwarty w szczytowej części.


Nostrzyk żółtyNostrzyk żółty PL

Melilotus officinalis

Nostrzyk żółty (Melilotus officinalis) to roślina dwuletnia lub jednoroczna z rodziny motylkowatych o leczniczych właściwościach. Jest rośliną miododajną, pastewną, kiszonkową.


Orzacha, orzech ziemnyOrzacha, orzech ziemny PL - obcy

Arachis hypogaea

Orzacha, orzech ziemny (Arachis hypogaea) to jednoroczna roślina uprawna z rodziny bobowatych. Popularna nazwa to fistaszki.


Przelot pospolity, wełnicaPrzelot pospolity, wełnica PL

Anthyllis vulneraria

Przelot pospolity, wełnica (Anthyllis vulneraria) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny bobowatych o leczniczych właściwościach, zmienny w wyglądzie, wytwarzający wiele form, z których niektóre są uważane za odrębne gatunki.


Robinia akacjowa, grochodrzewRobinia akacjowa, grochodrzew PL - obcy

Robinia pseudacacia

Robinia akacjowa, grochodrzew akacjowy (Robinia pseudacacia) to drzewo z rodziny bobowatych. Dzięki umiejętności wiązania azotu z powietrza jest doskonałą rośliną pionierską. Jest to też cenna roślina miododajna.


Rutwica lekarskaRutwica lekarska PL - obcy

Galega officinalis

Rutwica lekarska (Galega officinalis) to roślina trująca o leczniczych właściwościach z rodziny bobowatych. Ziele tej rośliny ma działanie pobudzające wydzielanie mleka u karmiących matek. Obniża znacznie poziom cukru we krwi.


Soczewica jadalnaSoczewica jadalna PL - obcy

Lens culinaris

Soczewica jadalna (Lens culinaris) to jednoroczna roślina z rodziny bobowatych, do niedawna częsta w uprawach dla smacznych ziaren. Ma zastosowanie podobne jak groch.


Soja owłosiona, soja uprawna, soja warzywnaSoja owłosiona, soja uprawna, soja warzywna PL - obcy

Glycine max

Soja owłosiona, soja uprawna, soja warzywna (Glycine max) to gatunek jednorocznej rośliny oleistej z rodziny bobowatych. To najważniejsza roślina oleista w światowej produkcji.


Sparceta siewnaSparceta siewna PL - ogród

Onobrychis viciifolia

Sparceta siewna, esparceta siewna (Onobrychis viciifolia) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny bobowatych. Rośnie na murawach, przy drogach, bywa wysiewana w naturalistycznych ogrodach.


Szczczodrzeniec ruskiSzczczodrzeniec ruski PL

Chamaecytisus ruthenicus

Szczczodrzeniec ruski (Chamaecytisus ruthenicus) to gatunek rośliny z rodziny bobowatych. To krzewinka lub półkrzew o rózgowatych pędach.


Traganek długokwiatowyTraganek długokwiatowy PL - obcy

Astragalus onobrychis

Traganek długokwiatowy (Astragalus onobrychis) to gatunek rośliny z rodziny bobowatych. Kwiaty są purpurowoniebieskie, zebrane w wydłużony kwiatostan.


Traganek pęcherzykowatyTraganek pęcherzykowaty PL

Astragalus cicer

Traganek pęcherzykowaty (Astragalus cicer) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny bobowatych. Kwiaty są żółtawe, zielonobiałe, motylkowe, zebrane w gęste grona.


Traganek szerokolistnyTraganek szerokolistny PL

Astragalus glycyphyllos

Traganek szerokolistny (Astragalus glycyphyllos) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny bobowatych o leczniczych właściwościach. Pospolita nazwa tej rośliny to wilczy groch.


Wyka kosmata, wyka ozimaWyka kosmata, wyka ozima PL - obcy

Vicia villosa

Wyka kosmata, wyka ozima (Vicia villosa) to gatunek jednorocznej rośliny z rodziny bobowatych, owłosiona kosmato, chwast zbóż ozimych i roślina pastewna.


Wyka ptasiaWyka ptasia PL

Vicia cracca

Wyka ptasia (Vicia cracca) to roślina wieloletnia z rodziny motylkowatych, wytwarzająca wijące się, delikatne pędy. Roślina ta ma średnią wartość pastewną i jest chętnie zjadana przez zwierzęta.


Wyka siewnaWyka siewna PL - obcy

Vicia sativa

Wyka siewna (Vicia sativa) to gatunek jednorocznej rośliny uprawnej z rodziny bobowatych. Kwitnie w okresie od maja do sierpnia. Kwiaty są niebieskofioletowe i purpurowe.


Złotokap zwyczajny, złotokap pospolityZłotokap zwyczajny, złotokap pospolity PL - ogród

Laburnum anagyroides

Złotokap zwyczajny, złotokap pospolity (Laburnum anagyroides) to gatunek drzewa lub wysokiego krzewu z rodziny bobowatych. Pokrój drzwa jest nieregularny, płaczący. Owoce to strąki o długości nawet 8 cm.


Żarnowiec miotlastyŻarnowiec miotlasty PL

Sarothamnus scoparius

Żarnowiec miotlasty (Sarothamnus scoparius) to krzew z rodziny bobowatych o miotlastym pokroju. Niegdyś z żarnowca miotlastego pozyskiwano włókno na maty, worki, kosze, opatrunki.Zdjęcia - galeriaInne gatunki

 • Traganek piaskowy (Astragalus arenarius)
 • Traganek duński (Astragalus danicus)
 • Karagana podolska (Caragana frutex)
 • Szczczodrzeniec zmienny (Chamaecytisus albus)
 • Szczczodrzeniec rozesłany (Chamaecytisus ratisbonensis)
 • Szczczodrzeniec główkowaty (Chamaecytisus supinus)
 • Cieciorka pstra, ciecioreczka (Coronilla scorpioides)
 • Szyplin jedwabisty (Dorycnium germanicum)
 • Szyplin zielny (Dorycnium herbaceum)
 • Groszek różnolistny (Lathyrus heterophyllus)
 • Groszek kosmatostrąkowy (Lathyrus hirsutus)
 • Groszek drobnokwiatowy (Lathyrus inconspicuus)
 • Groszek wschodniokarpacki (Lathyrus laevigatus)
 • Groszek szerokolistny (Lathyrus latifolius)
 • Groszek skrzydlasty (Lathyrus linifolius)
 • Groszek nadmorski (Lathyrus maritimus)
 • Groszek czerniejący (Lathyrus niger)
 • Groszek liściakowaty (Lathyrus nissolia)
 • Groszek ochrowy (Lathyrus ochrous)
 • Groszek błotny (Lathyrus palustris)
 • Groszek pannoński (Lathyrus pannonicus)
 • Groszek wielkoprzylistkowy (Lathyrus pisiformis)
 • Groszek leśny (Lathyrus sylvestris)
 • Groszek bulwiasty (Lathyrus tuberosus)
 • Groszek wiosenny (Lathyrus vernus)
 • Szczczodrzyk czerniejący (Lembotropis nigricans)
 • Komonica wąskolistna (Lotus tenuis)
 • Komonica błotna (Lotus uliginosus)
 • Łubin biały (Lupinus albus)
 • Łubin wieloletni (Lupinus perennis)
 • Lucerna igiełkowata (Medicago aculeata)
 • Lucerna arabska (Medicago arabica)
 • Lucerna kolczastostrąkowa (Medicago minima)
 • Lucerna zmienna (Medicago polymorpha)
 • Lucerna wczesna (Medicago praecox)
 • Lucerna tarczowata (Medicago scutellata)
 • Nostrzyk biały (Melilotus alba)
 • Nostrzyk wyniosły (Melilotus altissima)
 • Nostrzyk ząbkowany (Melilotus dentanta)
 • Nostrzyk indyjski (Melilotus indica)
 • Nostrzyk messyński (Melilotus messanensis)
 • Nostrzyk bruzdkowany (Melilotus sulcata)
 • Nostrzyk wołżański (Melilotus wolgica)
 • Sparceta piaskowa (Onobrychis arenaria)
 • Wilżyna bezbronna (Ononis arvensis)
 • Wilżyna rozłogowa (Ononis repens)
 • Wilżyna ciernista (Ononis spinosa)
 • Seradela spłaszczona (Ornithopus compressus)
 • Seradela drobna (Ornithopus perpusillus)
 • Seradela siewna (Ornithopus sativus)
 • Ostrołódka kosmata (Oxytropis pilosa)
 • Komonicznik skrzydlastostrąkowy (Tetragonolobus maritimus)
 • Koniczyna aleksandryjska (Trifolium alexandrinum)
 • Koniczyna dwukłosowa (Trifolium alpestre)
 • Koniczyna różnoogonkowa (Trifolium campestre)
 • Koniczyna konstantynopolitańska (Trifolium contantinopolitanum)
 • Koniczyna drobnogłówkowata, orędziw (Trifolium dubium)
 • Koniczyna główkowata (Trifolium glomeratum)
 • Koniczyna białoróżowa, koniczyna szwedzka (Trifolium hybridum)
 • Koniczyna krwistoczerwona, Inkarnatka (Trifolium incarnatum)
 • Koniczyna łubinowata (Trifolium lupinaster)
 • Koniczyna żółtobiała (Trifolium ochroleucon)
 • Koniczyna pannońska (Trifolium pannonicum)
 • Koniczyna odstająca (Trifolium patens)
 • Koniczyna długokłosowa (Trifolium rubens)
 • Koniczyna kreskowana (Trifolium striatum)
 • Kozieradka błękitna (Trigonella caerulea)
 • Kolcolist zachodni (Ulex europaeus)
 • Wyka wąskolistna (Vicia angustifolia)
 • Wyka jednokwiatowa (Vicia articulata)
 • Wyka bengalska (Vicia benghalensis)
 • Wyka bityńska (Vicia bithynica)
 • Wyka kaszubska (Vicia cassubica)
 • Wyka pstra (Vicia dasycarpa)
 • Wyka zaroślowa (Vicia dumetorum)
 • Wyka soczewicowa (Vicia ervilla)
 • Wyka brudnożółta (Vicia grandiflora)
 • Wyka drobnokwiatowa (Vicia hirsuta)
 • Wyka lędźwianowata (Vicia lathyroides)
 • Wyka żółta (Vicia lutea)
 • Vicia melanops
 • Wyka narbońska (Vicia narbonensis)
 • Wyka pannońska (Vicia pannonica)
 • Wyka grochowata (Vicia pisiformis)
 • Wyka płotowa (Vicia sepium)
 • Wyka leśna (Vicia sylvatica)
 • Wyka długożagielkowa (Vicia tenuifolia)
 • Wyka delikatna (Vicia tenuissima)
 • Wyka czteronasienna (Vicia tetrasperma)

Kalendarz przyrody

123456789101112

Opis

ukryj/pokaż
Amorfa krzewiasta, indygowiec
          

Kwitnie amorfa krzewiasta, indygowiec.

ukryj/pokaż
Baptysja błękitna, barwnica błękitna
         

Kwitnie baptysja błękitna.

ukryj/pokaż
Bób
         

Kwitnie bób.

ukryj/pokaż
Ciecierzyca pospolita
         

Kwitnie ciecierzyca.

ukryj/pokaż
Fasola wielokwiatowa
        

Kwitnie fasola wielokwiatowa.

ukryj/pokaż
Fasola zwyczajna
        

Kwitnie fasola zwyczajna.

ukryj/pokaż
Glediczja trójcierniowa, iglicznia trójcierniowa
           

Kwitnie glediczja trójcierniowa.

ukryj/pokaż
Groch zwyczajny
         

Kwitnie groch zwyczajny.

ukryj/pokaż
Groszek pachnący
       

Kwitnie groszek pachnący.

ukryj/pokaż
Groszek siewny, lędźwian siewny
          

Kwitnie groszek siewny.

ukryj/pokaż
Groszek żółty
         

Kwitnie groszek żółty.

ukryj/pokaż
Janowczyk skrzydlaty
          

Kwitnie janowczyk skrzydlaty.

ukryj/pokaż
Janowiec angielski
          

Kwitnie janowiec angielski.

ukryj/pokaż
Janowiec barwierski, żółcidło
         

Kwitnie janowiec barwierski.

ukryj/pokaż
Janowiec ciernisty
         

Kwitnie janowiec ciernisty.

ukryj/pokaż
Janowiec włosisty
          

Kwitnie janowiec włosisty.

ukryj/pokaż
Karagana syberyjska
          

Kwitnie karagana syberyjska.

ukryj/pokaż
Komonica zwyczajna
        

Kwitnie komonica zwyczajna.

ukryj/pokaż
Koniczyna biała, koniczyna rozesłana
       

Kwitnie koniczyna biała.

ukryj/pokaż
Koniczyna łąkowa, koniczyna czerwona
       

Kwitnie koniczyna czerwona.

ukryj/pokaż
Koniczyna pagórkowa, Targownik
        

Kwitnie koniczyna pagórkowa.

ukryj/pokaż
Koniczyna perska, koniczyna skręcona, Perko
        

Kwitnie perko.

ukryj/pokaż
Koniczyna pogięta
         

Kwitnie koniczyna pogięta.

ukryj/pokaż
Koniczyna polna, kotki
        

Kwitnie koniczyna polna.

ukryj/pokaż
Koniczyna rozdęta, gardzielnik
        

Kwitnie koniczyna rozdęta.

ukryj/pokaż
Koniczyna złocistożółta
         

Kwitnie koniczyna złocistożółta.

ukryj/pokaż
Konikleca czubata
         

Kwitnie konikleca czubata.

ukryj/pokaż
Kozieradka pospolita, greckie siano
          

Kwitnie kozieradka pospolita.

ukryj/pokaż
Lucerna nerkowata
       

Kwitnie lucerna nerkowata.

ukryj/pokaż
Lucerna sierpowata, dzięcielina
       

Kwitnie lucerna sierpowata (dzięcielina).

ukryj/pokaż
Lucerna siewna
      

Kwitnie lucerna siewna.

ukryj/pokaż
Lukrecja gładka
         

Kwitnie lukrecja gładka.

        

Termin zbioru korzenia lukrecji gładkiej.

ukryj/pokaż
Lukrecja najeżona
         

Kwitnie lukrecja najeżona.

ukryj/pokaż
Łubin trwały
        

Kwitnie łubin trwały.

ukryj/pokaż
Łubin wąskolistny
         

Kwitnie łubin wąskolistny.

ukryj/pokaż
Łubin zmienny
       

Kwitnie łubin zmienny.

ukryj/pokaż
Moszenki południowe
         

Kwitną moszenki południowe.

ukryj/pokaż
Moszenki wschodnie
          

Kwitną moszenki wschodnie.

ukryj/pokaż
Nostrzyk żółty
        

Kwitnie nostrzyk żółty.

ukryj/pokaż
Orzacha, orzech ziemny
         

Kwitnie orzech ziemny.

ukryj/pokaż
Przelot pospolity, wełnica
        

Kwitnie przelot pospolity.

ukryj/pokaż
Robinia akacjowa, grochodrzew
          

Kwitnie robinia akacjowa, grochodrzew.

ukryj/pokaż
Rutwica lekarska
          

Kwitnie rutwica lekarska.

ukryj/pokaż
Soczewica jadalna
         

Kwitnie soczewica jadalna.

ukryj/pokaż
Soja owłosiona, soja uprawna, soja warzywna
           

Wysiew nasion soi, zaraz po przymrozkach.

ukryj/pokaż
Sparceta siewna
         

Kwitnie sparceta siewna.

ukryj/pokaż
Szczczodrzeniec ruski
         

Kwitnie szczodrzeniec ruski.

ukryj/pokaż
Traganek długokwiatowy
         

Kwitnie traganek długokwiatowy.

ukryj/pokaż
Traganek pęcherzykowaty
         

Kwitnie traganek pęcherzykowaty.

ukryj/pokaż
Traganek szerokolistny
        

Kwitnie traganek szerokolistny.

ukryj/pokaż
Wyka kosmata, wyka ozima
         

Kwitnie wyka kosmata.

ukryj/pokaż
Wyka ptasia
        

Kwitnie wyka ptasia.

ukryj/pokaż
Wyka siewna
        

Kwitnie wyka siewna.

ukryj/pokaż
Złotokap zwyczajny, złotokap pospolity
          

Kwitnie złotokap pospolity (zwyczajny).

ukryj/pokaż
Żarnowiec miotlasty
          

Kwitnie żarnowiec miotlasty.

Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2017-05-20, RODZ-1220Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© Media Nauka 2008-2020 r.