Czapla czarnobrzucha
Czapla czarnobrzucha (Ardea cocoi) to gatunek ptaka z rodziny czaplowatych. Jest pięknie ubarwiona. Upierzenie białe, na głowie czarna czapeczka zachodząca na kark czarnym czubem, z przodu szyi czarne kreskowanie, brzuch czarny. Wierzch szarawy. Dziób i oczy żółte. Wokół oczu szaroniebieskie pole sięgające nasady dzioba.
Zdjęcia – galeria
W galerii publikujemy zdjęcia, grafiki i mapy związane z danym gatunkiem. Klikając na dowolną ikonkę podglądu grafik na końcu galerii, możesz zobaczyć prezentowane tu materiały w trybie prezentacji multimedialnej.

© Brian Lasenby – stock.adobe.com
Kliknijk na dowolną miniaturę grafiki aby zobaczyć materiały w trybie prezentacji multimedialnej.
Występowanie i środowisko
Czapla ta występuje niemalże na całym kontynencie Ameryki Południowej poza obszarami wysokogórskimi i częścią Patagonii.
Tryb życia i zachowanie
Brak danych.
Ochrona i zagrożenia LC
Gatunek ten nie jest zagrożony wymarciem. Ma status LC w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych.
Pokrewne gatunki ptaków
- Czapla czarnonoga (Ardea intermedia)
- Czapla olbrzymia (Ardea goliath)
- Czapla białoszyja (Ardea pacifica)
- Czapla biała (Ardea alba)
- Czapla czarnogłowa (Ardea melanocephala)
- Czapla modra (Ardea herodias)
- Czapla purpurowa (Ardea purpurea)
- Czapla siwa (Ardea cinerea)
Czy tylko kukułki podrzucają swoje jaja?
To, co robi kukułka nosi nazwę pasożytnictwa lęgowego. Czy w świecie przyrody kukułka jest wyjątkiem, czy też jest to zjawisko spotykane także u innych gatunków?
Największe gniazda ptaków
Jak duże może być gniazdo ptaka? Jakie ptaki są rekordzistami pod tym względem? Oto krótki przegląd rekordzistów wśród ptasich budowniczych gniazd na świecie i w Polsce.
Najmniejsze ptaki na świecie
Jaki jest najmniejszy ptak na świecie? Jaki polski ptak jest najmniejszy?
Największe ptaki na świecie
Jaki ptak jest największy na świecie, a jaki w Polsce? Jakie gatunki są najcięższe, które mają największą rozpiętość skrzydeł i które są najwyższe?
Bibliografia
Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:
- IUCN – Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, ISSN 2307-8235 https://www.iucnredlist.org
- Mielczarek Paweł, Kuziemko Marek – Kompletna lista ptaków świata, Wydział Biologii : Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego 2019 http://listaptakow.eko.uj.edu.pl/
© medianauka.pl, 2019-11-28, GAT-2100